Şimdi Ara

peugeot 308 olumsuz yorumlar...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
126.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu başlığı kesinlikle 308 i karalamak amacıyla açmadım... bu arabayı almayı düşünüyorum sadece ne gibi olumsuzluklarla karşılaşacağımı merak ediyorum.. benzinli almayı düşünüyorum sadece olumsuz yönlerini yazarsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkür ederim...

Saygılarla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_dr -- 1 Mart 2008; 20:12:08 >

• Direksiyonu 307 ile aynı daha yeni bir direksiyon yapılabilir.
    Aynalarını beğenmedim ticari araç aynaları gibi kocaman.
    ve şekil olarak 307 ye çok benziyor.Daha değişik, özgün bir tasarım yapılabilirmiş.
    Bence 308 alınabilir bir araç ancak 307 ye çok benzemesi en büyük dezavantajı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dobest

Direksiyonu 307 ile aynı daha yeni bir direksiyon yapılabilir.
    Aynalarını beğenmedim ticari araç aynaları gibi kocaman.
    ve şekil olarak 307 ye çok benziyor.Daha değişik, özgün bir tasarım yapılabilirmiş.
    Bence 308 alınabilir bir araç ancak 307 ye çok benzemesi en büyük dezavantajı.
    Ön görüş problemi hala devam ediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serbulent_2626

Ön görüş problemi hala devam ediyor...

Alıntıları Göster
    Bence en büyük problemi 207 den farksız olan tasarımı. Bunun dışında, arabayı kullanmadığım için pek fikir sahibi değilim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: demir_mert

Bence en büyük problemi 207 den farksız olan tasarımı. Bunun dışında, arabayı kullanmadığım için pek fikir sahibi değilim...

Alıntıları Göster
    Bir 307 kullanıcısı olarak 308 genel anlamda benim için bir hayal kırıklığı olsada mantıklı düşündüğüm zaman aracın iyileştirilmesi gereken kısımları iyileştirilmiş ve tasarım açısından ön taraf iyi olmuş ancak arka kısım için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Daha iyi olabilirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtoTurk

Bir 307 kullanıcısı olarak 308 genel anlamda benim için bir hayal kırıklığı olsada mantıklı düşündüğüm zaman aracın iyileştirilmesi gereken kısımları iyileştirilmiş ve tasarım açısından ön taraf iyi olmuş ancak arka kısım için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Daha iyi olabilirdi.

Alıntıları Göster
    İç mekanı da ben söyleyim o zaman.

Sürüşü güzel. Ancak el frenini çektiğiniz zaman vitesle nerdeyse aynı boyuta geliyor.
    Sinyal verdiğinizde sinir bozucu tetris sesi gibi ses veriyor.
    Direksiyonu eski. Daha güzel tasarım yapabilirlerdi.
    Vites geçişlerini beğenmedim. 1. vitese geçireceğim zaman sola iyice yapıştırıpta geçirebiliyordum. Keza 2. viteste öyle. Vites aralıkları çok büyük geldi bana.
    Vites topuzu da eski topuz sanırsam. Ufak ama önemli detay olarak görüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

İç mekanı da ben söyleyim o zaman.

Sürüşü güzel. Ancak el frenini çektiğiniz zaman vitesle nerdeyse aynı boyuta geliyor.
    Sinyal verdiğinizde sinir bozucu tetris sesi gibi ses veriyor.
    Direksiyonu eski. Daha güzel tasarım yapabilirlerdi.
    Vites geçişlerini beğenmedim. 1. vitese geçireceğim zaman sola iyice yapıştırıpta geçirebiliyordum. Keza 2. viteste öyle. Vites aralıkları çok büyük geldi bana.
    Vites topuzu da eski topuz sanırsam. Ufak ama önemli detay olarak görüyorum.

Alıntıları Göster
    Peki 308 1.6 THP otomatik vites için yorumlarınızı alabilir miyim? Almayı düşündüğüm model bu benim... Ya da Golf alacağım ama ikisi arasında çok kararsızım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Peki 308 1.6 THP otomatik vites için yorumlarınızı alabilir miyim? Almayı düşündüğüm model bu benim... Ya da Golf alacağım ama ikisi arasında çok kararsızım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dwain

Benzinlisini kullanmadığımdan bir şey diyemeyeceğim ancak sanırım 140 HP bir araç bu araç...

• quote:

Orijinalden alıntı: OtoTurk

quote:

Orjinalden alıntı: dwain

Benzinlisini kullanmadığımdan bir şey diyemeyeceğim ancak sanırım 140 HP bir araç bu araç...

