Şimdi Ara

renault megane 1.5 dci mi;yoksa fiat linea 1.3 multijet mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
0
Favori
60.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle slm arkadaşlar iki araba modelini karşılaştırmak istedim megane daha cazip geliyor ama,bir çok kişi linea da alınabilir dedi hiç olmazsa km si az olur dediler siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

megane autline,linea active

megane dynamic,linea dynamic olarak da karşılaştırabilirseniz sevinirim.Şİmdiden teşekkürler..

• quote:

Orjinalden alıntı: sabastian34
    or
    Bilgileriniz için çok tşk ederim arkadaşlarla uzun süre tartıştık hala da devam ediyoruz. Megane dış görünüş iyi olabilir diyorlar ama güvenlik ve sağlamlık bakımından dandik linea daha sağlam bir kasaya sahip diyorlar benimde gönlümden megane geçiyor ama herkes birşeyler söylüyor.Bi de km konusunda fikrinizi almak istiyorum 70.000 km megane dci için fazla mı ya da normal mi..tekrardan teşekkürler..

linea mı sağlam

senwww.reanult.com.tr ilk sayfaya gir ve sağlamı gör bakalım

megane lineadan kat ve kat üstündür

yol tutuş donanım frenler kalite aklına ne gelirse

ha bir tek reno senin usb stiğindeki mp3 leri okuyamaz

70bin km fazla değil araö daha kendine o kmde yeni geliyor

• quote:

Orjinalden alıntı: over and under

quote:

or
    Bilgileriniz için çok tşk ederim arkadaşlarla uzun süre tartıştık hala da devam ediyoruz. Megane dış görünüş iyi olabilir diyorlar ama güvenlik ve sağlamlık bakımından dandik linea daha sağlam bir kasaya sahip diyorlar benimde gönlümden megane geçiyor ama herkes birşeyler söylüyor.Bi de km konusunda fikrinizi almak istiyorum 70.000 km megane dci için fazla mı ya da normal mi..tekrardan teşekkürler..

linea mı sağlam

direksiyon hissi olarak linea üstündür.bununla birlikte yol tutuşu da iyi olabilir lineanın..megane larda 150'yi geçtikten sonra direksiyon titreme yapıyo kullananlar bilir.linea'da boyle bişey soz konusu değil..ama yine de megane her yönüyle linea'dan üstün

• quote:

Orjinalden alıntı: fever2006

quote:

quote:

or

linea mı sağlam

direksiyon hissi olarak linea üstündür.bununla birlikte yol tutuşu da iyi olabilir lineanın..megane larda 150'yi geçtikten sonra direksiyon titreme yapıyo kullananlar bilir.linea'da boyle bişey soz konusu değil..ama yine de megane her yönüyle linea'dan üstün

lineanın yol tutuşu iyi mi

aynı şeyi bir defa daha söyleyeceğim belki ama linea ile ben viraja girmeye çekinirim

aracı test ederken 120 km hızla normalde aynı gün golf tsi testi yaptığımız ve sorunsuz döndüğümüz viraja soktum ve nasıl savrulduk anlatamam

(mekan afyon)

panik fren olarak da linea düz çizgisini korumaktan uzak

direksiyon hissi olarak evet megan tepkisiz ama bunun dışındaki faktörler daha önemli bence

• quote:

quote:

or

linea mı sağlam

yaw over şaşırdım ama ilk kez reno konusunda aynı şeyleri düşünüyoruz ilk kez doruları yazmışsın yaw hll olsun çokda güzel açıklamışsın valla linea nın tek üstünlüğü olur oda konfor ve girilen ilk sert virajdada o konfor sana bi eksi olarak geri döner megane ın yanında tabikibirazdan şimdi buraya akıcl gelir karışır ortalık

• overa katlıyorum

quote:

quote:

or

linea mı sağlam

• Bu da fren sistemi ile ilgili bölüm.

"Bir önceki testinde de 37 m gibi iddialı bir panik fren duruş mesafesine imza atan Linea, aynı sonuca bir kez de T-Jet motorlu versiyonla ulaşarak, performans kadar duruş kabiliyeti ile de bizden artı puanı almayı başardı."

Bu da linkhttp://arabam.e-kolay.net/testArsiv.aspx?rowid=643

İkna olmayan varsa diğer dergilerden de scan edip buraya koyarım.

Bu da Megane II testi.

"Megane'ın testimiz süresince tek eleştiri alan noktasıysafrenleri oldu. 100 km/s hızla giderken yapılan ani frendeelde edilen 39 metrelik duruş mesafesi başarılı. Ancak otomobilinfren yaparken öne fazlaca yığılması rahatsızlık yaratıyor.Ayrıca fren pedalının dozlanması çok kolay değil."

