DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
VW ŞİROKKO ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ 3.Sayfa
193
Cevap
0
Favori
43.289
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> VW ŞİROKKO ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ 3.Sayfa
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      6333 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:02:16
      6.aydaki cenevre oto fuarını bekliyor.Almanya fiyatı :21.750€
      yeni bir akım
      yeni bir soluk
      yeni bir zevk ve istek
      yeni bir fun club ve hayran kitlesi
      yeni bir tutku ve çizgi bu araçla birlikte doğacak,buna inanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 3 Nisan 2008; 16:24:37 >

• Yarbay
      2711 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:13:48
      vw sonunda şu ön dizaynını düzeltmiş bu araçla (bana göre)

CHEVROLET CRUZE LS BEYAZ ....

DH
      Eski Üyelerin Mekanı...
      2005 Üyesi.

ALIŞVERİŞ yaptıklarım: Noxco DH Yönetici.
    • Yarbay
      6255 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:18:04

Küreselleşmiş dünyada pazarlama handikapı varken bahsettiğin yenilikler bence çok zor..

Araç sağlam duruyor, tipik vw grubu..

• Binbaşı
      1621 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:22:56
      Etkileyici görünüyor. Aracın ön kısmı özgün olmuş.

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
    • Yarbay
      10019 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:49:37
      açıkçası beğendim
      kim bilir ne zaman bineriz buna

• Yarbay
      4650 Mesaj
      29 Şubat 2008 20:54:34
      Bu ön tasarımı yeni Golf'e koysa işi bitirir..

• Binbaşı
      1506 Mesaj
      29 Şubat 2008 21:02:26
      Bu hali de çok iyi ama bence konsept tasarımı bir başkaydı!

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Şubat 2008 21:12:43
      gerçekten harika yapmış bu sefer..

uzaktan seveceğim,haberin bile olmayacak..
      !! SHOWCU !!
      <<==SÜKSELİM07==>>
      benimle Yaşadıklarını Unut,Yaşamadıklarını Düşün!!
    • Yarbay
      7954 Mesaj
      01 Mart 2008 09:45:38
      Tıpkı VW nin eski siroccosu gibi bu araçta çok sevilicek fakat
      Fiyat politikasını uygun tutmadığı sürece bu araç için fun clublar veya yeni bir soluk demek oldukça zor olur.

Badass Nova
    • Yarbay
      8712 Mesaj
      01 Mart 2008 10:27:41
      bu isimle zor

türkce okurken farkli anslasilabilir

2013 Fiesta 1.5 titanium x
    • Yüzbaşı
      433 Mesaj
      01 Mart 2008 10:35:00

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

bu isimle zor

türkce okurken farkli anslasilabilir

orayı karıştırma

SİYAH ÖLÜM
      BEYAZ YASAM

Geleceği düşünerek kuskulanmak yersizdir, Cünkü gelecek düsünsekte düşünmesekte gelecektir. ;)
    • Yarbay
      2207 Mesaj
      01 Mart 2008 10:44:10
      ÇOK HOŞ GİBİ DURMUYOR

• Yüzbaşı
      999 Mesaj
      01 Mart 2008 11:28:56
      İyiki rokko kelimesi sıfat değil.

quote:

Orjinalden alıntı: jağner

Alıntıları Göster

orayı karıştırma

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri
    • Yarbay
      2394 Mesaj
      01 Mart 2008 15:41:09
      güzel olmuş güzel ne zaman gelecekmiş?

• Yarbay
      6333 Mesaj
      04 Mart 2008 14:27:10

04 Mart 2008 14:50:56
      işin gerçeği passat cc
      gibi bu sicirococacola
      bu arabada güzel olmuş
      vw spor araba işine iyi sardırdı anlaşılan

hakkatten ya nasıl okunuyor bu araba

• Yarbay
      4421 Mesaj
      04 Mart 2008 15:01:09
      forbestin verdiği son resimlerde çok daha güzel görünüyor.en üstteki resimde araç maymun gibi...ona göre yorum yapmıştım bi konuda geri alıyorum laflarımı :)

son verilen resimdeki önden görünüşte muhteşem duruyor...

• Yüzbaşı
      561 Mesaj
      04 Mart 2008 15:06:53
      Güzel araç atak bi duruşu var, sanki ön tasarımda Mustang havası var gibi geldi bana..

