Şimdi Ara

SÜT İÇMEK, GAZ YAPAR MI YAPMAZ MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
43.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Metro'da yürüyen merdivenlerde aşağı doğru inerken son basamağa atladım, o arada saliseler içinde gelen gaz ( ben havadayken geldi ) Saliseler içinde düşündüm yapacak bir şey yoktu, adımımı yere atar atmaz, zourtsssss diye bir ses, benle beraber aşağı inenler, arkamdakiler zaten iptal, millet hemen öbür tarafa atlamaya başladı, yukarı çıkan yürüyen merdivene doğru.
  • Laktoz şekeri sindirimi zor bir şekerdir. Sindirimi zor olan enzimler ise gaz yapar. Fazla süt içmek kabızlık yapar. Kabızlık ise yine gaz yapar. Sütün gaz yapmasındaki asıl sebep laktoz şekeridir. Bir ara laktozsuz sütler vardı ancak onların da yapacağı kanaatindeyim. Denemek gerek..
  • Adam okul planlarını şimdiden yapmaya başlamış. Teyyipin verdiği sütü içersem sınıfta osurur muyum diyor açıkça.
  • evet soru gayet açık, süt içmek gaz çıkışını artırır mı artırmaz mı yani gaz yapar mı yapmaz mı?

200ml' lik süt içtim ve bana gaz yaptı . tekrar içsem bu saatte, gaz artışı olursa uyuyamam gibi geliyor bana. bence süt gaz yapıyor, nedir bunun sebebi?

hadi buyurun bakalım konumuz bu saatte süt..

• soruya bak ya içene bağlı
  • bende az önciçtim 400 ml kadar banada gaz yaptı gibi, ama tadı çok güzeldi.
  • yaw bebeler sütü içince iyi de. sonra gaz çıkaramayıp ingaayı basar bu süt kesin gaz yapıyor kimya müh. adayımız citizen bile kesinlikle yapar diyor ama bileşkesi konusunda kesin bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. baksanıza 200 ml içtim sadece ya, botaş' a gidip gaz dolumu yapabilirim be..
  • light %0 yağ, detayına baktım: enerji - protein - yağ - karbonhidrat - kalsiyum yazıyor bu laktoz yazmıyor nedir bu?
    bu arada bu kutunun üstünde %0 yağ yazıyor ama incecik yazıları okuyunca en fazla %0,15 yağ içerir diyor iyi mi! yedik yağı bu saatte vay bee bu aldatmaca deği lmi? gazın sebebi bulundu sanırım..
  • [Deleted by Admins]
  • 2 saat mi oldu? ben daha sütü bitirmeden işlem gerçekleşti. tavsiyem sütü soğuk ve yavaş yavaş iç. sütü bitirmeye yakın hediyesini veriyor. neyse,

bolbol sütlü geceler diyelim. süt için, içmeyeni de süt içmesi için uyarın.

havalar nasıl olursa olsun, geceleriniz asla sütsüz olmasın. ama soğuk ama sıcak..
  • günde 1-1,5 lt süt içerim hiç gaz olmadı.
  • yapar. soğuk daha çok yapar. ben her gün 0.5 lt 0 yağlı süt içerim ve o akşamı ossura ossura yaşarım. çok eğlenceli olur, valide-peder ikilisini odadan uzak tutmanın en iyi yoludur. ama anlık gelen teklifler olduğunda rezil olmak kaçınılmazdır. ama genede eğlencelidir.
  • Bir üstte ne yazıyorsa aile hariç(yanlız yaşıyorum) aynı duygulara canı gönülden katılıyorum .Ateşli bir destekcisiyim .
  • hic süt içmem..

nasıl içio millet anlamıyorum... kahveli içerim veya pisküvi ile..
  • yağlı süt bu saatte hazımsızlık yapabilir..bende pek sevmem sütü.ılıktan biraz sıcak+bol şekerle içebiliyorum anca..
  • bu süt ne gaz yapıyormuş arkadaş. 2 gecedir oda gaz odasına döndü. Sonra yediklerimi içtiklerimi şöyle bir analiz edince bu gazın nedeninin süt olduğu kanısına vardım.

Yağlı, sıcak, soğuk bilmem. Yağsız ılık süt içtim (soğuk yoktu) ama şimdi ise odada büyük sıkıntı var. Hava soğuk camı açsam g*tüm donacak. Ama böyle de kokudan öleceğim galiba.

Peki bu gaz salınımları zayıflamaya yararlı olabilir mi acaba :p
  • laktozu tam sindiremediğinizdendir.
  • sabahları içince fena yapıyo bende
  • Haslanmıs tavuk+bır bardak sut: sonu gelmeyen ossurmalar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.