Alıntıları Göster
    Evet 140 hp. Aslında manueli de 150hp. Ama İstanbul'da manuel insanı yorar diye düşünüyorum. Gerçi bu ilk arabam olacak daha önce kullandığım zaman manuel hep trafikte yorulurdum. Otomatik olması yine de daha mantıklı. Ama Porsche Tiptronik şanzıman hakkında hiçbir fikrim yok.

Birisi bana şunu açıklayabilir mi? Gerçekten bilgim çok az...

Torkun çekiş gücü olduğunu biliyorum. Peki mesela kimisi 200nm tork için iyi olduğunu söylüyor. Ancak 200 torku düşündüğümde ne demek olduğunu bilmiyorum. Bu aracın 240 torku var. Mesela Golf 170 hp'lik 1.4'ün de torku 240 nm. Bu ne anlama geliyor? Her ikisini karşılaştırarak torkun tam olarak neyi ifade ettiğini açıklayabilir misiniz?

• quote:

Evet 140 hp. Aslında manueli de 150hp. Ama İstanbul'da manuel insanı yorar diye düşünüyorum. Gerçi bu ilk arabam olacak daha önce kullandığım zaman manuel hep trafikte yorulurdum. Otomatik olması yine de daha mantıklı. Ama Porsche Tiptronik şanzıman hakkında hiçbir fikrim yok.

Torkun çekiş gücü olduğunu biliyorum. Peki mesela kimisi 200nm tork için iyi olduğunu söylüyor. Ancak 200 torku düşündüğümde ne demek olduğunu bilmiyorum. Bu aracın 240 torku var. Mesela Golf 170 hp'lik 1.4'ün de torku 240 nm. Bu ne anlama geliyor? Her ikisini karşılaştırarak torkun tam olarak neyi ifade ettiğini açıklayabilir misiniz?

Alıntıları Göster
    ben 307 de kullandim 2 sene 308 ide kullandim gorunus ayni olsada 308 benzinlilerin motorlari bmw ile ortak uretilen motorlar motor sistemi garanti guzel sessiz

307 hic ben zemiyor ic mekan cok harika olmus ve dahada kaliteli malzeme kullanimmis a

ama iscilik yine 307 ile ayni cunku ayni yerde uretim yapiliyor ayni isciler yapiyor

alirsan hayirli olsun

ben 307 yi satinca citroen picasso aldim yuksek geldi virajlarda salliyo diye onuda sattim

simdi 407 aldim gercekten peugeotun en iyi arabalarin dan biri diyebilirim

308 e verecegin parayla guzel bir 407 alabilirsin

• quote:

Alıntıları Göster
    motor minideki motorun güçsüz( BMW üretimi ortak falan hikaye) hani vw cilerin yere göğe koyamadıkları TSİ motorun karşılığı bence daha iyisi sesi daha homojen çalışması yumuşak hemen güç üretmeye başlıyor teknolojinin tüm imkanları kullanılmış degişken çift egzantrik degişken sübap stroğu direkt enjeksiyon alimminium motor blogu tabi grafitlenmiş tek eksi yönü 6 değil 5 vites olması.fakat bi dizelede bak istersen bravocuların 290nm torkuna karşı 240 nm üretiyo ama çok daha homojen bir gücü var turbo boşlugu neredeyse hiç yok çok ta yumuşak çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

motor minideki motorun güçsüz( BMW üretimi ortak falan hikaye) hani vw cilerin yere göğe koyamadıkları TSİ motorun karşılığı bence daha iyisi sesi daha homojen çalışması yumuşak hemen güç üretmeye başlıyor teknolojinin tüm imkanları kullanılmış degişken çift egzantrik degişken sübap stroğu direkt enjeksiyon alimminium motor blogu tabi grafitlenmiş tek eksi yönü 6 değil 5 vites olması.fakat bi dizelede bak istersen bravocuların 290nm torkuna karşı 240 nm üretiyo ama çok daha homojen bir gücü var turbo boşlugu neredeyse hiç yok çok ta yumuşak çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Bilgi için teşekkürler.

Aslında şu sıralar çok karışık kafam. Hala Golf TSI 1.4 170 HP'lik aklımda. Kasasını çok sevemiyorum. Değişecek ama onu da beklemek istemiyorum.

308'in kasası bence çok güzel. Ama içinde oturup işçiliğe baktığımda geçen gün tam tersini söylemiş olsam da detaylı incelediğimde Gold ile bayağı farklar olduğunu gördüm.

