Şimdi Ara

Seboreik Dermatit (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.432
Cevap
198
Favori
1.205.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lanet hastalık saçlarımda vardı yıllardır ama azdı etkisi. son iki aydır burun çevreme sıçradı mahvetti hayatımı desem abartı olmaz herhalde her gören ne oldu yüzüne diyor bende stres yaptıkca çoğaldı. sadece yüz için krem önerisi alabilir miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: resolument

Bu lanet hastalık saçlarımda vardı yıllardır ama azdı etkisi. son iki aydır burun çevreme sıçradı mahvetti hayatımı desem abartı olmaz herhalde her gören ne oldu yüzüne diyor bende stres yaptıkca çoğaldı. sadece yüz için krem önerisi alabilir miyim

Prednol 30g krem
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

quote:

Bu lanet hastalık saçlarımda vardı yıllardır ama azdı etkisi. son iki aydır burun çevreme sıçradı mahvetti hayatımı desem abartı olmaz herhalde her gören ne oldu yüzüne diyor bende stres yaptıkca çoğaldı. sadece yüz için krem önerisi alabilir miyim

Prednol 30g krem

Saol hocam yarın alıyorum hemen yoksa delircem bu hastalık yüzünden

• Bu hastalığın allah belasını versin yemin ediyorum hayata küstüm sürekli cildimde kaşıntı ,kızarıklık ,bıyıklarımda çıkıyor ve çiktigi yerdeki biyikları döküyor.Ama en kotusude bu illet yuzunden kafamda saç kalmadı 22 yaşındayım şu son birsene içinde saçlarımın yüzde 65 gitti .Kaldı ki hergün yıkıyorum bide her 2 saatte bir aşırı yağlanıyor.Kafam vıcık vıcık oldu.Valla ne yapıcam bilemiyorum.Valla dediğim gibi beni yaşamaktan soğuttu

• Saç dökülmesi ve çabuk yağlanma en sıkıcı tarafı hastalığın.

Can sıkıcı bir problem ama yinede şükretmek lazım daha büyük dertlerde var.

Devamlı yeni şampuan deniyorum Clear Sport Men iyi geldi bir nebze. Reçeteli şampuanları zaten almıyorum faydasını göremedim, ilaç rantından başka birşey değil.

Stresden uzak durmak, herşeyi kafaya takmamak, kola cips çikolata gibi abur cuburu en aza indirmek, yağlı ve acı yemeyi azaltmak şimdilik en iyi çözüm. En azından saç dökülmem azaldı.
  • quote:

doktora gitmek artık bende alışkanlık yaptı. Cumartesi günü yüzümün 15 gündür geçmemesi üzerine tekrar doktora gittim. (Tavsiye üzerine Acıbadem Tıp Merkezi Bağdat Caddesi Dermatolog Asiye Hanıma gittim.) .

Birçok ilaç kullandım. En son protopic 0.03 kullanıyordum. İlk başlarda çok güzel etki yaparak yüzümü geçirmesine rağmen 1 ay sonra yüzüm eskisinden daha kötü hale gelmişti ve bırakmıştım.

Asiye Hanım ile görüştükten sonra 2 sene önce Amerikan Hastanesinde gittiğim doktorum bana elidel yazmıştı. Kendisi de o ilacı yazdı. (Amerikan hastanesindeki ilacı protopic ile değiştirmemin nedeni başka bir doktora gitmemden kaynaklanmıştı. Bu ilaç çok daha iyi demişti doktor ama o hiç çare olmadı bana o yüzden tekrar elidele döndük.)Bir hafta kullanmamı ardından kontrole gelmemi istedi. Kullanmaya başlayalı henüz 2 gün oldu ama hissedilir derecede kaşıntı yanma ve kızarıklar azaldı. Allahıma dua ediyorum inşallah ta bu şekilde azalır gider. Ayrıca saçlı deri ve yüz için de Liniera Zeytinyağlı bebe sabunu kullanmamı önerdi.

Bu ilaçlar eğer geçirmez ise bir özel karışım hazırlar 1 gün de de çözebiliriz sorununu ama kalıcı olması için şimdilik elidel ile başlayalım dedi. Bu ilçların yan etkleri beni çok korkutuyor ama başka da yapacak birşey yok sanırım.

Siz siz olun doktora gitmeden ilaç kullanmayın arkadaşlar ne olur ne olmaz. Burada yazılanlar aklınızda olsun en azından gidince sorarsınız.

• abim dr. recete kitabinda bu konu vardi cozum olarak 3adim vardi birincisi ketorali belli birsure kullan ikincisi cinko iceren bir sampuani kullan di galiba 3u hatirlamiyorum.

• ilaca başladığım 5. gün oldu ve tahmin ettiğim gibi %99.9999 oranında yüzümdeki kızarıklık ve kaşıntıdan eser kalmadı. Bende çok işe yaradı. Sabunu da eczaneden almak yerine bizim yazlıktan (kaz dağları akçay) tarafından getirttim. Zeytinci de bulduk. Zeytinyağlı defne yapraklı sabun hem dogal hem de defne yaprağı da iyi geliyormuş egzamaya bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trasher -- 18 Ekim 2012; 12:05:02 >
  • 5-6 senedir bende de var bu hastalık, yazın saçımı 3-5 numara kestirince sorun olmuyor ama saçlar uzamaya başladığında tekrar başlıyor. 2 farklı doktora gittim saçım kısayken kullandım tertemiz oldu uzadığında yine aynı. Saç dökmese katlanıcam ama gözenekleri mi kapatıyor nedir kepekli kısımdaki saçlarım daha cansız ve dökülüyor.
  • 7 aylık roaccutane tedavisi gördüm. ilacı kullanınca yağ salgısı azaldığından hiç kalmamıştı bu seboreikten. şimdi 1 aydır bıraktım ilacı hafif hafif kaşıntılar, yağlanmalar başladı. eski günlere geri dönmesem bari
  • quote:

