Şimdi Ara

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
412
Cevap
0
Favori
115.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili dostlar az önce Laguna 3 ün test sürüşünü yaptım.Bundan önce okuduğum yorumlara katıldığı yerlerde var katıldığım yerlerde.Hemen şunu söyleyeyim ki bende hayal kırıklığı yaşatmadı Laguna.Bindiğim araç 1.5 dizel idi.İnanın motor sesini duymanız imkansız.Ama her Renault ta olduğu gibi sert bir süspansiyon sistemi var,çukurlarda ve tümseklerde fazlası ile hissediyorsunuz darbe emilimini.İçi gayet iyi tasarlanmış.Önce dar gibi geliyor ama koltuğa oturunca ben bile ayaklarımın çok dışarda kaldığını hissedip koltuğu yaklaştırdım ki benim boyum 185 cm.Arka koltuğun diz mesafeside iyi sayılır.Çift yönlü klima iyi tasarlanmış.Bu arada arçta el freni yok,otomatik bir sistem geliştirmişler ,ama az incelenince çözülüyor inceliği.Fren mesafesi oldukça kısa,ABS tatmin edici.Güvenlik unsurları olabilceği en iyi düzeyde.Yeni kart sistemi Laguna 2 lere göre biraz aha gelişmiş.Kartsızda çalıştırabiliyorsunuz aracı.(tabii kart yanınızda olacak)
    Daha anlatacak çok şey var ama kısacası şu :
    Fiyatına göre mükemmel bir araba.O fiyata daha alt sınıf araçlar alınabiliyor.Kasanın dış görünümü hakkında yorum yapmıyorum anlayın........

• izlenimleriniz için teşekkürler ....
    tasarım olarak beğenmeyen çok insan var bende dahil...
    halbuki adam gibi bir tasarım yapsalardı çok daha iddialı olucaktı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

izlenimleriniz için teşekkürler ....
    tasarım olarak beğenmeyen çok insan var bende dahil...
    halbuki adam gibi bir tasarım yapsalardı çok daha iddialı olucaktı...
    sayın kentozani,
    araç pazara girer girmez kısa sürede aracı deneme şansını bulmuşsun kıskandım.araç ile ilgili bilgiler içinde teşekkürler.dışı sizi içi bizi yakar olmuş yani.belki göre göre ısınır gözümüz gönlümüz.ama lagII de de 3 de de renaultun bu modele gereken hassasiyeti göstermediğini aracı yüceltmediğine inanıyorum.hakkını verseler zaten bu satış politikaları yüzünden araç hakketiğine ulaşamıyor.

saygılar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkonko

sayın kentozani,
    araç pazara girer girmez kısa sürede aracı deneme şansını bulmuşsun kıskandım.araç ile ilgili bilgiler içinde teşekkürler.dışı sizi içi bizi yakar olmuş yani.belki göre göre ısınır gözümüz gönlümüz.ama lagII de de 3 de de renaultun bu modele gereken hassasiyeti göstermediğini aracı yüceltmediğine inanıyorum.hakkını verseler zaten bu satış politikaları yüzünden araç hakketiğine ulaşamıyor.

saygılar....

Alıntıları Göster
    Aslına bakarsan bende çok büyük bir değişim bekliyordum önceleri.fakat geçenlerde bir otomabil markası yaratmanın inceliklerini gösteren bir belgesel izledim,inanın o kadar zor aşamalardan ve elemelerden geçiyorki hiçte göründüğü gibi basit değilmiş bu işler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kentozani

Aslına bakarsan bende çok büyük bir değişim bekliyordum önceleri.fakat geçenlerde bir otomabil markası yaratmanın inceliklerini gösteren bir belgesel izledim,inanın o kadar zor aşamalardan ve elemelerden geçiyorki hiçte göründüğü gibi basit değilmiş bu işler.

Alıntıları Göster
    izLenimLerin için tşk ederiz....

farkLı bişey oLarak eL freni oLmaması dikkatimi çekti okurken yani farkLı bişey oLmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fdd24

farkLı bişey oLarak eL freni oLmaması dikkatimi çekti okurken yani farkLı bişey oLmuş...

