Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın Avni Bey Lineaların 120 hp multijet motorları ne zaman çıkacak?Bravonun 120 hp motorunun verilerine baktım çok harika bir motor.300 nm tork,ton başına 222 nm tork düşüyor. Bu motoru gördükten sonra yıl sonun da aracımı 120 multijet almayı düşünüyorum.Bir de aracın içindeki soracağım.120 hp motor içeriye şu an kullandığım 1.4 fire motor kadar ses verir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comedian9 -- 1 Nisan 2008; 22:35:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: comedian9

Sayın Avni Bey Lineaların 120 hp multijet motorları ne zaman çıkacak?Bravonun 120 hp motorunun verilerine baktım çok harika bir motor.300 nm tork,ton başına 222 nm tork düşüyor. Bu motoru gördükten sonra yıl sonun da aracımı 120 multijet almayı düşünüyorum.Bir de aracın içindeki soracağım.120 hp motor içeriye şu an kullandığım 1.4 fire motor kadar ses verir mi?

selamlar...

fiat linea'nın önce 105 hp multijet çıkacak.. 120 hp'nin konulup konulmayacağı belli değil..

bence konsa çok iyi olur..sanırım fiyat analizi ve donanım konusundaki optimizasyon çizgisinin dışına çıkması olasılığı var.

sevgilerimle...
  • teşekkürler sayın Havnitekin bey..sorunlarımızı büyük bir özveri gösterip,çare aradığınız için teşekkürler..Tofaş büyük bir kuruluş.. TÜRK sermayesi ile TÜRK işçisiyle gerçekten büyük..ancak bu büyüklüğünün pek farkında değil. 90'lı yılların başlarına kadar sürdürdüğü orta ve alt sınıf liderliğini sanırım kaptırdı.artık kuş serisi bitti...!! milletin gözü açıldı. sağ dikiz aynasının bile extra olarak satıldığı (ki Renault'un da bir farkı yoktu)günler geride kaldı.o yıllarda yedek parça ve servis avantajına güvenerek belli bir hızda araç satıyorlardı.fakat şimdi hemen her markanın parça ve servis sorunu kalmadı gibi.ve bu avantajını kaybetti (ki ithal araçların satışlarından belli) orta sınıfda rekabet edecek aracı da yoktu.Linea çıkana kadar.Linea çıktığı zaman tamam dedim Tofaş iyi bir araç yaptı.bende yerli üretim dedim ve geçen yılın 8.ayında 2008 model 1.3 multijet emtion aldım 37.000 ytl.ye (corolla da yaklaşık aynı fiyattı) diyeceksiniz ki corollanın alt donanımlısı o fiyatlarda. Linea ya göre donanımı düşük.peki Linea da fazlalık ne var:arızalı yağmur sensörü,arızalı far sensörü,yamuk kapanan torpido kapağı (Bursa da bu gün açılan oto fuarındaki aracında da torpido kapağı yamuk duruyordu) bir arkadaşımız resimlemişti kapanmayan depo kapağını... şimdi kendi kendime kızıyorum neden corolla almadım diye.yerli sermaye dedik TÜRK işçisi ve mühendisi üretti dedik gururlandık ama nafile.. 6-7 aydır far sensörüm arızalı ve hala çözülmedi.arkadaşımızın belirttiği gibi yağmur sensörü çok önemli kabul ediyorum.ama far sensörü de bence önemli. dün gece anlıkta olsa farlarım birden kapandı (far sensörü otomatik durumdaydı) ne yapacağımı şaşırdım (güneşli havalarda kafasına göre yanıyor!!!).artık yağmur sensörü ve far sensörünü kapalı tutuyorum..benim durumumda belkide yüzlerce binlerce kişi var..bence Tofaş acilen bu araçları geri çağırıp bu hatalarını gidermeli..yoksa Linea koca bir balon gibi sönecek..yazık onca işçinin,mühendisin emeğine,yazık bizim onlarca paramıza ve yazık bizim canımıza..6 hava yastığı, abs ebd..gece yolda kapanan farlara,yağmurda duran silgilere pek faydası olmaz........saygılarımla ...

