Şimdi Ara

power supply bilgisayarsız çalıştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
3
Favori
64.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar eski bilgisayarımın güç kaynağını söktüm
    SWITCHING POWER SUPPLY 
    MODEL: LC-A300ATX

marka ve model bu 20pinli anakart soketi var. pc deyken pcnin power butonuna bastığımızda güçkaynağı çalışıyor ya şimdi ben bunu pc ye bağlamadan çalıştırmak istiyorum ama power supply i elektriğe bağladığımda çalışmıyor... acaba anakarta takılan soketin bağzı bacaklarını kısadevre yaparsam çalışır mı?? ya da başka nasıl çalıştıra billirim??
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihad861 -- 25 Mart 2008; 20:29:18 >

• Birçok yerde yazıldı. Yeşil kablo ile herhangi bir siyah kabloyu kısa devre yapmalısınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Birçok yerde yazıldı. Yeşil kablo ile herhangi bir siyah kabloyu kısa devre yapmalısınız.

• quote:

Orjinalden alıntı: __EFENDİ__

quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX[TUR]

Birçok yerde yazıldı. Yeşil kablo ile herhangi bir siyah kabloyu kısa devre yapmalısınız.

+1 20 pindeki yeşil ile yanındaki siyah( ground ) ona değdir kısa devre yaparak aç , yanındaki dedim çünkü en iyi yöntem buton da kullanabilirsiniz ben araba amfisini evime bağladım psu aracılığı ile , buton ile sistemi açıyorum
  • teşekkürler
  • benim evde bilgisayardan bağımsız powerden 12 v dc en az 54wat almam lazım ama kabloların renklerini bilmiyorum yardımcı olursanuz sevinirim

şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncer61

benim evde bilgisayardan bağımsız powerden 12 v dc en az 54wat almam lazım ama kabloların renklerini bilmiyorum yardımcı olursanuz sevinirim

şimdiden teşekkürler

nasıl kabloların renklerini bilmiyosun renksizmi kablolar? 20 yada 24 pinli konnektörden yeşil ile siyahı kısadevre ettir demişler daha nasıl yardımcı olalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncer61

benim evde bilgisayardan bağımsız powerden 12 v dc en az 54wat almam lazım ama kabloların renklerini bilmiyorum yardımcı olursanuz sevinirim

şimdiden teşekkürler

PSUdan gelen SARI kablo +12, Siyah kablo GND hattıdır.

Aynı renk birçok kablo var, 4 pin güç soketlerinden birini kesip ordan güç alabilirsiniz.
  • kırmızılar da +5v
  • ben ölçerek yapıyorum ezberlemeye gerek yok
  • 20 pinli Soketin Tam Ortasında kalan yeşil kabloya her hangi bir siyah kablo ile kısadevre edince çalışır. sen en iyisi araya bi anahtar koy. devamlı kullanıcaksan iyi olur.yeşili ve siyahı kes anahtara bağla. istediğin zaman açıp kapatırsın.
  • arkadaşlar selamlar. bu power supplylar anladığım kadarıyla 35 ampere kadar çekebiliyormuş bana aşşağı yukarı bu güçte bir akım lazım. 4 pinli güç soketlerindeki sarı ve siyah kabloları (sadece onları) kullanırsam aynı akımı çekebilirmiyim yoksa tüm sarıları ve siyahları bir araya getirmemmi gerekli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: masco

arkadaşlar selamlar. bu power supplylar anladığım kadarıyla 35 ampere kadar çekebiliyormuş bana aşşağı yukarı bu güçte bir akım lazım. 4 pinli güç soketlerindeki sarı ve siyah kabloları (sadece onları) kullanırsam aynı akımı çekebilirmiyim yoksa tüm sarıları ve siyahları bir araya getirmemmi gerekli?

güçlü bir güç kaynağın varsa 20 ampere kadar çekebilirsin yada birden fazla power'ı paralel bağlayarak yüksek akımlara ulaşa bilirsin
    ama 1 tane powerın 35 amperi vereceğini hiç sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: akur

Beyler benimde elimde psu var ama sizin dediğiniz gibi çalışmıyor. anakartta olunca çalışıyor. bir yerde okudum karttan onay alması lazımmış. eğer böle birşeyse bu psu yu nasıl kandırabilirim küçük aletleri falan çalıştıracam.

dostum nasıl çalıştırılacağı yukarda anlatılmış,mesajları iyi oku derim.
  • valla benim FSP BLUE STORM 80 PLUS 500 WATTLIK PSU 30 A kadar çıkış akımı verebiliyor... üstelik % 80 üstü verime sahip canavar gibi PSU
  • gayet basit bişi
  • arkadaslar normalde bosta calıstırdıgım psuyu kablolarını kesıp ıcınden kalın kablo ıle baglantı yaptım fakat bu sefer calısmıyr . yesılı sıyaha lehımledm yıne aynı sekılde , fan dönuyor sonra kesılyor . hep böle ,,kısa devremı var acaba psudan duman da gelmedı yanmadıda calısmıyor sızce tamır olur mu ... ne yapmalıyım...
  • @87akın

Kısa devre var, sigortasınıda kontrol edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ikisini birleştir yeter.
  • Üstün nitelikli enerji kullanımı büyük bir başarı ama İmkansız olay. Başarılar dilerim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.