DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz?
Bu Konudaki Kullanıcılar: zirkam
1 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı
280
Cevap
8
Favori
108.413
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 sonraki >>>
Giriş
      8 Mesaj
      17 Şubat 2008 17:14:06
      Merhaba Arkadaşlar,

Şarjlı el süpürgelerinden hangi marka ve hangi modeli tavsiye edip nelere dikkat edilmesini önerirsiniz?

"Bir Mühendisin Kod Defterinden" www.mehmetguzel.net
    • Yarbay
      12946 Mesaj
      17 Şubat 2008 18:05:05
      Annem istediğinden geçenlerde piyasadaki tüm modellere baktım.
      Bana sorarsanız en iyisi Kenwood.Emişi çok iyi.Carrefour'da çalıştırarak denedim.Fiyat da 69 YTL idi.
      Ancak nette bulamadım.Carrefour'da bakabilirsiniz.Çok kullanışlı bir üründü(standlı vs).Ben de düşünüyorum.

Bunlar da olabilir
      http://www.hepsiburada....&productid=evfakirrct108
      http://www.hepsiburada....id=evboschbks3043#tablnk
      http://www.hepsiburada....=17113&productid=evar424
      http://www.hepsiburada....productid=evar424#tablnk
      http://www.hepsiburada....tid=evfakirrc1023#tablnk

• Binbaşı
      1953 Mesaj
      18 Şubat 2008 17:12:01
      fakir 108 modeliydi sanırım 83ytl ye daha yeni aldım 10,8volt ve çok güçlü gerçekten.Birde fırçalı çalıştırırsanız dahada mükemmel oluyor..öneririm buyrun linkhttp://www.hiz lial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=28.035.1970.0002 aradaki boşlugu kapatın firma ismini göstermiyor site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enteresavar -- 18 Şubat 2008; 23:17:10 >

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
      ÖLÜM BİR YOK OLUŞ DEĞİL,YENİDEN DOĞUŞTUR !
    • Er
      8 Mesaj
      19 Şubat 2008 15:25:58
      Önerileriniz için teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz bazı ürünler biraz ağır diye biliyorum. Bir tek Bosh un ki ergonomik gözüküyor. Yerli ürünlerden Beko kullanan oldu mu?

• Binbaşı
      1953 Mesaj
      19 Şubat 2008 22:43:49

quote:

Orjinalden alıntı: guzelm

Önerileriniz için teşekkür ederim. Tavsiye ettiğiniz bazı ürünler biraz ağır diye biliyorum. Bir tek Bosh un ki ergonomik gözüküyor. Yerli ürünlerden Beko kullanan oldu mu?

Benim daha önceki aldıgım ürün bekoydu ama bozuldu.Yanlız şunuda sormak istiyorum belki benim hatamdır markayı suçlamak istemem dogrusu.Ben her kullanımdan sonra veyahutda heran şarjda bırakıyordum kitapçıgında öyle yazıyordu diye.Bunun bir zararı varmı bilmiyorum ama şuandaki aldıgım ürünede aynısını yapıyorum umarım zararlı değildir.Bilgisi olan biri yanlışsa bilgilendirir umarım....saygılar

GERİ SAYIM;Sen doğduğunda başladı ! Eğer (9) canlı bile olsaydın en fazla (8) kez kaçabilirdin Ölümden ! Bil ki (7) Düvele sultan dahi olsan yerin (6) Mekan olacak sana. En fazla (5) Metre kumaş götürebileceksin ! Kapatacaksın (4) açsanda gözlerini ! Bu (3) günlük fani dünyada Azraile (2) kat olup yalvarsanda nafile EceL geldiğinde (1) gün öleceksin ! İşte, o an herşey (0) dan başlayacak. Çünkü,
    • Teğmen
      211 Mesaj
      19 Şubat 2008 23:41:04
      ben yeni fakir rc109 aldım..bu model cyclonic özelliğe sahip..108 de bu özellik yok..eğer değişik olsun ama pahalı olabilir dersen weblebide black-decker var..ama bence fakir bu konuda gerçekten iyi..

• Teğmen
      130 Mesaj
      21 Şubat 2008 18:23:22

quote:

Orjinalden alıntı: teknoloji

ben yeni fakir rc109 aldım..bu model cyclonic özelliğe sahip..108 de bu özellik yok..eğer değişik olsun ama pahalı olabilir dersen weblebide black-decker var..ama bence fakir bu konuda gerçekten iyi..

cyclonic nedir? bende almayı düşünüyorum ikisi arasında 10 ytl fark var.

Birde şarjı nekadar gidiyor. Teşekkürler.

.........
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      21 Şubat 2008 18:37:33
      marka olarak fakir bu konuda iyi gerçekten.

Hepiniz yüklediğim anlam kadarsınız.
    • Binbaşı
      1953 Mesaj
      21 Şubat 2008 19:05:22

quote:

Orjinalden alıntı: cheova

Alıntıları Göster

cyclonic nedir? bende almayı düşünüyorum ikisi arasında 10 ytl fark var.