• Hüseyin Avni Bey, dynamic modellerindeki kolçak meselesi ne olmuş peki? Önce alan arkadaşlar ile ilgili bir planları var mı? Ya da kapanmayan depo kapakları ile ilgili?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sharkatk

Hüseyin Avni Bey, dynamic modellerindeki kolçak meselesi ne olmuş peki? Önce alan arkadaşlar ile ilgili bir planları var mı? Ya da kapanmayan depo kapakları ile ilgili?

selamlar...
    kapanmayan depo kapakları sorununu yetkili servisler çözecek..başvuru yapıldığında ilgilenilmezse bana haber verin lütfen.

kolçaksız satılan dynamiclere bedeli karşılığı takılması için talepte bulunmuştum.cevap bekliyorum.

ücretsiz takılması söz konusu değil.

saygılarımla...
  • Bence Linealara 120 hp multijet motorun konması şart. Çünkü şu an piyasadaki mevcut dizel motorlar meganelarda 100 hp , toyotalarda 90 hp , hyundailerde 110 hp.opellerde 90 hp,Satış stratejisi olarak 120 hp motoru koyması lazım. Müşteri hp bakacaktır.hem yeni çıkan lagunalarda 110 hp dizel motor kullanılmış. Megane 3lerde ise bu motordan daha güçlü motorlar çıkarabilir. İleriyi düşünerek bu motoru koymaları lazım.Ufak bir karşılaştırma yaptım. Linealar ile jettaların motorları.Linea 1.4 tjet denk gelen motor 1.4 tsı jetta, 1,6 m-jet 105 hp motora ise 2,0 tdı motoru denk geliyor.Lineanın 1,3 multijet motoru yeni toyotanın 1,4 dizeline denk geliyor.Bu iki araç arasındaki fiyat farkını düşünürsek Fiatın ne kadar performanlı motorları uygun fiyata pazarladığı ortaya çıkacak.Ama bu 120 hp m-jet motoru koysalar şu an piyasada ve çıkacak olan modellere karşı dizel olarak tek adres olacaktır.Müşteriye performanslı, az yakan, konforlu, fiyatı diğer tüm araçlara göre çok uygun olan bir araç ortaya çıkacaktır.
    Ton başına düşen tork ve beygir gücü
    1.Linea fire 99nm / 66 hp
    2.Linea t-jet 175nm / 101 hp
    3.Linea 1.3 m-jet 90hp 161nm / 72 hp
    4.Linea 1,6 m-jet 105hp 223nm / 80 hp
    5.Linea 1,6 m-jet 120hp 230nm / 92 hp
    6.Jetta 102 hp 116nm / 80hp
    7.Jetta 115 hp 121nm / 90hp
    8.Jetta 140 hp 161nm / 103hp
    9.Jetta 170 hp 175nm / 124hp
    10.Jetta 1,9 tdı 105 hp 185nm / 78hp
    11.Jetta 2,0 tdı 140 hp 229nm / 100hp
    12.yeni toyota corolla 90 hp 160nm/ 71 hp

• selamlar...

sayın comedian9 bu yorumunuza tamamen katılıyorum.

elinize sağlık...

sevgilerimle...
  • Artık Vw grubu 115 lik FSI motorları kaldırdı ve yerine 122 Pslik 1.4 TSI leri satışa sundu.
    Passatta bile bu motor seçeneğini sundular artık.
  • Linea 105 ps 1.6 mjet motor seçeneği ile ne zaman çıkacak peki?

quote:

Orjinalden alıntı: hawnitekin

quote:

Orjinalden alıntı: comedian9

Sayın Avni Bey Lineaların 120 hp multijet motorları ne zaman çıkacak?Bravonun 120 hp motorunun verilerine baktım çok harika bir motor.300 nm tork,ton başına 222 nm tork düşüyor. Bu motoru gördükten sonra yıl sonun da aracımı 120 multijet almayı düşünüyorum.Bir de aracın içindeki soracağım.120 hp motor içeriye şu an kullandığım 1.4 fire motor kadar ses verir mi?

selamlar...

fiat linea'nın önce 105 hp multijet çıkacak.. 120 hp'nin konulup konulmayacağı belli değil..

bence konsa çok iyi olur..sanırım fiyat analizi ve donanım konusundaki optimizasyon çizgisinin dışına çıkması olasılığı var.

sevgilerimle...

