Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khan1907

quote:

Orijinalden alıntı: smylmzr

quote:

Orijinalden alıntı: khan1907

selamlar,

uzun araştırmalar neticesinde güvendiğim bir doktorun tavsiyesiyle ankarada kristalize fenol tedavisi oldum.
    gideceğiniz bir çok yerde size faydası olmaz ameliyat şart diyecekler ancak hikaye, başarı oranı neredeyse ameliyatla aynı, yani 5 kez ameliyat geçirenleri de tanıyorum.
    birde çoğu doktor bile bihaber kristalize fenolden, normal fenol tedavisi sanıyorlar bu o değil KRİSTALİZE FENOL olacak tedavi. bir çok tıp makale ve yayınında başarısı ve uygulanbabilirliği yazıyor ama neden bir çok cerrah illa ameliyat diyor anlamıyorum, ameliyata da nüks riski fazla.

ameliyathane ortamında yapıyorlar, önce lokal anestesi ardından kıl dönmesi delikten ince pens gibi bişeyle girip içerdeki pis kılları vs alıyorlar, (kesik çizik dikiş vs yok), ardından da kristalize fenol ile içeriyi güzelce temizliyorlar, o sırada az bir yanma oluyor, o kadar, sonra 10 15 dakikada bitiyor, gazlı bezle kapatıp yarım saat dinlendikten sonra çıkarıyorlar arabama bindim gittim geldim yani yeminle. çuanda da işyerindeyim cuma günü oldum ağrı sızı vs. yok. 10 gün sonra kntrole gitcem ve sanırım bir kez daha fenolle temizlenecek. başarı oranı neredeyse ameliyata yakın, ama kesme biçme uzun pansuman vs. vs yok denemeye değer ama her tip kıl dönmesine olamyabiliyormuş benimkide eski 3 4 yıllık ama uygun görüldü bende denemeye değer buldum. heryer yapmıyor ama, sanırım ilk ve en çok uygulayan elazığ fırat ünv. , konya da bir prof varmış birde, ama sonra yaygınlaşmış istanbulda özel biyer var ankarada da tek tük doktor yapıyor.

gelişmeleri yazarım, saygılar....

Başlangıç seviyesindeyse belki olabilir diyecektim ama 3-4 yıllık olmasına rağmen yapıldıysa inşallah en iyi şekilde geçer

Gelişmeleri bekliyorum :)

şöyleki hocam yıllanmış 3-5 yıllık da bile doktor bakıp karar verebiliyor, yani sonuçta sanırım kılın giriş deliği ile iltihap delikleri arası mesafe, tahriş yayılma durumu vs. vs etkiliyor. bendeki en az 3 4 yıllık, ama oturamayacak kadar kötü hiç olmadı, rahatsızlık veriyordu ama o kadar kötü durumda değildi, burada bir arakadaşımda var, 1 1,5 yıllık ama üzerine zor oturuyor abseli dönemde, ayrıca felaket abse yapıyormuş, yani peçete peçete abse diyim anlayın :)

Bende de var bende biliyorum nasıl bir şey olduğunu, akıntı oluyor peçete koyuyorum
    bazen o apseler şişiyor rahatsız ediyor bazen iniyor orada bir şey yokmuş gibi oluyor, şu an mesela inik döneminde bi ameliyat olamadım korkudan
  • arkadaşlar bende mart ayında fark ettim 1.5 ay filan oldu okuldan dolayı gidemiyorum doktora sizce hazirana kadar beklese bir şey olur mu? bir de yaz okuluna gelicem yani 15 gün gibi bir aram var 15 günde tüm işlerimi halledebilir miyim?
  • Suan hastanedeym arkadaslar ameliyati oldum. Yuzustu yatiyorum. Yan odadaki arkadas bir hafta oldu olali yarin taburcu olcak yuruo oturuo rahat. Yontemin adini bilmiyorum yagtabakasiyla birlikte topluca cikartiomus doktor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sportifsan

Suan hastanedeym arkadaslar ameliyati oldum. Yuzustu yatiyorum. Yan odadaki arkadas bir hafta oldu olali yarin taburcu olcak yuruo oturuo rahat. Yontemin adini bilmiyorum yagtabakasiyla birlikte topluca cikartiomus doktor.

Geçmiş olsun ameliyat nasıl geçti ağrı sızı hissettiniz mi

• arkadaşlar ameliyat olalı 1 ay oldu ve rahat oturabiliyorum çok şükür oturma simidiyle 10 saate yakın oturuyorum aralıklı bi sıkıntı olur mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

quote:

Suan hastanedeym arkadaslar ameliyati oldum. Yuzustu yatiyorum. Yan odadaki arkadas bir hafta oldu olali yarin taburcu olcak yuruo oturuo rahat. Yontemin adini bilmiyorum yagtabakasiyla birlikte topluca cikartiomus doktor.