FİREFİGHTER
    • Yarbay
      4107 Mesaj
      04 Mart 2008 15:25:41
      TR ye gelcekmı bu araç

2001 Megane Coupe 1.6
      2004 Golf Pasific 1.6

• Yarbay
      7031 Mesaj
      04 Mart 2008 15:29:19
      çok sportif ve hırçın duruyor efsane yeniden canlanıcak sanırım ama fiyatı da uçuk olur.

God doesn't play dice with the universe.
    • Yarbay
      6333 Mesaj
      04 Mart 2008 16:54:13

quote:

Orjinalden alıntı: thispotkey

TR ye gelcekmı bu araç

belki geç gelir ama kesin gelir.

04 Mart 2008 16:55:55
      Gelicek tabi neden gelmesin

• Teğmen
      223 Mesaj
      04 Mart 2008 17:14:57
      İç mekanını beğenmedim dıştan gayet sportif duruyor.İç mekanda golften farkı çok az şeyler var.Eos ile aynı heralde

• Yarbay
      12039 Mesaj
      04 Mart 2008 17:22:41
      Son resimler mükemmel

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin
    • Yarbay
      2463 Mesaj
      04 Mart 2008 17:23:27
      Şırokko

• Binbaşı
      1579 Mesaj
      04 Mart 2008 17:24:26
      ilk scirocco da zaten golf gtı bıraz daha sportıf modelı olarak cıkmıstı ... hatta yanılmıyorsam bazı parcaları da golf le aynıydı.. bu da gelenegı devam ettııyor... golf daha fazla sportıfklık ısteyenler(hem kasa hem motor)tercıhı olacaktır...concept teki ızgazayı koysaydı daha ıyı olurdu.bu halıde guzel ..makyajlı golf de bu na cok yakın olacaktır.

GERÇEĞİ BİLE SANAL BIRAKAN TEK OYUN

GRAN TURİSMO
      OYNAYAN BİR OYNAMAYAN BİN PİŞMAN :D
    • Yarbay
      6333 Mesaj
      04 Mart 2008 17:34:43
      bu son halini gördükten sonra iyiki concepteki ızgarayı kullanmamış dedim,çünkü bu ızgara sıradışı ve çekici

evet doğru eskiside yeniside golf platformunu paylaşıyor

makyajlı golf değilde golf6 buna yakın olursa işte ozaman golf coşar.

• Yarbay
      14855 Mesaj
      04 Mart 2008 19:43:22
      Çok olumlu bir adım VW ve bizim için Kamuflajlı testlerini de Nürburgring pistinde yapmışlar sanırım. Orda geliştirilen araçlar genelde çok iyi yol tutuşa ve ara hızlanmalara sahip oluyorlar.

• Yarbay
      3602 Mesaj
      04 Mart 2008 20:56:13
      Skirokko diye mi yoksa sisirokko diye mi okunuyo nasil ismi var ya

Yanlayamayan Bmw.............
    • Emekli Yönetici
      4139 Mesaj
      04 Mart 2008 21:24:48
      türkçe okunuşu...şirokko..

nokia 8800 de de aynı model ismi var...

Her zaman doğruyu söyle; ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın...
    • Yarbay
      5257 Mesaj
      04 Mart 2008 23:59:43
      araç gerçekden çok güzel vw murat güler'in meyvelerini yiyor adeta sanırım bu otomobil lüx coupe hb üzerine yoğunlaşacak ve büyük ihtimal rakibi alfa brera gibi coupe tarzına sahip geniş ve alçak hb bir otomobil olacak passat cc gibi vw golf platformu üzerine böyle bir araç düşünmesi gerçekden akıllıca tsi motor seçenekleriylede araç tadından yenmez hale gelir ama bu araca bence 3.2 v6 fsi motor yakışır benim alma imkanım olsa bu motoru tercih ederdim..

quote:

Orjinalden alıntı: forbest

Apple iPad Air 2 / Bose QC25 / Samsung Galaxy Note 5 / LG G2
    • Yarbay
      10358 Mesaj
      05 Mart 2008 00:13:10
      bence gol6 bu araca benzeyecek
      tabi biraz daha yandan şişkin vede basık olmayan hali bence tabiki
      çünkü bildiğim platform golf ile aynı
      ki iç mekanda aynı zaten
      sanırım plastik kalitesi arttırılmış gibi bir görünüm var
      keşke içi mekan biraz değişime uğrasa imiş bu arabada iç mekan fazlasıyla eski vede bilnen bir iç mekan