• 1,6 Multijet Nisanda diye biliyorum. Ama Lineaya karşı toplumda çok büyük bir önyargı var. Bu motoru eğer 1,3 multijetten pahalı satmaya kalkarlarsa satış şansı hiç olmaz. Çünkü bu durumda fiyat Megane,Corolla ve Focus'a yaklaşır ve insanlar tereddütsüz onlaerı tercih ederler.

Otomobil Genel bölümünde bir başlık açılmıştı Linea dizel mi Megane dizel mi diye. Fiyat farkına rağmen %99 Megane dedi. (%1 bendim herhalde ) Bu önyargı aractaki birkaç kusurla birleşince satışları Megane'ın yarısına bile anca ulaştı.

1,6 Multijet sadece 1,3 multijet ile aynı fiyata satılırsa başarılı olur başka türlü kimse Focus,Corolla, Astra Sedan varken o paraları vermez. 1,3 ile aynı fiyat da biraz zor.
  • Evet Arkadaşlar sorunu ilettiğim yetkili merciye gelen Silecekler ile ilgili açıklama .

Kullanıcı kitapçığında yağmur sensörünün devreye alınması ile ilgili olarak sayfa 69’da bilgi var. “Yağmur sensörü kontak her kapanıp açıldığında devreden çıkarılmalı ve tekrar devreye alınmalıdır” yazıyor. Bu kullanım dışındaki hareket tarzları sensörün otomatik öğrenimini tamamlamadığı için müşterimizinde belirttiği gibi yaklaşık olarak 20 – 25 saniye sistem çalışmıyor. Bu süre zarfında öğrenimini gerçekleştiriyor. Bunu sistem hatası olarak nitelemek doğru değil (belki sistemin eksikliği). Müşterimize bu şekilde bilgi verilebilir.

İyi çalışmalar

Ali AYDIN

Satış Sonrası Tek.Müd.

Teknik Destek Uzmanı

Yakınında kitapçığı olan varsa bakabilirmi acaba?

Birde araçsız geldiğim için işe deneyemiyorum.Deneyebilen olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ronintr -- 2 Nisan 2008; 12:31:10 >

• Sayın Avni Tekin Bey..Sorunlara karşı ilginiz için teşekkürler.Linea kullanıcıları olarak bir kez daha takdirlerimizi topladınız.Saygılarımla..
  • Bence tamda bu noktada yanılıyorsun.Ben özellikle 1.6 mjeti sabırsızlıkla bekliyorum. Megane,Corolla ve Focus'a yaklaşması normal bir durum zaten aynı sınıfın araçları.Aynı para derseniz o zaman tartışılır.Bence aksine, Linea 1.6 mjet ve 1.4 tjet motoru ile büyük bir atılım yapacak. Ben hala 1.6 mjet mutlaka olmalı diyorum.Linea sorunluda sanki megane da, focus ta hiçmi sorun yoktur.Birde dünyanın parası.Ön yargı meseleside Fiat ın yapacağı kampanyalarla kolayca aşılır bence.

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

1,6 Multijet Nisanda diye biliyorum. Ama Lineaya karşı toplumda çok büyük bir önyargı var. Bu motoru eğer 1,3 multijetten pahalı satmaya kalkarlarsa satış şansı hiç olmaz. Çünkü bu durumda fiyat Megane,Corolla ve Focus'a yaklaşır ve insanlar tereddütsüz onlaerı tercih ederler.

