DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
5. Vitese geçmiyor !!! Yardım Lütfenn
13
Cevap
0
Favori
8.156
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> 5. Vitese geçmiyor !!! Yardım Lütfenn
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1082 Mesaj
      20 Mart 2008 18:41:55
      Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sert bir şekilde vurdum ve 5. vitese geçmiyor fakat çok zorlarsan geçiyor.Sanayiye götürdüm arabayı(bu arada arabarenault flash) Sol dingil kopmuş dediler bir tane aldım ve hemen taktılar orda denediğimde eskisi gibi değildi bende üstelemedim fakat yola çıktığımda gene 5. vitese geçmiyordu araba Sizce sorun nedir?
      Araç babamın olduğu için çok masraflı bir sorunu varsa babama söylemeyi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

M.Kemal ATATÜRK
    • Onbaşı
      20 Mesaj
      20 Mart 2008 20:40:27
      Saklamanızı tavsiye etmem. Aşağılarda bir yerler gümbürdemiş bes belli.

• Yarbay
      4135 Mesaj
      20 Mart 2008 20:42:42
      bu tür tamir durumlarında aracın yapıldığını ustaların size test ederek göstermesi lazım

• Binbaşı
      1082 Mesaj
      20 Mart 2008 21:53:55
      Ya aslında sanayiye ilk gittiğimde 90 milyona yaparız dediler adam dingil değişicek dedi felan filan saydı fakat ben adama güvenemedim ve arkadaşımın tanıdığı bir ustaya götürdük ve adam dingili ücretsiz olarak taktı yani olay budur

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

M.Kemal ATATÜRK
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      20 Mart 2008 23:08:34
      Debriyaj ayırmıyodur kanımca yada şanzımandan olabilir problem.Sert vurmanın sonunda zarar görmüş olabilir

• Yüzbaşı
      402 Mesaj
      21 Mart 2008 08:25:21
      DİNGİLLE ALAKASI YOK ŞANZUMANDA VİTES LEVYESİNDEN YADA ARKADAŞLARIMIN DEDİĞİ GİBİ BALATA AYIRMIYOR OLABİLİR
      05447836668
      03123964264

• Çavuş
      43 Mesaj
      24 Mart 2008 15:51:27
      merhaba.bende de flash vardı bi zamanlar aynısı benimde başıma gelmişti.bi taşa vurmuştum alt tarafı.ancak benimkinde birinci vitese geçmiyordu sonra 2ci vitesle kalkıp hemen bi eksozcuya gidip kanala çektik bi de baktımki vites kolundan şanzumana giren çubuk eğilmiş.hemen bu çubuğu düzellttik 2 dakkada .işlem bitti.
      bence sen bi kanala gir çubuğa bak veya anlayana baktır.

quote:

Orjinalden alıntı: !nF3Rno

Arkadaşlar geçen gün arabanın altını sert bir şekilde vurdum ve 5. vitese geçmiyor fakat çok zorlarsan geçiyor.Sanayiye götürdüm arabayı(bu arada arabarenault flash) Sol dingil kopmuş dediler bir tane aldım ve hemen taktılar orda denediğimde eskisi gibi değildi bende üstelemedim fakat yola çıktığımda gene 5. vitese geçmiyordu araba Sizce sorun nedir?
      Araç babamın olduğu için çok masraflı bir sorunu varsa babama söylemeyi düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum...

1986 DOĞAN 1.6 PETROL YEŞİLİ
    • Yarbay
      2017 Mesaj
      24 Mart 2008 21:26:52

quote:

Orjinalden alıntı: !nF3Rno

kardeş 5. vites çubuğunu yamuLmuşsun dur büyük bir ihtimal..şanzumanı bir açtırman Lazım...

***** DemiR24 *****
      SeRviSe GitmeYeN FIAT KullaNıcıLaRı
    • Teğmen
      190 Mesaj
      04 Nisan 2008 01:35:48
      yok daha neler arkadaşlar bilen bilmeyen konusuyor :)

ya vites levyesi yamuşmuştur ki büyük bi ihtimalle bir diğer ise senkromeçte sorun olabilir

Her zaman dediğim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....
    • Otomobil Uzmanı
      10362 Mesaj
      04 Nisan 2008 09:03:27
      büyük bir iftimalle sorun sizdeki polat arkadaşımıznkiyle aynıdır. sonuçta mekanik iletim parçası eğilirse milimetrelik geçişler aksayabilir. Eğer ciddi hasar görmüş ise çok oynatmadan levyeyi yenileyin
      quote:

Orjinalden alıntı: polat20

merhaba.bende de flash vardı bi zamanlar aynısı benimde başıma gelmişti.bi taşa vurmuştum alt tarafı.ancak benimkinde birinci vitese geçmiyordu sonra 2ci vitesle kalkıp hemen bi eksozcuya gidip kanala çektik bi de baktımki vites kolundan şanzumana giren çubuk eğilmiş.hemen bu çubuğu düzellttik 2 dakkada .işlem bitti.
      bence sen bi kanala gir çubuğa bak veya anlayana baktır.

Alıntıları Göster

• Teğmen
      190 Mesaj
      07 Nisan 2008 01:11:04
      hayırlısı olsun bakalım

Her zaman dediğim gibi. Nereye gitmek istiyorsan; ORAYA....
    • Teğmen
      167 Mesaj
      18 Nisan 2008 15:00:51
      dostum dingille ne alakası var.ya baskı balata yada 5.vites dişlisinde sorun vardır.

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      08 Mayıs 2008 11:53:42
      bu sorunun dingille ve şaseyle çok alakalı eğer şanzıman kasıntılı bir şekilde duruyosa bu bazı vites ve viteslerin zor geçmesine neden olur

• Binbaşı
      1634 Mesaj
      03 Mayıs 2011 00:54:25
      Benim corsa da 5. Vitese geçmiyor geçenlerde zorladım geçmedi gecti diye 3 armişim araba 100 km/h ile bir göğüsledi ödüm koptu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Aldatan bizden değildir (Hadis-i Şerif)
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Yardım ve Sigorta işlemleri >> 5. Vitese geçmiyor !!! Yardım Lütfenn
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.