Birde şarjı nekadar gidiyor. Teşekkürler.

108 in şarjı 10dakika filan gidiyor.109 u bende düşündüm fakat bayagı agır geldi bana 108daha kullanışlı bence

• Çavuş
      75 Mesaj
      23 Şubat 2008 00:56:53
      "felix" öneririm.

"lion's advocate"
    • Yüzbaşı
      404 Mesaj
      23 Şubat 2008 03:12:56
      Ben Alman Markası olan Tchibo almıştım. Genelde ürünleri iyi olurdu. Ancak şarjlı el süpürgesi bırakın halıyı, düz zeminde dökülmüş şeker taneciklerini bile çekmeyince servise gitti (sebebi, geri almadılar) 2 hafta serviste kaldı. Düz zeminde şekeri zorla da olsa çektiğini gördük. Şu an için evde kullanılamıyor. Bu arada Tchibo'dan alış verişi de bıraktık. Alacak olan arkadaşlara almadan önce ciddi olarak denemelerini öneririm.

• Yarbay
      12946 Mesaj
      23 Şubat 2008 13:55:37
      Beko'nun bozulması doğal.15 yıldan fazladır satılan minimatik modelini 2-3 yıldan fazla kullananı görmedim.
      Kısacası paranıza yazık etmeyin.
      Dediğim gibi Carrefour'da satılmakta olan Kenwood çok iyi.Kesinlikle bakmanızı öneririm.

• Er
      8 Mesaj
      28 Şubat 2008 15:36:47
      BEKO BKK-1186 ISLAK-KURU EL SÜPÜRGESİ için tavsiye ve eleştirilerinizi alabilir miyim?

• Yarbay
      12946 Mesaj
      28 Şubat 2008 23:38:48
      Mesajınızın üstünde yazdığım yazı aynen geçerlidir. Hem pahalı hem de kalitesiz.

• Teğmen
      184 Mesaj
      07 Mart 2008 00:00:59
      arkadaşım ben premierin şarjlı süpürgesini kullanıyorum ve çok memnunum, şimdiye kadar herhangi bir şikayetim olmadı. hem ıslak hem kuru, 6 volt aküyle çalışıyor, çekiş gücü çok güzel ve çalışma süresi uzun. tavsiye ederim diğer markalı ürünlerin çoğundan güzel ve kullanışlı. parasını hakediyor. http://www.hipernex.com/pro.aspx?CID=1480&IID=7419

Fuji F31FD Sony SR11E LG 42LW570S
      MÜLK ALLAHINDIR.
    • Binbaşı
      1619 Mesaj
      12 Aralık 2008 16:01:27
      10 yıldır Beko'nun şarjlısını kullanıyorduk. Bir kere pili değişti ama pek de verim alamadık kullandığımız süre içinde. Geçen hafta sesi kesilince biraz araştırıp Fakir RCT108 aldık. Kipa'da 12 taksitli fiyatı 89,90.
      Şu an şarjda. Kullanalım bakalım HB'de yapılan yorumlar kadar iyi mi?

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
    • Binbaşı
      1378 Mesaj
      12 Aralık 2008 16:51:16
      arçelikten şaşma sen ama bazı markaların da bazı ürünleri çok güzel oluyor mesela arçelik tost makinesinin teflonu kağıt gibi soyulurken felix pek bilinmesede bir tek çizik yok

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      12 Aralık 2008 16:53:22
      arçelikten şaşma sen ama bazı markaların da bazı ürünleri çok güzel oluyor mesela arçelik tost makinesinin teflonu kağıt gibi soyulurken felix pek bilinmesede bir tek çizik yok

• Yarbay
      16722 Mesaj
      13 Aralık 2008 14:05:01

quote:

Orjinalden alıntı: candogan62

Beko'nun bozulması doğal.15 yıldan fazladır satılan minimatik modelini 2-3 yıldan fazla kullananı görmedim.
      Kısacası paranıza yazık etmeyin.
      Dediğim gibi Carrefour'da satılmakta olan Kenwood çok iyi.Kesinlikle bakmanızı öneririm.

valal dediğiniz minmatik o beyaz eski şekil olanı ise o ürünü tam 10 sene kullandık

ve öyle böyle değil yani

o kadar memnundukki yeni nesilide beko aldım o kalmadığı için artık piyasada

4 yıl oldu alalı ama ondan hiç memnun değiliz aldığımızdan beri

çok iyi süpürmüyor şarjı hiç dayanmıyor eskisi gibi

o yüzden şuan yenisini araştırıyorum

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16722 Mesaj
      13 Aralık 2008 14:08:29

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

10 yıldır Beko'nun şarjlısını kullanıyorduk. Bir kere pili değişti ama pek de verim alamadık kullandığımız süre içinde. Geçen hafta sesi kesilince biraz araştırıp Fakir RCT108 aldık. Kipa'da 12 taksitli fiyatı 89,90.
      Şu an şarjda. Kullanalım bakalım HB'de yapılan yorumlar kadar iyi mi?

