Şimdi Ara

'bootmgr eksik' ne demek? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
136.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var
    dell ins 5110 b67f67 pc yi freedos olarak yeni aldım. windows 7 yüklemeye çalıştım ancak yüklemeyi tamamladıktan sonra pc yi yeniden başlattığımda izin vermedi dell yazısı çıktıktan sonra ilerleedi tekrar tekrar başa dönmeye başladı. daha sonra windowsu yeniden yüklemek istedim ama başaramadım daha sonra kurduğum windovsuda biçimlendirerek sildim "BOOT MGR EKSİK" uyarısı veriyor.

1-bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-bcdedit /export C:\BCD_Backup yazıp enter a basın.

5- c: yazıp enter a basın

6- cd boot yazıp enter a basın

7- attrib bcd -s -h -r yazıp enter a basın.

8- ren c:\boot\bcd bcd.old yazıp enter a basın

9- bootrec /rebuildbcd yazıp enter a basın

10-İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın

DENEDİM

1-Bilgisayarınızı Windows DVD üzerinden boot ediyoruz.

2-Bilgisayarınızı onarın'ı seçiyoruz.

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-Komut Satırına >bootrec /fixboot
    yazıp Enter'a basıyoruz.

5- İşlem bitince aynı şekilde >bootrec /fixmbr yazıp
    Enter tıklıyoruz.

6- Sistemi yeniden başlattığımızda sorun düzelmiş olur.

DENEDİM KURULU BİR WİNDOVSUM YOK. BOOT MENÜSÜNE GİRMEK VE WİNDOWS KURULUMUYLA SÜRÜCÜ YÜKLE KISMINA GELMEK DIŞINDA BİR EYLEMDE BULUNAMIYORUM LTFEN YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  • Selam Arkadaslar..
    Malesef bu hata ile karsilasanlarin arasinda bende varim :)
    Ben Bir tane Kullanilmis leptop aldim. Üzerinde 40 Gb Resimler ve videolar vardi Hepsini Sildim ve Baslat calistirdan msconfig yazdim Bilgisayarin acilisinda calisan tüm programlari Devre disi yaptim.
    Bilgisayari kapatip format cd si taktim.
    actim harddiski 500 Gb den 100 c yaptim 400 ü de D yaptim hersey tamam iken Fotmat yükleniyordu birden bire durdu ..
    Ve Meshur olan bu güzel hatayi vermeye basladi.
    Format cd sini taktigimda Biostan Cd Dvd üzerinde calistiriyorum
    Baslamak icin bir tusa basin dediginde 5 saniye bekledigimde altinda BOOTGR Hatasi diyor Beklemeyipte birseye bassam Fotmat baslamak istiyor MAvi ekranda takiliyor oradan da baska ayarlar acamiyorum takiliyor
    Artik ne Güvenlik modda aca biliyorum ne Bilgisayar Ayarlarina gire biliyorum Gire bildigim tek nokta Bios Ayarlari onun disinda öldü kaldi
    Yardimlarinin icin simdiden Tesekkür ederim.
    Hayirli Günler-.
  • Arkadaslar bende sükür kurtuldum hemde cok kolay bir sekilde :)
    Aslinda cok ugrastim hatta en son biktim ve tamirciye götrdüm tamirci harddiskin bozuk dedi ben ise ümidimi kaybetmeden gene ugrastim ve kendim yaptim.
    harddisk bozuk degilmis.
    benim pc de ki sorun suydu..
    format atmaya calistigimda hep bootgr hatasi veriyordu
    her türlü yolu denedim olmadi.
    vista yülküydü windows 7 yüklemeye calistim degisik cd lerle denedim olmamisti
    cözümü ise baska bir sayfada yorum yapan bir arkadasin söyledigini yaptim oldu.
    CÖZÜM : Ben Format atmaya calisirken 500 Gb harddiski kendimce hep 100 Gb C: icin 360 Gb ta D: icin yapiyordum bu sekilde olunca Bittigimde 2. olan yani basta 100 GB lik yaptigim dosyayi secip devam ediyordum Yükleme esnasinda hata veriyordu..
    yapmamiz gereken sey bir asil ilk önce D: icin yapmak istedigimiz limiti seciyoruz harddiskten ve en son C: icin biraktiginiz limiti olusturup onu 3. cü olarak kaydeder yazen otomatik olarak ve onunla devam edeceksiniz. sorun hallolacak insAllah :)
    Asil fotmat atildiginda ilk olusturulan C olur diye biliyordum ama bu sorunla karsilastiktan sonra ilk olusan D oldu bisey anlamadim ama kisacasi siz Bu sorunla karsilasirsaniz Bootgr vs. yapacaginiz bir denemede Sonradan olusturdugunuz bölümle devam edin.
    basarilar.
  • arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xoge

arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktg26

quote:

