Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.476
Cevap
199
Favori
1.207.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
55. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bu illet le yaklaşık 4 sene öncesinde tanıştım.Saçımda daha önceleri de kepek vardı fakat yaklaşık 4 sene önce burun çevremde kızarıklıklar başladı ve bu nedenle doktora gittim.İlk gittiğmi doktor travocort isimli bi krem vererek bunu kullanmamı söyledi.Ben de krem sürdüğüm zamanlarda yüzüm düzelir gibi olduğu için yaklaşık 1 sene kadar bu kremi kullandım fakat içinde kortizon olduğunu bilmiyordum ve bunu bana öneren doktor da kullanım süresiyle ilgili herhangi bi bilgi vermemişti.Yaklaşık 1.5 sene sonra gittiğim diğer cildiye doktoru bu kremi 1 sene kadar kullandığımı duyunca çok şaşırdı ve hemen bırakmamı söyleyerek bana başka krem ve şampuan verdi.Fakat bu şampuan ve krem çok işe yaramadı isimlerini de şu anda hatırlayamıyorum.Bunlardan da bi sonuç alamadım.

Bi süre sonra yüzüm acaip kızardı ve resmen kabuk bağladı, hatta bi hafta kadar evden çıkamadım ve yeniden başka bi doktora gittim.Bu gittiğim doktor ise yüzüm için prednol kremini, kafam için de konazol şampuan verdi.1 hafta kadar sonra prednol yüzümdeki kabukların çoğunu söküp attı fakat tamamen bi düzelme sağlamadı.Bazı forumlarda gördüğüm clear men cool sport ve konazol ikilisiyle ise yıkamadan sonra max 2 gün sürse de geçici şekilde kepeklerden kurtulmayı başardım.Bu sırada internetten okuduğum bazı yorumlarla elma sirkesinin kimisine iyi geldiğini gördüm ve denemeye karar verdim.2 hafta kadar kullandım fakat bende çok büyük bi değişiklik olmadı bunu belirteyim.

Çözümler aramaya devam ederken ermeni hastanesinde kolsuz agopun öğrencisi olan dr serkis barışa görünmeye karar verdim.Bi bakışta seboreik dermatit olduğumu anladı tabi ve sulfur isminde bi şampuan verdi.Yüzüm içinde kortizonlu krem kullanmamı istemediğini söyledi ve renophase emulsion e.15 isimli bi krem yazdı ve bira, kola gibi içecekleri bırakmamı söyledi.Büyük umutlarla bu iki ilacı aldım.Açıkcası şampuanın bi faydasını göremedim.Diğer emulsion isimli kremin de faydasını görmedim desem yalan olur ancak aşırı fark yaratacak bi faydasını da görmedim.Hala da bu kremi kullanmaktayım.

İnternette son günlerde yaptığım araştırma da bu hastalığın kışın daha çok azdığını yazın ise daha sönük geçtiğin söyleyenler gördüm.Kış kısmına katılıyorum ama benim için yazın güneşin de etkisiyle burun kenarlarımdaki kırmızılıkların ara ara azdığını söyleyebilirim.İlginçtir deniz suyunun da faydalı olduğunu gözlemledim.Ayrıca kayısı çekirdeği yağının da çok faydalı olduğunu söyleyenler gördüm ve onu da denemeyi düşünüyorum.He bu arada sabahları uykudan kalktıktan sonra yüzümde pek bişey kalmıyor heralde uyku sırasında hormonların az salgılanmasından falandır.

Stresden olduğunu söylüyorlar ki doğru olduğunu düşünmekteyim bunun.Fakat benim de merak ettiğim şey fındık-fıstık,alkol,kola,yağlılar,kızartmalar,acı ve bu çeşit yiyecekleri bırakıp da etkisini gören olup olmadığı.Tedavisi yok deniyor fakat ben yine de para biriktirip kolsuz agopa görünsem mi son çare olarak diye düşünmeden edemiyorum.Azdığı zaman bu meret çok feci oluyor hakkaten.Bu hastalıktan muzdarip herkese çok geçmiş olsun diyorum vollehi.Dünyanın sonu değil bu hastalık tabi allah beterinden saklasın ama insan ister istemez bi moral bozukluğuna uğruyor yani.

