Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (586. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.078
Cevap
49
Favori
4.104.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samican -- 4 Temmuz 2012; 12:47:34 >
  • Daha önceden foruma eklediğim fotolar var. Bunlar da onlardan bazıları...

• Adamım bu araba numunelik midir nedir Acayip hoşuma gitti. Ben bu kadar diri Doğan L görmedim. Borbet veya TFT jantla bu araba psikopat olur. Ama şu camlardaki rüzgarlıkar hiç olmamış. Bunlar çerçeveye zarar verir, fitilleri bozar.

Bu arada araba orjinal mi? Ne bileyim kasa olsun tampon far sinyal vs.. sıfır gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 29 Mayıs 2009; 23:41:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

Adamım bu araba numunelik midir nedir Acayip hoşuma gitti. Ben bu kadar diri Doğan L görmedim. Borbet veya TFT jantla bu araba psikopat olur. Ama şu camlardaki rüzgarlıkar hiç olmamış. Bunlar çerçeveye zarar verir, fitilleri bozar.

Bu arada araba orjinal mi? Ne bileyim kasa olsun tampon far sinyal vs.. sıfır gibi duruyor.

YORUMLARIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. (MAŞALLAH DE) ARACIM 1990 MODEL. BU ARABA 13 SENEDİR BİZDE. ÖN FARLAR, PANJUR, ARKA STOPLAR, AYNALAR, JANTLAR VE CAMLAR HARİÇ DEĞİŞEN YOK. TAMAMEN ORJİNAL. BU AKSESUARLARI DEĞİŞTİRME SEBEBİMİZ İSE MODİFİYE YAPMIŞ OLMAK. GEÇEN SENE ŞUBAT AYINDA DIŞI BOYANDI. KAPI İÇLERİNİ, BAGAJ VE KAPUT İÇLERİNİ BOYATMA GEREĞİ DUYMADIK. DIŞI BOYATMAMIZIN SEBEBİ İSE GÜNEŞ YANIĞI VE UFAK TEFEK ÇİZİKLERDİ. 188000 KM'DE. ÜZERİNDE 11 YILDIR TÜP VAR. ÇOK ŞÜKÜR KAZA GÖRMEDİ. BABAM ARABA KONUSUNDA AŞIRI TİTİZDİR. ÖN KONSOLU VAZELİNLE SİLER. :) O DERECE YANİ... ŞİMDİ ONA HYUNDAİ ACCENT ERA ALDIK. BİZİM YADİGAR DA BANA KALDI.
    [simage][/simage]

• quote:

Orjinalden alıntı: onnurnno1

HODRİ MEYDAN !!!! DOĞAN SLX 1.6 i.e CABRİO !!!!

design BY_onnurnno1 !!!

arka taraf kartal stop değil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: 34s7096

quote:

Orjinalden alıntı: onnurnno1

HODRİ MEYDAN !!!! DOĞAN SLX 1.6 i.e CABRİO !!!!

design BY_onnurnno1 !!!

arka taraf kartal stop değil mi?

Güzel dikkat etmişsin arkadaş bende şimdi farkına vardım Onur neler yapmışsın böyle :) Her şeyden eklemişsin karışık tofaş olmuş bu , jantlar Batuhan abinin doğana ait kaporta benim kartala.

• iyi akşamlar arkadaşlar uzun zamandır foruma mesaj yazamıyorum kusura bakmayın.
    kitapçıkları ekleyen arkadaşlara da tşk ediyorum emeklerine sağlık..

kuştan bir kaç foto

• Yaaw arkadaşlar bu ikinci kitapçık kaç megabayt bana 40 küsür gibi geldi doğrumu eğer öyle ise onu ancak yarın indirebilirim neyse herkese ii geceler...
  • walla onur eline sağlık baya güzel olmuş coupe şu fotoshop olayını bi çözemedim ya
  • İyi günler arkadaşlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: tahsin053

Bu klavuzlar taa forumun başından beri aranıyordu. Foruma birden bire ruh geldi sanki. Aynı gün iki arkadaşımız birden kitapçıkları upload etti. Foruma yazmaya başladığımdan bu yana kendimi en mutlu hissettiğim an bu an..Bu klavuz internette başka sitelerde forumlarda da aranıyordu ama ilk defa DH 'e nasip oldu. Diğer araç forumlarında millet arabalarının resimlerini yayınlayıp geyik muhabbetinden öteye gidemezken, biz sıkıntı-yorum-çözüm ve sonunda paylaşım aşamasına geçtik. Son sayfalar da bunun ispatı. Emeğinize yüreğinize sağlık. Forum dediğiniz böyle olur. Lütfen böyle devam edelim. Elinde imkanı olan her arkadaş bu konuya katkıda bulunmak zorunda hissetmeli kendini. Foruma emek veren tüm arkadaşlara saygılarımı sevgilerimi iletiyorum.

Yazmak istediklerimi çok güzel özetlemişsiniz. Araç fotoğrafları üzerinden yapılan muhabbetlerin aşılabileceğinden pek emin değildim ama güzel bir başlangıç yapılmış. Hafta içine gelen bir günde boş vaktim olursa(pek sanmıyorum ama) kütüphaneye gidip kuşlarla ilgili araştırma yapar, belgeleri paylaşırım.

