Şimdi Ara

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»» (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.071
Cevap
49
Favori
4.104.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bombalar:d bende arkdşlar forumu bayadan beri takip ediyordm arabamı satıcaktm aslnda ama vazgeçtm o yüzden bende katılma isteğinde bulundm arabann a dan z ye bütün elektrik aksamını :D söküp tekrar takmayı öğrendm bu arabada hiç bir şeyi bozmadan .D Monza Direksiyon Monza cam krikoları WRC Emniyet kemer bantları ve yarın gelicek Olan Monza Devir saati Arabamı seviyorum ;) kaliteye önem verioyurm
  • Doğru Söze NE denir..

dainesee ... Hocam Senin bu Resimdeki Doğanın renk Kodu neydi ?.. Kaportada şahin var bizim.. kompLe kaportaya Sokduk haliyle iyi de bi boya attırmayı düşünüyoruz.. Sizin eski 89 Gibi onuda Doğan Görünümlü yapıcam ne kadar 6 koLLu jant oLmasada Bizimkininde Modeli 89.. 5 ileri şanzuman felan ekledik kendi rengi bordo... Orta consol felan ayarlamaya çalışıyorum .. birde boya rengini öğrensem çok süper oLucak .. senin araç yanıyor resmen

• araçta olanlar Monza mizati direksyion simidi Monza cam krikoları kendi el yapımı :D Panzotlar vs. Arabannın ilk halinide atmak isteirm Leş gibiydi Ama şimdi emin ellerde:D
  • Ruhsatta ve bagaj kaputunun içinde metalik alev kırmızı yazıyor....

Bagaj kaputunun içindeki " metalik alev kırmızı " yazısının yanıda bir de renk kodu yazıyordu ama şu an hatırlamıyorum.Bu saatte aşağıya inmeye üşeniyorum.Yarın bakar yazarım buraya o kod numarasınıda...
  • dainesee abicim eline sağlık çok güzel yazmışsın
  • dainesee isimli arkadaşım; klavyene sağlık. Çok güzel belirtmişsin düşüncelerini. Şu an Şahin arabam yok. Ama bazen aramıyor değilim. Motorunun tok sesini, diferansiyel sesini, geri vitesini, geri vitese ara sıra takılıp zor geçmesini, ara gaz vermeyi, benzin kokusunu vs. arıyorum. Garip ama gerçek. Şimdiki arabamın oturuş şekli yüksek pozisyondan dolayı kaba. Ama Şahin'in oturma pozisyonu çok spordu. Vites kolu gayet sportifti. Bundan sonra ki arabam belki yine Renault olur belkide başka bir araba. Ama içimden 131 Tofaş sevgisi kolay kolay gitmez. Hatta hiç gitmez. 29 yıl kullandık Tofaş kuş serisini. Son 14 yıl 1990 model siyah Şahin kullandık ve bizzat ehliyetimi aldğım Şubat 1994'den - 2004 Ekim'e kadar ben kullandım. O T stoplu beyaz Şahin arabalarımız halen aklımda. Onlar tam bir klasik. BAzen görürüm T stoplu temiz orjinal ŞAhin ve gidip incelerim. Bizim 90 Şahin mesela, orjinal ve temizdi. Takasa vermiştim bu arabamı alırken. Anında satıldı, ertesi gün almış hemen birisi ve adam halen kullanıyor. En son geçen yıl görmüştüm ve araba halen bıraktığım gibiydi. Arka stopları beyaz sinyalli yapmış o kadar. Yani düşünün, araba 19 yaşında ve boya aynı.

• Batuhan Abi Eline Sağlık Gerçekten Çok Güzel Yazmışsın...!

Gerçekten Tofaş Bi Harika YAaa HerşeyiyLe...
  • herkese merhaba

batuhan abi süper yhaa eline koluna sağlık mükemmel yazmışsın....
  • s.a arkadaşlar hayırlı günler diliyorum bu arada DAİNESEE arkadaşımı tebrik ediyorum güzel bir konuya deyinmiş bizim arkadaşlarda da avrupa araba var banada oğlum gel şu şahini sat sanada avrupa araba alalım diyolar ben memnunum diyorum... bana göre şahin bir tutkudur vazgeçilmez yaşam biçimidir
  • slm arkadaşlar birşey soracaktım bu gösterge panelini nasıl söküyoruzz bende bir temizlemek isstiyorumda
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMMurat # 58

Doğru Söze NE denir..

dainesee ... Hocam Senin bu Resimdeki Doğanın renk Kodu neydi ?.. Kaportada şahin var bizim.. kompLe kaportaya Sokduk haliyle iyi de bi boya attırmayı düşünüyoruz.. Sizin eski 89 Gibi onuda Doğan Görünümlü yapıcam ne kadar 6 koLLu jant oLmasada Bizimkininde Modeli 89.. 5 ileri şanzuman felan ekledik kendi rengi bordo... Orta consol felan ayarlamaya çalışıyorum .. birde boya rengini öğrensem çok süper oLucak .. senin araç yanıyor resmen

Şimdi baktım bagaj kaptunun içine...