O yüzden kendime alternatif başka araçlar da bakmaya çalışıyorum. Leon var ama onun da için beş para etmez. Şu anda Honda Civic HB modeli dikkatimi çekti. Ama motoru 1.8. Ve otomatik vites düşünüyorum. 0-100'leri Golf'teki DSG şanzıman gibi olsaydı keşke. Ha bir de torku 167. Çok düşük geldi...

Bilmiyorum arkadaşlar :) Mayısta alacağım ama hala ne alacağımı bilmiyorum :)

• quote:

Bilgi için teşekkürler.

Aslında şu sıralar çok karışık kafam. Hala Golf TSI 1.4 170 HP'lik aklımda. Kasasını çok sevemiyorum. Değişecek ama onu da beklemek istemiyorum.

308'in kasası bence çok güzel. Ama içinde oturup işçiliğe baktığımda geçen gün tam tersini söylemiş olsam da detaylı incelediğimde Gold ile bayağı farklar olduğunu gördüm.

O yüzden kendime alternatif başka araçlar da bakmaya çalışıyorum. Leon var ama onun da için beş para etmez. Şu anda Honda Civic HB modeli dikkatimi çekti. Ama motoru 1.8. Ve otomatik vites düşünüyorum. 0-100'leri Golf'teki DSG şanzıman gibi olsaydı keşke. Ha bir de torku 167. Çok düşük geldi...

Bilmiyorum arkadaşlar :) Mayısta alacağım ama hala ne alacağımı bilmiyorum :)

Alıntıları Göster
    hikaye diyosun kardes burada bizler yapiyoruz bu 308 leri biz bilmiyecegizde sen mi bileceksin hikaye mikaye diyorsun

sen inanmassin hdi leri de 2004 yilindan sonralari ford c max mondeo ve fokus larla ayni

bu dami hikaye sana gore sen biraz karistir bilgi edin de sonra ciziktir

• quote:

Orijinalden alıntı: citroen picasso

hikaye diyosun kardes burada bizler yapiyoruz bu 308 leri biz bilmiyecegizde sen mi bileceksin hikaye mikaye diyorsun

sen inanmassin hdi leri de 2004 yilindan sonralari ford c max mondeo ve fokus larla ayni

bu dami hikaye sana gore sen biraz karistir bilgi edin de sonra ciziktir

Alıntıları Göster
    2.0 litreden sonralari 6 vites tir 1.4 ede 6 vites koyamassin ya

• quote:

Orijinalden alıntı: citroen picasso

2.0 litreden sonralari 6 vites tir 1.4 ede 6 vites koyamassin ya

Alıntıları Göster
    Fiyatı uygun alınır bence Haa şunuda söyleyim 308 çıktı 307 öldümü? Kesinlikle hayır. 307 kullananlarında yenilemek için 308 almalarına hiçmi hiç gerek yok. 308 i test ettim.307 yide zaten sürekli kullanıyorum.( Yakın arkadaşımın var arada değişiyoruz) Buna dayanarak diyebilirimki 308 in 307 den öyle aman aman bi üstünlüğü yok. Hatta 307 daha rahat kavranan kullanımı daha zevkli olan bi araç. herkese saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kickboxmuaythai -- 7 Mart 2008; 0:29:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kickboxmuaythai

Fiyatı uygun alınır bence Haa şunuda söyleyim 308 çıktı 307 öldümü? Kesinlikle hayır. 307 kullananlarında yenilemek için 308 almalarına hiçmi hiç gerek yok. 308 i test ettim.307 yide zaten sürekli kullanıyorum.( Yakın arkadaşımın var arada değişiyoruz) Buna dayanarak diyebilirimki 308 in 307 den öyle aman aman bi üstünlüğü yok. Hatta 307 daha rahat kavranan kullanımı daha zevkli olan bi araç. herkese saygılar

Alıntıları Göster
    kimse çok çok olmusuz bir yorum yapmamış bence alınmasında sakınca olacak bir araç değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

kimse çok çok olmusuz bir yorum yapmamış bence alınmasında sakınca olacak bir araç değil.

Alıntıları Göster
    dwain

hocam 308 ile Golf arasında işçilik ve kalite farklarını gözlemlemişsiniz..Bunlar nelerdir bahsedermisiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: __RaVe__®

dwain

hocam 308 ile Golf arasında işçilik ve kalite farklarını gözlemlemişsiniz..Bunlar nelerdir bahsedermisiniz...