doksisiklinli bi ilaç kullan bende kullanırken işe yarıyo ama bırakınca tekrar çıkıyo bide sen dene belki sende tam anlamıyla işe yarar
  • bu hastalığa benziyormu bilmiyorum ama benimde saçlarımda egzama var bazen kaşlarımda da çıkıyor.ilk sayfayı okudum kaşınma kabuklanma dertleri olduğunu gördüm.ben yıllardır bioderma ürünleri kullanıyorum.bioderma node ds+ ve bioderma node p ürünlerini tavsiye ederim bu konuda çok iyiler gerçekten.düzenli kullanıldığında kaşınma ve kepeklenmeyi önleyicidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: trasher

quote:

doktora gitmek artık bende alışkanlık yaptı. Cumartesi günü yüzümün 15 gündür geçmemesi üzerine tekrar doktora gittim. (Tavsiye üzerine Acıbadem Tıp Merkezi Bağdat Caddesi Dermatolog Asiye Hanıma gittim.) .

Birçok ilaç kullandım. En son protopic 0.03 kullanıyordum. İlk başlarda çok güzel etki yaparak yüzümü geçirmesine rağmen 1 ay sonra yüzüm eskisinden daha kötü hale gelmişti ve bırakmıştım.

Asiye Hanım ile görüştükten sonra 2 sene önce Amerikan Hastanesinde gittiğim doktorum bana elidel yazmıştı. Kendisi de o ilacı yazdı. (Amerikan hastanesindeki ilacı protopic ile değiştirmemin nedeni başka bir doktora gitmemden kaynaklanmıştı. Bu ilaç çok daha iyi demişti doktor ama o hiç çare olmadı bana o yüzden tekrar elidele döndük.)Bir hafta kullanmamı ardından kontrole gelmemi istedi. Kullanmaya başlayalı henüz 2 gün oldu ama hissedilir derecede kaşıntı yanma ve kızarıklar azaldı. Allahıma dua ediyorum inşallah ta bu şekilde azalır gider. Ayrıca saçlı deri ve yüz için de Liniera Zeytinyağlı bebe sabunu kullanmamı önerdi.

Bu ilaçlar eğer geçirmez ise bir özel karışım hazırlar 1 gün de de çözebiliriz sorununu ama kalıcı olması için şimdilik elidel ile başlayalım dedi. Bu ilçların yan etkleri beni çok korkutuyor ama başka da yapacak birşey yok sanırım.

Siz siz olun doktora gitmeden ilaç kullanmayın arkadaşlar ne olur ne olmaz. Burada yazılanlar aklınızda olsun en azından gidince sorarsınız.

takip

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Hegg

7 aylık roaccutane tedavisi gördüm. ilacı kullanınca yağ salgısı azaldığından hiç kalmamıştı bu seboreikten. şimdi 1 aydır bıraktım ilacı hafif hafif kaşıntılar, yağlanmalar başladı. eski günlere geri dönmesem bari

bende türevi bi ilacı 1 ay kullanmıştım bu dudak kuruması burun kanamsı deri kuruması yapması canımı sıkmıştı1 ayın sonunda bırakmıştım eğer tedavi işe yaradıysa sende tekrar başlıyım ben tedaviye
  • Arkadaşlar bundan muzdaripiz ama geçmiyor maalesef..
    Bazen gerçekten yok derecede azalıyor, ama en küçük tetikleyici etkende coşuyorlar..
    Artık akışına bıraktım..
  • arkadaşlar öncedende söylmiştim, prozinc denemekte fayda var diye düşünüyorum, bana çok iyi geldi, massallah ben seberoikden bu şampuan ile kurtuldum diyebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melrin

arkadaşlar öncedende söylmiştim, prozinc denemekte fayda var diye düşünüyorum, bana çok iyi geldi, massallah ben seberoikden bu şampuan ile kurtuldum diyebilirim :)

Prozinc in hangi modelini alalım tekrar söylermisiniz ?

Gerçi ben clear'a başladım ve problemim baya azaldı. Dönemsel azalma da olabilir clear'da işe yaramış olabilir orasını bilmiyorum.

Prozinc i de denemek isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GAMEHUNTER

quote:

Orijinalden alıntı: Melrin

arkadaşlar öncedende söylmiştim, prozinc denemekte fayda var diye düşünüyorum, bana çok iyi geldi, massallah ben seberoikden bu şampuan ile kurtuldum diyebilirim :)

Prozinc in hangi modelini alalım tekrar söylermisiniz ?

Gerçi ben clear'a başladım ve problemim baya azaldı. Dönemsel azalma da olabilir clear'da işe yaramış olabilir orasını bilmiyorum.

Prozinc i de denemek isterim.

hocam ben ilk prozinc mor kutuya (yağlı saclar için olan) başladım yaklaşık 1.5 yıl önce, 2 kutu mor 1 kutu yeşil (kuru saçlar için) kullandım, son 5 aydır hep yeşil kullanıyorum taki 1 ay önce saçlarım dinlensin prozinc e alışmasın die başka bir şampuan kullanıyorum sunada maşallah başka şampuan kullansamda ne yaplanma ne kepek nede seberoik var :)

• İçeriği ne kortizon yok değil mi doktorun verdiği medikal şampuanlardaki gibi.
  • valla hocam kortizon var mı bilmiyorum bildiğim kadarı ile yok ama siz yinede bir araştırın
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.