Ekleme: Projelerini, bilgileirini ve belgelerini paylaşan arkadaşlar başta olmak üzere konuya katkısı bulunan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Kemal Geliyorum -- 30 Mayıs 2009; 12:13:04 >

• Bekleriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Yaaw arkadaşlar bu ikinci kitapçık kaç megabayt bana 40 küsür gibi geldi doğrumu eğer öyle ise onu ancak yarın indirebilirim neyse herkese ii geceler...

evet 42,8 mb. jpg formatında taratıp rarladım ama maksimum bu kadar sıkıştı Neyseki kota 2 gün sonra sıfırlanıyor
  • S.a beyler günaydın.Dün sızdırmazlık raporu alırken bu araç lpg ile çalışır gibisinden bi sticker vermişler.Ben bi tanesini ön camın sağına diğerini arka camın solun yapıştırdım.İnş. bi yanlışlık yoktur.
  • LPG etiketini sanırım camın üst köşesine yapıştırdınız. Muayenede yanınızda olsa bile cama yapıştırmadığınızda hafif kusur olarak geçiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BX4TC

LPG etiketini sanırım camın üst köşesine yapıştırdınız. Muayenede yanınızda olsa bile cama yapıştırmadığınızda hafif kusur olarak geçiliyor.

Sağol dostum.Yapıştırmadan önce çıktım bi arka sokakları gezdimLpg li arabaların camlarına falan baktım.Doğan S bi arabadan baktım ön camın sağına arka camın soluna yapıştrımış.Ben de aynen kopya çektim
  • quote:

Orjinalden alıntı: raja52

Arkadaşlar size acayip bir olay anlatayım. Aybaşı geldi bende kuşuma biraz iyilik yapayım dedim.Gazı da benzini de fulledim. Benzin tabanca atmasına rağmen adam biraz daha çekti.Sonra evin önüne geldim gazdaydı araba birden stop etti. Benzin kokuyordu bagajı bir açtım nerden geliyorsa benzin bagaja sızmış. Sonra gazda çalışmamaya başladı acaba gaz hortumlarından birini mi eritti benzin. Bu sabah işe gelirken baktım birşey yok otoparkta tekrar baktım benzin yine sızmış akşamüzeri ustaya gideceğim ama şaşırdım doğrusu ilk kez başıma böyle birşey geldi.Yorumlarınızı beklerim.

kardes aynı olay bendede oldu.gazı fulledim eve deldim bastım marsa calısmıyo gazda.benzinde calıstırıp ustaya gittim.baya ugrastı bilemedi baska ustaya gönderdi.oraya gittim depodaymış sorun.depo fullenince kilitlenip gaz gelmiyomuş.adam tankı bi actı hertaraf gaz oldu.para bile almadı.benzin kacagıda hortumdan falandır.saygılar

• Arkadaşlar bu sefer de ben soru sormak istiyorum

Ankarada uzun bijon nerede bulabilirim? Benim ön jantlarla başım dertte. Ön jantların bijonları sürekli gevşiyor. Bijonları sıkıyorum, 8-10 gün içinde yine gevşiyor. 7 aydır kullanıyorum, son bir ayda farkettim bunu. Bu TFT jantlar ön tarafta biraz sıkıntılı. Jantlar içerde helezona değiyor. Bu jantlar takılırken jantçılar bunu önlemek için araya disk koyuyorlar. Sorun halloluyor ama bu sefer de arada diskin olması bijonun yolunu uzatıyor ve kısa kalıyor bijon . Zaten 2-3 diş tutan bijon da gevşiyor demekki. Arka jantların bijonunlarına bişey yok, sım sıkı. Bir de jantların bijonları şifreli(alyan ağızlı). Alacağım uzun bijonların da şifreli olması lazım. Ankara içindeki çoğu jantçıları gezdim, uzun bijon bulamadım. Acaba Şaşmaz İvedik Ostimde filan böyle bir bijon bulabilir miyiz? Bilen arkadaşlarımız varsa yardımlarını rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahsin053 -- 30 Mayıs 2009; 14:27:15 >

• Orjinalden alıntı: tahsin053

Arkadaşlar bu sefer de ben soru sormak istiyorum

Ankarada uzun bijon nerede bulabilirim? Benim ön jantlarla başım dertte. Ön jantların bijonları sürekli gevşiyor. Bijonları sıkıyorum, 8-10 gün içinde yine gevşiyor. 7 aydır kullanıyorum, son bir ayda farkettim bunu. Bu TFT jantlar ön tarafta biraz sıkıntılı. Jantlar içerde helezona değiyor. Bu jantlar takılırken jantçılar bunu önlemek için araya disk koyuyorlar. Sorun halloluyor ama bu sefer de arada diskin olması bijonun yolunu uzatıyor ve kısa kalıyor bijon . Zaten 2-3 diş tutan bijon da gevşiyor demekki. Arka jantların bijonunlarına bişey yok, sım sıkı. Bir de jantların bijonları şifreli(alyan ağızlı). Alacağım uzun bijonların da şifreli olması lazım. Ankara içindeki çoğu jantçıları gezdim, uzun bijon bulamadım. Acaba Şaşmaz İvedik Ostimde filan böyle bir bijon bulabilir miyiz? Bilen arkadaşlarımız varsa yardımlarını rica ediyorum.

valla hazır olarak ankarada nerde bulabilirsin bilmiyorum ben izmirdeyim izmirde nerden bulabilirim dersen onuda bilmiyorum ama diyelimki bulamadın :) tornada istediğin boyda çekilebileceğini düşünüyorum ama ucuzada mal edemessin eğer tanıdık tornacın yoksa :) vidası m12X1.25 (standart başlı bijon için söylüyorum ) alyan başlı değil !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white-dagger -- 30 Mayıs 2009; 14:44:55 >

• Selam takım.
    Elk_35 yazılarını takip ediyorum.Bende vergi borcunu kapattım arabanın.Şimdi sıra lpg sızdırmazlık raporu almaya geldi.Egzost muayenesininde tarihi geçti.Onu nerede yaptırabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kıraslan -- 30 Mayıs 2009; 16:17:08 >
  • 
Sayfa: önceki 584585586587588
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.