• arkadaslar merhaba
    ben 26 yasinda bir bayanim. yaklasik 10 senedir erkek tipi sac dokulmem var ama cok siddetli olmadigi icin ben buna alistim. ama simdi yaklasik 2 aydir kafamda kocaman kocaman sari sari kabuklar olusmaya basladi. sadece tepemde var yani sac dokulmesinin oldugu yerde. saclarim zaten dokuluyordu simdi iyice dokuldu tepem iyice acildi. cok tedirginim hergun agliyorum. bu siteyi gecen hafta kesfettim internette dolasirken. herkesin yazdiklarini okudum kesin cozum bulan pek yok, iyice moralim bozuldu. ya ben kizim bu hastalik yuzunden saclarimi kaybetmek istemiyorum...

seboreik dermatit olduguma inanamiyorum. 1 ay prozinc kullandim fayda gormedim. steroidli kremlere hic baslamadim forumda okudugum kadariyla kotu etkiler goren olmus oyuzden korktum baslamaya. prozinc fayda etmeyince ketoral aldim. bugun ilkdefa ketoralla yikadim kepeklerde pek bir degisiklik olmadi ama saclarim daha cok dokuldu bisuru sac elimde kaldi:( kafayi yemek uzereyim.

ingilizcem cok iyidir yabanci forumlari gezdim orda da buna kimse care bulamamis. diyet yoluyla care bulan birkac kisiyi okudum onlar da diyetlerinden sekeri tamamen cikararak cozum bulmuslar. tamamen diyorum buna meyvedeki seker ekmekteki seker hepsi dahil. hic meyve yemiyorlar hatta sebzelerin bile sekerli olan pirasa havuc gibi olanlarini yemiyorlar. onun disinda sut yogurt kumes hayvani urunlerini de tamamen birakmislar. sadece sebze ve balik yiyerek 1 sene sonunda bu hastaligi yenenler varmis. bu diyeti goze alamadim cunku zaten benim saclarim onceden de dokuluyordu bir de protein kalsiyum eksikligi eklenirse daha cok dokulur. hem meyveyi yemeden yasayamam diye dusunuyorum.

gerci 1 haftadir meyve yemeyi azalttim bol su ictim sutu yogurdu kestim kuruyemisi kestim. kola sigara alkol zaten kullanmiyordum. saglikli beslenen birisiyim zaten ben. ama birsey degismedi kabuklarin biri kaybolurken digeri cikiyor...

sebclair aldim cinko oksit kremi aldim ama hicbirini kullanmadim daha. sizce hangisini kullanayim? sebclairden fayda goren olmus bu saca surulur mu? gece yatarken mi sureyim gunduz mu? amerikan forumlarinda cay agaci yagi (tea tree oil) ve jojoba yaginin cok etkili oldugunu soylemisler bunlari da aldim yanimda duruyor surmeye cesaret edemedim. siz kullandiniz mi bunlari?

arkadaslar bu niye geliyor basimiza ben anlamadim. amerikan saglik sitelerinden tibbi bilgileri okudum bu hastalik daha cok aids hastalarinda ortaya cikiyormus. bizde ne isi var bu hastaligin??? ben cok stres yasadim son 5aydir ama bu hastalik mantar, mantarin kafamizda ne isi var yaa kabul edemiyorum birturlu...
    ben kizim buna cozum bulmazsam kel kalacagim erkek olsaydim koymazdi ne de olsa kel erkek dolu her tarafta. ama kiz olunca herkes donup bakiyor beni kemoterapi gordum falan saniyorlar. cok kotu hissediyorum kendimi... kel kalacagima hic yasamayayim oleyim daha iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevermind26 -- 9 Temmuz 2011; 19:28:52 >

• Son 2 arkadaşa sesleniyorum. Daha doğrusu tüm hastalara... Okuyorum yazdıklarınızı. Yanlış anlamayın lütfen ama yazdığınız aşamaları aylar önce okumuş, kafasında bitirmiş biri olarak aşağıdaki yöntemi şiddetle öneririm. En azından kadına sorun, görüşün.

http://forum.donanimhaber.com/m_37775015/tm.htm

Okuyun. Bir şey kayıp etmezsiniz.

