Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (271. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

Arkadaslar bende 1.4 fire easy paket almayi dusunuyorum sizce nasildir tuple uyumi vs si cok uzer mi beni max 35 bine kadar arac bakiyorum yilda 10 bin km yi pek gecmeyecek kullanimim dizeller birde nasil olur sizce ogrenciyim bu arada simdiden tesekkurler

Hocam 35 bine kadar bakıyorsanız niye 2012 - 2013 model multijet düşünmüyorsunuz? Hep LPG ile uğraşmazsınız, hem yakıt ekonomisi, hem yüksek tork hemde satmanız gerektiğinde kolay satarsınız.

Ben kız kardeşime yakınlarda 2013 Multijet aldım ( 34.250.-TL ) Araba 1-2 ay bende kalacak sonra kendisi gelince teslim edeceğim. Bu arada arabayı kullanıyorum gayet tatminkar bir araba. Yakıt tüketimi 8 lt/100km civarında geziniyor. Beklentiyle ilgili ama çok şey beklemeyeceğiniz ama yüzünüzü karartmayacak bir araç.

Not: Kapılar otomatik kilitlenince içeriden kilitlenen kapıları açacak bir düğme yok

mesajınızda bir şeye takıldım yakıt tüketimini 8lt./100 km demişsiniz. çok geldi bana benzinli araç gibi yakıyor bende clio var 6lt/100 km yakıyor eylül ayında 5000 km yol yaptık her fullemede hesapladık hiç bir zaman 6 litre/100km yi geçmedi hatta clioyu satıp sedan olsun diye linea almayı düşünüyordum

Doğrudur ama sanırım eksik bilgi vermişim. Yüksek rakımlı bir yerde oturuyorum (Ankara/Dikmen/Mürsel Uluç) ve bol yokuş var. Ev iş arası 6-7 km civarında ve gidip gelirken en fazla 4. vitese kadar çı8kabiliyorum. Sıkışık trafikte ve motor ısınana kadar maalesef dizel araçlar fazla yakıt tüketirler. Normal güzergahta şehir içi 6 - 6,5 litre civarında yakıyor. Önceden benzinli Sportage kullanıyordum 13 lt civarı tüketiyordu. Yoksa motor yönünden multijet çok başarlıdır.

Eğer Linea alacaksanız Euro 5 motor (95 beygirlik) olan modelleri tercih edin.

"Eğer Linea alacaksanız Euro 5 motor (95 beygirlik) olan modelleri tercih edin."

o modeller hangileri. bir kaç örnek verirmisiniz, sahibinden de var mesela ama hangisi nedir bilmiyorum lineaya yabancıyım doğrusu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar bende 1.4 fire easy paket almayi dusunuyorum sizce nasildir tuple uyumi vs si cok uzer mi beni max 35 bine kadar arac bakiyorum yilda 10 bin km yi pek gecmeyecek kullanimim dizeller birde nasil olur sizce ogrenciyim bu arada simdiden tesekkurler

Hocam 35 bine kadar bakıyorsanız niye 2012 - 2013 model multijet düşünmüyorsunuz? Hep LPG ile uğraşmazsınız, hem yakıt ekonomisi, hem yüksek tork hemde satmanız gerektiğinde kolay satarsınız.

Ben kız kardeşime yakınlarda 2013 Multijet aldım ( 34.250.-TL ) Araba 1-2 ay bende kalacak sonra kendisi gelince teslim edeceğim. Bu arada arabayı kullanıyorum gayet tatminkar bir araba. Yakıt tüketimi 8 lt/100km civarında geziniyor. Beklentiyle ilgili ama çok şey beklemeyeceğiniz ama yüzünüzü karartmayacak bir araç.

Not: Kapılar otomatik kilitlenince içeriden kilitlenen kapıları açacak bir düğme yok

mesajınızda bir şeye takıldım yakıt tüketimini 8lt./100 km demişsiniz. çok geldi bana benzinli araç gibi yakıyor bende clio var 6lt/100 km yakıyor eylül ayında 5000 km yol yaptık her fullemede hesapladık hiç bir zaman 6 litre/100km yi geçmedi hatta clioyu satıp sedan olsun diye linea almayı düşünüyordum

Doğrudur ama sanırım eksik bilgi vermişim. Yüksek rakımlı bir yerde oturuyorum (Ankara/Dikmen/Mürsel Uluç) ve bol yokuş var. Ev iş arası 6-7 km civarında ve gidip gelirken en fazla 4. vitese kadar çı8kabiliyorum. Sıkışık trafikte ve motor ısınana kadar maalesef dizel araçlar fazla yakıt tüketirler. Normal güzergahta şehir içi 6 - 6,5 litre civarında yakıyor. Önceden benzinli Sportage kullanıyordum 13 lt civarı tüketiyordu. Yoksa motor yönünden multijet çok başarlıdır.

