**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam
Mesaj
ThePscho => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (20.2.2019 15:20:35)
Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim hocam. Açık ya da kapalı ameliyat beni gerçekten korkutuyor. Bu yüzden diğer yöntemleri uygulayan bir doktor arayışı içerisine girdim. Yalnız fiyatlar çok yüksek bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum.

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (20.2.2019 18:45:46)
acele etmeden sakince karar verilmeli, niyahetinde epeydir bu rahatsizlik var. Korkulacak bir ameliyat asla degil; genel cerrahların neredeyse gözü kapalı yaptığı bir ameliyat. Ama ne var ki, bu ameliyattan sonra bazı hastalarda nüks etme ihtimali oluyor. Bu yüzdendir ki birçok hekim farklı teknikler uyguluyor ameliyatları esnasında. Hepsi de tabi ki kendi tekniğinin daha üstün olduğunu söyleyecek.

Birkaç doktordan fikir alıp öyle karar vermenizi tavsiye ederim.gecmis olsun.

ThePscho => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (21.2.2019 11:53:46)
Arkadaşlar doktora gittim. Evet var burada kıl dönmesi ama daha başlangıç dedi. Apseyi temizlemek bazen tedavi edebiliyor o yüzden ameliyat olmana gerek yok şu anlık dedi. Şikayetin var mı dedi ben de yok dedim. Valla aklımda soru işareti kaldı şimdi. Apse temizlemiş midir ki ?

ThePscho => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (21.2.2019 11:57:11)
Hocam tam olarak nasıl uyguluyorsunuz ? Ben de denemek istiyorum. Doktora gitti az önce. Var burada ama apse patladığı için onu tedavi etmiş olabilir. Bazen apse patlayınca tedavi ediyor dedi. Şu anlık ameliyata gerek yok dedi. Ben de bu ısırgan kürünü uygulayıp kurtulmak istiyorum.

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (22.2.2019 10:48:17)
muhtemelen devlet hastanesi gittin. Haliyle şikayetin de olmadığından böyle bir yorum yapmış olabilir doktor. (şikayeti olmayan hastaya devlet hastanesindeki doktor nicin mudahale etsin ki ?)

Lise zamanlarında baslayan akıntı ve apselesme durumunu o dönemlerde çok önemsememistim. Zaten internet vs de yoktu arastırabilecegim ve doktora da gitmeye cekiniyordum o sıralarda. Bir yandan üniversite sınavlarına hazırlanıyor bir yandan da sandalyede oturmaktakta güçlük cekiyordum, ne gecmeyen sivilceymis diye söyleniyordum. Üniversite yıllarında ne apse oldu ne de akıntı. Yakın arkadasım kıl dönmesi ameliyatı olduğunu anlattığında durumun ne kadar benimkine benzediğini farkettim. Sonrasında da bir devlet hastanesinde randevu alıp muayene oldum (bir rahatsızlığım da yoktu, 2-3 yıldır apse/akıntı yoktu). Doktor o dönem muayene ettikten sonra apselesme yok, delikler kapanmış bir problem görünmüyor diyip yolladı beni... Bu olaydan yaklasık 6-7 yıl sonra apelesme/akıntı tekrar basladı. Sanırım bu durum spor faaliyetlerine agırlık vermem ve sonrasında asırı terleme sonucu malum bölgede kıl, tüy, pamukların deri altına geçisine zemin hazırlamamla oldu. Açıkcası duş alırken o bölgeyi çok dikkatli de temizlemiyordum. bir bucuk/ iki ayda bir hafif bir apse sonrasında da akıntı oluyordu. Ama bu periyot bile rahatsız olmama yetti. Sonra yaptığım arastirmalar sonucu 2-3 doktordan fikir alıp kendimi daha güvende hissettiğim tekniği belirleyip ameliyatımı oldum. Ameliyattan bu yana 1 yıl gecti halen kuyruk sokumu bölgesinin temizliğine günlük dikkat ederim.

Isırgan otu vs. ile bu hastalıktan kurtulamazsin. Dısarıdan yapacağın her türlü mudahale bosa cıkacaktır. Deri altındaki olusumu cikartman mümkün degil. Burada bahsi gecen bir tanecik kıl kökü degil. Deri altındaki iltihaplı kıl yumagının cerrahi mudahale ile alınmasıdır.

