DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Doğada altın'ın altın olduğunu nasıl anlarız?
3
Cevap
0
Favori
11.203
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Doğada altın'ın altın olduğunu nasıl anlarız?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      447 Mesaj
      20 Mart 2008 23:19:52
      Arkadaşlar hafta sonu Nif dağına tırmandık bir grup arkadaşla ve ben orada bir kaya parçası buldum üzerinde sarı sarı parlayan partiküller var. Muhtemelen altın değildir ama bir maddenin altın olup olmadığını nasıl anlarız doğada....

• Yarbay
      6392 Mesaj
      20 Mart 2008 23:21:40
      Dedektörle herhalde

Dünya üzerindeki canlıların, DNA zincirinde sadece dört Nükleotit bulunur. Her canlı varlık, bu dört temel yapı taşlarının değişik kombinasyonlarıyla yaratılmıştır. Bizim gen zincirimizde ise; Boşluklar vardır. Bunlar beşinci ve altıncı DNA Nükleotidir. Şu an gen aktarımını tamamladık, yeni bir tür yaratmayı başardık, Bu tür insan ile uzaylı melezidir,
    • Yarbay
      8097 Mesaj
      20 Mart 2008 23:29:42
      kezzap bulursun numuneyi içine atarsın belli bir süre bekledikten sonra diğerleri erir altın erimez bu işlem siyanürlede yapılır ama tabi biraz kimya ile birlikte işi bilmek gerekir yada hiç bilmiyorsan ramatçılar vardır onlara götür sana ayrıştırırlar sonra kalan metali ayar labratuvarına götürürsün yüzde kaçı altın sana söylerler tabi altın varsa içinde altın olması çok zor tahminimce çünki yaklaşık söyleyim ama 3-5 ton gibi bir numunede 1 gram altın varsa bu başarı sayılır yani senin numune baya bi kamyonla olmalı ki içindeki altını tespit edebilesin yinede kolay gelsin

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com
    • Yüzbaşı
      447 Mesaj
      20 Mart 2008 23:35:07
      hımm epey teferruatlı bir işmiş verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Sadece altının nasıl anlaşıldığını merak etmiştim...

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Doğada altın'ın altın olduğunu nasıl anlarız?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.