"Eğer Linea alacaksanız Euro 5 motor (95 beygirlik) olan modelleri tercih edin."

o modeller hangileri. bir kaç örnek verirmisiniz, sahibinden de var mesela ama hangisi nedir bilmiyorum lineaya yabancıyım doğrusu.

Hocam ben de çok aşina olduğum bir model değil ancak 2013 ve üzeri modeller sanırım Euro 5 motor ama 2012 olupta Euro 5 95 beygir olanlar var diye biliyorum. İlanda mutlaka Euro 5 motor veya 95 beygirlik motor diye belirtmişlerdir. Siz kaç model düşünüyorsunuz? 2013 veya üzeriyse sorun yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben de çok aşina olduğum bir model değil ancak 2013 ve üzeri modeller sanırım Euro 5 motor ama 2012 olupta Euro 5 95 beygir olanlar var diye biliyorum. İlanda mutlaka Euro 5 motor veya 95 beygirlik motor diye belirtmişlerdir. Siz kaç model düşünüyorsunuz? 2013 veya üzeriyse sorun yok.

2013 ve üzeri düşünüyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2013 ve üzeri düşünüyorum

Tamam o zaman sıkıntı yok çünkü 2013 ve üzeri üretilen 1,3 modellerde Euro 5 motor kullanılıyor. Ben verdiğim tüketime bakmayın yoksa tutumlu bir motor. Benzinli modelden sonra yüksek torklu araç kullanmak keyifli gelecektir.

• 2012 yılının ikinci yarısından itibaren üretilen modeller EURO 5 motorludur. Bu modellere içeriden ve kumandadan açılan bagaj kapağı ve yine sadece içeriden açılabilen yakıt deposu özelliği eklenmiştir. Bu özelliklerin olmasına da dikkat etmelisiniz. Euro 5 linea son 4 aydır (kış şartları) şehir içi ortalama 7lt/100km değerini görüyorum.
  • Bu kadar satışı olan piyasa arabası lineanın sayfasının daha aktif olması gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı aldığım da 600 km'deydi, şuan 2.600 km'de, ilk zamanlar çok kolay vites geçişleri vardı, fakat gün geçtikçe özellikle 2.ci vitese geçme zorlaşmaya başladı, yağsız gibi, zor geçiyor, 1,2 ve 3.ncü vites, özellikle 2.nci vites en zoru.

Ne yapmam lazım, servise mi götüreyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kef14 kullanıcısına yanıt
    Halatlarında sorun olabilir. Tamirhanemize gelirseniz gerekli kontrolü yapar size sıkıntının kaynağını söyleriz.
  • Herkese merhaba, şu anda 2008 symbol extreme dizel kullanıyorum. aracımı yenileme düşüncesindeyim. Verdiğimiz paraya göre (30 bin civarı) özelliklerine göre alabileceğim en donanımlı araç linea olarak gözüküyor. Gözüme kestirdiğim model ise Emotion ya da Emotion Plus.

Benim şimdiki aracımla arasında ilk gördüğüm fark yakıt tüketimi. Ben şu anda yol bilgisayarına göre Symbol ile 5.2 ya da 5.3 Lt ortalama şehir içi yakıt tüketimi sağlıyorum. Linea ise şehir içinde iyi bir rakamla 6 lt (minimum) tüketim yapıyor (kullanıcıların verdiği bilgilere göre ). Bunun dışında bu araç için almayı düşünen birisine tavsiyeleriniz neler olabilir? Yani şu nedenle bu aracı alma/ farklı marka ya da modele bak / ya da şu donanıma bak VS. gibi. Ayrıca bu araçlarda en çok karşılaşılan sıkıntı nedir ?

Çok genel bir talepte bulunmuş olabilirim çünkü aracı çok az tanıyorum.

Zahmet edip cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanforumdonanım

Herkese merhaba, şu anda 2008 symbol extreme dizel kullanıyorum. aracımı yenileme düşüncesindeyim. Verdiğimiz paraya göre (30 bin civarı) özelliklerine göre alabileceğim en donanımlı araç linea olarak gözüküyor. Gözüme kestirdiğim model ise Emotion ya da Emotion Plus.

