Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kardeş bende olacağım aynı doktora memnun musun hayatından hangi yöntemi uyguladı ? Ameliyat öncesi lazer falan kullanıyor mu ? bilgi verir misin son durumu @ahmetakak
  • Ameliyatın üstünden bir ay geçti yara kapandı kapanacak pansumana devam ama bir sorum var. Sert bir zeminde oturup kalkınca bölgede anlık bir agri oluyor. Bu normal mi? Yaşayan oldu mu bunu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedy_gonzalez

Ameliyatın üstünden bir ay geçti yara kapandı kapanacak pansumana devam ama bir sorum var. Sert bir zeminde oturup kalkınca bölgede anlık bir agri oluyor. Bu normal mi? Yaşayan oldu mu bunu?

benim 4 ay oldu ameliyatın üzerinden ve yara yeni kapandı pansumana devam ediyordum sert zemine oturmamalısın 1 ay çok erken bi süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: kamyonmuro

quote:

Ameliyatın üstünden bir ay geçti yara kapandı kapanacak pansumana devam ama bir sorum var. Sert bir zeminde oturup kalkınca bölgede anlık bir agri oluyor. Bu normal mi? Yaşayan oldu mu bunu?

benim 4 ay oldu ameliyatın üzerinden ve yara yeni kapandı pansumana devam ediyordum sert zemine oturmamalısın 1 ay çok erken bi süre

Yara kapandı gibi hocam üstünde hafif pembemsilik kaldi artık ne akıntısı var ne kanaması var. Yari kapama yöntemiyle oldum ben dikiş de attılar. Sizin de mi öyleydi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kamyonmuro

quote:

Yara kapandı gibi hocam üstünde hafif pembemsilik kaldi artık ne akıntısı var ne kanaması var. Yari kapama yöntemiyle oldum ben dikiş de attılar. Sizin de mi öyleydi?

evet ama hemen kapatmadılar sürekli pansumana igttim kanattılar alttan iyi dolsun diye ve oturma simidi aldırdılar onla oturuyorum heryere bazen simitsiz takılıyorum dışarda ama uzun süreli değil
  • Yok dostum benim o kadar degil şükür simit falan olmadi.yaranin ufak olmasindan dolayı sanirim :) agri geçti mi peki sende ilerleyen zamanlarda? Birde o bölgedeki kılları nasil hallettin? @kamyonmuro

• Ben daha önce microsinüs yöntemi ile ameliyat olmak için medical art a gittim biraz korktum ve ameliyat olmadım şuan ameliyatsız olan tedavi yöntemini düşünüyorum.Benim kıl dönmesi sorunumda ne akıntı ne kanama nede kaşıntı ve acı hissetmiyorum sadece bir tane küçük bir delik var ve bir kere banyodan sonra baktığımda ucunda siyahlık gördüm biraz kurcaladım ve toplanmış bir şekilde 30-40 tane kıl çıkardım ama delik halen açık ameliyatsız tedavi yöntemini kullanan arkadaşlar varsa bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim.
  • yarın saat 10:30da b.çekmece devlet hastanesinde randevum var ameliyat tarihi alıcam:/ sadece şu belden aşağı vurulan iğne ve ameliyattan sonraki 1 gün benı korkutuyor. umarım hastaneye git gel çok olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Ben daha önce microsinüs yöntemi ile ameliyat olmak için medical art a gittim biraz korktum ve ameliyat olmadım şuan ameliyatsız olan tedavi yöntemini düşünüyorum.Benim kıl dönmesi sorunumda ne akıntı ne kanama nede kaşıntı ve acı hissetmiyorum sadece bir tane küçük bir delik var ve bir kere banyodan sonra baktığımda ucunda siyahlık gördüm biraz kurcaladım ve toplanmış bir şekilde 30-40 tane kıl çıkardım ama delik halen açık ameliyatsız tedavi yöntemini kullanan arkadaşlar varsa bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim.

kardeşim zaten böyle başlıyo o delik oluşmaya başladığı andan itibaren dönüşü yok. doktorun dedıgını sölüyorum. daha öncede gittim başlangıc olmasına rağmen kesip alıcam 1 gun yatarsın gerisi evde geçmiş olsun dedı gönderdi:)
  • Amelyat olacak olanlar korkmanıza gerek yok belden aşşağı uyuşturuyolar bele vurulan iğne biraz acıyo sonrası temiz 5 dk sonra iptalsin 2 tanede sakinleştirici çakarlar o sakinleştiriciyi yedikden sonra hiç bişeyi kafaya takmıyon :D ben cok korkuyodum korkuldugu gibi değilmiş o konuda rahat olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