• Yarbay
      14855 Mesaj
      05 Mart 2008 00:35:28

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

araç gerçekden çok güzel vw murat güler'in meyvelerini yiyor adeta sanırım bu otomobil lüx coupe hb üzerine yoğunlaşacak ve büyük ihtimal rakibi alfa brera gibi coupe tarzına sahip geniş ve alçak hb bir otomobil olacak passat cc gibi vw golf platformu üzerine böyle bir araç düşünmesi gerçekden akıllıca tsi motor seçenekleriylede araç tadından yenmez hale gelir ama bu araca bence 3.2 v6 fsi motor yakışır benim alma imkanım olsa bu motoru tercih ederdim..

Hemşerim resimleri alıntı yapmayın ya yediniz bitirdiniz kotamızı.

Murat günak dicektin galiba, Murat güle ford tasarım ekibinin bir çalışanıdır. Murat Günak ise VW tasarım başkanıydı.

• Yarbay
      5257 Mesaj
      05 Mart 2008 00:40:14
      quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Alıntıları Göster

Hemşerim resimleri alıntı yapmayın ya yediniz bitirdiniz kotamızı.

Murat günak dicektin galiba, Murat güle ford tasarım ekibinin bir çalışanıdır. Murat Günak ise VW tasarım başkanıydı.

resimlerde çok güzel ama..

evet evet sağol düzelttiğin için murat günak çünkü aracın konsept halini murat günak çizmişti tasarlamıştı hatta o tasarım passat cc modelinede ilham kaynağı oldu güzel iş çıkarılmış iç mekanı çok kaliteli görünüyor alfa breraya çok sıkı rakip geliyor scirocconun en büyük artısı brerada olmayan vw grubunun geniş motor gamı olacağımı düşünüyorum çünkü brera çok pahalı bir otomobil
      ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_kolay -- 5 Mart 2008; 0:44:59 >

• Yüzbaşı
      873 Mesaj
      05 Mart 2008 00:41:35
      "A" sütunu çooooook kalın...Ve birisi sanki bu arabanın üstüne oturmuş...

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir
      05 Mart 2008 00:44:32
      gözlerim kamaşdı harika bir araç yapmakta vw..

!! SHOWCU !!
      <<==SÜKSELİM07==>>
    • Yarbay
      14855 Mesaj
      05 Mart 2008 00:44:53

quote:

resimlerde çok güzel ama..

evet evet sağol düzelttiğin için murat güler çünkü aracın konsept halini murat günak çizmişti tasarlamıştı hatta o tasarım passat cc modelinede ilham kaynağı oldu güzel iş çıkarılmış iç mekanı çok kaliteli görünüyor alfa breraya çok sıkı rakip geliyor scirocconun en büyük artısı brerada olmayan vw grubunun geniş motor gamı olacağımı düşünüyorum çünkü brera çok pahalı bir otomobil
      ..

Brera zaten fantezi otomobil. 3.2 motor ama çok ağır kasası var, söylentilere göre rakiplerine göre çok hantal kalıyor. Onun yeri de farklı gerçi, premium hatchback. Scirocco, A3 fiyatında ama ondan daha sportif bir araç olur diye düşünüyorum.

• Yarbay
      5257 Mesaj
      05 Mart 2008 00:49:01
      quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Alıntıları Göster

Brera zaten fantezi otomobil. 3.2 motor ama çok ağır kasası var, söylentilere göre rakiplerine göre çok hantal kalıyor. Onun yeri de farklı gerçi, premium hatchback. Scirocco, A3 fiyatında ama ondan daha sportif bir araç olur diye düşünüyorum.

evet 3.2 direkt enjeksiyonlu 265hp motora 4 tekerden çekişe sahip olmasına rağmen golf r32 kadar hızlı değil hantal olduğu doğru brera dışdan çok güzel ama içini hiç beğenmiyorum daha doğrusu alfaların içini beğenmiyorum zevk meselesi tabi..sciroocconun daha uygun fiyata breranın rakibi olacağını düşünüyorum ben..