Çok geçmiş olsun hepimize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevermind26

arkadaslar merhaba
    ben 26 yasinda bir bayanim. yaklasik 10 senedir erkek tipi sac dokulmem var ama cok siddetli olmadigi icin ben buna alistim. ama simdi yaklasik 2 aydir kafamda kocaman kocaman sari sari kabuklar olusmaya basladi. sadece tepemde var yani sac dokulmesinin oldugu yerde. saclarim zaten dokuluyordu simdi iyice dokuldu tepem iyice acildi. cok tedirginim hergun agliyorum. bu siteyi gecen hafta kesfettim internette dolasirken. herkesin yazdiklarini okudum kesin cozum bulan pek yok, iyice moralim bozuldu. ya ben kizim bu hastalik yuzunden saclarimi kaybetmek istemiyorum...

seboreik dermatit olduguma inanamiyorum. 1 ay prozinc kullandim fayda gormedim. steroidli kremlere hic baslamadim forumda okudugum kadariyla kotu etkiler goren olmus oyuzden korktum baslamaya. prozinc fayda etmeyince ketoral aldim. bugun ilkdefa ketoralla yikadim kepeklerde pek bir degisiklik olmadi ama saclarim daha cok dokuldu bisuru sac elimde kaldi:( kafayi yemek uzereyim.

ingilizcem cok iyidir yabanci forumlari gezdim orda da buna kimse care bulamamis. diyet yoluyla care bulan birkac kisiyi okudum onlar da diyetlerinden sekeri tamamen cikararak cozum bulmuslar. tamamen diyorum buna meyvedeki seker ekmekteki seker hepsi dahil. hic meyve yemiyorlar hatta sebzelerin bile sekerli olan pirasa havuc gibi olanlarini yemiyorlar. onun disinda sut yogurt kumes hayvani urunlerini de tamamen birakmislar. sadece sebze ve balik yiyerek 1 sene sonunda bu hastaligi yenenler varmis. bu diyeti goze alamadim cunku zaten benim saclarim onceden de dokuluyordu bir de protein kalsiyum eksikligi eklenirse daha cok dokulur. hem meyveyi yemeden yasayamam diye dusunuyorum.

gerci 1 haftadir meyve yemeyi azalttim bol su ictim sutu yogurdu kestim kuruyemisi kestim. kola sigara alkol zaten kullanmiyordum. saglikli beslenen birisiyim zaten ben. ama birsey degismedi kabuklarin biri kaybolurken digeri cikiyor...

sebclair aldim cinko oksit kremi aldim ama hicbirini kullanmadim daha. sizce hangisini kullanayim? sebclairden fayda goren olmus bu saca surulur mu? gece yatarken mi sureyim gunduz mu? amerikan forumlarinda cay agaci yagi (tea tree oil) ve jojoba yaginin cok etkili oldugunu soylemisler bunlari da aldim yanimda duruyor surmeye cesaret edemedim. siz kullandiniz mi bunlari?

arkadaslar bu niye geliyor basimiza ben anlamadim. amerikan saglik sitelerinden tibbi bilgileri okudum bu hastalik daha cok aids hastalarinda ortaya cikiyormus. bizde ne isi var bu hastaligin??? ben cok stres yasadim son 5aydir ama bu hastalik mantar, mantarin kafamizda ne isi var yaa kabul edemiyorum birturlu...
    ben kizim buna cozum bulmazsam kel kalacagim erkek olsaydim koymazdi ne de olsa kel erkek dolu her tarafta. ama kiz olunca herkes donup bakiyor beni kemoterapi gordum falan saniyorlar. cok kotu hissediyorum kendimi... kel kalacagima hic yasamayayim oleyim daha iyi...

Ağlama :( İnsanın güzelliği saçlarında değil bakışlarında gizlidir. Üzme kendini daha fazla.

Bende 30 yaşımdayım saç kalmadı gibi bir şey, kaş dökülüyor sık sık bende de , geçen gün doktora gittim çok etkili bir reçete verdi ama dökülmeler durmadı seboreik dermatit şimdilik geçti ama doktor geçse bile tekrar çıkacaktır dedi. Bu ay sonu Dr. Nuran ATMANOĞLU'nda mezoterapi seansı almak için randevu alacağım. Öğrendiğim kadarı ile 500 TL imiş iğne vuracaklar yüzüme sanırım.

Şimdilik bu illeti geçiren ilaçlar (Ama kaş dökülmesi aynen devam ediyor.)

Elidel krem (Günde 1 kez sürüyorum)
    Beklazon krem (Günde 1 kez sürüyorum)
    Ketoral şampuan (Haftada 2)
    Eczaneden yüzü temizlemek için özel yüz temizleme toniği (Her akşam)
    Birde saç losyonu ve hap isimlerini unuttum.