Suan bir sikayetin yoksa doktorunun önerdiği gibi beklemede kalabilirsin. Takip et, eger apse ve akıntı oluyorsa tekrar muayene ol. Bu süre zarfında günlük olarak duş alıp kuyruk sokumu bölgesini temiz tutmaya calis, aynı zamanda bu bölgedeki tüyleri 1 aydan uzun olmamak kaydıyla ara sıra almanı tavsiye ederim.

gecmis olsun.

ClassımDeğilsin => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (28.2.2019 00:06:29)
16 ocakta ameliyat oldum yaklaşık ameliyattan 12 gün sonra dikişler alındı lakin hala yaranın bir kısmında kanama ve akıntı devam ediyor kafayı yiyeceğim bu aptal hastalık yüzünden spordan mahrum kaldım 2 aydır ve hala bi düzelme yok bu normal mi? bu durumu yaşayan varsa tecrübelerini dinlemek isterim.not: flap yöntemiyle oldum devlet hastanesinde. ameliyatta doktor lazerle felan bişeyler yaktı orada. yukarıdan aşağı doğru gelişmiş bendeki, anüsün 1.5 cm-2cm felan yukarısına kadar gelmiş. o son tarafta 2 tane dikişi bıraktı, onlar kendiliğinden düşecek veya eriyecek demişlerdi. tam olarak o dikişlerin orada kanama ve akıntı. çok değil ama peçeteyle kontrol ettiğimde hala bulaşıyor

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (28.2.2019 12:30:31)
geçmiş olsun. öncelikle basit bir ameliyat olsa da sonrası zahmetli bir sürecin içindesin. Bu yüzden sabırlı ve sakin olmaktan başka bir seçeneğin/ seçeneğimiz yok. Flap yönteminde daha büyük bir kesi yapılır ve hastalıklı doku biraz da saglıklı dokulardan da alınarak çıkartılır sonrasında yaklasık 10-15cm'lik bir dikis olur. Yaranın iyileşmesi doktorların belirttiği 15 günden fazla olması doğaldır. Esnek bir bölge ve alınan dokudan kaynaklı boslugu vucut yavas yavas dolduracak arada dikislerden kanama, hafif iltihap olabiliyor.

İçinin rahat olması için doktoruna gidip muayene olmanı ve görüs almanı tavsiye ederim. Benim 6. ayımda kanama olmuştu. Spora tekrar döndüğümde aşırı terleme yüzünden birbirine tutunan ince deride çok hafif yırtılma oldu ama şükür şuanda birsey yok. Bu tür durumlarda doktora gidip fikir almak daha faydalı.

ve en önemlisi ameliyat bölgesini uzunca bir süre temiz tutmaya dikkat et, tekrar nüks etmemesi için. o bölgeyi zorlayacak şekilde oturmamaya, spor yaparken gerdirecek hareketlerden uzak dur.

Circassian81 => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (9.3.2019 21:02:15)
Arkadaşlar benim de kuyruk sokumunda ağrı var özellikle parmakla bastırınca ama delik apse yok sadece pişik gibi hafif kızarıklık var daha çok ezik gibii bir sıkıntı var mıdır sizce

Bu arada kılları flaan kesmeyi düşünüyorum var mi tavsiye edeceğiniz bir şey önlem olarak

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (12.3.2019 12:10:08)
tüy dökücü krem kullanabilirsin. Kullanırken talimatlarına göre hareket et, cildinde çok bekletme yaparsan tahriş edebilir/ kızarabilir.

Öte yandan bunun teşhisini ancak doktor koyabilir. Bir genel cerrah uzmanına gidip rahatsızlığının kıl dönmesi olup/olmadığını teyit ettirebilirsin.

gecmis olsun.

isikdeniz => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (12.3.2019 16:33:45)
Merhaba, 7 mart tarihinde flap yöntemi ile alındı. Doktor 12 mart tarihinde duş alabilirsin, yalnızca antibiyotiğe devam, Pansumana gerek yok dedi. Ayrıca tüm gün oturarak çalıştığım için minder veya simit arıyorum, alıp memnun olan var mı?

Circassian81 => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (13.3.2019 03:33:36)
Teşekürler hocam yarın sabah randevum var umarım Bir sıkıntı yoktur bu arada ağrı ve kızarıklık geçti gördüğüm kadarıyla bir yara ya da sivilce de yok şimdilik

murat8521 => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (14.3.2019 16:55:08)
Arkadaşlar kıl dönmesi tedavisi olmuş biri olarak diyebilirim ki en iyi çözüm lazer tedavisidir. Yani insan bıçak değmesini istemiyorsa bunu tercih etmelidir, düşünsenize genel anestezi olmadan hastanade yatmadan snrasında uzun süre yatmadan iyileşebilirisiz. yani makatta kıl dönmesinden aynı gün kurtulmak fazlasıyla mutluluk veren bir çözüm bilginiz olsun. Ben Avrupa Cerrahi Tıp Merkezinde oldum işlemi olan hastalar için tavsiyemdir.

