Şimdi Ara

Bi-wire bağlantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bu akşam bakalım bi-wire bağlantı işe yarıyor mu diye deneyeyim dedim.mevcut kabloların boyunda bir çift kablo hazırladım.
    sonra şekilde görülen hoparlörün alt ve üst terminalleri arasındaki metal köprüyü kaldırmaya çalıştım.

o kadar çok uğraştım ki ,maalesef bıçak yardımıyla sökebildim,başlarına bişey gelmedi şükür ve de köprüler parçalandı tabii ki.terminaller gevşedi tabi onları iyice sıktım.bu köprüleri sökmenin kolay yolu belki terminalleri pense ile gevşeterek çıkarmaktı ama pensem olmadığı için bıçakla yaptım,siz bu işlemi nasıl yapıyorsunuz bu köprülerden bulamayız bir daha heralde.artık bu durumda sedece bi-wire bağlantı yapılır bu hoparlörle heralde.

sonra amfinin A terminali ile hoparlörün alt terminali ve B terminali ile üst terminali arasında bağlantıyı yaptım.

amfiyi açtım ve ses baya güzelleşmiş geldi bana

ama şöyle bişey var kumandadan A ya da A+B seçiliyken hoparlörlerden ses geliyor ancak B seçiliyken ses gelmiyor.burda yanlış bir şey var mı?
    A mı ya da A+B mi seçilmeli kumandadan ya da amfiden?

ya da sadece amfini tek hoparlör çıkışından mı (A ya da B) bi-wire yapmalıyım?

not:resimler alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2lift -- 7 Mart 2008; 22:35:46 >

• arkadaşlar burda güzel bi anlatım buldum hem bi-wire hem de bi-amp için;

http://www.brilliancehifi.co.uk/how-to-bi-wire-speakers.htm

bu arada tekrar sadece A kanalından bi-wire yaptım.

standart bağlantıya göre çok fark var,tavsiye ederim.ama şöyle bişey var,hf ve lf arasındaki köprüleri kaldırıp standart bağlantı yaptığımda da ses güzeldi,bu köprüler sesi bozan fuzuli parçalar mı acaba?ya da standart bağlantı yapılacaksa bu köprüler yerine kaliteli kablolardan kesilen kısa parçalar koymak daha faydalı olmaz mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.