eğer geyaz o eski kare modelse bende o kadar kullandım

ve aynı şekilde pilini 1 defa değiştim kendim

servis çok para istemişti çünkü

yeni makinanın test sonuçlarını merakla bekliyorum

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Binbaşı
      1619 Mesaj
      15 Aralık 2008 18:41:14

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels
      eğer geyaz o eski kare modelse bende o kadar kullandım
      ve aynı şekilde pilini 1 defa değiştim kendim
      servis çok para istemişti çünkü
      yeni makinanın test sonuçlarını merakla bekliyorum

Bizimki minimatikti. Çalışıyordu ama öylesine pek memnun değildik açıkçası.

RCT 108 için ise şunları söyleyebilirim:
      Diğer şarjlılara göre biraz büyük ve ağır.
      Ancak çekiş gücü sınıfına göre mükemmel.
      Özellikle ucuna takılan turbo fırça saçları ve -varsa- hayvan kıllarını toplamada kusursuz.

Bizim normal süpürgemiz Fakir Prestige Duo.
      Onun temizliğinden ve çekiminden de memnunuz, ancak halılardaki saçları toplamada diğer süpürgeler gibi pek başarılı değil.
      Ucuna ayrı satılan turbo fırçalarından almak istiyorduk (artık ilk alımda hediye ediliyor).
      Artık gerek kalmadı.
      HB'deki yorumlarda, küçük evi olanların başka süpürgeye ihtiyacı olmayacağı yazıyordu.
      Gerçekten ucu biraz daha geniş olsa evi de süpürür.

Sonuç olarak fiyatına değil kalitesine önem verenler için tavsiye ederim.

Distribütöründe 123,5Ytl,
      http://www.saruhan.com....er.php?amac=3&urunID=138

Piyasada 90-100 Ytl'ya bulunuyor. Ben Kipa'dan 12 taksitle 90 Ytl'ye aldım.
      http://www.hepsiburada....&productid=evfakirrct108
      http://www.vatanbilgisa..._details.aspx?I_ID=24892

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
    • Yüzbaşı
      297 Mesaj
      24 Nisan 2009 18:45:25
      merhaba,

philipsin şaprjlı el süpürgesini aldım,çekişi iyi şu an kampanyası var 59 ytl 8 taksit.Fakat merak ettiğim bi konu var,bu tip süpürgelerin sürekli şarjda kalması bana kalırsa pilinde tembelliğe sebep olur...ama genelde şarjda bırakın denir,klavuzunda bu konuda ayrıntı yok.Sadece ilk şarjı 16 saat diyor,bundanda sürekli şarj anlamı çıkmıyor ama...

SAYGILAR

MURAT4108
    • Yarbay
      8232 Mesaj
      24 Nisan 2009 19:10:00
      2 yılı geçgin süredir evimizde Rowenta AC 8619 kullanıyoruz, çok memnunum, asla değiştirmeyi düşünmediğim nadir ev aletlerindendir.

Saygılar..

Audio / Video : Denon AVR-X3200W | Heco Victa Prime 702 + 302 + C102 | Hi-Media Q10 Pro | Samsung 60 KS8000 SUHD TV | Logitech Harmony One | Onkyo Aktif Sub | Vu+ Solo 4K
      PC : Asus P8P67-M, Intel 2500K @ 4.00 Ghz (COOLER MASTER Hyper 212 Plus), Samsung S24B350H, GSKILL RipjawsX 1600Mhz 16GB (4x4GB), Asus R7 260X O.C. 2GB, Coolermaster HAF912 Plus, CORSAIR Force 60GB SATA 6.0Gb/s 550-490MB/s + MAXTOR 750 GB EX, Ocz Fatality 550W PSU, NEC Sata D/L 18X, Logitech MX 1000 Laser | Logitech Formula Force EX Direksiyon
      Muhtelif : Samsung S7 Edge | Ipad Air 2 | Audio Technica ATH-CKS77 | Canon 60D with 18-55 & 50mm f1.8 | Braun 790cc | Philips Bodygroom TT2021
    • Binbaşı
      1761 Mesaj
      27 Nisan 2009 02:26:25
      araba için kullanan ve tavsiyesi olan varmı?çakmak soketli.