Renk : Metalik Alev Kırmızı

Boya kodu : 132

Rütuş boya kodu imalatçı firma : 132 DELTRON

Yazıyor....

• Batuhan abi,okurken bir an bitmeyecek zannettim.Sen bayağı bi dolmuşsun yaa.Valla tofaş hakkındaki görüşlerinin hepsine katılıyorum.Doğru konuşmuşsun.
  • Sorma İbrahim yaaa.... Bu kadarda üstüne gidilmezki bi arabanın ???

Belli bi yerde bıçak kemiğe dayanıyor işte . . .
  • Dede Torun yanyana

««« DH TOFAŞ KUŞ SERİSİ GENEL »»»
  • Dede & Torun . . .

Güzel
  • quote:

Orjinalden alıntı: akrep_x91

iyi akşamlar arkadaşlar bir sorum olacak.
    bizim arabanın el freni bayağı bi sert. 2 diş çekilebiliyor sadece o kadar da iyi tutmuyor. rampa aşağı kaçırmıyor ama 20 de 30 da giderken çekince de tekerleri kitlemiyor.
    acaba sizlerde demi böyle. bizim mah. de bi broadway vay iki parmağımla çekebiliyorum el frenini çok yumuşak onalarınki. tofaşın geneli mi böyle yoksa bizimki merak ettim. biraz uzunca oldu ama kusura bakmayın..

Bence bizim kuşların el freninin diğerlerine göre daha zayıf kalmasının sebebi diferansiyel saft sistemi yüzünden 20-30 la giderken kitleme yapması için el freninin düğmesini bırakmadan sonuna kadar çekmek gerekir amcamda fairway vari broadwayın abisi diyelim biz ona onunla evin önünde yavaş yavaş giderken azcık asılmıştım el frenine hemen kitlemişti tekerleri hiç bişi yokki o arabalarda bi teker bi dingil birbirinden bağımsız hepsi ama bizim kuşlarda el frenine asıllınca diferansiyel içindeki bilyalardan tutunda şaft borusuna kadar herşeyi durmaya zorluyoruz bence bu yüzden olması lazım...

- Batuhan abi eline sağlık yine döktürmüşsün mağrifetli ellerinden, tofaşalara sahip çıkalım ezdirmeyelim hep birlikte

• 1978 Model Murat 131
    1984 Model Lada
    1984 Model BMW 3.15 Coupe
    1987 Model Doğan
    1994 Model Doğan SLX
    2003 Model Palio 1.2 16v
    2007 Model Renault Megane 1.5 Dci
    1998 Model Doğan SLX 1.6ie

Not: Son 3 modeli ben kullanabildim diğerleride babamın alıp kullandığı arabalar ama hepsinde seyahat vs. ettim.

2007 Renault Megane almak gibi bir hata yaptık inanılmaz masraflı oldu bize zor toparlandık. Kaskosu, bakımları vs. üstüne 2 milyar zarar edip sattık :( Siz siz olun çok çok düşünüp ona göre araba alın. Benim gibilere max 15-20 arası araç fazla bile. Gene Doğana döndük mutluyuz huzurluyuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 1 Nisan 2009; 17:52:47 >
  • Ortaya karışık. . . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dainesee -- 1 Nisan 2009; 18:25:06 >

• Bi kaç foto bu arada nikelajı silinen arka yazıları söktüm yenisini alana kadar böle kalsın dedim ama çirkin oldu arabanın arkası sanki..

Bu tofaş yazısında gördüğünüz gibi sökülüyo nikelaj yeni yazıların üstüne nikelajın sökülmemesi için tırnak parlatıcıları var ondan sürücem bakalım.

Bu arada ben daha önce sormuştum ama cevap veren olmadı henüz bizim kuşlara kule gergisi olurmu diye sormuştum bekliyorum cevapları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orginal_kartal -- 1 Nisan 2009; 18:27:03 >

• quote:

Orjinalden alıntı: orginal_kartal

Bu arada ben daha önce sormuştum ama cevap veren olmadı henüz bizim kuşlara kule gergisi olurmu diye sormuştum bekliyorum cevapları...

ben internette çok kule gergisi takmış araç gördüm.takılıyor demekki,hatta kuş serisi için satılık kule gergisi ilanıda gördüm.tabi bizzat alıp takmışlığım yok,daha kule gergisine gelene kadar kuşuma yapmam gereken çok şey var.
  • 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.