Şimdi Ara

İyot içeren gıdalar nelerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
32.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Acaba iyot içeren sebzelerin neler olduğunu söyleyebilir misiniz? Ayrıca et ürünlerinin hangilerinde iyot vardır?

Annem tiroid papilar Ca ameliyatı yüzünden atom tedavisi görecek. İyotlu besinler tedaviye kadar yasaklanmış. Doktor bir kağıt vermiş ancak bir kaç tanesini yazıp gerisini "vs..." diyerek özetlemeyi seçmişler. İnternetten araştırdım bulamadım. Bilen varsa yazabilir mi?

• Öncelikle geçmiş olsun sevgili Kulak Misafiri.

Benim bildiğim iyot peynirde ve balıkta bolca bulunur. Fakat sebze yazmışsın özellikle, nedenini anlamadım. Biraz araştırma yaptım ben de internette. Şalgamın iyot içerdiğini ve brokolinin haftada 2-3 defadan fazla yenilirse iyot emilimini engelleyeceği bilgisini edindim. Bu bilgi annen için önemli olabilir. Yemeklerde de iyotsuz tuz kullanımı fayda sağlayacaktır. Bu bilgilere "iyot içerir" anahtar kelimesi ile ulaştım.

Saygılar...
  • Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

İyot Minerali Süt, yumurta, yeşil yapraklı sebzeler ve deniz ürünlerinde bol miktarda bulunur.

Aşağıda daha fazla bilgi bulabilirsin:

İyotun Görevleri, Faydaları ve İyot İçeren Besinler
  • Teşekkürler fuducuk ve bilinmiyor.

Ben de konuyu açtıktan sonra biraz daha araştırdım. Sanırım eldeki bilgilerle idare edeceğiz. Daha sonra düşündüm ki, "vs.." diye özetleyip üzerine düşmediklerine göre çok fazla almamak şartıyla ufak da olsa müsamaha gösteriliyor galiba.
  • Rica ederiz.

Mutlaka, vücuda hiç iyot girmemesi istenseydi bilgi verirlerdi diye tahmin ediyorum. Sanırım belli bir seviyenin üstüne çıkılması istenmiyor.
  • Deniz kenarına gideceksin arkdaşım.Güzel güzel deniz havası alacaksın..
  • Arkadaş iyottan kaçınmak için sormuş bu soruyu.
  • yhaa iyotlu yiyecekleri yazar mısınız acill!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.