Sagolum suan oturup yiyebiliyorum hafif dikis sizilarim var yuzde yuz egilemiyorum ama wc ye rahat gidebiliyorum rahat yuruyebiliyorum. Sirtustu yatamiyorum

• Hocam yazılanları okuyunca psikolojik olarak kuyruk sokumum ağırmaya başladı valla Benim de kuyruk sokumumda çukurumsu bir yer var.Ağrı, sızı vs.. şuana kadar hiç hissetmedim.Yazılanları görünce acaba olmuş muyumdur diye bi kıllandım doğrusu Bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.
  • Faydalı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YnsTz -- 25 Nisan 2013; 10:14:02 >
  • Beyler kuyruk sokumunda bi ağrı var üzerine oturunca sızlıyor, baktım tuvalette siyah bir nokta gibi bir şey var kıl dönmesi mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Plexicroma

Beyler kuyruk sokumunda bi ağrı var üzerine oturunca sızlıyor, baktım tuvalette siyah bir nokta gibi bir şey var kıl dönmesi mi acaba

olma ihtimali yüksek
  • quote:

quote:

Beyler kuyruk sokumunda bi ağrı var üzerine oturunca sızlıyor, baktım tuvalette siyah bir nokta gibi bir şey var kıl dönmesi mi acaba

olma ihtimali yüksek

Beyler kanla karışık iltihap akmaya başladı bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi? Kesin kıl dönmesi var herhalde p.tesi gideceğiz bakalım
  • quote:

quote:

quote:

olma ihtimali yüksek

Beyler kanla karışık iltihap akmaya başladı bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi? Kesin kıl dönmesi var herhalde p.tesi gideceğiz bakalım

Kıl dönmen hayırlı olsun kardeşim fazla zaman geçirmeden git doktora
  • Ne kadar erken giderseniz o kadar az kesilirsiniz...Kılların bulunduğu yer abse olur.Delik yoksa ve çok ağrıyorsa hemen ameliyat da yapabilirler...Delik varsa akar akması iyi fakat...kılları enfekte ettikleri dokuyla beraber çıkarmaktan başka çare yok...Başka yerde yazdım...Bu hastalık tekrar eder...Temizliğinize dikkat edin...Günde birkaç kez oraya düşen kılları selpakla alın...tam o arada(kuyruk sokumu diyorlar) kıl varsa (ki muhtemelen sizde vardır) onlarıda keseceksiniz...Önce ki mesajımda yazdım...Şunu unutmayın kıl dönmesinden ameliyat olmaktan beteri bir daha ameliyat olmak!!!...Tekrar az değil ne yazık ki ...Lütfen temizlik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli55

+ 1 klavyene sağlık
  • Şubat'in 4unde ameliyat olmustum hatta onceki sayfalardan birinde totomun ameliyatli resmi var

Ameliyatin uzerinden 3 ay gecmesine ragmen hala otururken agri oluor. Her oturusta degil 2 saat ve fazla sure ile otutdugumda oluyor bu agri. Dogal midir?

Birde hali saha maclarim var benim. 3 ay gibi bir sure yeterli midir top oynamak icin? Kosarken totomun gerildigini de soylemek gerek.

• Halen ısrar ediyorum, eğer kıl dönmesi tipiniz uygunsa, kristalize fenol tedavisi ile tamamen ameliyat başarı oranına yakın bir oranda tedavi edilinebiliyor. herkese her kıl dönmesine uygun değişmiş ama denemekten kesilip biçilmeden yatmadan hayattan kopmadan denemek lazım. (para konusu, bazı devlet hastaneleri yapıyor bunu ücretsiz tabi sigortalıya)

benim tedavim sürüyor hayatım normal zaten olaydan 1 saat sonra işe de döndüm gelişmeleri yazacağım tedavim sonuçlanınca. kesme biçme dikiş yok kitle alma yok, delikten ince bir pensle içeri girilip mevcut kıllar temizleniyor kristalize fenol le işlem sonlandırılıyor.

yalnız eskiden uygulanan fenol tedavisi değil bu kristalize fenol farklı, sıvı fenoldeki başarı kristalize olarak artırılmış...

aşağıdaki link bir sunuma ait

SUNUM

aşağıdaki linkler ise bilgi alınabilecek siteler.

Kıl Dönmesi

uygulama örneklerinden biri

Uygulama Örneği
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROMA1927

quote:

Cevap yazamadım evime geldim. Dikişleri aldırdım bugun. Askerde olmuştum. Şuan hafif ağrı değilde sızı var araba sürebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Şubat'in 4unde ameliyat olmustum hatta onceki sayfalardan birinde totomun ameliyatli resmi var

Ameliyatin uzerinden 3 ay gecmesine ragmen hala otururken agri oluor. Her oturusta degil 2 saat ve fazla sure ile otutdugumda oluyor bu agri. Dogal midir?

Birde hali saha maclarim var benim. 3 ay gibi bir sure yeterli midir top oynamak icin? Kosarken totomun gerildigini de soylemek gerek.

8 martta açık bırakma yöntemi ile ameliyat oldum 15 nisandan beri haftada 3 gün spor ve her perşembe halı saha maçı yapıyorum
  • Hocam sizin ameliyat yönteminiz farklı imiş. Ben flap yöntemiyle oldum. Buraya yazdıktan sonra doktoruma sordum 6 ay daha oynayamazsın dedi. Oradaki dokular anca 1 senede yerine geliyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Hocam sizin ameliyat yönteminiz farklı imiş. Ben flap yöntemiyle oldum. Buraya yazdıktan sonra doktoruma sordum 6 ay daha oynayamazsın dedi. Oradaki dokular anca 1 senede yerine geliyormuş.

keşke açık bırakmayla olsaymışsınız 1 gün kaldım hastanede sonra çıktım evimde oturdum tv izledim umarım ameliyat olacak arkadaşlar okur bunları
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.