Şimdi Ara

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR** (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.441
Cevap
68
Favori
865.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dikişler tabıkı gergınlık yapıyor ama asırı bır sertlık yoktu zaten su kesın kı ; dıkısler alındıktan sonra ınsan kesınlıkle cok rahatlıyor oturması kalkması. asıl zorluk dıkıslerle yasamak benım bır ayı bıraz gectı ama dıkısler alındıktan sonra sankı amelıyat olmamasım gıbı rahatım unutuyorum acı sızı yok sukur. tabı yaara acık henuz kapanmadı tam ama dıkısler zorluk cıkartıyor aslında .dıkıslernz alınınca bana hak vereceksınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fawkess_

quote:

Orijinalden alıntı: scrfc

quote:

Orijinalden alıntı: qS05

quote:

Orijinalden alıntı: selda98

ameliyat olalı 1 ay oldu dıkısler alındıktan sonra cok rahatladı oturmam kalkmam ama akıntı var hala az da olsa o da halıyle pışık yapıyor bu sıcakta. ne yapmam pısıge ıyı gelır ? kullandıgınız doktorunuzun onerdıgı pısık ılacı var mı?

ameliyat olalı 2 hafta olcak benimde ameliyat yeri taş gibi sizdede öylemiydi?

Benimde 2 hafta oldu yarın dikişler alınacak. Benimde durum aynı artık tampondan dolayı mı öyle bilmiyorum ama taş gibi bnde de. Odun var gibi sanki orada:) Bana kalırsa dikişlerden kaynaklanıyor. Yarın alınırsa bakalım nasıl olacak.

Ben bugün dikişleri almaya gittim en alttan 5 tanesi kurumamış sadece diğerlerini aldı 4 gün sonra bir daha gidicem de tuvalette kabızlık oldu

Alıntıları Göster
    quote:

Ben bugün dikişleri almaya gittim en alttan 5 tanesi kurumamış sadece diğerlerini aldı 4 gün sonra bir daha gidicem de tuvalette kabızlık oldu

dıkıslerınızı aldırmaya ne kadar surede gıttınız? uzun sure durmadı heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selda98 -- 1 Ağustos 2012; 16:11:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selda98

quote:

dıkıslerınızı aldırmaya ne kadar surede gıttınız? uzun sure durmadı heralde.

benimde yara iyileşti ameliyattan 10 gün sonra gittim aldırmaya kalan 5dikişide cuma inşallah
  • Arkadaşlar, abilerim merhabalar.
    Ankarada ikamet ediyorum ve 20 yaşındayım. Yaklaşık 3 yıl önce kuyruk sokumumda sivilce akıntı kaşıntı probemlerinden dolayı ufak araştırmalara başladım ve sonucunda kıldönmesi olduğunu öğrendim. Her yıl yaz gelsin doktora gidicem yada tatil olsun yapıtırıcam diye diye 3 yılı geçirdik ve artık cidden bu illetten kurtulmak için dün doktora gittim. Doktorun da söylediği üzere kıldönmesi olmuşum ve direkt olarak ameliyat olacaksın dedi. Ameliyet öncesi bölgenin tüysüzleştirilmesini ve her gün 2 kez 10-15dk bölgenin sıcak suda bekletilmesi gerektiğini söyledi. Ameliyat yönteminin ise Rhomboid Eksizyon + Limberg Flep kapama olduğunu söyledi. Bölgenin baklava dilimi şeklinde kesilip yan taraftan da kaydırma doldurma gibi birşey yapılacağından bahsetti.
    Ben kararımı verir vermez de ameliyat günü belirlencek.
    Yine bu konuda okuduğum sizlerin verdiği bilgiler ile de micro sinüsektomi yöntemini araştırdım ve doktoruma da bundan bahsettim eğer uygunsa bu yöntem ile ameliyat olmak istediğimi belirttim. Ancak kendisi bu yöntemi hiç desteklemiyor ve uyguladığı yöntemin en az nüks değerleri arasında olduğunu söylüyor.

Mirco sinüs yöntemi ile ameliyat olan arkadaşlarımızın durumları nedir acaba? Ve doktorumun bana önerdiği yöntem ile daha önce ameliyat olan varmıdır ? Bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Bir an önce karar vermem gerekiyor. Teşekkür ederim iyi günler.
  • merhaba arkadaslar

bende bu kıl dönmesi illetinden 3 hafta kadar önce ameliyat olarak kurtuldum..

burada paylaşmak istedigim ameliyatımı gaziantep medical park hastanesinden DR Sn Mehmet KAPLAN yaptı. konusunda uzman bir doktor gerçekten bende uzunca bir süre arastırdıktan sonra ona ameliyat olmaya karar verdim.

ameliyattan yaklaşık 3 saat sonra taburcu oldum sadece 2 gün sonra kendisi 1 defa pansuman yaptı başka pansuman olmadı ve ilaç kullandım.dren felan bişeyde takmadılar.10 gün sonrada dikişleri aldırdım şuan için çok şükür en küçük bir şikayetim yok.ameliyat sırasında da ,pansumanda da ve dikişler alınınca da en küçük bir ağrı hissetmedim .