Benim şimdiki aracımla arasında ilk gördüğüm fark yakıt tüketimi. Ben şu anda yol bilgisayarına göre Symbol ile 5.2 ya da 5.3 Lt ortalama şehir içi yakıt tüketimi sağlıyorum. Linea ise şehir içinde iyi bir rakamla 6 lt (minimum) tüketim yapıyor (kullanıcıların verdiği bilgilere göre ). Bunun dışında bu araç için almayı düşünen birisine tavsiyeleriniz neler olabilir? Yani şu nedenle bu aracı alma/ farklı marka ya da modele bak / ya da şu donanıma bak VS. gibi. Ayrıca bu araçlarda en çok karşılaşılan sıkıntı nedir ?

Çok genel bir talepte bulunmuş olabilirim çünkü aracı çok az tanıyorum.

Zahmet edip cevap verenlere şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun, kaç model almayı planlıyorsunuz? Size önereceğim 2012 yılının ikinci yarısından sonra çıkan Euro 5 motorlu modellere yönelmenizdir. Bunun dışındakiler kesenize kalmıştır. İmkanınız varsa yüksek donanımlı modeller tercih edersiniz.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Merhaba, model yılı konusunda seçenek belirlememiştim. Ona da dikkat ederim tabi fiyatlar çerçevesinde. Olumsuzlukları var mıdır bu aracın can sıkacak ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanforumdonanım

Merhaba, model yılı konusunda seçenek belirlememiştim. Ona da dikkat ederim tabi fiyatlar çerçevesinde. Olumsuzlukları var mıdır bu aracın can sıkacak ?

Teşekkürler.

Arabadan çok şey beklemeyin ancak fiyatına göre iyi bir araba. Bunun dışında kronik bir sıkıntısı yok.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Hangi araba olursa olsun çok bir şey beklemem.Mantıklı olmak gerek.Sonuçta iş gören bir makine en nihayetinde.Ama Symbol'den sonra bir farklılık yaşatacağı kesin.
  • Kronik sorunları;amortisör takozlari,park ampulü kesmesi,kizdirma bujisi kaynatmasi,ön takımda muhtelif yerlerden (viraj demiri askısı lastiği gibi) gicirti şeklinde ses gelmesi..Ön camlardan hafif açıldığında citirti sesi gelmesi..Ön kapi gergi kolu vidalarinda paslanma..Bunların dışında kronik arızası yok..Saydıklarım ise ucuz ve yaptırması çok kolay işler..Belli periyitlarda nükseden arızalar ama bezdiren arızalar değildir..Bende t-jet var ve bu sorunların bir kısmını yaşadım..Viraj demiri lastiği soğukta gicirdiyor ama ısınınca ses kesiliyor..Camlarda hafif bir çıtırtı oluyor ara ara..Kapı gergilerinin vidalarini garantiden değiştirdim..Benzinli kullandığım için kizdirma bujisi sorunum yok..Dizele mahsus...Park ampulü kesmesi de...Amortisör takozu arizasini yaşamadım,dizellerde daha sık karşılaşılıyor..Ucuz ve kolay bir iş..Kısaca parasına göre performansı,yedek parça fiyatı ve bolluğu,donanımı düşünüldüğünde kronik arızaları hiç uzmeyecek her arabada olabilecek şeyler..hepsinin kolay yoldan çözümü var..Ben aracimdan çok memnunum..69 bin kmye yaklaştı ve satsam yerine ne alabilirim diye düşünüyorum çünkü o paraya alınacak düzgün araba yok..

• Teşekkür ederim. Şu ana kadar ki araştırmalarımdan da gördüğüm ,sizin de belirttiğiniz gibi insanı bezdiren sorunları olmadığı. Umarım ki aramalarımda temiz bir araç bulabilirim. Cevap için tekrar teşekkür ederim.
  • 91 binde baskı balata değişti. Daha da giderdi yolda bırakır diye değistik. 166 parça 150 işçilik verdik.

• linea da cam tavan yada acılır tavan olan model yokmu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Benim aracimda da park sensoru yok,size tavsiyede bulunamayacagim.
    Ancak piyasada uygun fiyatli sensorler oldugunu duyuyorum..Guvendiginiz bir yerde montajini yaptirip huzurla teslim edersiniz araci..Kazasiz belasiz hayirli surusler dilerim..