Alıntıları Göster
    artık yeni bütün renault larda var. otomatik park freni bendede var. ilk zamanlar el frenini arayıp durdum çaldılarmı dedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fdd24

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

Aslına bakarsanız el freni durumu yeni değil makyajlı kasa laguan II lerde zaten vardı bu özellik ayrıtten araca yaklasıldıgında hiç anahtarın kapı acma tusuna basmadan kapıların acılması,arabanın anahtarı cebenizdeyken arabayı calıstırabılme ve arabayı durdurup arabadan uzaklastıktan sonra kapıların kendılıgınden kitlenmesi gibi ozelliklerin hepsi makyajlı kasa lagII lerde mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonheart07

quote:

Orjinalden alıntı: Fdd24

Aslına bakarsanız el freni durumu yeni değil makyajlı kasa laguan II lerde zaten vardı bu özellik ayrıtten araca yaklasıldıgında hiç anahtarın kapı acma tusuna basmadan kapıların acılması,arabanın anahtarı cebenizdeyken arabayı calıstırabılme ve arabayı durdurup arabadan uzaklastıktan sonra kapıların kendılıgınden kitlenmesi gibi ozelliklerin hepsi makyajlı kasa lagII lerde mevcut

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bunlar özellik sayılmaz Laguna II mde yoktu ama nisan 2007de aldığım daha alt sınıf araç olan Corolla da vardı,Laguna III ün esas özelliği Laguna I ve II deki efsanevi konfor duygusunu çok daha yüksek sürüş kalitesiyle birleştirmiş olması;aracın direksiyonu,frenleri neredeyse mükemmel,düşük hızlarda ani manevraları bir mini otomobil kıvraklığıyla yapabiliyor.

Artı işçilik seviyeside Laguna I ile kıyaslanması mümkün olmayacak kadar ileri düzeye gelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Arkadaşlar bunlar özellik sayılmaz Laguna II mde yoktu ama nisan 2007de aldığım daha alt sınıf araç olan Corolla da vardı,Laguna III ün esas özelliği Laguna I ve II deki efsanevi konfor duygusunu çok daha yüksek sürüş kalitesiyle birleştirmiş olması;aracın direksiyonu,frenleri neredeyse mükemmel,düşük hızlarda ani manevraları bir mini otomobil kıvraklığıyla yapabiliyor.

Artı işçilik seviyeside Laguna I ile kıyaslanması mümkün olmayacak kadar ileri düzeye gelmiş.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Zaten laguna I den öte gitmeseydi ne anlamı olurdu ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kentozani

quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Zaten laguna I den öte gitmeseydi ne anlamı olurdu ki?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Uzun zamandır bu forumun takipçisiyim, pasif bir forum üyesiydim. Ancak benim de Laguna III konusunda bir deneyimim olduğu için bunu sizlerle paylaşmak istedim.
    Öncelikle aracı geçen pazar test ettim. Aşağıda yazdığım bilgiler tamamen şahsi görüşüm olup, her katılımcının fikrine saygı duyuyorum.
    Araç 1.5 DCi Privilege + Premium Paketli.
    1. Dış tasarımı bence orta üst sınıf bir araç olarak sportif duruyor. Özellikle yan çizgisi ve arka görüntüsü çok hoş.
    2. 17" jant ve 215/50 lastikleri var. Yol tutuşunu ben gayet tatminkar buldum. Zira asfalt, virajlı bir köy yolunda test ettim. Firma yetkilisi çekinmeden yüksek hızla viraja girebileceğimi söyledi. 120-130km hızla araç girmiş olduğunuz viraj çizgisinden 1cm bile sapmadan virajdan çıkabiliyor. (ESP devreye girmiyor bile - Köy yolu olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum.)
    3. Aracın içi çok konforlu ve çok sessiz. Dizel bir araç için gerçekten motor sesi duymak çok güç.
    4. Kısa bir test sürüşü ve yeni bir araç olduğu için yakıt tüketimi konusunda birşey söyleyemeyeceğim.
    5. Arkadaşların dediği gibi otomatik el freni var ve hoş bir detay olmuş. Ekonomik kullanım için kadranın ortasında vites değiştirmek için aşağı ve yukarı işaretle size bilgi veriyor.
    6. Ön konsol çok sade ve şık.
    Şimdilik hatırladıklarım bu kadar. Soru sormak isteyen olursa seve seve cevap verebilirim.
    Bu arada arkadaşlar size sevinerek söylemek istediğim birşey daha var BEN BU ARACI GEÇEN PAZAR SATIN ALDIM. Tabi araç henüz olmadığı teslim alamadım.
    Birkaç resim eklemeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur.