• Yüzbaşı
      365 Mesaj
      28 Nisan 2009 14:57:56
      geçen sene kipadan felix aldım, şuanda şarj etmiyor, garanti belgeleri de kaybolduğu için tamirde ettiremiyorum,çürüğe ayırdık mecburen

• Yüzbaşı
      455 Mesaj
      26 Ağustos 2010 18:52:21
      arkadaşlar konuyu hortlatman istemezdim ama sormam lazım bende şarjlı süpürge alacağım sitede oturuyoruz arabanın içini süpürmek için tabi evdede kullanacağım

http://www.gununfirsati...ult.asp?git=3&urun=31261

Black&Decker PV1805 Döner Kafalı Siklon Hareketli Şarjlı El Süpürgesi black decker sizce nasıl yani bu paraya değer mi yoksa sadece marka için mi bu kadar pahalı 35 watt yazmışlar sizce nasıl ????
      başka markalarda olabilir benim için önemli olan çekiş gücü arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum

• Yüzbaşı
      311 Mesaj
      27 Ağustos 2010 14:14:13
      sanırım bu ürünü media markette görmüştüm.gidip orada deneyebilirsiniz

• Binbaşı
      1109 Mesaj
      29 Eylül 2010 15:54:58
      Mrb arkadaşlar konuyu okudum birkaç marka tavsiye ediliyor, ama kesin iyi olan bir marka üzerinde netlik yok anladığım kadarıyla. Acaba bana 50-80 TL civarı kullanışlı bir şarjlı süpüge alıp memnun kalan arkadaşlar öneride bulunabilir mi? Rowenta philips ürünleri nasıl acaba varmı bunları kullanan?

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ
    • Binbaşı
      1054 Mesaj
      29 Eylül 2010 22:12:31
      Markaya belki çoğunuz gülebilirsiniz, benim önerim;

Premier PVC-1273

fiyatı 45-55 TL

50watt gücünde

4 aydır kullanıyorum,bu paraya harika,çekişi harika...baktılar talep var bu ufak süpürge fiyatlarını uçurdular,premierin bu modeli bir istisna şu anda,kaçırmayın derim..

• Binbaşı
      1109 Mesaj
      30 Eylül 2010 08:37:21
      quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Markaya belki çoğunuz gülebilirsiniz, benim önerim;

Premier PVC-1273

fiyatı 45-55 TL

50watt gücünde

4 aydır kullanıyorum,bu paraya harika,çekişi harika...baktılar talep var bu ufak süpürge fiyatlarını uçurdular,premierin bu modeli bir istisna şu anda,kaçırmayın derim..

Bende böyle ucuz çekişi iyi bir süpürge arıyorum. Araştırayım bunu dediğiniz gibiyse baya iyiymiş. İyi günler, teşekkürler tavsiye için..

• Yüzbaşı
      314 Mesaj
      30 Eylül 2010 19:02:30
      Basit bir ip ucu: İnceleme fırsatınız var ise satın almadan çalıştırın elinizi emiş yapan kısmına tutun hangisini alacağınıza ondan sonra çok rahat karar vereceksiniz.

Unutmuşum bataryası güçlü olanını tercih etmelisiniz 6.5-7 volt'tan aşagısına boşuna para vermeyin 3 dakika sonra şarja takmak zorunda kalabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 30 Eylül 2010; 19:09:19 >
    • Binbaşı
      1727 Mesaj
      30 Eylül 2010 21:13:17
      Kesinlikle Sunny öneririm.

• Binbaşı
      1109 Mesaj
      01 Ekim 2010 09:26:02
      quote:

Orijinalden alıntı: hs37

Basit bir ip ucu: İnceleme fırsatınız var ise satın almadan çalıştırın elinizi emiş yapan kısmına tutun hangisini alacağınıza ondan sonra çok rahat karar vereceksiniz.

Unutmuşum bataryası güçlü olanını tercih etmelisiniz 6.5-7 volt'tan aşagısına boşuna para vermeyin 3 dakika sonra şarja takmak zorunda kalabilirsiniz.

Evet haklısınız ama öninceleme yapıpta 2-3 markayı seçenekler olarak önceden belirlemek gerek diye düşünüyorum. Sonrada mağazada çekimini deneyerek tercih yapabiliriz tabi internetten almazsak. Teşekkürler yardım için.
      quote:

Orijinalden alıntı: dedektif

Kesinlikle Sunny öneririm.

Sunny incelememiştim birde onun özelliklerine, fiyatlarına bakayım. Saygılar. İyi günler.

• Er
      3 Mesaj
      13 Ekim 2010 14:20:22
      Arkadaşlar, merhaba,

Yukarıda yazılanları okudum, çok yararlı oldu teşekkürler.yalnız sormak istediğim bir şey var, fakirin rct 108 ve 109 modelleri ile mrc 36 ve 120 modelleri arasındaki fark nedir? Ortalama güçleri 10 v civarında rct lerin fiyatı 100-120 arasında değişirken, mrc lerin fiyatı 50-70 tl arasında değişiyor. Benim anlayabildiğim tek fark rct lerin emiş ağzı normal ev süpürgeleri gibi. Bu mudur fark sizce?
      Bilgisi olanlar aktarırsa sevinirim.

Bir de benim edindiğim genel kanıya göre şarjlı el süpürgesi için fakir veya black decker düşünülmeli gibi. Siz ne diyorsunuz?