Otomobil Genel bölümünde bir başlık açılmıştı Linea dizel mi Megane dizel mi diye. Fiyat farkına rağmen %99 Megane dedi. (%1 bendim herhalde ) Bu önyargı aractaki birkaç kusurla birleşince satışları Megane'ın yarısına bile anca ulaştı.

1,6 Multijet sadece 1,3 multijet ile aynı fiyata satılırsa başarılı olur başka türlü kimse Focus,Corolla, Astra Sedan varken o paraları vermez. 1,3 ile aynı fiyat da biraz zor.

• Uzun lafın kısası, sistemin kapatılıp tekrar açılarak kendini resetlemesi gerekiyor. Sistemde bu tip bir hatanın yapılması zaten en kötü şöhretli bir markada olsa mümkün değildi. Dediğim gibi illaki bir yerlerde bununla ilgili bir not, açıklama bulunuyor olması gerekir ve bulunuyormuş nitekim.
    Fakat yinede sistemin eksikliği olarak kabul edilmiştir. Bunu okumayan, bilmeyen herkes büyük tehlike altında olduğundan bunun satış temsilcileri tarafından müşterilere özellikle anlatılması çok önemlidir.

quote:

Orjinalden alıntı: ronintr

Evet Arkadaşlar sorunu ilettiğim yetkili merciye gelen Silecekler ile ilgili açıklama .

Kullanıcı kitapçığında yağmur sensörünün devreye alınması ile ilgili olarak sayfa 69’da bilgi var. “Yağmur sensörü kontak her kapanıp açıldığında devreden çıkarılmalı ve tekrar devreye alınmalıdır” yazıyor. Bu kullanım dışındaki hareket tarzları sensörün otomatik öğrenimini tamamlamadığı için müşterimizinde belirttiği gibi yaklaşık olarak 20 – 25 saniye sistem çalışmıyor. Bu süre zarfında öğrenimini gerçekleştiriyor. Bunu sistem hatası olarak nitelemek doğru değil (belki sistemin eksikliği). Müşterimize bu şekilde bilgi verilebilir.

İyi çalışmalar

Ali AYDIN

Satış Sonrası Tek.Müd.

Teknik Destek Uzmanı

• Satış temsilcileri (Ne marka olursa olsun) araçla ilgili ne biliyorki ne anlatacak.
    O sadece satışımı yapayım geçeyim diye düşünüyor.
    Ne bir çok özelliğinden bahsediyor nede övüyor.

Aracın genel 1-2 özelliği ile beraber elinize broşür tutuşturulup fiyatı ve nasıl ödeyeceğinizi söylüyorlar.
  • Önemli olan sonuç bence. Sistemin eksikliği veya hatası farketmez. Müşteri ihtiyaç duyduğunda sileceği çalıştırabiliyor mu çalıştıramıyor mu. Önemli olan bu.

1,6 Multijet bence de olmalı. Bekleyen de vardır.katılıyorum .Ama 1,3 Mjetten 1000-1500 YTL bile pahalı olması satış şansını sıfırlar. Kimse Astra sedan, Focus gibi araçlar varken -eski bir Fiat müşterisi değilse ve Fiata özel bir ilgisi yoksa- buna bakmaz.

Yukarıda bahsettiğim başlığı bulursam buraya ekleyeyim. Orayı okuyunca anlarsınız ne demek istediğimi.

