Şimdi Ara

Taksiden çıkma araba alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
67.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu gün taksi durağından bi arkadaşın taksisine bindik sohbet ederken Hyundai Era marka arabasını satmayı düşündüğünü söyledi, araç 2006 model 1.4 klimalı ve lpg li 135000 km de ve tabiki sarı renkte bu arabayı 15000 e verebileceğini söyledi. Sıralı sistem lpg nin ortalama 1500 ytl olduğunu düşünürsek araç 13500 ytl ye geliyor. Sizce bu araç almaya değermi yoksa rengini değiştirmek yıpranan parçalarını değiştirmek, ikinci elde satılmasının zorluğu vs dikkate alındığında astarı yüzünü geçermi ?

• Niye satıyormus taksici ???

Taksi için zırt pırt araba degistirilmez ki..
    Ben taksici olsam 2006 aracimi 2011e kadar kullanırım..
  • taksiciden araba almak genel evden eş almak gibi birşeydir
  • quote:

Orijinalden alıntı: proffesor

Niye satıyormus taksici ???

quote:

Orjinalden alıntı: proffesor

Aynı soruyu bende sordum almayı düşündüğü farklı bi marka olduğunu söyledi.

quote:

Orjinalden alıntı: asilx
    taksiciden araba almak genel evden eş almak gibi birşeydir

Esas itibariyle almayı düşünmüyorum, ancak bahsettiğim özelliklerde ve fiyatta bi aracın alınıp alınamayacığına dair fikir edinmek için konuyu açtım. sonuçta 10-15 yaşında km si belirsiz defalar sıfırlanmış bi araç değil 135000 de bi araç.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

quote:

Orjinalden alıntı: proffesor

Aynı soruyu bende sordum almayı düşündüğü farklı bi marka olduğunu söyledi.

quote:

Esas itibariyle almayı düşünmüyorum, ancak bahsettiğim özelliklerde ve fiyatta bi aracın alınıp alınamayacığına dair fikir edinmek için konuyu açtım. sonuçta 10-15 yaşında km si belirsiz defalar sıfırlanmış bi araç değil 135000 de bi araç.

Alıntıları Göster
    emsallerinden düsük fiyata alacagim uzun süre binecegim dersen alınabilecek bir arac bence

• quote:

Orijinalden alıntı: asilx

quote:

süper yorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: pascuu

quote:

süper yorum

Alıntıları Göster
    aynen bayıldım yıpranmış ve katlanmış

• quote:

Orijinalden alıntı: Mizra

aynen bayıldım yıpranmış ve katlanmış

Alıntıları Göster
    bulaşma bence 1500 -2000 ytl lik fark için ..biraz daha fazla ver kafan rahat olsun ...zaten 75000 km ömrü kalmıştır o aracın...Satarken nasıl satacaksın o aracı:)

• quote:

Orijinalden alıntı: onuralp78

bulaşma bence 1500 -2000 ytl lik fark için ..biraz daha fazla ver kafan rahat olsun ...zaten 75000 km ömrü kalmıştır o aracın...Satarken nasıl satacaksın o aracı:)

Alıntıları Göster
    Aramızda taksici arkadaşlar varsa alınmasınlar ama bu araçlar eşşek niyetine kullanılır. bence git ikinci el bir araç al arkadaşım hatta 2.el garantisi veren bir yerden al için rahat etsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteg

Aramızda taksici arkadaşlar varsa alınmasınlar ama bu araçlar eşşek niyetine kullanılır. bence git ikinci el bir araç al arkadaşım hatta 2.el garantisi veren bir yerden al için rahat etsin..

Alıntıları Göster
    Bence alınmaz.Taksiler genelde trafiğin yoğun saatlerinde çalışıyor yani çok hırpalanıyor.Normal bir 135.000km. ile taksininki bir olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haksin

Bence alınmaz.Taksiler genelde trafiğin yoğun saatlerinde çalışıyor yani çok hırpalanıyor.Normal bir 135.000km. ile taksininki bir olmaz.

Alıntıları Göster
    o aracı sen satın aldıktan sonra bir de elden cıkarması war ilerde.Onu da düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thispotkey

o aracı sen satın aldıktan sonra bir de elden cıkarması war ilerde.Onu da düşün.

Alıntıları Göster
    benim kendi görüşüm kesinlikle almam, satması zor olur,
    taksiler genelde ş.içi yol yaparlar ve ş.içi genelde 2-3 bazen 4 , hep bu şekilde giderler ancak otoban e-5 gibi yola çıkarlarsa yüksek viteste gidebilir,
    o yüzden hep düşük viteslerde yol yaparlar,
    ş.içi kasis tümsek çukur her türlü yola maruz kalırlar ve ucuza gelsin diye hep 5 kişi binerler bagajda yük taşırlar
    hiç 1-2 kişi ile binilen ve asfaltta kullanılan araçla bir tutulamaz asla,

• quote:

Orijinalden alıntı: yuci

benim kendi görüşüm kesinlikle almam, satması zor olur,
    taksiler genelde ş.içi yol yaparlar ve ş.içi genelde 2-3 bazen 4 , hep bu şekilde giderler ancak otoban e-5 gibi yola çıkarlarsa yüksek viteste gidebilir,
    o yüzden hep düşük viteslerde yol yaparlar,
    ş.içi kasis tümsek çukur her türlü yola maruz kalırlar ve ucuza gelsin diye hep 5 kişi binerler bagajda yük taşırlar
    hiç 1-2 kişi ile binilen ve asfaltta kullanılan araçla bir tutulamaz asla,

Alıntıları Göster
    o arabanın parçasını değiştirsen de motora bişey yapamazsın 135000 km beki az gibi gelebilir ama unutulmamalı ki bu araba şehiriçinden çıkmamış . diferansiyel bile batmıştır

• quote:

Orijinalden alıntı: asilx

quote:

sonuna kadar katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: son_samuray

quote:

sonuna kadar katılıyorum

Alıntıları Göster
    era lar taksiye çok yakışıyor. konfor da fena değil. tüm taksiler era olmalı.
    halen şahin doğanlar var. allah daha çok ettirsin ancak plaka kaç milyar ve halen arabayı ve müzik sistemini yenilememiş taksici arkadaşları görmek üzücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: VEDAT_06

era lar taksiye çok yakışıyor. konfor da fena değil. tüm taksiler era olmalı.
    halen şahin doğanlar var. allah daha çok ettirsin ancak plaka kaç milyar ve halen arabayı ve müzik sistemini yenilememiş taksici arkadaşları görmek üzücü.

Alıntıları Göster
    yani alma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VEDAT_06

yani alma.

Alıntıları Göster
    piyasadan 5000 ucuzada werse almam
  • quote:

Orijinalden alıntı: vds

piyasadan 5000 ucuzada werse almam

Alıntıları Göster
    Renk olayını kafana takıyorsan zaten o taksilerde bildiğim kadarıyla kendi boyası değil üzerinde kaplama var. O sökülüyordur herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Renk olayını kafana takıyorsan zaten o taksilerde bildiğim kadarıyla kendi boyası değil üzerinde kaplama var. O sökülüyordur herhalde.

Alıntıları Göster
    valla taksiciden taksiiciye değişir ama ben olsam almazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: thispotkey

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

katılıyorum o aaracı elinden cıkaramazsın çünkü herkez senin gibi düşünmeyebilir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.