Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.787
Cevap
57
Favori
555.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hiç birşey değişmes daha fazla zam gelmesinde?
  • vallahi fiyatlar cok oldu. ben alırken 38000 yeni turk lirasiydi 1.6 dynamic 105hp multijet
    bayi 36500e kadar dusuyordu. simdi netten fiyatlara bakıyorumda 41.000 ytl olmus. bence rakiplerine oranla olan fiyat performans olayını yitirmek uzere bravo.. opel astradan suan daha pahalı olduki bence bu fiyatlara alıcı bulması zor. cunku cidden cok yuksek fiyatları..
  • Tofaş zam yapmada diğer markalara göre çok daha aceleci davrandı sanki.
  • Hayır arkadaşlar en son Fiat yaptı zammı ben hemen hemen bu segmentteki tüm arabaları takip ediyorum. Ayrıca Nisan sonu gibi bayiye gitmiştim o zaman demişlerde Mayıs başında zam gelir kesin dediler. Tabi anlamadıgım birşey hemen mayıs 1 gibi zam yapmadılar döviz düştü sonra zam yaptılar. Bunu çözemedim.
  • 1 mayısda 120 tjet dym için fiyat aldım

36250 ytl liste fiyatından koç indirinli 33250 bitirecektim

6 mayıs oldu fiyatı 37000 ytl oldu fiyatı tekrar sorduğumda indirimli 35.000 ytl dendi .

şimdi ben nasıl alacağım ????

bu fiyat hakikaten pahalı

biraz beklemekte fayda var .

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

Hayır arkadaşlar en son Fiat yaptı zammı ben hemen hemen bu segmentteki tüm arabaları takip ediyorum. Ayrıca Nisan sonu gibi bayiye gitmiştim o zaman demişlerde Mayıs başında zam gelir kesin dediler. Tabi anlamadıgım birşey hemen mayıs 1 gibi zam yapmadılar döviz düştü sonra zam yaptılar. Bunu çözemedim.
  • Arkadaşlar 120 lik T-Jet in motor gürültüsü çok mu?

Pazar günü 120 liği -denemedim ama- çalıştırdığım kadarıyla motoru biraz hırıltılı ve yüksek bir sese sahipti,motor ısınınca ses azalıyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Arkadaşlar 120 lik T-Jet in motor gürültüsü çok mu?

Pazar günü 120 liği -denemedim ama- çalıştırdığım kadarıyla motoru biraz hırıltılı ve yüksek bir sese sahipti,motor ısınınca ses azalıyor mu?

selamlar...

t- jette bulunan çift kam 16 sübaplı üst kapak ve emiş sistemi sesleri bunlar...özellikli sesler olup rahatsız edici değildir..
    bir anlamda karakteristik seslerdir...çok yeni motorda bulunan tıkırtı şeklindeki hidrolik iticili sübap sesleri zamanla yok olacaktır.

saygılarımla...
  • Teşekkür ederim sn. Havnitekin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: panelvan

1 mayısda 120 tjet dym için fiyat aldım

36250 ytl liste fiyatından koç indirinli 33250 bitirecektim

6 mayıs oldu fiyatı 37000 ytl oldu fiyatı tekrar sorduğumda indirimli 35.000 ytl dendi .

şimdi ben nasıl alacağım ????

bu fiyat hakikaten pahalı

biraz beklemekte fayda var .

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

Hayır arkadaşlar en son Fiat yaptı zammı ben hemen hemen bu segmentteki tüm arabaları takip ediyorum. Ayrıca Nisan sonu gibi bayiye gitmiştim o zaman demişlerde Mayıs başında zam gelir kesin dediler. Tabi anlamadıgım birşey hemen mayıs 1 gibi zam yapmadılar döviz düştü sonra zam yaptılar. Bunu çözemedim.

Ben de Emotion dizel alıcaktım ilk çıktıgında 40.500 dü hemen almayayım dedim biraz görelim araba nasıl tutalacak mı falan şimdi karar verdim 43.500 abartı gibi oldu fiyatı.

• ewet biraz zam gormus
  • Fiyatlar önümüzdeki günlerde biraz düşebilir gibi geliyor bana.Ama yinede bu fiyatlar aşırı değil.Diğer rakiplerleriyle aynı seviyede.Sonuçta Fiat ın illa daha ucuz olması gerekmiyor çünkü daha kötü bir araba değil,hatta daha iyi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mhecc

Fiyatlar önümüzdeki günlerde biraz düşebilir gibi geliyor bana.Ama yinede bu fiyatlar aşırı değil.Diğer rakiplerleriyle aynı seviyede.Sonuçta Fiat ın illa daha ucuz olması gerekmiyor çünkü daha kötü bir araba değil,hatta daha iyi..

Evet de bunu bilenler biliyor sadece. Yani ben şu anda Bravo düşünüyorum. Millet soruyor ne alacaksın Fiat bravo diyorlar fiyatı duyuyorlar. Manyakmısın diyorlar bana Yani o ön yargıyı kırmak için fiyatları bu kadar fazla olmaması lazım.

• bence hiç araba almamak

zaten satış yapamadıklarında mecburen kampanya yapmak zorundalar

yada ithal etmiyecekler .