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (15.3.2019 09:13:15)
makatta kıl dönmesi mi ? ilginç

Burada şikayete konu olan yer her daim kuyruk sokumu bölgesindeydi. Siz neyi lazerle aldırdınız acaba? Bence konunun epey dışındasınız. Deri altındaki iltihaplı dokunun lazer ile alınması günümüzde mümkün değil. Bu hastalığın tedavisi sadece cerrahi yöntemlerdir.

nefess22 => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (15.3.2019 10:14:20)
Kıl dönmesi için doktora gittiğimde lazer ile yapılacağını söyledi başta bıçak değmeden nasıl olacağını kavramak zor oldu ama hocam detaylı bir şekilde anlatınca yöntem ve tekniği anladım kıl dönmem büyüktü çünkü baya bekletmiştim uzun zaman kaçtım doktora gitmekten ama sonunda ağrıya dayanamadım tabi Yasir Gözü hocama muayene olmaya gittim eline sağlık işini iyi yapan biri tedavi bir günde oldu hatta 10 dakika felan sürdü işlem sadece odada bekliyorsunuz totelde 2 saat felan hastanede vakit geçirdim tabi sonra pansumanlar oldu tamamen iyileşen kadar takip ediliyorsunuz. Çok sancılı bir süreç yaşayanlar için geçmiş olsun herkese

Dr. Donanım => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (29.3.2019 22:21:20)
arkadaşlar aylardır gün içinde ders çalıştığım için uzun süre oturuyorum ve bu aralar hafif uzanır gibi oturduğumda kuyruk sokumumda bir ağrı hissediyorum bugün biraz peçeteyle elledim ve kan geldi sivilce gibi küçük bir şey var delik falan yok aylar önce tekrar olmuştu ama geçti. her gün duş alıyorum ama orayı temizlemeye pek dikkat etmiyorum.

kesin ameliyatlık mıyım ben şimdi ? otururken falan ağrı yok şuan ama galiba akıntı ve kan var

Electro_Magnetic => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (1.4.2019 08:38:13)
genel cerrah'a gidip muayene olmalısın. Burdan ameliyat mıdır degil midir belirtmek güç. Ama kan gelmesi ve sivilce olması buna işaret gibi görünüyor. gecmis olsun.

Men Milk => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (24.4.2019 08:13:42)
2. ameliyattan 2 yıl sonra dün akşam orta hatta bastırınca acı yapmaya başladı. Şişlik yok delik yok hiçbişey yok, umarım nüks değildir ama eğer öyleyse ; mikro sinüsektomi ile kurtulan var mı ? Bir de onu deneyelim. Makat 2.dünya savaşı haritasına döndü resmen.

Men Milk => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (24.4.2019 10:19:00)
Kçekmece mehmet akif ersoy araştırma hastanesinden randevu aldım yarına bakalım neymiş

Ağrı yok akıntı yok koku yok delik şişlik yok hiçbişey yok sadece bastırınca acıyor umarım nüks değildir..

Project Cupertino => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (2.5.2019 12:07:47)
hocam hangi hastanede ameliyat oldunuz ?

Project Cupertino => **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (2.5.2019 12:10:51)
hocam gazi tıp fakültesine fenol yönetimini olmak için gittim (daha önce muayene olmuştum fenol denilmişti). uzman doktor yatırdı baktı biraz kesti temizledi ve peçeteye hafif kanlı bir şekilde bir miktar kılı bana gösterdi ve büyük olduğunu fenol olmayacağını ameliyat gerektirdiğini söyledi.

şimdi haftaya pazartesiye ameliyat gününü verdiler ama büyük ihtimalle normal yöntemle ameliyat yapıyorlar. ben kıçımda 10cm lik kesik ve dikiş ile yaşamak istemiyorum. mikro sünisektomi varmış ama tekrar eder mi acaba ? sizde tekrarı oldu mu ?
yoksa doktorlara güvenip pazartesi yatıyım mı ?

Sayfa: << < önceki 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208   sonraki >     >>