Ben daha önce microsinüs yöntemi ile ameliyat olmak için medical art a gittim biraz korktum ve ameliyat olmadım şuan ameliyatsız olan tedavi yöntemini düşünüyorum.Benim kıl dönmesi sorunumda ne akıntı ne kanama nede kaşıntı ve acı hissetmiyorum sadece bir tane küçük bir delik var ve bir kere banyodan sonra baktığımda ucunda siyahlık gördüm biraz kurcaladım ve toplanmış bir şekilde 30-40 tane kıl çıkardım ama delik halen açık ameliyatsız tedavi yöntemini kullanan arkadaşlar varsa bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim.

geçmiş olsun. bir yakınım 1 ay önce kristalize fenol yöntemi ile tedavi oldu.geçende kontrole gitti ve hastalığı geçmiş delikleri kapanmış. hastane çapada doktorun adı orçun şentürk kendisi hastanenin başhekimi zaten bi araştırın isterseniz.
  • Kendi başımdan geçen olayları anlatayım belki yardımım dokunur hemde tecrübe sahibi olur arkadaşlar..ilk önce belimde şişlik hissettim biraz ağrı yapıyordu 1 hafta sonra civarı ağrı dayanılmaz hale geldi bende doktora gittim kıl dönmesi dedi önce apse boşaltılsın dedi.apse boşaltma işlemi biraz ağrılı oldu önce uyuşturucu iğne yapıldı sonra kesik attı neşterle apseyi boşalttı bi yandanda antibiyotik tedavi uygulansın sonra ameliyat dedi..o ara sınavlarım vardı vs yaklaşık 1 ay sonra ameliyat için gün aldım.ameliyat sabahı gittim hastaneye akşamüstü 4te dediler bekle bekle saat 6 oldu unuttunuz heralde beni dedim yok alcaz dediler saat 7 de girdim ameliyata önce 2-3 tane küçük iğne vurdular hiç hissetmedim nerdeyse sonra geçmiş olsun dediler yüzüstü yatırdılar belden altım full uyuşmuştu.yaklaşık 45 dakika filan sürdü açık ameliyat yapıldı.8de çıktım ameliyattan uyuşturucunun etkisi geçene kadar her şey çok güzeldi ama etkisi geçince ağrıdan bütün gece uyuyamadım.her gün pansumana gidiyorum şimdi bugünde yine gittim yara biraz iltihaplanmış filan dedi neşterle filan temizledi biraz yarayı en çok acıyı da bugün çektim sanırım..pansumanlar biraz ağrılı oluyor ama genel anlamda sıkıntı olmadı..ameliyat olacak arkadaşlara tavsiyem korkulacak hiçbir şey yok bi an önce olup kurtulmaya bakın bu süreçte en çok acıyı apse oldugunda yaşamıştım başkada bugünkü pansuman harici ağrı sızı pek olmadı..ameliyat olacaklara şimdiden geçmiş olsun
  • ne illet bir hastalıkmış kardeşim. hayattan bezdirdi resmen. 2 kez oldum yine tekrarladı. şimdi 3ncüye niyetlendik. tanıdığım eski bir doktor kesinlikle açık ameliyat tavsiye ediyor. ama çekecek gücüm kalmadı yemin olsun. ameliyattan falan korkmuyorum da sonrasındaki 1 hafta yokmu canımdan bezdiriyor. şimdi tedavi yöntemlerini araştırıyorum. benim gibi olanlar varsa kordineli hareket edelim. en azından bizim halimize düşmek istemeyenlere bir yol olur.
  • Ameliyatı olalı 24 gün oldu, kapalı yöntem ve anestezi uzmanının lokal ısrarına rağmen genel anestezi ile oldum.7-8 dikiş vardı düz bir şekilde.2 kıl giriş deliği vardı ameliyat olduğumdan beri o 2 yerden kanla karışık iltihap akıyor.Oturmada sorun yok acı geçti gibi ama bıktım artık her gün pansuman yapmaktan.Bir yandan da korkuyorum delikler kapanmıyor tekrar içeri girebilir oradan.Banyo da yapamıyorum sürekli kanadığı için.Hakikaten ne illet bir şeymiş bu ya.Kendimi bildim bileli 3 günde bir banyo yapardım kışın moralim bozuk diye 10-15 güne çıkardım anında çıktı bu hastalık ne illet bir şeymiş hakikaten.Bu durumda olan var mı? 1 hafta canım yanar sonra kurtulurum diyordum kurtulamadık her gün bununla mı uğraşacağım?
  • sabah tüm tahlilleri yaptırdım ve salı gunu anestezi kontrolüne gidicem. doktor bişeyler dedi ama tam anlamadım. biline en son en cok tercih edılen yöntemi uygulıcam dedi. benımı bıraz makata yakınmış tekrar etme %10 muş. normal kıl dönmesinde %5 ile 6 arasındadır diyo. elimde raporlar falan var ama el yazısı malum eski yunan dili gibi:D okunmuyo yoksa yazardım yazdıklarını.