• Yarbay
      5257 Mesaj
      05 Mart 2008 01:33:55
      araçda hoşuma gitmeyen şey egzoz çıkışları daha estetik olabilirdi golf r32 nin bile egzoz çıkışları bundan daha spor ve estetik scirocconunki basit kaçmış yakışmadı bence

• Yarbay
      10358 Mesaj
      05 Mart 2008 01:37:47

quote:

araçda hoşuma gitmeyen şey egzoz çıkışları daha estetik olabilirdi golf r32 nin bile egzoz çıkışları bundan daha spor ve estetik scirocconunki basit kaçmış yakışmadı bence

aynısını düşündüm bende
      belki o kısımda biraz daha yukarıda olabilirdi . çok hafif bir eğim verilip egsozlar ordan çıkarılabilirdi ama en güzelide çift taraftan çıkış olurdu

• Yüzbaşı
      510 Mesaj
      05 Mart 2008 01:38:51
      alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..

• Yarbay
      5257 Mesaj
      05 Mart 2008 01:51:43
      quote:

Orjinalden alıntı: medxr13

alfa brerayla kıyaslamak hıc mantıklı dgl.yanı aynı sınıfta olamaslar.alfa en az bı gomlek ustedır.acıkcası baslıgı okumasaydım bu aracı golf 6 heralde dıcektm ve eehhh işte fena da dgl dıcektım ama farklı bı arac oldugnu gorunce acıkcası bıraz hayal kırıklıgına ugradım.Resımlerı gorduk de asıl mesele bence bu aracın boyutları nedır.Ona gore yorum yapmak daaha doru.ama resımlerden pek buyuk bı araca benzemıoo.ancak sole bı benzetme olabılır; audı a4,bmw 3 ve mercedes c class bu araclara karsı passatın konumuyla, audı a3,bmw1, mercedes a class a karsı da sirokkonun konumu aynı olur dıe dusunuorum yanı o araclara dırek rakıp olacagını kesınlıkle sanmam ama olsa olsa alternatıf olur o da fıatını dusuk tutarlarsa olur dıe dusunuorum.gercı aracı gormedık henuz ama ılk ızlenımlerım bole.kısacası benı buyulemedı..

ben şu yüzden alfa brera diye düşünüyorum passat cc modelinde aynı platform üzerinde coupe tarzında bir otomobil yapıldı aynı şey golf platformu üzerinde hb coupe tasarımı ile birleşiyor ayrıca tamam a3 güzel iyi hoş araçda abarttığınız kadarda değil yani golfde az araç değil bazı testlerde a3 bile gerisinde bırakdı bende bu araç a3den daha kaliteli ve daha iyi a3 rakibi zaten golf kardeş rakipler ama bu otomobil coupe hb bir otomobil

bana göre brera ile aynı sınıfda yani coupe tasarımlı hb bir otomobil çünkü düşündüğün zaman böyle bir araç daha aklına gelmiyor eğer a3 derseniz ozaman focus astrada işin içine girer öylede olmaz farklı bir yaklaşım farklı bir tarz scirocco

• Yüzbaşı
      510 Mesaj
      05 Mart 2008 02:01:56
      goruslerıne tabıkı saygı duyuyorum arkadasım golf un kalıtesı konusunda gercekten haklsın ve benım msgımda sirokkonun a3 e ancak alternatıf olur deyısım brz abartı olmus da olabılır cunku aslında aynı yorumu golf ıcın yapardım ben.kı soledıklerınızden golften daa ıı bı arac oldugu yonunde ama aracın resımlerıne tekrar tekrar bakıorum gercekten bana ole agır ve kalıtelı hb hıssı uyandırmıyor.Ama bunu demem ıcın aslında aracın olculerını bılmek gerekır o zmn sekıllenır tablo ama ne tasarımını ne de ıc mekanını tutmadım ben malesef.
      alfa konusunda kesınlıkle katılmıyorum.Hanı şirokko olsa olsa a 3 e rakıp olur (rakıp olmaya olur da tutmas onlar kadar bence )derım ama alfa brera 2 tane a3 eder :)

• Yüzbaşı
      416 Mesaj
      05 Mart 2008 02:54:37
      ön taraftan başlayan etkiliyici görünüm arka taraftada aynı etkisini sürdürmüş
      aracın iç tarafında da dikkat çekici noktalar var
      sonuç olarak çok başarılı olmuş
      tebrikler VW

