Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (268. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Cd Changer deneyen var mı ? CD yapmak canımı sıkmaya başladı
  • forbidden_ F kullanıcısına yanıt
    Aracimda Brc marka lpg kiti var ve memnunum..Gaz kelebegi ne kadar cok acilirsa gosterge o kadar cok dolu gorunur..Yazilim meselesine gelince,Brc 1500 mbar genius regulator ve mavi enjektor kombinasyonunu kendi yazilimiyla destekliyor..Bu yazilim standart diye biliyorum..Sadece fark turbo icin ayri,atmosferik icin ayri ayarlari gerektiriyor..Bu araclarda dogru montaj,usta isi iscilik ve kalibrasyonun cok iyi yapilmasi gerekiyor..Yoksa dunyanin en iyi kiti kotubir ustanin elinde heba olur..Bu konuda Faruk Sevgili ve Riza Baydur ustalardan bilgi alabilir ona gore hhareket edebilirsiniz..Riza usta lovato bayii ayni zamanda..Guvenebilirsiniz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diyarbakırda öğretmenim.faruk usta bildğim kadarıyla kocaeli'nde ve ulaşmam imkansız.rıza ustayı bilmiyorum bir ulaşmayı deneyeyim.Regülatör ile yazılım farkı var yani sadece brc de anladığım kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

Aracimda Brc marka lpg kiti var ve memnunum..Gaz kelebegi ne kadar cok acilirsa gosterge o kadar cok dolu gorunur..Yazilim meselesine gelince,Brc 1500 mbar genius regulator ve mavi enjektor kombinasyonunu kendi yazilimiyla destekliyor..Bu yazilim standart diye biliyorum..Sadece fark turbo icin ayri,atmosferik icin ayri ayarlari gerektiriyor..Bu araclarda dogru montaj,usta isi iscilik ve kalibrasyonun cok iyi yapilmasi gerekiyor..Yoksa dunyanin en iyi kiti kotubir ustanin elinde heba olur..Bu konuda Faruk Sevgili ve Riza Baydur ustalardan bilgi alabilir ona gore hhareket edebilirsiniz..Riza usta lovato bayii ayni zamanda..Guvenebilirsiniz..

hocam sizle bir iletişime geçsek birkaç soru sorsam size yardımcı olursanız çok memnun olurum
  • Merhabalar

2012 model urban 1.3 motor 15bin km de arac için 39bin lira fiyat nasıl?

Kac liraya alınmalı piyasası nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: erdem09

merhaba 1.4 tjet sahibiyim aracimda atiker lpg takili...yokuslarda gaza yuklendigimde veya ani hizlanmalarda dipgaz yaptigimda arac sirkeleme yapiyor

acaba gaz regulatoru (1500 bar ayarli) turbo icin yeterli basinca saglayamiyor mu ? 4-5 defa gosterdim durum pek degismedi,nozzle capini 2.3 yaptik ve manuel elle giderken kalibrasyon yapildi dipgaz sirasinda arac gitmiyor,sirkeliyor

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Büyük olasılıkla gaz yetişmiyor silindire yeterince..Turbo araçlarda,atmosferige göre basinc farklılığı var ancak iyi bir kalibrasyonla sağlıklı netice almak pek mumkun..Aracınızı iyi bir dönüşüm bayiinde inceletin derim..Ankara,Corum,İstanbul gibi illerde cok iyi dönüşüm bayiileri var sorununuzu çözebilecek..Bir de sanirim tjet gibi turbo yada hem turbo hem de direk benzin enjeksiyonlu araçlarda örneğin vw tsi gibi,cok iyi işçilik,dogru noktalardan manifoldu delmek gibi hassas işçilik yani ve kaliteli bir lpg kiti gerekiyor sanirim..Lpg enjektorlerinin hizli olması gerekiyormuş..Bu konudaysa Brc ve Prins markaları cok öne cikiyor..