Teşekkür ederim.

Bugün iki yıl garantili, mesafe göstergeli tavsiye edilen bir park sensörü (arka) taktırdım.

Bir kaç kez deneme yaptım. Hem sağdan hem soldan arkadaki engelleri ekranda yazdığı mesafede gösterdi. Cyclone alma niyetiyle gittim. Taktırdığım yerde ikisinden de vardı ama adam bunda çok ısrar etti. Gerçekten işe yarayan bir şey. İsteyen olursa resim yükleyebilirim. Montaj dahil 140.-TL

Merhaba Cengiz hocam. Hocam araç hayırlı olsun. Gerçi size alınmamış ama olsun. Bu arada mesafe ayarlı görüntülü park sensörü hangi prensiple çalışıyor. Yani kamera ile arkayı mı gösteriyor yoksa kendi ekranı var da orda çizgiler şeklinde mi mesafe gösteriyor? Bende linea aldım ve yarın muhtemelen satış olacak. Bendeki gerçi önceki kasa ama 2014 model. Bu arada daha önce linea urban yani yeni kasanın full'ünü de kullanmıştım. Bundan önce fiesta dizel vardı ve gerçektende sınıfında çok güzel arabaymış onu anladım. Artık linea ile idare ederiz ve onu da aramayız umarım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

quote:

Ancak piyasada uygun fiyatli sensorler oldugunu duyuyorum..Guvendiginiz bir yerde montajini yaptirip huzurla teslim edersiniz araci..Kazasiz belasiz hayirli surusler dilerim..

Teşekkür ederim.

Bugün iki yıl garantili, mesafe göstergeli tavsiye edilen bir park sensörü (arka) taktırdım.

Bir kaç kez deneme yaptım. Hem sağdan hem soldan arkadaki engelleri ekranda yazdığı mesafede gösterdi. Cyclone alma niyetiyle gittim. Taktırdığım yerde ikisinden de vardı ama adam bunda çok ısrar etti. Gerçekten işe yarayan bir şey. İsteyen olursa resim yükleyebilirim. Montaj dahil 140.-TL

Merhaba Cengiz hocam. Hocam araç hayırlı olsun. Gerçi size alınmamış ama olsun. Bu arada mesafe ayarlı görüntülü park sensörü hangi prensiple çalışıyor. Yani kamera ile arkayı mı gösteriyor yoksa kendi ekranı var da orda çizgiler şeklinde mi mesafe gösteriyor? Bende linea aldım ve yarın muhtemelen satış olacak. Bendeki gerçi önceki kasa ama 2014 model. Bu arada daha önce linea urban yani yeni kasanın full'ünü de kullanmıştım. Bundan önce fiesta dizel vardı ve gerçektende sınıfında çok güzel arabaymış onu anladım. Artık linea ile idare ederiz ve onu da aramayız umarım.

Dostum hayırlı olsun, güle güle günlerde kazasız belasız binmek nasip olsun.

Kız kardeşime aldık ama yakın oturduğumuz için ben de sık sık kullanıyorum. Fiyatına göre oldukça iyi bir araba. Kız kardeşim kullanacağı için benden hediye olsun diye park sensörü taktırtmıştım. sadece arka tampona takılıyor ve engel ile arada ki mesafeyi santim olarak veriyor. Dediğiniz gibi hem çizgi, hem renk hem de santim olareak mesafe vererek uyarıyor. Benim taktırdığım aşağıdakine çok benziyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Dostum hayırlı olsun, güle güle günlerde kazasız belasız binmek nasip olsun.

Kız kardeşime aldık ama yakın oturduğumuz için ben de sık sık kullanıyorum. Fiyatına göre oldukça iyi bir araba. Kız kardeşim kullanacağı için benden hediye olsun diye park sensörü taktırtmıştım. sadece arka tampona takılıyor ve engel ile arada ki mesafeyi santim olarak veriyor. Dediğiniz gibi hem çizgi, hem renk hem de santim olareak mesafe vererek uyarıyor. Benim taktırdığım aşağıdakine çok benziyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

İyi temennilerin için teşekkür ederim. Evet parasına göre araba işte. Park sensoru tahmin ettiğim gibi ve daha önce de kullandığım tipmiş. Bende taktırmak istiyorum, daha önce 100 tl'ye taktırmıştım ama iki yıl önceydi tabii bu dediğim.

• 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.