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      13 Ekim 2010 18:53:33
      quote:

Orijinalden alıntı: alanf

Arkadaşlar, merhaba,

Yukarıda yazılanları okudum, çok yararlı oldu teşekkürler.yalnız sormak istediğim bir şey var, fakirin rct 108 ve 109 modelleri ile mrc 36 ve 120 modelleri arasındaki fark nedir? Ortalama güçleri 10 v civarında rct lerin fiyatı 100-120 arasında değişirken, mrc lerin fiyatı 50-70 tl arasında değişiyor. Benim anlayabildiğim tek fark rct lerin emiş ağzı normal ev süpürgeleri gibi. Bu mudur fark sizce?
      Bilgisi olanlar aktarırsa sevinirim.

Bir de benim edindiğim genel kanıya göre şarjlı el süpürgesi için fakir veya black decker düşünülmeli gibi. Siz ne diyorsunuz?

Bir hafta önce hiç memnun olmadığım Moulinex'i elden çıkarıp Fakir MRC 120 aldım. 12v ve çekişi çok güzel, memnunum. crt 108 ve ya 109 kullanmadığım için farkını bilmiyorum. MRC 120 ıslak kuru değil, sadece kuru. Belki fark budur. Molinex ıslak kuruydu ama hiç ıslak kullanmadığımı fark ettim ve kullanmadığım bir özelliğe para vermemek için Fakir MRC 120 aldım. Sağlıkla kalın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esman -- 13 Ekim 2010; 18:59:14 >

• Binbaşı
      1054 Mesaj
      17 Ekim 2010 18:46:17
      Yukarıda da yazdım,fiyat performans açısından benim favorim şu..elektrikli süpürge parası bayılmayın bu aletlere;

premier pvc - 1273

deneyin,bana hak vereceksiniz

• Yüzbaşı
      856 Mesaj
      13 Kasım 2010 14:19:26
      bende şarjlı süpürge alcağım geçenlerde media markt ta fakir rct 122, 144 black&decker pd1200 modelleri denedim. rct 144 ile black&decker pd1200 ün çekim gücü gayet iyi gibi geldi bana rct 122 biraz daha az çekim gücüne sahipti ancak son kararımı verebilmiş değilim daha bu modelleri kullanan var mı?

GEREKSİZ CESARET APTALLIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR.
    • Teğmen
      126 Mesaj
      24 Ocak 2011 03:40:20
      konuyu güncel tutmak adına

• Yarbay
      10580 Mesaj
      06 Şubat 2011 13:49:47

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

araba için kullanan ve tavsiyesi olan varmı?çakmak soketli.

Bu tür bir süpürge bu tarihten sonra ben de aramaya başladım
      Ziya buyuk süpürgeyi çıakrtıp temizlemek sonra toplamak bayağı zor oluyor

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.
    • Yarbay
      10580 Mesaj
      06 Şubat 2011 14:04:42
      http://www.ereyon.com.t...05.aspx?ttype=Details#pt

Ben bunu buldum
      Black decker
      linkte 2 yorum var ince apartları da var denmiş
      Şöyle bir çıkıp bakacamm

Bir de şu var..
      http://www.pratikev.com....jsp?pInstanceId=2107120

Profili gizli olan bana da özel mesaj atmasin.
    • Teğmen
      126 Mesaj
      06 Şubat 2011 22:45:50
      Bende bu linkteki ürünü beğerndim hem emiş gücü hem evde hemde arbada kullanım kolaylığı var.

http://www.hizlial.com/...esi_28.035.1719.0001.htm
      Ayrıca 14.4 V olması da en büyük artılarından biri.

Unutmadan alacağınız süpürgelerde;
      1. Çekim gücü
      2. Ağırlık durumu (bazı süpürgelerin içindeki aküler/bataryalar eski tip olduklarından kullanımda sıkıntı çıkarabilmekte imiş)
      3. Şarj süresei ve kullanım süresi göz önüne alınmalı ve mağazalardan alırken bu konuda açıklamalr istenmelidir.

• Binbaşı
      1308 Mesaj
      04 Mayıs 2011 16:34:57
      arkadaşlar bu süpürgeyi kuılanan varmı ? biraz sesli çalışıyor denmiş ama tavsiye edermisiniz . Mutfakta kulanmak amaçlı ...

Blue House Bh 007 M Elektrikli Süpürge

http://www.hepsiburada....bh007m&categoryId=155123

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
      MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    • Er
      8 Mesaj
      11 Temmuz 2011 13:27:36
      Bende araba temizliği için almayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz bi ürün var mı???

• Onbaşı
      25 Mesaj
      11 Eylül 2011 15:48:12
      Kenwood'un hv190'ını 2 yıldır kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum (ev için söylüyorum). Temizlik yaparken düğmeye sürekli basılı tutmak zorundasınız ki bence mühendislik hatasıdır. İkincisi ve daha önemlisi çok çabuk tıkanıyor ve temizliği çok zor; bu da mühendislik hatası çünkü içerisine bir filtre vs. koymamışlar (kimisi bayan çorabı falan koyuyormuş filtre olarak). Ayrıca çok gürültülü çalışıyor (ilk aldığımda böyle değildi tabi). Çekişi gayet iyi, tek iyi yönü bu. Yenileri farklı olabilir sormak lazım..