Ya işte böyle ezbere konuşup da kimseyi kandırmayalım.
    http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=272

• quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aliserpil2006

bence 1-2 ay daha beilkeyip 105 hp 290 torkluk dizel lineayı beklemenizi tavsuye ederim

250 beygir olsun isterse o yürüyen aksamla bu iş olmaz arkadaş

doğru söylüyorsun arkadaşım bravonun sonunuda pek parlak görmüyorum eski bravolardan farkı olmayacak

Kaç kere Linea kullandınız da yürüyen aksamı beğenmediniz? Kullanmayı bırak test sürüşlerini de mi okumadınız? Hepsi iyi yol tutuş ve iyi ayarlanmış süspansiyonlardan bahsediyor. Türkiyenin en geniş test arşivine sahip ve en uzman kişilerin test izlenimlerini yazdığı arabam.com'dan Lineanın yürüyen aksamı yorumu:

"Süspansiyon sisteminde ise önde McPherson tip bağımsız askılar, teleskopik amortisörler ve stabilizatör çubuğu kullanılmış. Arkada ise çapraz aks ve teleskopik hidrolik amortisörlere yer verilmiş. Bir önceki test sürüşünde de etkilendiğimiz süspansiyon sistemi, bu kez de bir sorun yaşatmadı ve performansı ile güven verdi. Yumuşak bir çalışma karakterine sahip olan ve yoldaki çukurları emme konusunda görevini başarıyla yerine getiren süspansiyon sistemi güçlü motordan gelen hızlı sürüş isteklerini sorunsuz bir şekilde yerine getiriyor. Arka arkaya ve limitlerin biraz zorlanarak girildiği virajlarda bile Linea, araç içindekilere güven veriyor ve yoldan ayrılmaya çok fazla niyetli görünmüyor. Bu motor seçeneği ile birlikte opsiyonel olarak ESP+ASR+MSR+Hillholder satın alınabiliyor. Üstelik hız sabitleme sistemi ile birlikte satın alman bu elektronik sürüş yardımcılarının otomobile ekstra maliyeti toplam 1000 YTL. Bu sistemlerin de desteği ile Linea yol tutuş konusunda referans olarak gösterilen rakiplerine rahatlıkla meydan okuyor."

İnsanlar da sizi ciddiye alıp tercih yapıyolar. yanlış yönlendirmeyin insanları. Adam 30 - 40 milyar para bağlayacak.

BRAVO nereden çıktı? Ne alaka?

Al sende buradan yak

http://www.autoexpress.co.uk/carreviews/firstdrives/208574/fiat_linea_emotion.html

However, the softer set-up does mean there's a fair bit of body roll in the corners. We weren't keen on the overly light steering, either...............

virajları alırken konfora yönelik supansiyonun dezavantajından bahsetmiş elin oğlu

sen boşver iki tane araç görüp yorum yazan bizimkileri

o test sürüşlerini yaparken sana saçmaladıkları sürüyle yer gösteririm istersen

Ben afyonda idim lineayı test ettiğimde

Arkadaşım golf tsi ile linea arasında kararsız kalmıştı

Neyse önce gittik golfü test ettik her iki aracı da ben kullandım golf tsi'ı daha öncede istanbulda test ettiğimden arkadaşıma göstermek istedim yapabileceklerini

Afyon şehir merkezine girmeden soldan düzgün yoldan devam ettik sonra ileride göbeğe geldiğimizde ben tsi ile döndüğüm yeri aynı hızda dönmek isteyince fiat müşteri temsilcisi amannnnn dedi sadece ve araba bir savurdu zor zor yola soktum tekrar ki bu araç lineanın fullu idi

Daha sonra hızımız 110 gibiyken ben birde panik fren yaptım direksiyonu her zamanki gibi sımsıkı ve düz tutarak sonuç mu linea çizgisini koruyamadı

Arkadaşım lineadan inince bana teşekkür etti ve bir atasözü söyledi ama onu burada diyemem

Anlayan anlamıştır

kkvan sen git başka arabaları test et biraz da çevrenize bakın

astrası civici leonu octaviası meganı varken gidip linea alana sadece üzülürüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio

quote:

Orjinalden alıntı: BlooDBrotheR

İki arabayı da uzun süre kullandım. Aslında ikisininde artıları ve eksileri var.

Linea1.3 multijet ile magane 1,5 dci kıyaslanırsa megane daha iyi bence. Ama lineada birçok yönden megana basar.

