Şimdi Ara

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
412
Cevap
0
Favori
115.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ardakutlu

Ankara'da lansman gününde Çetaş'taki test aracını sürdüm.
    Arbamız var ve değiştirmeyi düşünmüyorduk. Bu aracı kullandıktan sonra değiştirsek mi diye düşünmeye başladık. Bu arada Honda Cıvıc ve Ford Mondeo'yu inceledik. Ve her ikisini de beğenmedik. Hele Mondeo'nun abartıldığını düşündüm.
    Ancak bu araçta 1.6 ve 1.5 motorda otomatik vites olmaması büyük eksiklik.
    Almayı düşündüğümüz modelde privilage + premium + business + sunroof şeklinde.
    Koyu renk olunca dadından yenmez.

aynen..

• benimde lag II var ama yorumları okuyunca lag III test etmek için ağzımın suyu aktı en kısa zamanda gidip bende deneyecem
  • dün test ettim tek kelime ile süper
  • inş hafta sonu bir aksilik çıkmazsa bende test sürüşünü yapacam. ama ne yazıkki hafta sonuna daha 3 gün var
  • arkadaşlar bu araç tuttu. daha çıkalı kaç gün olmasına rağmen her mahallede birer tane görmeye başladım.
    yer ankara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 7 Mayıs 2008; 18:19:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: EcheLoN_

arkadaşlar bu araç tuttu. daha çıkalı kaç gün olmasına rağmen her mahallede birer tane görmeye başladım.
    yer ankara

Ankara'da bir ben görmedim bu aracı yollarda
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentozani

Aslına bakarsan bende çok büyük bir değişim bekliyordum önceleri.fakat geçenlerde bir otomabil markası yaratmanın inceliklerini gösteren bir belgesel izledim,inanın o kadar zor aşamalardan ve elemelerden geçiyorki hiçte göründüğü gibi basit değilmiş bu işler.

belgeselin ismi nedir acaba?bende izlemek istiyorum
  • yeni c5 çıktı iyi düşünün derim bence c5 daha güzel duruyor
  • Ben de aracı sürmedim,ama içine oturdum ,açıkçası laguna 2 'den daha güzel bir araç olduğu aşikar,ama karoser vb.. açılardan laguna 1'in o dönemki iddialı kasası ve süksesinin yanına bile yaklaşamaz.
  • kromajlı çift eksoz çıkışı her modelde var mı?

bu arada station modeli ,sedandan güzel olmuş bence

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • Sadece 2.0 lt motorlu versiyonlarında var kardeş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: strong84