Orijinalden alıntı: xoge

arkadaşlar aynı hatadan dolayı 5 saattir cebelleşiyorum bütün yazılanları yapmama rağmen ama şimdi çözdüm vista cd sini takın kurtarma diyin ve startup recovery i tıklayın kendisi çözüyor

benımde basıma geldı windows cd sini takıp başlangıc onarma yap duzelıyor. bootmgr diger adıyla sıstem ayırdı kısmı gumlemıs cozumude bu cd yı takıp baslangıc onarması yappmak yaptıktan sonra pc acılıo ve sıstem ayırdı bılgısayarıma gırınce windows gezgınınde gozukuyor ıstersen onuda gızleyebılıyorsun

ok. teşekkürler
  • Bende bu hatayı biraz önce aldım ama benim sistemim windows8 release preview. Nasıl sorunu çözebilirim?.

YARDIM EDİN LÜTFENNN !!!
  • BOOTMGR hatası çözüm
    bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
    1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
    buda videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salesman43 -- 23 Ağustos 2012; 16:04:17 >
  • Abi onla yazı yazılmış saatlerimi verdim...tam umudun bittiği anda...Salesman43 çıktı karşıma.Bravoooooo tebrikler :))))
  • Ya panpa ben bunun yüzünden casper laptopu servise yolladım tüh boşuna 9 gün pc siz geçti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce bu sorunla karşılaştım. Kasanın içini açmıştım. Daha sonra bilgisayarı da açınca karşıma bu problem çıktı. Çift hard disk kullanıyorum. Nedense bios önceliği işletim sistemi yüklü olmayan hdd üzerine vermiş. Ben de hemen windows yüklü olan hard diske öncelik verdim. Böylece bilgisayarım normal bir şekilde açılmış oldu ve problem ortadan kalktı.

Konuya fazla göz atamadım. Umarım bu mesaj aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur. Saygılar.

• usb bellek takılı kalmış çıkarıp başlattım oldu
  • Aynı sorun bendede bios güncelledikten sonra oldu 3 tane hdd takılıydı 2 adetinde xp yüklüydü birinde win7 biosta xp yüklü hdd ler seçiliydi sıralamayı en başa win7 gelecek şekilde değiştirdim sorun düzeldi

• bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: salesman43

BOOTMGR hatası çözüm
    bende çok uğraşmıştım dell marka win7 ultimate laptopta karşılaştım.komut satırları ile bir sonuça ulaşamadım.daha kolay ve basit bir çözümü varmış.
    1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin 2- Bilgisayarınızı onarın ı seçin 3-load driver seçeneğinden bilgisayarımdan windows cd içinde bu dosya var BOOTMGR bunu kopyalayıp C: sürücüsüne yapıştırıp çıkıyoruz işlem tamam.
    buda videosu
    http://www.youtube.com/watch?v=RZgzwnfm8Pk

Bütün komutları denedim olmadı sadece bu yolla açıldı ..

paylaşım için teşekkürler.. Sorunu olan arkadaşlar ilk bunu denesin mutlaka
  • ALLAH KİMSEYE BÖYLE BİR DERT VERMESİN... 1 GÜNÜMÜ YEDİ AMA SONUNDA BECERDİM... ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark1ALone

bios boot ayarlarından harddiski birinci sıraya al olmazsa format atmayı dene

önceliği biostan nasıl vereceğiz. Aynı hata bendede oldu. Vista vardı vin 7 kurdum. Sonra bide recovery programı kurup silmiştim. Sonra bu hata verdi bios ayarlarını tam aşama aşama anlatacak bi arkadaş var mı

• PC ya HDD yi yada HDD nin içindeki sistemi görmüyordur başka HDD varsa 1 den fazla ise windows o HDD den başlatmak ister 1 den çok HDD varsa bios tan ayarla düzelir yoksa HDD yi tanığından emin ol ve format at.
  • Acronisten dolayı böyle sorun yaşayan arkadaşlar biostan harddisk ayarlarına baksın

• BIOS'tan 1. hdd ile 2.nin yerini değiştirdim sorun düzeldi teşekkür ederim Durduk yere nasıl değişti ki onların yeri anlamadım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.