Alıntıları Göster
    Merhaba,

Çok detaylı bir inceleme yapmadım ama izlenimlerim şöyle:

Ön konsolun çevresindeki kaplamanın uç noktaları yani ön camla birleştiği noktalar sanki yarım kalmış gibi duruyor. Direksiyonunu Golf ile karşılaştırırsak Golf'ünki kesinlikle daha güzel. Teyp konsolu aslında Peugeot'nunki hoşuma gitmiyor değil. Ancak Golf gibi görüntülü olabilirdi. Bunun yanısıra mesela el freninin yanında bardaklıklar var. Golf'de bu bölüm güzel bir kapak ile kapalı durumda ve kapağı açtıktan sonra bardaklıkların açılması da çok güzel. Switch eder gibi ittiriyorsunuz ve otomatik açılıyor.

Peugeot da öyle değil. Kol dayama kısmında da Golf daha ağır basıyor. Peugeot'da kaldırım çekiyorsun vs...

Torpido gözü Golf'te açtığın zaman kapak yavaşça aşağıya doğru iner ve karşında süet kaplı bir torpido gözü belirir. Peugeot'da içi tamamen plastik ve bence güzel değil.

Yine gözlük kabı yeri Golf'te tam dikiz aynasının önünde bir düğmeyle açılıyor. Peugeot'da bu başının üstünde sol tarafta kapı penceresinin yukarıda bittiği yerde ve açmak için bir düğmesi yok. Çekip içine koyuyorsun.

Sonra dikiz aynasının yanındaki düğmeler... Peugeot'da bunlara bastığın zaman tavan içeri doğru esniyor. Ki görüntüsü de çok basit bence. Sanki Doğan Şahin'in ışıkları gibi... Arada hiçbir mekanizma yok. Işık ve camı var sadece.. Golfte düğmeler güzel bir çerçeve ile sarılmış. Bastığında öyle tavan içine göçer gibi esnemiyor. Sağlam yani.

Şu anda bunlar aklımda kalanlar. Dış görünüşü Golf'ten daha güzel Peugeot'nun... Cam tavan opsiyonu da var üst modellerinde. Bence çok şık duracaktır. Aracın içindeki bu söylemiş olduğum kalite farkları aslında sadece işçilikle ilgili. Peugeot'da baktığımızda yok yok... Her türlü özellikler var. Sadece kaliteleri biraz farklı.

Açıkçası ben de ne alacağımı şaşırdım.

Golf düşünüyordum ama kasasının değişecek olmasından dolayı tamamen soğudum. Peugeot için de daha hala karar veremiyorum. Ama şu anda görünüşü hepsinden güzel Seat Leon var. Konsolu hepsinden daha güzel. Ama teyp konsolu hepsinden kötü :) Yine de çok güzel sportif bir araç. 1.4 her şeyden önce. TSI ve 125 hp ile iyi bir performans sunuyor.

Ben bu yorumları daha aracı test etmeden yapıyorum :) Bu haftasonu hepsini test edeceğim. Golf, Leon ve Peugeot... Hayırlısıysa Leon istiyorum. Ama test ettikten sonra gönlüm hangisine giderse ona da yönelebilirim... Golf hariç tabi... Kasasını hem sevmiyorum hem de değişecek zaten... O kadar da beklemek istemiyorum...

Sevgiler...

• quote:

Orijinalden alıntı: FatalERROR!

Alıntıları Göster
    Hocam haklısınız ama yorumların çoğu araç sahiplerinin değil; buda alınmasında veya alınmamasında etkili faktör olmuyor bence.
    Teşke söyle sağlam 6-7 aydır düzenli kullananlar cevaplasaydı daha belirgin olacaktı.
    Keza araba konusunda en iyi yorumcu kulananlardır diye düşünüyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluksengul -- 12 Mart 2008; 21:36:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haluksengul

Hocam haklısınız ama yorumların çoğu araç sahiplerinin değil; buda alınmasında veya alınmamasında etkili faktör olmuyor bence.
    Teşke söyle sağlam 6-7 aydır düzenli kullananlar cevaplasaydı daha belirgin olacaktı.
    Keza araba konusunda en iyi yorumcu kulananlardır diye düşünüyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: FatalERROR!

Alıntıları Göster
    AutoCar dergisinin Focus 1.6 TDCi, 308 1.6 HDİ, Astra 1.3 CTDİ, ve Hyundai İ30 Dizel'in karşılaştırma Sonucu ;

The best is the New Ford Focus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uA_Y_C_A -- 1 Mayıs 2008; 18:40:58 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.