• Binbaşı
      1679 Mesaj
      05 Mart 2008 04:49:33
      Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
      Ihre Meinung zählt!
      Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

• Binbaşı
      1560 Mesaj
      05 Mart 2008 09:38:46
      gayet güzel emme pahalı olur

• Binbaşı
      1782 Mesaj
      05 Mart 2008 11:34:07
      süper bir tasarım olmuş tamıtamına beğendiğim çizgiler desem yalan olmaz
      isim biraz garip ama olsun karizma duruyo, yanınada bi şişe Yarra Yering açarım süper gider

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan...
      05 Mart 2008 11:47:51
      düşük motor seçenekleri ve uygun bir fiyatı olursa gerçekten dadından yinmez bir araç tasarlamışlar. takoz diye tabir ettiğim golf bile bu kadar begeniliyo ve satıyorken bu araç soledigim ozelliklerde olursa bir coupe den beklenmedik kadar satabilir.
      golfe de takoz diyorum kimseler itiraz etmesin şahsi gorusumdur. tipi ve durusu bana gore estetikten cok yoksun. zevk renk meselesi ondan tartısma olmasın yani

• Yarbay
      6333 Mesaj
      05 Mart 2008 12:34:22

quote:

Orjinalden alıntı: Gündoğdu

Zur Schau trägt er dort die fast unverändert übernommene Linienführung der Iroc-Studie mit dessen langezogenem Kombi-Coupé-Dach, den breiten C-Säulen und der markanten Motorhaube. Lediglich beim Kühlergrill ruderten die Designer zu Gunsten von zeitloseren Linien zurück. Das üppig gehaltene Glasdach lässt sich bei Bedarf anstellen oder per Rolo verdunkeln.

Viersitzer plus Kofferraum

Mit 4,60 Meter ist der Scirocco so lang wie ein Golf, mit 1,81 Meter so breit wie ein Passat, mit 1,40 Meter Höhe aber flacher als alle beide. Dennoch sollen vier Personen sowie 292 Liter Gepäck Platz im Scirocco finden. Überlässt man den Fond durch Umlegen der einzelnen Sportsitze dem Gepäck, darf sich dies auf bis zu 755 Liter ausbreiten.

Unter der Motorhaube dürfen sich vier aufgeladene Motoren tummeln - drei Benziner und ein Diesel. Basistriebwerk ist ein 1,4-Liter TSI mit 122 PS und 200 Nm, der den Scirocco in 9,7 Sekunden von Null auf 100 km/h beschleunigt, im Mittel 6,1 Liter Super verbraucht und eine Höchstgeschwindigkeit von 200 km/h ermöglicht.

160 PS und 240 Nm leistet der 1.8 TSI-Vierzylinder, der den Wolfsburger in 8,0 Sekunden beschleunigt, 217 km/h ermöglicht und im Durschschnitt 6,5 Liter konsumiert. Top-Benziner ist der 2.0 TSI aus dem Golf GTI, der es auf 200 PS und 280 Nm bringt. Damit soll der Scirocco in 7,2 Sekunden auf 100 km/h spurten, 235 km/h schnell sein und im Mittel 7,7 Liter verbrauchen.

Community
      Ihre Meinung zählt!
      Diskutieren Sie im Forum

Diesel mit 140 PS

Einziger Diesel ist der Zweiliter-Vierzylinder-TDI mit 140 PS und 320 Nm. 100 km/h soll der Selbstzünder nach 9,3 Sekunden erreichen können. Einer Höchstgeschwindigkeit von 207 km/h steht ein Durchschnittsverbrauch von 5,4 Liter gegenüber.

Geschaltet wird je nach Motor mit manuellen Getrieben, Sechs- und Sieben-Gang-DSG. Eine adaptive Fahrwerksregelung mit drei Programmen sorgt für die Bodenhaftung.