şu an herkes araba almak için sırada değil

herkes karnımı nasıl doyururum derdinde
  • quote:

Orjinalden alıntı: panelvan

bence hiç araba almamak

zaten satış yapamadıklarında mecburen kampanya yapmak zorundalar

yada ithal etmiyecekler .

şu an herkes araba almak için sırada değil

herkes karnımı nasıl doyururum derdinde

Ama "kimse" lüksündende geri kalmıyor ne yazık ki!
  • hakkaten, insanlarımızın topluca hareket edip(imkansız olduğunu biliyorum) 1 ay boyunca hiçbir araba almadıklarını düşünsenize!!??
  • Düşünüp inanabilmeyi isterdim ama herkesin kendi derdine yandığı "bana ne"ci bir yapımız var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drmert

hakkaten, insanlarımızın topluca hareket edip(imkansız olduğunu biliyorum) 1 ay boyunca hiçbir araba almadıklarını düşünsenize!!??

zaten onlarda bunun için yapıyor tr de yıllık rakam 2200 adetmiş eğer satışlar çok yükseliyorsa fiyatlrı yukarı çekiyorlar tem-agt ayında bir indirim beklenebilir
  • ARKDAŞLAR BU BAŞLIĞIN 1. 2. VE 7. YANİ ŞU ANKİ SAYFASINI OKUDUM. bU SABAH ıspartadaki fiat a bravo bakmaya gittim.test sürüşü dynamıc 1.6 mj ile yaptım. Kendim megane 2 hb kullanıyorum. 1.5 dci. Ayrıca yeni kasa focus, astra dizel de kullandım.

Bence bravonun hiçbirinden farkı yok. Üstünlüğü var. 15o bin km uzun yol tecrübesi olan bir insanım (binek otoyla). C SINIFINDA benim sürdüğüm arabalar arsında en mükemmeli bravo. Tabi kusursuz değil. Mesela opel astranın ses izolasyonu çok iyidir. Bravo yoldan opel e göre biraz daha fazla ses alıyor.

Yol tutuş çok güzel. Dizel araba çok kullandığım için diyebilrim ki 105 hp lik 1.6 motorun performansı da çok hoş. En azından benim megane dan çok daha iyi. Kurşunsuz yakan araba sürmüş insanlara biraz yetersiz gelebilir ama ben hayran kaldım.

İç mekanda bence opel e megane a kıyasla daha iyi. Tek sorun koltukları forumdaki bazı arkadaşların dediği gibi hem 90 derece hem de etli olduğu için diz mesafesi dar geliyor. Bagaj hacmide çok güzel.

Bütün bunlara rağmen opel de renault da cıtroen de kendilerini c segmentinde özellikle şu anda piyasada olan modelleriyle ortalama 7 yıldır her yol şartı ve her tip kullanıcı ile bir şekilde kanıtlamış arabalar. Bakalım bravo hakında 2 sene sonra ne diyeceğiz. Hangi kronik sorunlarla karşımıza çıkacak bilinmez.Ancak fiat yetkilileri daha şimdiden damalı bayrağı görmüş bir numara olmuş gibi 41000 ytl diyorlarda multıjet dynamıque modeline 39.5 a bile inmiyorlar. Kardeşim aynı ayar astra 38 milyarken, ve yakın arkadaşımın hiç araba bilmeyen eşi bile fiat a 40 bin ytl verilir mi delirdin mi diye ön yargıyla yaklaşırken bu FİYAT politikasını belirleyen FİaT yetkilileri bunu anlayamıyorlar mı bilmem?

Yahu linea ya hevesli hevesli gittim geçen sene dizeline baktım araba gitmiyordu dedim benim megane a tekrar bir içim ısınmıştı. Bir de bravoda şansımı deneyeyim dedim bayıldım onun da fiyatı olmazlanıyo bu sefer megane a biniyom ama aklıma bravo geldikçe sürdüğüm arabadan zevk alamıyorum.. Avensis alacaktım ikinci el gelecek hafta gidip ankaradan bakınacaktım. Niye açtım da sizin yorumlarınıza bakıp da gidip bravo ya baktım arkadaşlar ya. Aklıma bravo girdi her arabadan vazgeçtim. Fiyatı düşsün hemen talip olcam diycem. Ama düşecek gibi de değil.

• Doğru Bravo ilk çıktığı günlerdeki cezbedici fiyatını biraz yitirdi ancak halen daha donanımına ve motor teknolojisine göre fiyatı pahalı sayılmaz bence.

İndirimler illaki olacaktır er ya da geç,Megane III artık geri sayıma başladı ve Fiat çok iyi biliyor ki kemikleşmiş Renault alıcısı Megane II den sonra III ü de bir numaraya çıkaracaktır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Doğru Bravo ilk çıktığı günlerdeki cezbedici fiyatını biraz yitirdi ancak halen daha donanımına ve motor teknolojisine göre fiyatı pahalı sayılmaz bence.

İndirimler illaki olacaktır er ya da geç,Megane III artık geri sayıma başladı ve Fiat çok iyi biliyor ki kemikleşmiş Renault alıcısı Megane II den sonra III ü de bir numaraya çıkaracaktır..

Fiyat olarak Bravo ne ucuz ne de pahalı diyebiliriz.
    Tasarım olarak Megane 3 çok farklı olacak gibi duruyor.Ülkemizde de üretilirse baya yüksek satış rakamlarına ulaşabilir.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.