Linea ve megane kıyaslaması:
    -Linea daha yeni bir tasarım, bence daha gösterişli
    -Linea'nın döşemesi daha şık, iki renkli ve daha kaliteli. Sağ sol koltuk emniyet kemer uyarısı var.
    -Linea'nın müzik sistemi daha iyi, 4 hoparlör var( direksiyondan kumanda yok), equalizer var. Meganda clio teybi var, dandik.
    -Linea'nın dijital ekranı ve elektronik özellikleri daha gelişmiş. Daha akıllı bir araba. Lineada Termometre var.
    -Linea'nın süspansiyonu daha konforlu, yüksek hızda megane dan daha iyi, hızı göstermiyor. Şehir içinde megane daha atik.
    -Linea'da ön cam tek dokunuşla açılıp kapanabiliyor, meganda basılı tutmak gerekiyor. Çok sinir bozucu. 3 kuruşun hesabı yapılmış.
    -Megane'da direksiyon daha yumuşak.
    -Linea'da vites ve konsol daha şık, meganın vitesi toros gibi çok uzun ve kütür kütür geçiyor. Megane geri vitese zor geçiyor.
    -Linea'nın kısa farları çok kötü, uzun yolda basmaya korkarsınız. Ben serviste farı kaldırtmıştım ve özel ampul taktırmıştım.
    -Megane daha geniş, arka koltuk ve bagaj çok iyi. Arka koltuklar yatmıyor.
    -Linea'da elektrikli ayna var, meganda kör nokta kavisi bile yok hemde manuel ayna.
    -Meganda bagaj ve ön kaput içi keçesi yok, malzemeden çalmışlar. 3 kuruşun hesabı...
    -Meganda arka koltuk tutamaklarında askılık yok. Ceketi koltuğa atıyorsun. 3 kuruş bile tutmaz...
    -Meganda torpido gözüne klimada soğuk hava geliyor, soğutucu özelliği var. Ama lambası bile yok:) Lineada da lamba yok.
    -Lineada tavan lambası ayrı ayrı, mercakli ve çok kaliteli. Megan minibüs lambası gibi, en ucuz malzeme.
    -Meganda ön far ampulünü değiştirmek için tamponu sökmek gerkiyor. Servis sökme takma 50 tl alıyor.
    -Megan beyaz gösterge paneli daha şık ve daha büyük.
    -Megan kartlı, kontak anahtarı gibi birinci ikinci konum yok. Camı açık unutup indiyseniz kapatmak için tekrar motoru çalıştırmalısınız. Oysa lineada motor kapalıyken bile bir süreliğine camlar açılıp kapanabiliyor.
    -Meganda eski tip silecek lastiği kullanılmış, banana değil.
    -Linea jant kapakları daha şık ve bicondan bağlı, zırt pırt düşmez.
    -Linea'da ön cam çok uzun, kelebekler var ve sağ sol görüş kısıtlı. Ama daha aerodinamik ve sürücüye uzun bir araba sürme hissi veriyor.
    -Linea'da bagaj tutma kolu bagajın içinde. Kapatırken sinir bozucu.

Aslında ikiside kötü. Mesela 2000 model opel astra bile ikisindende her yönüyle güzel ve kaliteli...

Merih SUNGUR

Yerlerdeyim

Keşke Megane'ın başka donanımları da olduğunu, kartlı çalıştırma sisteminin superlock mekanizmasına sahip olduğunu, arabadan indiğinizde kapatma tuşuna 2 kere basarak tüm cam, sunroof vb donanımları kapatabildiğinizi, kart takılı değilken bile start tuşuna basarak cam, teyp, sunroof, klima açabiliyor olduğunuzu, sürücü ve yolcu camlarını tek ama tam basışla açıp kapatabiliyor olduğunuzu, 6 hoperlörlü ses sistemi olduğunu biliyor olsaydınız..

+1
    Bir kaç şeyde ben yazayım
    Adam neler yazmış öyle
    Merih sen hangi megan a bindin hurdalıktakiye falan mı? Dinamik modellerinde 4 camda hem sürücü koltugundan hem her kapıdan teker teker tek dokunuşla kalkıyor. Arka koltuklar yatıyor , aynalar en boş modelinde manuel dinamiklerde elektrikli , silecekler eski tip demişsin onuda değiştirebilirsin bizim banana tip silecek. Askılıkta yok demişşin yoldaki bi megana bak bakalım camından içerde ne var kanca gibi.
    Lütfen bilip bilmeden yorumlar yapıp milletide yanıltmayın.

Ayrıcahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2006-megane-privilalage-full-full-90000-km-de-50929004/pasif-ilan/#classifiedTitle sana şunu önercektim ama satılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenTugay -- 11 Haziran 2011; 2:29:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.