• Er
      5 Mesaj
      29 Ekim 2011 01:25:18

<%=TheMechanic(life)%>
    • Teğmen
      126 Mesaj
      29 Ekim 2011 02:51:16
      Şiddetle Fakir ürünlerinden almanızı tavsiye ediyorum. RCT 122 modelinden aldık. Süper bir makina emiş gücü neredeyse normal süpürgeler kadar. Tek kusuru bana göre biraz ağır
      http://www.hizlial.com/...esi_28.035.1970.0042.htm

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Kasım 2011 17:47:51
      quote:

Orijinalden alıntı: MustafaHoca999

Kenwood'un hv190'ını 2 yıldır kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum (ev için söylüyorum). Temizlik yaparken düğmeye sürekli basılı tutmak zorundasınız ki bence mühendislik hatasıdır. İkincisi ve daha önemlisi çok çabuk tıkanıyor ve temizliği çok zor; bu da mühendislik hatası çünkü içerisine bir filtre vs. koymamışlar (kimisi bayan çorabı falan koyuyormuş filtre olarak). Ayrıca çok gürültülü çalışıyor (ilk aldığımda böyle değildi tabi). Çekişi gayet iyi, tek iyi yönü bu. Yenileri farklı olabilir sormak lazım..

Neden 3 ayrı konuya aynı mesajı yapıştırma ihtiyacı hissettiniz? Ben de kullanıyorum uzun süredir, bahsettiklerinizle alakası yok. Filtresi de var, çekiş gücü de çok yüksek. Tıkanmadan kastınızı zaten anlayamadım, öyle birşey mümkün değil. Ayrıca birçok şarjlı süpürge aynı mantıkla çalışıyor. Düğmeye bastınızmı ssürekli çalışmıyor, siz sadece çekim yaptıracağınız yere yanaşınca parmağınızla iterek kısa süreli çalıştırmış, böylece pilden tasarrruf etmiş oluyorsunuz. Gürültü konusuna gelince motor gücüyle alakalı olarak diğerlerine oranla fazla ses yapıyor, belki azaltılabilirdi ama bence fiyata direk yansıması olurdu.

• Binbaşı
      1054 Mesaj
      01 Kasım 2011 19:00:20
      quote:

Yukarıda da yazdım,fiyat performans açısından benim favorim şu..elektrikli süpürge parası bayılmayın bu aletlere;

premier pvc - 1273

deneyin,bana hak vereceksiniz

1 yıldan fazla oldu kullanalı, bu fiyata bu aleti tek geçerim !

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Kasım 2011 19:40:38
      quote:

Alıntıları Göster

1 yıldan fazla oldu kullanalı, bu fiyata bu aleti tek geçerim !

1. ilk olarak bana kesinlikle Premier'in P sinden bahsetmeyin. Çok acı hatıralarım var kendileriyle... Emin olun bedava verseniz premier almam, bir sürü iş çıkar başına...
      2. Hiç te o kadar ucuz değil, hata bana göre o marka için çok çok pahalı... http://pratikev.com/fra....jsp?pInstanceId=1245349 => 70-90 TL aralığında
      3. Bahsedilen kenwood 14,4 V iken bu 6 V.
      4. Çekim gücünü bence karşılaştırmaya gerek yok...
      5. Herkesin ihtiyacı/kullanım amacı farklıdır. (netbooklara da 500-600-700 TL vermeye gerek yoktur, herkes gitsin laptop alsın demenin mantıksız olması gibi)
      6. Diğer bahsedilen markalarla deneyim yaşamak lazım. Bazı marka Elektrik süpürgeleri (şarjlı olmayan, bildiğiniz dev gibi süpürge) ile deneyimim oldu, emin olun kenwood 'u onlara tercih ederim
      7. Zevk işte, sadece tipi için bile alınabilir...
      8. Bu kadar maddeye rağmen ben kullanmış olduğum kenwood'u tek geçemiyorum, daha mantıklısı denk gelir ve ihtiyacım olursa hatırlamam bile :) ...

• Binbaşı
      1054 Mesaj
      01 Kasım 2011 21:29:57
      quote:

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

Alıntıları Göster

1. ilk olarak bana kesinlikle Premier'in P sinden bahsetmeyin. Çok acı hatıralarım var kendileriyle... Emin olun bedava verseniz premier almam, bir sürü iş çıkar başına...
      2. Hiç te o kadar ucuz değil, hata bana göre o marka için çok çok pahalı... http://pratikev.com/fra....jsp?pInstanceId=1245349 => 70-90 TL aralığında
      3. Bahsedilen kenwood 14,4 V iken bu 6 V.
      4. Çekim gücünü bence karşılaştırmaya gerek yok...
      5. Herkesin ihtiyacı/kullanım amacı farklıdır. (netbooklara da 500-600-700 TL vermeye gerek yoktur, herkes gitsin laptop alsın demenin mantıksız olması gibi)
      6. Diğer bahsedilen markalarla deneyim yaşamak lazım. Bazı marka Elektrik süpürgeleri (şarjlı olmayan, bildiğiniz dev gibi süpürge) ile deneyimim oldu, emin olun kenwood 'u onlara tercih ederim
      7. Zevk işte, sadece tipi için bile alınabilir...
      8. Bu kadar maddeye rağmen ben kullanmış olduğum kenwood'u tek geçemiyorum, daha mantıklısı denk gelir ve ihtiyacım olursa hatırlamam bile :) ...

