Şimdi Ara

En iyi yayın evi ?????

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
14.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dünya klasiklerinin hastasıyım.Ama yayınevleriyle ilgili bilgim olmadığından yardımınıza ihtiyacım var.Sizce en iyi yayın evi hangisi veya söyle sorayım en iyi çevirme yapan yayın evi...Şimdiden teşekkürler

• Klasik yayınları pek takip etmem ancak genel anlamda soracak olursan

Artemis yayınları ( özellikle polisiye ve tarihi romanlar alanında oldukça iyi buluyorum )

Fantastik edebiyat tarzındaki romanlarda da Arka bahçeyi öneririm.
  • Yayın evinin iyi olması basım hataları dışında neyi avantaj sağlar ? ne farkeder?
  • Akvaryum yayınlarının fiyatları uygun fakat pek beğenilmiyo Anna Karelinayı okuyorum ondan çok atlayarak gidiyor olaylar
  • ßasım ÖnemLidir Yayın Evi Fark Edermi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendenbenden

Yayın evinin iyi olması basım hataları dışında neyi avantaj sağlar ? ne farkeder?

Şu tarz bir avantaj sağlar seçiciliklerine güvendiğiniz bir yayınevinden her kitap çıkmaz sizde bir nevi rahatlamış olursunuz.
  • avantajı su olur. iyi yayın evi iyi çevirmenlerle çalışır ve kitabın maliyetini düşürmek için atlama yaptırmadan aslına sadık kalarak çeviriyi tamamlatırlar ve öyle basarlar...ama iyi olmayan yayın evleri ucuzluk için çok şeyler atlıyolar..
  • altın ve can yayınları kalite basıyor ..Diğerlerinin korsanları daha kaliteli
  • Yayınevi tercihi özellikle klasikler okunacaksa çok büyük önem farzeder.Çünkü klasiklerin direk orijinal dilinden çevrilmesi çok büyük önem taşır, son zamanlarda ayrık otu gibi türeyen yayınevleri(antik klasikler,balina, bilmem ne...)maliyetten kaçınmak için yaygın dillerden çevirinin çevirisini yaparlar,hatta bazen bu da yetmez,yerine göre kısaltır veya orijinalinde olmayan ve işlerine gelecek şekilde manipüle ederler.Bu bağlamda özellikler Rus klasikleri okunacaksa tercihin iletişim yayınevi olması gerektiğine inanıyorum.
  • sosyal yayınlarını tavsiye ediyorum
  • Hmm teşekkürler..
  • Dünya klasikleri için fiyatlarını da göz önünde bulundurarak Bordo-Siyah diyorum.
  • Genel olarak bakılacak olunursa, ülkemizdeki en iyi yayınevi Altınkitaplar.

Dürüstler, çalışkanlar ve görevlerine sadıklar.

Aradığınız, istediğiniz türde romanı, kitabı bulabilir misiniz onu bilemem de, kalite ararsanız tek geçebileceğim yayınevi Altınkitaplar'dır...
  • Dünya klasiklerinde ötüken yayınları iyidir; fakat genel anlamda İletişim ve YKY en güzel baskı kalitesine ve en kaliteli içeriğe sahip yayınevidir -bana göre tabii -
  • iletişim ve doğan kitap en çok satan kitaplar bunlardan
  • kanaatimce sosyal yayınları klasik kitaplarda en iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bookworm -- 19 Haziran 2008; 18:54:29 >
  • bence altın yayınları .. ama geç ve pahalı sürüyor kitapları .. valla böyle giderse korsan baskılar orjinalden daha kaliteli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi q7uicksand -- 19 Haziran 2008; 11:04:01 >
  • CAN ve ODA yayınevleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Antik ve Kabalcı yayınevleri hakkımda da görüş bildirecek olan var mıdır?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.