• quote:

Orijinalden alıntı: wasdklmn

Ben de bu illet le yaklaşık 4 sene öncesinde tanıştım.Saçımda daha önceleri de kepek vardı fakat yaklaşık 4 sene önce burun çevremde kızarıklıklar başladı ve bu nedenle doktora gittim.İlk gittiğmi doktor travocort isimli bi krem vererek bunu kullanmamı söyledi.Ben de krem sürdüğüm zamanlarda yüzüm düzelir gibi olduğu için yaklaşık 1 sene kadar bu kremi kullandım fakat içinde kortizon olduğunu bilmiyordum ve bunu bana öneren doktor da kullanım süresiyle ilgili herhangi bi bilgi vermemişti.Yaklaşık 1.5 sene sonra gittiğim diğer cildiye doktoru bu kremi 1 sene kadar kullandığımı duyunca çok şaşırdı ve hemen bırakmamı söyleyerek bana başka krem ve şampuan verdi.Fakat bu şampuan ve krem çok işe yaramadı isimlerini de şu anda hatırlayamıyorum.Bunlardan da bi sonuç alamadım.

Bi süre sonra yüzüm acaip kızardı ve resmen kabuk bağladı, hatta bi hafta kadar evden çıkamadım ve yeniden başka bi doktora gittim.Bu gittiğim doktor ise yüzüm için prednol kremini, kafam için de konazol şampuan verdi.1 hafta kadar sonra prednol yüzümdeki kabukların çoğunu söküp attı fakat tamamen bi düzelme sağlamadı.Bazı forumlarda gördüğüm clear men cool sport ve konazol ikilisiyle ise yıkamadan sonra max 2 gün sürse de geçici şekilde kepeklerden kurtulmayı başardım.Bu sırada internetten okuduğum bazı yorumlarla elma sirkesinin kimisine iyi geldiğini gördüm ve denemeye karar verdim.2 hafta kadar kullandım fakat bende çok büyük bi değişiklik olmadı bunu belirteyim.

Çözümler aramaya devam ederken ermeni hastanesinde kolsuz agopun öğrencisi olan dr serkis barışa görünmeye karar verdim.Bi bakışta seboreik dermatit olduğumu anladı tabi ve sulfur isminde bi şampuan verdi.Yüzüm içinde kortizonlu krem kullanmamı istemediğini söyledi ve renophase emulsion e.15 isimli bi krem yazdı ve bira, kola gibi içecekleri bırakmamı söyledi.Büyük umutlarla bu iki ilacı aldım.Açıkcası şampuanın bi faydasını göremedim.Diğer emulsion isimli kremin de faydasını görmedim desem yalan olur ancak aşırı fark yaratacak bi faydasını da görmedim.Hala da bu kremi kullanmaktayım.

İnternette son günlerde yaptığım araştırma da bu hastalığın kışın daha çok azdığını yazın ise daha sönük geçtiğin söyleyenler gördüm.Kış kısmına katılıyorum ama benim için yazın güneşin de etkisiyle burun kenarlarımdaki kırmızılıkların ara ara azdığını söyleyebilirim.İlginçtir deniz suyunun da faydalı olduğunu gözlemledim.Ayrıca kayısı çekirdeği yağının da çok faydalı olduğunu söyleyenler gördüm ve onu da denemeyi düşünüyorum.He bu arada sabahları uykudan kalktıktan sonra yüzümde pek bişey kalmıyor heralde uyku sırasında hormonların az salgılanmasından falandır.

Stresden olduğunu söylüyorlar ki doğru olduğunu düşünmekteyim bunun.Fakat benim de merak ettiğim şey fındık-fıstık,alkol,kola,yağlılar,kızartmalar,acı ve bu çeşit yiyecekleri bırakıp da etkisini gören olup olmadığı.Tedavisi yok deniyor fakat ben yine de para biriktirip kolsuz agopa görünsem mi son çare olarak diye düşünmeden edemiyorum.Azdığı zaman bu meret çok feci oluyor hakkaten.Bu hastalıktan muzdarip herkese çok geçmiş olsun diyorum vollehi.Dünyanın sonu değil bu hastalık tabi allah beterinden saklasın ama insan ister istemez bi moral bozukluğuna uğruyor yani.

merhabalar, yaklaşık olarak 2001 senesinden beri çeşitli evreleriyle bu hastalığı yaşıyorum,
    kimisi seboroik dermatit kimisi sedef dedi, çeşit çeşit merhem kullandım ama 3-5 gün geçiyor sonra geri geliyor, ayrıca insan sağlığı ülkemizde çok ucuz olduğu ve sağlık sektöründede büyük paralar döndüğü için uzun zaman önce tedavi konusunda ümidimi kestim ve bununla yaşamaya alıştım.
    eskiden saçlarımda kaşıntı pullanma ve dökülme çok oluyordu ama inanınki ne zaman ve nasıl geçtiğini bende bilmiyorum, uzun süre çeşitli kepeğe karşı etkili şampuanlar kullandım, en son clear men serisi birşey kullanıyordum. saçlarım geçti, kulak içi, arkası, kaş, kaş arası, şakak,alın ve sırt bölgemde lezyonlar var. yüzdekiler azalıyor artıyor, geliyor gidiyor alıştım artık. beni tanıyanlarda alıştılar.