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: SbnCkr

Arkadaşlar Merhaba,
    Uzun zamandır bu forumun takipçisiyim, pasif bir forum üyesiydim. Ancak benim de Laguna III konusunda bir deneyimim olduğu için bunu sizlerle paylaşmak istedim.
    Öncelikle aracı geçen pazar test ettim. Aşağıda yazdığım bilgiler tamamen şahsi görüşüm olup, her katılımcının fikrine saygı duyuyorum.
    Araç 1.5 DCi Privilege + Premium Paketli.
    1. Dış tasarımı bence orta üst sınıf bir araç olarak sportif duruyor. Özellikle yan çizgisi ve arka görüntüsü çok hoş.
    2. 17" jant ve 215/50 lastikleri var. Yol tutuşunu ben gayet tatminkar buldum. Zira asfalt, virajlı bir köy yolunda test ettim. Firma yetkilisi çekinmeden yüksek hızla viraja girebileceğimi söyledi. 120-130km hızla araç girmiş olduğunuz viraj çizgisinden 1cm bile sapmadan virajdan çıkabiliyor. (ESP devreye girmiyor bile - Köy yolu olduğunu tekrar vurgulamak istiyorum.)
    3. Aracın içi çok konforlu ve çok sessiz. Dizel bir araç için gerçekten motor sesi duymak çok güç.
    4. Kısa bir test sürüşü ve yeni bir araç olduğu için yakıt tüketimi konusunda birşey söyleyemeyeceğim.
    5. Arkadaşların dediği gibi otomatik el freni var ve hoş bir detay olmuş. Ekonomik kullanım için kadranın ortasında vites değiştirmek için aşağı ve yukarı işaretle size bilgi veriyor.
    6. Ön konsol çok sade ve şık.
    Şimdilik hatırladıklarım bu kadar. Soru sormak isteyen olursa seve seve cevap verebilirim.
    Bu arada arkadaşlar size sevinerek söylemek istediğim birşey daha var BEN BU ARACI GEÇEN PAZAR SATIN ALDIM. Tabi araç henüz olmadığı teslim alamadım.
    Birkaç resim eklemeye çalıştım umarım başarılı olmuşumdur.

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster
    Tekrar merhaba,
    Resimler çok büyük olduğu için teker teker atmayı deneyeceğim.
    Saygılarımla.

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

Tekrar merhaba,
    Resimler çok büyük olduğu için teker teker atmayı deneyeceğim.
    Saygılarımla.

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster
    Laguna III resimlerinin devamı,

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • quote:

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

Alıntıları Göster
    SbnCkr aracın hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Eski bir Lag kullanıcısı olarak bu aracın seni çoğu konuda fazlasıyla memnun edeceğine eminim,belki çevrendeki kişisel görüş farklılıkları yüzünden oluşabilecek ön yargılar vs hariç..
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

SbnCkr aracın hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.

Eski bir Lag kullanıcısı olarak bu aracın seni çoğu konuda fazlasıyla memnun edeceğine eminim,belki çevrendeki kişisel görüş farklılıkları yüzünden oluşabilecek ön yargılar vs hariç..

Alıntıları Göster
    Sayın esmerce merhaba,

İyi niyetli dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Allah herkese kazasız belasız kullanmayı nasip etsin!

Saygılarımla.
  • quote:

Sayın esmerce merhaba,

İyi niyetli dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Allah herkese kazasız belasız kullanmayı nasip etsin!

Saygılarımla.

Alıntıları Göster
    Merhabalar,

Arkadaşlar bu arada bu aracın "UZAY GRİ" rengini göreniniz var mı?

Rengi görmeden sipariş verdim.

Bu renk araç göreniniz varsa resim ekleyebilir misiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.