Ben Lineayı çok beğeniyorum. Bravo çıkmasaydı Lineayı çoktan almıştım. Trafikte emotion Line gördüğümde hayranlıkla bakıyorum. Şu an da GP kullanıyorum zaten, ama durum böyle işte.
  • Arkadaşar biliyorsunuz ben tüketici mahkemsine müracat ettim. mahkemeye verdiğim belgeler arasında kullanma kılavuzunun sileckle ilgili sayfalarıda var. burada bunula ilgili hiç bir şey yok. Yok 25 saniye resetliyormuş falan. Bırakın mahkeme bilirkişi göndersin bakalım bu bir hatamıymış değilmiymiş hep beraber görelim. kitapçıkta bahsedilen sadece şu silecek otomatik konumdayken kontağı çevirirseniz. Auto modu devreye girmez. Ama bu manuel devreye girmeyecek manasına gelmez ve zaten giriyorda. Bazı arkadaşlar her nedense hala bu arızayı kabul etmek istemiyorlar. Kabul etmek istemeyen arkadaşlarda bildiğim kadarıyla yağmur sensörlü linea yok. bir aracın sileceğinin manuel konumda çalışmaması diye birşey hiç bir sebeple kabul edilemez. İster auto konumunda kontağı açın veya ister başka konumda. Böyle saçma bir olay dünyada hiçbir araçta yok.
  • Bunlar hala problemi çözmek yerine problemi ört bas etmeye çalışıyorlar. Sadece forum sitesinde 3 kişi kaza atlatmış kimsenin umurunda değil. Bunu kabul etseniz de etmesenizde bu bir hatadır. Bu arada kullanma kitabını da iyi okusunlar anlatılan şeyin bununla alakası bile olmadığını görecekler. Bunların amacı sadece kafa karıştırıp bu problemi problemden çıkartmak. Madem bu normal birşey bana niye hiç bir yetkili servis bu arıza değildir diye bir belge veremiyor. Versinde bende bunu dava dosyasına ekleteyim. Gerçek ortaya çıkınca ne olacağını biliyorlarda ondan veremiyorlar. Varsa bu arıza değil diyen servis hemen gideyim alayım belgemi. Lafla bu işler olmaz belgeyle olur.
    quote:

Evet Arkadaşlar sorunu ilettiğim yetkili merciye gelen Silecekler ile ilgili açıklama .

İyi çalışmalar

Ali AYDIN

Satış Sonrası Tek.Müd.

Teknik Destek Uzmanı

• Çok haklısın.... zaten birkaç soru sorulduğunda sıkıştıklarını anlamak o kadar zor değil elinize hemen bir broşür tutuşturuveriyorlar. Bana 1.3 mjet Linea yı anlatan bayan, toyota bizden sadece bir çıt yukarıda dediydi.Neye dayanarak dedi, ne demek istedi fiyatına,motoruna,performansına göremi dedi ne için dedi ben anlamadım.Zaten sormadımda. Hyundai de de öyle.Bayan ezberlemiş herşeyi şiir gibi okuyor ezberden.Zaten söylediği birşeyi tekrar sorunca o da anlamıyor ne sormak istediğinizi...

quote:

Satış temsilcileri (Ne marka olursa olsun) araçla ilgili ne biliyorki ne anlatacak.
    O sadece satışımı yapayım geçeyim diye düşünüyor.
    Ne bir çok özelliğinden bahsediyor nede övüyor.

Aracın genel 1-2 özelliği ile beraber elinize broşür tutuşturulup fiyatı ve nasıl ödeyeceğinizi söylüyorlar.

• selamlar...
    burada bence yine de sorun var.

eğer yağmur sensörünün öğrenmesi 30 sn sürüyorsa bunu 30 sn de öğrenmiş olacaktır..

sayın mehmethlx'in dediği gibi sistem güzel güzel çalışırken ve yolda giderken kontak açılıp kapanmayacağına göre,cama şu fışkırtıp 4 defa sildikten sonra da 30 sn yeniden öğrenmesi gerekiyor..

işte bu çok garip..

sayın mehmethlx,sorunu anlatırken...kontağı açıyorsunuz ve/veya aracı çalıştırıyorsunuz su fışkırtıyorsunuz ..sorun böyle oluşuyor diyor..yani 30 sn bekleme süresini doldurmadan yapıyor...tamam bu tamam 30 sn bekleyip o şekilde yolaçıkınca bu sorunun artık yolda giderken cama su fışkırtınca oluşmaması gerekir..
    bunu denemeli..
    ancak yine sayın mehmethlx,yolda giderken bu olay oldu ve ölüm tehlikesi atlattım diyor...

bunun açıklanması gerekir..

saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawnitekin -- 2 Nisan 2008; 15:27:51 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.