sizin mesajınızı alıntı yaptım çünkü bende vaktinde 200tl muayene ücreti verip kolsuz agopa gittim. muayenehanesinde 10 dk. kaldım. şişli'deydi yeri değişmemişse. girdim gömleğimi çıkardım sırtımdaki lezyonları gösterdim, "sedef hastası olduğum söyleniyor vs. vs." anlattım.
    "evet sedef hastasısınız, stres yapmayın, sizi öldürmez yatağa düşürmez, şunu alın sürün bunu kullanın, neden olduğu bilinmiyor vs." bana daha önce söylenen herşeyi tekrarladı ve çıktım. Bildiğiniz şeyleri tekrar duymak istiyorsanız gidin.

bir süre önce biryerde, domatesin vücuttaki yaraların geç iyileşmesine sebep olduğunu okudum ve domatesli ve türevi yiyeceklerden uzak durdum ve bu iyi gelmişti, ardından saçlarım çok dökülmeye başladı (herhangi bir kepeklenme olmamasına rağmen), belki yaşla alakalı (32) ama ben domatesi yemiyorum o yüzden dökülüyor deyip kel kalacağıma kızarık gezmeyi tercih ettim. kesinlikle yediklerimizle alakalı olduğunu düşünüyorum ama nelerdir bilemiyoruz tabiki. çeşitli iğneler vs.'de tavsiye edildi ama hastalık bende kaşıntı yapmadığı için kullanmak istemedim. iyileşeceğine daha beter olabilir diye. hayat devam ediyor. belki birgün bulacaklar tedavisini ama onu bekleyerek yaşayamam.

sonuçta denenebilecekler:
    -kepeğe karşılı etkili şampuan
    -domates perhizi

• Arkadaşlar şu sabunu kesinlikle kullanın, 30 mayıstan beri sadece yüzüme 2 kere prednol sürdüm, o da kızarmadı ama kaşınıyor gibi oldu, kızarıklık oluşmadan geçirmek için sürdüm. Bu kortizonlu kremleri sürmek çok tehlikeli, özellikle elidel kanser yapan bir krem, yurtdışında siyah kutuda satılıyor.

Şu dediğim sabunla yüzünüzü günde 2-3 kere yıkayın.

Seboreik Dermatit

ARDIÇ KATRANI SABUNU

Ardıç Katranının sivilce, akne, sedef, egzama, kaşıntıların giderilmesinde yardımcı olabildiği bilinir. Tüm ciltlere uygundur.

http://www.habipoglu.com.tr/?/ardic-katrani-sabunu

Saçımı Head&Shoulders hassas ciltlere uygun şampuanla yıkıyorum ve kepek hiç kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BraveHeart -- 11 Temmuz 2011; 19:34:54 >

• arkadaslar ben 1 hafta once buraya yazi yazmistim hala yukarida duruyor okuyabilirsiniz.
    bende 2 bucuk 3 aydir siddetli seboreik dermatit vardi, kafamda parmagim kadar kocaman sari kabuklar vardi. naptiysam gecmedi. 2 ay prozincle yikadim banamisin demedi. cok inatci kabuklardi bunlar. hatta bazilari kayboluyor yerlerine yenileri cikiyordu kafayi yemeye baslamistim.
    bende sadece kafada var suratimda falan bisey yok

buna okadar uzuldumki kafayi yedim resmen. butun yabanci forumlari gezdim herseyi didik didik okudum herkesin naptigini bunu nasi yendigini okudum.
    bu hastalik bende cok uzgun oldugum hayattan umidimi kestigim bir donemde basladi, sanirim herkeste asiri stresin oldugu donemde basliyor. ama sonrasinda nekadar moraliniz duzelse de gecmiyor. yani birkere geldimi birdaha gitmesi zor sanirim.

