Şimdi Ara

almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
75.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Zannetmiyorum icerigini okuman lazim genede yabancilarin kendinde de domuz mamullerini sevmeyen kullanmayan alerjisi olan var o yuzden pek kullanmiyorlar
  • Genelde Avrupadan gelen ürünlerin bir çoğunun üzerinde Suitable for vegeterians diye bir logo oluyor. Eğer bu logo varsa gönül rahatlığıyla yiyebilirsin. Eğer bu logo yoksa içindekiler bölümüdeki katkı maddelerini kontrol et. E471 örneğin animal mı yoksa soya lecithin mi gibisinden. Çok fazla katkı maddesi var biraz dikkat etmek lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techcentre -- 19 Mart 2008; 8:53:51 >
  • almanya-avusturyadan gelen çikolatalar domuz yagı varmıdır arkadaslar . en cok milkaları seviyoprum. cunku tadı burdakilerden farklı geliyor bana. acaba dmouz yagı varmıdır. korkmaya basladım.

• vardır.
  • haribo larda bile varmıs şok oldum. bidaha hiçbirsey yemicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: trimaxsahinabi

tabiki vardır,çikolatayı çikolota yapan domuz yağıdır...boşuna mı dünyanın en iyi çikolataları avrupada...

Allah aşkına saçmalamayın ya,hayatında domuz yedinmi yağının kokusunu duydunmu????her çikolatanın içeriği arkasında zaten yazıyor...genelde domuz yağı pek kullanılmaz çikolatalarda,şekerlemelerde(yumuşak olanlarda) domuz jelatini kullanılır.bu arada milkada domuz yagı yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancannazlican

haribo larda bile varmıs şok oldum. bidaha hiçbirsey yemicem

yerli üretimlerde yok,haribolarda jelatin kullanılır domuz ürünleri ucuz olduğu içinde avrupada domuz jelatini kullanırlar.ama Türkiye'de üretilenlerde domuz jelatini yok.
  • burock76 içerigi arkasında yazıyor ama. avrupada belli bir orana kadar domuz yagı kullanımı varmıs. o sınırı asarsa yazmak zorundaymıs diye okudum ben.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancannazlican

burock76 içerigi arkasında yazıyor ama. avrupada belli bir orana kadar domuz yagı kullanımı varmıs. o sınırı asarsa yazmak zorundaymıs diye okudum ben.
    genelde zaten hayvansal değil bitkisel yağ kullanılıyor,ancak avrupada üretilen çikolatalarda hayvansal yağ kullanılmıştır diye bir bilgi varsa ve ne yağı oldugu belirtilmiyorsa kesinlikle domuzdur.ha buarada adamlar olaya şu yağı bu yağı diye bakmıyorlarki olaya,ancak içinde ne varsa belitmek zorundalar...
  • alkol içiyormusunuz ?
  • iş namaz kılmaya kadar gelebilir. neyse arkadaslar tesekkur ederim bilgileirniz icin iyi geceler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

alkol içiyormusunuz ?

ben mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: burock76

quote:

tabiki vardır,çikolatayı çikolota yapan domuz yağıdır...boşuna mı dünyanın en iyi çikolataları avrupada...

Allah aşkına saçmalamayın ya,hayatında domuz yedinmi yağının kokusunu duydunmu????her çikolatanın içeriği arkasında zaten yazıyor...genelde domuz yağı pek kullanılmaz çikolatalarda,şekerlemelerde(yumuşak olanlarda) domuz jelatini kullanılır.bu arada milkada domuz yagı yok.

İçeriğinde yağ olarak yazar.
    sen hiç hangi hayvanın yağı olduğunu belirten yabancı çukulata gördün mü ? Tabi ki yabancı çikolota içinde domuz yağı vardır ve bu onlar için çok doğal ve lezzetlidir.
    İyi ki ülker var diyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kliwaj

alkol içiyormusunuz ?

ben mi?

hayir
  • Eger icinde gelatine yada jelatin var yaziyorsa vardir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jean de Joinville

quote:

quote:

İçeriğinde yağ olarak yazar.
    sen hiç hangi hayvanın yağı olduğunu belirten yabancı çukulata gördün mü ? Tabi ki yabancı çikolota içinde domuz yağı vardır ve bu onlar için çok doğal ve lezzetlidir.
    İyi ki ülker var diyorum

benim dediğim içinde hayvansal yağ yada bitkisel yağ olduğu belirtilir,zaten içinde hayvesal yağ varsa ve avrupada üretilmişse %99 domuz yağıdır ancak çikolatalarda genelde bitkisel yağ kullanılır.

• Sacmalamayin ne domuz yagisi ya ??!! Olsa bile yazar ! yazmasa bile Codu yazar E621 gibi
  • Her koyun kendi bacagindan asilir.
    quote:

Orjinalden alıntı: GSoldier

olsa ne olucak tüm dünya yiyoyo

Ekleme: Bir duvar yazisi vardi bizamanlar ; Ey insanlar B..k yiyin milyonlarca sinek yaniliyor olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marcopolo -- 19 Mart 2008; 1:27:37 >
  • emin olamadığım için yabancı ülke çikolatalarına güvenemiyorm. elime hediye olarak geçersede çöpe atıyorum. çikolatalarda da koşer mi neyse öyle bir damga varsa belki yenilebilir. çünkü yurt dışına çıkan tanıdıklarım kırmızı et için helal et bulamazlarsa bu damgayı arıyorlar yada hiç yemiyorlar.
  • Türkiyede ne eti ne çikolatası yediğimiz belli değil , avrupadan gelenleri takmışsınız kafanıza. Daha geçen senelerde ortaya çıktı kaçak et sektöründeki pislikler. 5 yıldızlı otel domuz eti yediyor müşterilerine. Hemde ayrım yapmadan.

Dana öncesinde , kaçcak domuz çifliklerinden alınan etler karıştırılıp piyasalara sürülmüş.

Haberimiz olmadan neler yiyoruz. pehhh.

Dün izledim kaçak et ticareti yapan biri artık yeter demiş bırakmış bu işi ihbarda bulunmuş falan. Hormanlu etler varmış hep piyasaa bi anlattıkda ağzım açık kaldı. İykide maddi olarak millet zor durumdada et met alamıyor doğru dürüst demek beslensek sürekli etti , hormonlu sebzeydi falan daha beter olacaz.

neyse konuyu saptırdım biraz kusura bakmayın

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.