ben premieri 45 liraya almıştım, 1 yıl 4 ay kadar olmuş.
      fiyatı 75-85 civarına sıçramış, %50-60 zam yemiş

volt tek başına anlam ifade etmiyor

kaç watt o kenwood?
      bahsettiğim premier 50 watt

premierin bu aleti aslında kesinlikle bilinen premier kalitesinde değil..premier görünce ben de kaçardım ama bu alet başka

yukarıda adı geçen modelse( hv 190) baktım netten 14,4 volt yazıyor, ama kaç watt olduğu belli değil,makinanın altında yazıyor olabilir ,bi bakarsanız...

• Yarbay
      12131 Mesaj
      01 Kasım 2011 22:31:27

quote:

Alıntıları Göster

kaç watt o kenwood?

premierin bu aleti aslında kesinlikle bilinen premier kalitesinde değil..premier görünce ben de kaçardım ama bu alet başka

yukarıda adı geçen modelse( hv 190) baktım netten 14,4 volt yazıyor, ama kaç watt olduğu belli değil,makinanın altında yazıyor olabilir ,bi bakarsanız...

2 yıldan daha uzun bir süredir Fakir RCT 144 kullanıyorum, cokta memnunum ancak esimin ufak tefek kırıntılar icin yerde iki buklum olması hoşuma gitmiyor bu nedenle hem sarjli el süpürgesi hemde ayakta dik kullanıma uygun günlük ufak tefek kırıntılar icin bir süpürge arıyorum. Bu nedenle biraz arastirma yaptim ve Vestel ( Kore malı ) Twinmax 2in1 sarjli el süpürgesi almayı uygun buldum. Aldıktan sonra tecrubelerimi burada paylaşırım.

http://emagaza.vestel.c...ails.aspx?ProductID=1708

Burada fiyat 250.-TL ama araştırırsanız internette 150.-TL civarına temin edilebiliyor. Selamlar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

no one likes us, we don't care!

we are Ankaragücü
    • Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Kasım 2011 22:54:07
      quote:

kaç watt o kenwood?

Evet haklısınız, sadece volt hiçbişey ifade etmez ama genelde bu tür cihazlarda watt ile belirtilen volt değerleri orantılı olabiliyor. Volta bakarak az-çok gücünü kestirebilmiş oluyorsunuz.
      Kenwood'un altına baktım, söylediğiniz gibi watt değeri yazıyor: 105 Watt
      Bu da aradaki farkı anlatmaya yeter heralde. Arada 20-25 TL olduğunu düşünürsek, şu an için en mantıklısı gerçekten kenwood gibi görünüyor...

• Binbaşı
      1054 Mesaj
      01 Kasım 2011 23:08:00
      quote:

Alıntıları Göster

Evet haklısınız, sadece volt hiçbişey ifade etmez ama genelde bu tür cihazlarda watt ile belirtilen volt değerleri orantılı olabiliyor. Volta bakarak az-çok gücünü kestirebilmiş oluyorsunuz.
      Kenwood'un altına baktım, söylediğiniz gibi watt değeri yazıyor: 105 Watt
      Bu da aradaki farkı anlatmaya yeter heralde. Arada 20-25 TL olduğunu düşünürsek, şu an için en mantıklısı gerçekten kenwood gibi görünüyor...

Evet, 105 wattsa 20 lira daha ödemeye değer..yeni fiyat/performans ürünümüz kenwood hv 190

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Kasım 2011 23:13:35
      quote:

Evet, 105 wattsa 20 lira daha ödemeye değer..yeni fiyat/performans ürünümüz kenwood hv 190

Evet, ben de daha önce hiç bakmamıştım, sizin yazınız üzerine baktığımda gördüm.
      Açıkçası bakmadan önce en fazla 60-70W ile karşılaşacağımı düşünmüştüm.
      Gerçekten 105W iyi bir değer...

• Onbaşı
      25 Mesaj
      01 Aralık 2011 13:40:17
      fbuyukbalkan; aynı cevabı 3 konuya yapıştırdım çünkü okuyucular bir konuyu okuyup diğerini okumayabilirler. Yani bu şekilde okuma şansları artıyor, pratik olmakla ilgili. Diğer konularda da bunu yapıyorum (kontrol edebilirsiniz). Sonuçta alakasız yerlere yazmıyorum.