Zu den Preisen des in Palmela/Portugal gefertigten Wind-Genossen macht VW noch keine Angaben, er soll aber zu den preislich attraktivsten Sport­wagen der Welt gehören. Teile der Ausstattung sind dagegen schon klar. So gehören zum Serienumfang unter anderem 17-Zoll-Leichtmetallräder, Höheneinstellung für Fahrer- und Beifahrersitz, Lenkrad und Handbremshebelgriff in Leder, Sportsitze, geteilt klappbare Rücksitzlehne, elektrische Fensterheber, Klimaanlage, ESP, Bremsassistent, sechs Airbags, geschwindigkeitsabhängige Servolenkung und ein Sportfahrwerk. Als Einstiegspreis nennt VW 21.750 Euro

almancam yok ama son kelime dikkatimi çekti arac bu fiyat olursa

motorlardan bahsetmişler + olarak araçta standart 17''jantlar yükseklik ayarlı şofüör ve yolcu koltuğu,deri direksiyon simidi ve el freni,sport koltuklar,6 aiıbag,esp ile birlikte fren asistanları sport süspansiyon ALMANYA BAŞLANGIÇ FİYATI 21.750 euro

• Yarbay
      2898 Mesaj
      05 Mart 2008 12:54:04
      Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..

• Yarbay
      6333 Mesaj
      05 Mart 2008 13:04:29
      Scirocco gayet iddialı bir fiyat politikasıyla geliyor,çok satacağından kimsenin şüphesi olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 13:07:11 >

• Yüzbaşı
      714 Mesaj
      05 Mart 2008 13:29:25

quote:

Orjinalden alıntı: blackgod

Golf 1.4 TSI Comfortline 122HP: 20.475€'dan başlıyormuş. Çok fiyat farkı yok anladığım kadarıyla..

o zaman kaba bi hesapla 50'den başlar 1,4 'leri ,pek de ucuz değilmiş

ayrıca vw'nin iç dizayn konusunda biraz modellerini farklılaştırması lazım,
      basit bi-iki krom süsleme olmasa aracın içine bakınca golf mü, jetta mı, eos mu anlamak pekte mümkün değil

• Yarbay
      2898 Mesaj
      05 Mart 2008 13:37:32
      Bende katılıyorum iç mekan konusunda. Çoğu Golf, Jetta, EOS ve Scirocco hepsi aynı platformu kullanıyor.

• Yarbay
      6333 Mesaj
      05 Mart 2008 13:57:06
      süspansiyondan koltuklara kadar spor olan ve dizaynı zaten tartışılmaz olan bu aracın fiyatını focusla yada astrayla aynı olmasını bekleyemezdik,avrupada çok fark olmasada ülkemizde bu fark belirgin birşekilde açılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forbest -- 5 Mart 2008; 14:35:02 >

• Yarbay
      2898 Mesaj
      05 Mart 2008 15:47:00
      Ülkemizde 5000 YTL daha pahalı olacağını düşünüyorum Golf'ten.

• Yüzbaşı
      265 Mesaj
      05 Mart 2008 15:49:24
      Araç gerçekten güzel ama ismi sakatmış

"Size yasak edilen büyük günahlardan kaçınırsanız, kusurlarınızı örter ve sizi şerefli bir yere yerleştiririz." Nisa/31

İman etmek, görünmeyene inanmaktır. Mükafatı ise görünmeyeni görmektir.

Hiç kimse ölüm döşeğinde 'Keşke daha çok çalışsaydım' demez.
      Hayatınızın kıymetini bilin

• Yarbay
      12039 Mesaj
      05 Mart 2008 16:24:36
      Doğuş mantığıyla yine pahalı olur

Ama sonuçta kalitenin de bedeli var

Sokak hayvanlarından bir kap su ve bir kap yemeği esirgemeyin
    • Yarbay
      3174 Mesaj
      05 Mart 2008 16:32:52
      fiyatı burada 50-60bin € olur artık.
      arkadaşlar kızabilir ama ben beğenmedim.çekici gelmedi bana.

05 Mart 2008 16:39:48

quote:

Orjinalden alıntı: stilll

fiyatı burada 50-60bin € olur artık.
      arkadaşlar kızabilir ama ben beğenmedim.çekici gelmedi bana.

boşver senin hondan var n yapcan beğenip de..

!! SHOWCU !!
      <<==SÜKSELİM07==>>
    • Binbaşı
      1253 Mesaj
      05 Mart 2008 19:00:11
      Scirocco tanıtıldı peki golf 6 ne zaman tanıtılır bilgisi olan var mı?

Sayfa: [1] 2 3 4   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> VW ŞİROKKO ile Tarih Yazacak (autobild)SİYAH EKLENDİ 3.Sayfa
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.