neyse ben cok arastirdim bunu yenenler sut ve sut urunleri (sut yogurt kefir peynir), glutenli urunler (yani ekmek, pirinc, makarna, bulgur, bugday yulaf vs), ve tum sekerleri (cikolata biskuvi kek dondurma falan bunlar ve TUM MEYVELER) hayatlarindan cikarak yenmisler. cunku bu sut urunleri ve glutenli urunlere insanlarin farkinda olmasalar bile %70inin falan alerjisi var. alerjinin ilk belirtisi de ciltte meydana gelir. seker de bu dermatiti yapan mantari bagirsakta besleyen tek sey. havucta pirasada bile seker var bunlari yediginiz zaman sizin vucudunuz degil bagirsaginizdaki mantar besleniyor bunlarla. bunlarin hepsini toptan kestim. yaklasik 2 hafta boyunca bunlari tamamen kestim ve asiri su ictim gunde 5 litre falan. bunlari yapinca enazindan kabuklar gitmese de yenilerinin cikmasi kesildi.

ondan sonra sira halihazirda varolan kabuklari yok etmeye geldi. bu kabuklar okadar inatciydi ki deli gibi sampuanlasam da sampuani 15 dakka bekletsem de hic etkisi olmuyordu. steroidli kremler kullanmissiniz bu donemde hepiniz. ben saglik calisaniyim steroidin zararlarini cok iyi biliyorum oyuzden steroid kullanmayi reddettim. kesinlikle kullanmamaya karar verdim. yine internetten arastirmalarima devam ettim. cay agaci yaginin (tea tree oil) aknelere cilt enfeksiyonlarina cok faydali oldugunu okudum. ayni sekilde jojoba yagi da oyle. bunlardan cok fayda gorenler olmus. cay agaci yagi cok keskinmis 1-2damladan fazla kullanilmamasi lazimmis ama ben bunu okumamistim oyuzden enaz 10 damla kadar bir kaba doktum:) ustune 2-3kati kadar jojoba yagi doktum. bunlari karistirip kafama kabuklarin ustune surdum. 5saat kadar boyle oturup bekledim sonra ketoralla iyice yikadim. boyle boyle derken kabuklar kuculmeye basladi. diyete aynen devam ediyorum sut urunleri yok meyve yok ekmek makarna gibi bugdayli urunler yok. pirinc misir falan da yok cunku onlarda da seker var. ilk zamanlar cok acikiyordum ama sonradan alistim. siz acliktan kivrandikca bu mantar da acliktan kivraniyor unutmayin. geberip gidiyor boylece.

yaz gunu millet dondurma yerken cok zor oluyor ama maalesef boyle. kizartmalar yagli seyler zaten onceden beri yemezdim hala yemem. alkol sigaram zaten yoktur. sadece salata ve izgara balik veya izgara tavuk yiyorum. okadar. sabah kahvaltida salata aksam salata boyle. gunde 4.5-5 litre kadar su iciyorum. gunde 1-2dis de sarimsak yedim ama bunu sadece 1 hafta yaptim.
    kafamda suanda hic kabuk kalmadi ve asil guzel olan sey yeni kabuklarin da cikmiyor olmasi. yalniz genel bir kirmizilik var sac derimde bakalim o da gececek mi.

buarada herkes gunesin iyi geldigini soylemis gunes bana iyi gelmiyor, zaten bu hastalik bende gunesle beraber basladi, gunese cikarsam da kipkirmizi oluyor kafam. oyuzden gunes iyidir diye aldanmayin bence azdirabilir.

arkadaslar kullandiginiz tum urunlerden once en onemli olan sey yediklerinize dikkat etmeniz. disardan en saglam kremi surerseniz bile icerde bagirsaklarda bu mikroplar mantarlar cogalmaya devam ettikce egzamaniz artacaktir. dunyanin en lezzetli seylerini yemiyor olmak cok uzucu beni de kahrediyor ama maalesef guzel gozukmek icin yada enazindan saglikli olmak icin bunu yapmak zorundayiz. stres nekadar onemli bilemiyorum cunku benim bu 2 hafta boyunca stresim cok fazlaydi hep agliyordum ama yinede iyilesti yaralarim. stres sanirim hastaligin baslamasinda etkili basladiktan sonra pek etkilemiyor gibi.

herkese kolay gelsin umarim anlattiklarim isinize yarar. gecmis olsun.

• Yeme alışkanlığıyla alakalı olduğunu düşünüyorum ben de. Askerlik dönemimde bende de bu illet yok olmuştu. Orda acı yok, çay nadir, düzenli şeyler yiyorsun, abur-cubur yok. Bunlar etkili heralde.