ameliyat anesteziyi atlattıktan sorakı durumlarıda yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yns 

Ameliyatı olalı 24 gün oldu, kapalı yöntem ve anestezi uzmanının lokal ısrarına rağmen genel anestezi ile oldum.7-8 dikiş vardı düz bir şekilde.2 kıl giriş deliği vardı ameliyat olduğumdan beri o 2 yerden kanla karışık iltihap akıyor.Oturmada sorun yok acı geçti gibi ama bıktım artık her gün pansuman yapmaktan.Bir yandan da korkuyorum delikler kapanmıyor tekrar içeri girebilir oradan.Banyo da yapamıyorum sürekli kanadığı için.Hakikaten ne illet bir şeymiş bu ya.Kendimi bildim bileli 3 günde bir banyo yapardım kışın moralim bozuk diye 10-15 güne çıkardım anında çıktı bu hastalık ne illet bir şeymiş hakikaten.Bu durumda olan var mı? 1 hafta canım yanar sonra kurtulurum diyordum kurtulamadık her gün bununla mı uğraşacağım?

Hocam bende Şubat ayında olmuştum. Benimde aynı kıl giriş deliklerinin olduğu yerden şuanda akıntı var. Sebebi nedir bilmiyorum ama umarım tekrarlamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Ameliyatı olalı 24 gün oldu, kapalı yöntem ve anestezi uzmanının lokal ısrarına rağmen genel anestezi ile oldum.7-8 dikiş vardı düz bir şekilde.2 kıl giriş deliği vardı ameliyat olduğumdan beri o 2 yerden kanla karışık iltihap akıyor.Oturmada sorun yok acı geçti gibi ama bıktım artık her gün pansuman yapmaktan.Bir yandan da korkuyorum delikler kapanmıyor tekrar içeri girebilir oradan.Banyo da yapamıyorum sürekli kanadığı için.Hakikaten ne illet bir şeymiş bu ya.Kendimi bildim bileli 3 günde bir banyo yapardım kışın moralim bozuk diye 10-15 güne çıkardım anında çıktı bu hastalık ne illet bir şeymiş hakikaten.Bu durumda olan var mı? 1 hafta canım yanar sonra kurtulurum diyordum kurtulamadık her gün bununla mı uğraşacağım?

Hocam bende Şubat ayında olmuştum. Benimde aynı kıl giriş deliklerinin olduğu yerden şuanda akıntı var. Sebebi nedir bilmiyorum ama umarım tekrarlamaz.

gecikmeden git doktora belkı operasyona gırısmeden halledilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sailorsaturn

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

gecikmeden git doktora belkı operasyona gırısmeden halledilebilir.

Hocam sürekli olmuyor ama. 2 ayda bir 1 kere kanama oluyor o kadar. Umarım tekrarlamaz
  • ben 5 6 sene beklettım akıntı bildiğin nil nehri gibi:D doktor saolsun hemen yat dedi. yöntemler olaylarına cok yabancıyım en son cıkan yöntem dedı ama anlamadım :/
  • Evet şuan ameliyat yerimden yine kan geldi. Nedir bunun sebebi yav
    Bildiğin kanadı ya Şuan araya gazlı bez koydum umarım kanama durur

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.