Ben ürünü alalı bayağı uzun zaman oldu, yenilerinde filtre olabilir (mesajımda da belirtmiştim) veya filtreden kastettiğimiz farklı şeyler olabilir. Bende bir tane daha el süpürgesi var ve onda filtre var, çabuk da tıkanmıyor ama onun da başka sorunları var. Ayrıca düğmesini de sürekli basılı tutmak zorunda değilsiniz. Eğer filtre ekledilerse Kenwood düşünülebilir, ben bendeki haliyle bu ürünü şahsen satın almam. Alana da kimse karışamaz zaten. Bu arada, tasarım gerçekten başarılı.

Emiş gücünün yüksek olduğunu ben de söyledim. Bu kez daha markalı bir şey deneyeceğim sanırım. Araştırmalarımız devam ediyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaHoca999 -- 1 Aralık 2011; 13:43:08 >

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Aralık 2011 13:50:18
      emiş gücü yüksek ama eğer ev içinde kullanılacaksa şimdilerde dik ve kablolu tipler çoğalmaya başladı. Çünkü emiş güçleri 1000-1200 watt civarlarında seyrediyor. Yani neredeyse normal elektrik süpürgesi kadar. Mesela Felix in 1000 watt olan modeli süper güçlü ve tavsiye ederim. Parçalanıp sadece şarjlı kadar kaıyor ve o şeklde de kullanılabiliyor. Tabiki sadece bir eksisi var, o da kablolu olması. Ama bence ev içinde çok problem olmaz...

• Yarbay
      12131 Mesaj
      01 Aralık 2011 13:53:01
      Merhabalar,

Bende Vestel Twin Max 2in1 almıştım ama memnun kalmadım, emiş gücü düşük geldi. Vestel Koşulsuz İade hakkımı kullanacağım. Bunun yerine Rowenta'nin dikey şarjlı süpürgesi düşünüyorum Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı? Çünkü aynı süpürgenin 18 veya 24 voltluk olanı var. Kullanan varsa bilgi rica edecektim. Teşekkürler

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      01 Aralık 2011 15:13:10
      ben buradan: felix lungo aldım,
      emiş gücünü bir test ederseniz gerçekten memnun kalabilirsiniz. teknosa daki görevli 5-6 değişik marka içinde en kuvvetlisinin bu olduğunu söylemişti..

• Yarbay
      12131 Mesaj
      01 Aralık 2011 15:31:36
      quote:

ben buradan: felix lungo aldım,
      emiş gücünü bir test ederseniz gerçekten memnun kalabilirsiniz. teknosa daki görevli 5-6 değişik marka içinde en kuvvetlisinin bu olduğunu söylemişti..

Hocam sanki Rowenta daha güçlüymüş gibi duruyor. Bir kaç AVM'de vitrinde görümüştüm bu hafta sonu gidip birinde deneyeceğim. Eğer iyise onu almayı düşünüyorum, albeside fena değil bu arada... Selamlar...

• Binbaşı
      1568 Mesaj
      13 Aralık 2011 11:52:20
      geçen yıl toz torbalı elektrik süpürgemiz kullanım ömrünü tamamladığı için yeni süpürge almıştık - arnica bora. su hazneli olduğu için her zaman kullanılmıyor. 1,5 yaşındaki oğlumuzun peşinden kırıntı toplamaktan yorulduk.

black decker in daha önce araç içi süpürgesini almıştım, çakmaklığa takılan. bir hayli memnunum makineden.

şarjlı süpürge için buradaki ve sitedeki benzer bir kaç topic i okumuştum. geçen hafta sonu mediamrkt e gittik. ilk tercihimiz fakir 122 veya 144 modeli idi. görevli bayan yakından ilgilendi eşimin detay soruları hem cevaplandırdı, hem hemen bütün süpürgeleri denememizi sağladı. en son black decker 1205 modelini beğendik, 165 tl deyince tamam alalım dedik ama bize gösterdikleri maalesef teşhir ürünü imiş ve başka yok bu son ürün dedi. zaten teşhir ürünü olduğu için bu fiyat normalde 200 tl nin üzerinde dedi. 1225 modelini gösterdi almadan çıktık.

her zaman alınacak bir ürün değil, evde gün içerisinde çok lazım oluyor, almışken iyisini alalım filan diye konuşurken internetten Black&Decker PV1225NPM modelinin siparişini verdim. kargo dahil 205 tl ye geldi. 4-5 gündür kullanıyoruz. sert zemin, halı, koltuk üzeri farketmiyor çekiş kuvveti iyi. halının üzerindeki kırıntıları süpürürken baktım içerisi yün yumağı olmuş. temizlemesi boşaltması kolay, yan taraftan açılan kapak ile haznesi boşaltılabiliyor. bir miktar gürültüsü var ama temizlik olarak size geri dönüyor. gürültüde çok abartılı değil. alacak olanlara tavsiye edebileceğim bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Altay Han -- 13 Aralık 2011; 12:17:33 >

Sayfa: [1] 2 3 4 5   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.