kendisinin web sitesi de var.www.drmehmetkaplan.com bu siteyi de inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz. tavsiyem gaziantep te yaşayan veya buraya gelmeye imkanı olanlar kesinlikle bu doktora ameliyat olsunlar
  • Geçmiş olsun.
    Acaba hangi yöntem ile ameliyat oldunuz ve dikişleriniz ne kadar süre içinde alındı ?
  • organımızın üst kısmında kılların olduğu yerleri tersdende kesiyorum orda çıkma ihtimali var mı
  • ben flap kaydırma yöntemiyle ameliyat oldum yaklaşık 8 gün sonra dikişleri aldılar.
  • Kılın dönmesi senden nefret ediyorum. Yeter peşimi bırakkkkk....
  • Hocam benim bu hastalığın birinci senesinde çeşitli antibiyotik alarak ve toplanan iltihabı açık bulunan deliğe doğru bastırarak akıtmam sonucunda geçmiş bulunmakta (şeytan kulağına kurşun) birde temiz tutmanız şart.Ameliyat kaçınılmaz diyen doktoruma burdan selamlar...
  • Bende doktorumun dediği gibi yaklaşık 4-5 gündür günde 2 yada 1 kez 15 dakikalığına sıcak su da oturuyorum. Bakalım 1 haftaya kadar artık ameliyat günü ve saati de belirlenir sanıyorum. Ancak hala ameliyatı gözüm yemiyor açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xside//

Bende doktorumun dediği gibi yaklaşık 4-5 gündür günde 2 yada 1 kez 15 dakikalığına sıcak su da oturuyorum. Bakalım 1 haftaya kadar artık ameliyat günü ve saati de belirlenir sanıyorum. Ancak hala ameliyatı gözüm yemiyor açıkcası.

ameliyattan korkmada 4hafta filan eziyet çekersin sonra dikişlerde alınınca düzelirsin ama sadece sertlik kalır ameliyat yerinde o da geçer ama acayip bi his elliyince
  • Günaydın arkadaşlar.

Çok düşündüm, doktora gidip domalmaktansa, fotoğrafını çekip bilen birine gösteririm diye karar verdim.
    Doktor 1 kişi burada bir sürü kişi görecek onun da farkındayım da. Beni tanımıyorsunuz o yüzden sorun yok ehehe.

Kıl dönmesi sandığım şeyin fotoğrafını çektim. Buraya atarsam bana küfretmezsiniz dimi la
  • Arkadaşlar anlattığım gibi benimde vardı ve ameliyat olmadan geçirmeyi başardım eğer iltihabı akıtabilirseniz akıtın ve birinin yardımızla bölgeye pamukla batticon sürün batticon antiseptik temizliyicidir yararını görürsünüz..
  •  **KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Şu fotoğraftaki şeyin kıl dönmesi olup olmadığı hakkında fikrinizi söylerseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Şu fotoğraftaki şeyin kıl dönmesi olup olmadığı hakkında fikrinizi söylerseniz sevinirim

dostum hemen doktora git o ne ya ilk defa gördüm
  • quote:

**KIL DÖNMESİ AMELİYATI OLANLAR**

Kıl giriş delikleri var mı sağında solunda üstünde? Eğer kıl giriş delikleri varsa muhtemelen kıl dönmesi iltihabıdır. Sen hemen doktora git yine de.
  • Yaklaşık 2 haftadır bu halde. Çünkü daha önceden sadece sivilce gibiydi. Şimdi büyüdü resmen, istanbul avrupa yakasındayım bir doktor önerebilir misiniz?

Ayrıca her akşam duş alıyorum, boxer'ımda sarı iltihap ve bir iki damla kan lekesi görüyorum. Sırf koku yapıyor diye gün içinde sürekli ıslak mendille temizleyip, her akşam duş alıp çamaşırlarımı kirli sepetine atıyorum.
  • Tüplü bölge nohut tanesi gibiyse benim şuan bacak aramda var Furacin diye bir merhem var alabilme imkanın varsa al dene benim öyle geçti!!1!1
  • quote:

@TüplüveÖfkeli

Hocam aynı biçimde iltihap benim tam çatalın orta kısmında başlangıç yerindeydi. Sırt üstü yatamayacak, oturamayacak derecede ağrı başlamıştı artık. Birkaç dk.lığına kot pantolon giyip dışarı çıktım. Eve geldim ıslaklık hissettim patlamış. Doktora gittim yaranın iyice kuruması için cipro ve yarayı iyileştirici özelliği bulunan diclomed ağrı kesici verdi (doktora vermeden kendiliğinden herhangi bir ilaç kullanma tabi ki). 3-4 güne yara iyileşti. Kımsetse bu cuma günü flap ile ameliyat olacağım. Perşembe de tahliller olacak. İhmal etme. Hazır yaz dönemi iken gitmeni tavsiye ederim. Hem sağlık bu içeride ne derece uzadığı, nereye uzadığı belli değil. Şimdiden geçmiş olsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechTR -- 7 Ağustos 2012; 22:44:37 >
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.