Bende 15 yıldır var bu illet. Hem kızarıklık, hem de sivilcelerle (hatta çıban modunda bile olabiliyordu eskiden) belirti gösteriyor. Yıllarca antibiyotik hap kullandırdı ilk doktorum, boş yere bünyeye zarar verdik. Antibiyotik, ketoral fayda etmemeye başlamıştı, doktoru değiştirdim, roaccutane önerdi. 6 ay kullandım, kullandığım süre ve sonrasındaki 3 ay hiçbirşey yoktu, şimdi yazla beraber yine hortladı ama eskisi gibi değil. Daha az, ama yine başka bir doktora gidip ondan fikir alıcam...

İllet bi hastalık ama arkadaşların dediği gibi olsun da böyle hastalık olsun,
  • Gerçekten bu hastalık adamı strese sokuyor olmalı bende yazılanların hepsini okudum ama elle tutulur gözle görülür 3 şeye rast geldim .

Özetleyecek olursak
    1 CLEAR FOR MAN
    2 nuran atmanoğlu
    3 Yediklerine dikkat ediceksin arkadaş ( EN ÖNEMLİSİ BU)
    son söylediğimi yapmaya başladım şu an yaralarda azalma ve saçlarımda dökülme azaldı çok dikkat ediyorum.
    seboreik dermatit için yaptığım perhizi paylaşacak olursam...

Patates kızartması
    Kuruyemiş
    Yumurta
    Cips
    Kola
    Pizza
    Hamburger
    İçki (mayalı ve mayasız)
    FAST FOOD (Sosisli, tost, yengen, kumru, Bazlama tost, Kumpir) ve aklıma gelmedikleri
    Çikolata ve çikolatalı yiycekler
    Tatlı (Şu anlık sadece süt tatlıları yiyorum.)

Ya arkadaş peki biz ne yicez derseniz

sadece doğal ev ürünleri yemekleri yağsız yerinden içecek ayranı tercih ederim .

Teşekkürler

• Hocam bu dediklerinde haklısınızda o dediklerin yenmeyincede insan daha strese giriyo bende stresin ölçüsü kaçınca bu meret daha sık oluyor. Ayrıca şampuanını düzenli kullandığımda etkisi oluyor.
  • arkadaşlar sebclair şampuan ve kremi deneyin sgk ödemiyor reçete edilmiyor doktorum önermişti kremi burun kenarımdaki pullanmayı yok etti saçımda da geçiriyor kullanıldıgında bırakınca bi kaç hafta sonra gene çıkıyor konazol ketoral kadolin pirdolin şampuanları etkisiz dermovate losyonda sebclair şampuanla yan yana kullanılırsa daha etkili oluyor hergün saçlarınızı yıkamalısınız düzen ve sabır istiyor bu hastalığı yenmek.
  • Arkadaşlar amma problem yapmışsınız yav, bu kadar takmayın kafanıza..
    bu hastalık bende 18 yaşımda öss ye hazırlanırken başladı. kafa derimde sivilce gibi kızarıklıklar, acıma ve kaşıntı.

daha sonra kerastese'in yeşil renkli şeffaf kutuda sanırm, şampuanını kullandım ve azaldı.
    neyse ilerleyen yılları takiben hastalık azaldı, yaş 25. şimdi normal bir seyirde devam ediyor.
    bende sadece kafa derisinde bu hastalık. ama yüzüm çok yağlı vıcık vıcık. temizliyorum yine yağ fışkırıyo o derece yani..

saçdökülmem de olduğu için minoxidile başladım, ama minoxun seboyu azdırdığını öğrendim. dolayısıyla seboyu da sakinleştirmek için bir şeyler kullanmam gerekiyor. şampuan, losyon vs..

tavsiyeleriniz var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

Arkadaşlar amma problem yapmışsınız yav, bu kadar takmayın kafanıza..
    bu hastalık bende 18 yaşımda öss ye hazırlanırken başladı. kafa derimde sivilce gibi kızarıklıklar, acıma ve kaşıntı.

daha sonra kerastese'in yeşil renkli şeffaf kutuda sanırm, şampuanını kullandım ve azaldı.
    neyse ilerleyen yılları takiben hastalık azaldı, yaş 25. şimdi normal bir seyirde devam ediyor.
    bende sadece kafa derisinde bu hastalık. ama yüzüm çok yağlı vıcık vıcık. temizliyorum yine yağ fışkırıyo o derece yani..

saçdökülmem de olduğu için minoxidile başladım, ama minoxun seboyu azdırdığını öğrendim. dolayısıyla seboyu da sakinleştirmek için bir şeyler kullanmam gerekiyor. şampuan, losyon vs..