Merhaba
    İstanbul'da iseniz bir öneride bulunabilirim.
    Bende landi var. Bölge Müdürlüğü'nü Aradım, yardım istedim. Beni bir ustaya yönlendirdiler. Beylikdüzü'nde.
    Ayar yaptı. 10 tl aldı. O gün bugündür maşallahı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef Ankara.Ayar yaptırmadan önce durum daha kötüydü eskiye nazaran %80 daha iyi,lakin dipgaz yapıldığında araç sirkeliyor.Arıza lambası yanmıyor,otomatik kalibrasyon sonrası arıza lambası yanıyordu.Paraya kıyıp BRC,Lovato... taktırmak lazımdı da iş işten geçti.
    Takdirdiginiz lpg kiti mutlaka ki kalitesiz değil ancak bu gibi bazi araçlar en ufak hatayı kaldırmıyor,kusuyor bir şekilde..Mesela Opel twinport,vw tsi,fiat multiair bunlardan birkaçı..O yuzden dogru montaj,dogru kalibrasyon cok önemli..Kit 2. planda kalıyor..Ankara'da Mocan ve Mavidenizler Brc bayileri var,bir danissaniz belki yol gösterir yardımcı olurlar..Forumlarda sıkça adları geçiyor ve yardımcı oldukları ıfade ediliyor..Şansınızı bir deneyin derim..

burada kitten çok biraz ayar konusu var hocam.
    gittiğim usta, daha önce puntosu olan bir arkadaşında çok uğraştığını, en sonunda çözebildiklerinden bahsetti. zaten 15 dak.lık bir ayar, gaza basma gibi işlemlerden sonra test sürüşüne çıktık. sürüş sırasında da benim sürüş stilime göre 1 ayar daha yaptı. maşallah.
    punto forumlarında da arayın, puntoda çözüm bulmuş bir ustayı bulmaya çalışın. yani daha önce tecrübe etmiş birisini.
  • Selamlar, bende 2012 Linea Mjet alarak aranıza katılmış bulunuyorum, tecrübeli arkadaşlara bir soru, önereceğiniz park sensörü ve navigasyon cihazı var mı? İzmir'de yaşıyorum
  • Abilerim yeni doblo aldık göstergede shift özellgi gözüküyor ama çalışmıyor nasıl çalıştırabılırım birde yakıt tuketımı 10 lt gözüküyor bu normalmi
  • Arkadaşlar 2012 Linea 1.3 Multijet düşünüyorum. Bu arabalar 5. Vites 120km/h hıza kaç bin devirde ulaşıyor? Siz kendi araçlarınızda kaç devirde ulaşıyorsunuz.
  • 2000 devirde ulaşması lazım çok dikkat etmedim
  • Merhaba aracim 2010 fiat linea 1.4 turbo 78.000 km de,sert ve keskin manevra yaptigimda arabanin arkasindan devamli,kesik kesik degisiyor metal surtunme sesi geliyor.Bu metal surtunme sesi sadece donuslerde,manevra yaparken oluyor.Bu ses neyden kaynaklanir ?

Aracin arka tarafindan geliyor.Ses gicir gicir otuyormus,surtunuyormus gibi.

• Arkadaşlar 20.000 bakımında neler yapılıyor? İstanbul Anadolu yakasında hangi servisi önerirsiniz?
  • Çocuk kilidi yok mi arkadaşlar? Cam kilidi var ama arka kapılar açılıyor

• -AhmtOzdmR- kullanıcısına yanıt
    Arka kapıların iç kısmında kırmızı bir pim var onu kontak anahtarı ile çevirerek kilidi kullanabilirsin.https://store.donanimhaber.com/54/f9/a7/54f9a778b4055f5b306c9cdb7f573e09.jpg

• merhaba 2010 model 1.3 multijet emotion linea sahibiyim uzun seyahatler yapıyorum hız sabitleyiciyi aracıma sonradan taktırabilirmiyim?

• 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.