yeni c5 çıktı iyi düşünün derim bence c5 daha güzel duruyor

14 Mayıs günü İstanbula dönerken tesadüfen Tekirdağ çıkısındaki Citroen bayinin önünden geçerken C5 gördüğümü sandım, yavaşladım ve yanındaki benzinliğe girip durdum. 50 metre yürüdüm evet gördüğüm doğruydu, sonra aklıma geldi bu aracın mayısta geleceği söylentisi sahi vardı dedim, araç plakasız ve bayinin önünde duruyordu, inanamadım gördüğüm doğruymuş dedim. Etrafında kaç kez döndüm hatırlamıyorum ama oyuncak bulmuş çocuk gibi olduğumu farkedip kendimi toparladım. Lastik/Jant baz versiyonda 225/55R17 idi ve Lastikler Michelin. Görevli geldi katalog sordum yokmuş, bir üst versiyonda lastikler 245/45R18 oluyormuş öyle dedi, ( eve dönünce internette baktım lastiklere SXPK versiyonunda doğruymuş ) ilk olarak eğilip süspansiyona baktım ama malesef 1.6HDI motorlu SX versiyonda hidroaktif süspansiyon koymamışlar, görevli sadece bunda değil SXPK de olmadığını söyledi, araç uzaydan gelmiş gibi ön taraf çok agresif ve sportif duruyor, arkasını ben Audi'ye benzettim, neyse dış süper görüntü kapıyı bismillah dedim açtım, direksiyon sabit göbekli, saymadım 10 düğmeden fazla var, hiç şık durmamış, kapı içi kumaşları siyah ve gevşek dokunmuş bana kasvetli geldi, koltuklar sportif, arkada yeterli diz mesafesi var, kapılar çift fitilli, araçta kontak var, navi yok yerine bilgi ekranı konmuş, ön göğsün dizaynı bana 80's yılların nostaljisi gibi geldi, ama gösterge tablosu çok modern. Test aracı sordum sadece teşhirlik geldiğini ama plaka takılınca test aracı olacağı cevabını aldım, ben biraz yüzsüzlük yaptım ve kısacık bir tur atabilseydim çok mutlu olabileceğimi biraz yüksek sesle söylemiş olacağımki görevli beni duymuş, sağolsun plakasız araçla kısa bir tur atmama müsade etti. Araç yeri gelmişken 6 vites, oranları mükemmel, ilk çalıştırdım motorun sesi duyulmuyor, yoldada motor ve dış gürültü yok denecek kadar az, bana 407 1.6 HDI'den daha seri geldi C5. Ama araçta hiç opsiyon özeliği sunulmamış sunroof haricinde. Genelde böyle bişi C5, yalnız dış ebatları çok iri ve sanırım dingil aralığıda en uzun araç tabiki kendi segmentinde, galiba sınıfının en irisi bu oldu. Ama internette ön ve arka aksın iz genişliğini bulamadım sonra yabancı sitelere girdim yine bulamadım, bulabilen varsa lütfen yazsın. Bu arada Citroen Türkiyenin sitesinde aracın lansmanının ne zaman yapılacağı belirtilmemiş ve sitedeki fiyatla bayi fiyatları farklı ve bayi aracın satışının ay sonunu bulabileceğini söyledi, yine bayinin söylemesi lansman ayın 20'sinden sonra olacakmış.

• arkadaşlar uzun bir aradan sonra tekrar merhaba,

aracımı 15.05.2008 tarihinde Samsun'daki bayiden teslim aldım.

aracın kullanma klavuzunda ilk 1.500km boyunca 2.500d/d'yı geçmememiz gerektiği söyleniyordu, ben de öyle yaptım.

aracı aldıktan sonra depoyu fulledim. yaklaşık 65 litre yakıt aldı.

Samsun'dan yaşadığım şehire (Karabük) ve oradanda İstanbul'a 900km yol yaptım araçta hala çeyrek depo mazot vardı.

yol bilgisayarı ortalama 5,1Litre/100Km gösteriyordu. bu da yaklaşık km'de 163ykr yaktığı anlamına geliyor.

ilk izlenimlerim;

araç çok konforlu ve sessiz geldi bana.

yol tutuşu gayet tatminklar.

vites aralıklarının kısa olması nedeniyle bilgi ekranındaki vites değiştirme ikazlarına uyduğunuz taktirde yaklaşık 80-90km civarında altıncı vitese geçmiş oluyorsunuz. bu da yakıt ekonomisi demektir.

müzik sistemi benim için yeterli ve bluetooth sistemi gerçekten telefon ile konuşmayı çok kolaylaştırıyor.

hız limitörü ve hız regülatörü gayet kolay kullanılıyor.

merak ettiğiniz bir konu olursa elimden geldiği kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

aracın birkaç resmini koyuyorum.

saygılarımla.

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

• bir iki resim daha ekliyorum

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ
  • son üç resim daha...

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

LAGUNA 3 TEST SÜRÜŞÜ

• aracın çok güzel kazasız belasız sürüşler
  • allah razı olsun!

iyi niyetli dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

allah sizlere daha iyilerini nasip etsin!

saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SbnCkr

allah razı olsun!

iyi niyetli dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

allah sizlere daha iyilerini nasip etsin!

saygılarımla.

Aracın hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.Privelege paketin üstüne herhangi bi paket aldın mı?
  • Sn.LİTEON Merhaba,

Teşekkür ederim.

Evet. Privilege donanımın üzerine Premium Paket eklettim.
  • aracınızı hayırlısı ile kullanın gerçekten çok güzel
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.