dermovate losyonla dengeleyebilirsin sebclair şampuanla minoxil kullanılmaz eğer ağır bir seviyeye ulaştıysa kortizonlu ultralan losyon daha iyi gelecektir ama oda zararlı dolaşıma geçen bir ilaç

• quote:

Orijinalden alıntı: hellbutcher00096

quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

Arkadaşlar amma problem yapmışsınız yav, bu kadar takmayın kafanıza..

dermovate losyonla dengeleyebilirsin sebclair şampuanla minoxil kullanılmaz eğer ağır bir seviyeye ulaştıysa kortizonlu ultralan losyon daha iyi gelecektir ama oda zararlı dolaşıma geçen bir ilaç

dermovate aldım, acaba şampuan olarak sebamed'in anti hair loss varmış ama ona da kepek yapıyo diyolar. bi de sebamed anti dandruff var onu mu alsam yoksa prozinc falan mı alsam karar veremedim..

• Arkadaşlar 44 yaşındayım ve yaklaşık olarak 30 yıldır seboreik dematit hastasıyım. Bu süreç boyunca denemediğim hemen hemen hiçbirşey kalmadı. Hatta ocağı var dedikleri hocaya bile gidip yüzüme tükürttüm. (İğrençti, ama çaresizdim.) İşim dolayısıyla sık sık Niksar'da Devlet Hastanesinde bulunmaktayım. Orada görevli olan çok değerli dermatoloji uzmanı Sn.Dr.Tuna Bey hastalık atak yapınca kızarıklıkları giderebilmek için kullandığım travazol isimli kremi kesmemi, bunun yerine kortizon içermeyen Kerium DS isimli kremi kullanmamı söyledi. Derhal aldım, uyguladım. Bana çok çok fayda sağladı. Günde 2 kez yüzüme sürüyorum, aynı isimde şampuanı da var. Cildimi tamamen pürüzsüz yaptı. Neredeyse 1 aydır mis gibi bir cilde kavuştum. Denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Ancak bu kremi ve şampuanı SGK karşılamıyor. Ve maalesef her eczanede bulunamıyor. Arayıp bulun en azından kremini günde 2 kez sürün. Şiddetle tavsiye ederim. Herkese Allah'tan şifalar dilerim.

• o iyi geliyor bu iyi geliyor diye birşey yok bu hastalıkta. bir zaman sonra o iyi geldi zannedilen şeylerinde iyi gelmediğine kanaat getiriyor insan. 15-16 yıldır bu hastalıktan müzdarip bir kişi olarak gözlemlediğim tek şey deniz kenarı ve bol güneş ve gece uykusu bu hastalığın tek ilacı olduğu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan85

o iyi geliyor bu iyi geliyor diye birşey yok bu hastalıkta. bir zaman sonra o iyi geldi zannedilen şeylerinde iyi gelmediğine kanaat getiriyor insan. 15-16 yıldır bu hastalıktan müzdarip bir kişi olarak gözlemlediğim tek şey deniz kenarı ve bol güneş ve gece uykusu bu hastalığın tek ilacı olduğu..

• quote:

Orijinalden alıntı: kaptan85

o iyi geliyor bu iyi geliyor diye birşey yok bu hastalıkta. bir zaman sonra o iyi geldi zannedilen şeylerinde iyi gelmediğine kanaat getiriyor insan. 15-16 yıldır bu hastalıktan müzdarip bir kişi olarak gözlemlediğim tek şey deniz kenarı ve bol güneş ve gece uykusu bu hastalığın tek ilacı olduğu..

Denizin iyi geldiğine bende hemfikirim ama güneş ışığı zarar veriyor
  • Arkadaşlar bende bu rahatsızlık yaklaşık olarak 6 senedir var konuyu yaklaşık olarak 3.5 sen önce açmıştım o yıldan bu yana birsürü şampuan kullandım benim saçderisinde vardı sadece çok şükür yaklaşık 3 ay önce prozink mor kutu kullanmaya başladım şuanda saçlarımda kepek kalmadı saclarım acayip canlandı ve seberoikden eser kalmadı gibi 4-5 gün yıkamazsam anca ozaman hafiften kaşınma oluyo oda normal galiba ama dökülmeye gelince dökülmeye bi etkisi olmadı hala dökülüyo saclarım ama eskisi kadar kafama takmıyorum.
  • Arkadaşlar NASMED adında bir sabun var.Yüzünde rahatsızlığı olanlar için düzenli kullandıklarında iyi geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.