Şimdi Ara

'bootmgr eksik' ne demek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
3
Favori
136.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşler bilgisayarın açma tusuna bastığımda windows baslayamıyor ve bootmgr eksik diye bir uyarı çıkıyor, ctrl+alt+del yapıncada tekrar kapanıp aynısı oluyor ve windows baslatılamıyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba.Şimdiden teşekkürler

• çok teşekkür ederim ama keşke başka bir çözüm olabilseydi çünkü benim vista dvd de öyle bir menü çıkmıyor ama yinede çok teşekkürler
  • sanırım senin boot ayarlarında sorun var
    hiç boot ayarlarına bakmayı denedin mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: somagiz

çok teşekkür ederim ama keşke başka bir çözüm olabilseydi çünkü benim vista dvd de öyle bir menü çıkmıyor ama yinede çok teşekkürler

eger daha once vista kurulu bir diskin varsa:

o menuyu sen cikaramiyorsun, tüm vista dvd lerinde o menu cikar.

ama iddanda kararli isen birilerinden bir vista dvd si edin, Hakan IRMAK in verdigi linkte yapacagin islemler hangi vista dvd sini takarsan tak lisans sorununa yol acmaz.
  • Belki bu sorun için doğru cevap olmayabilir ama C: ye girip ordan hiç gizli dosyaları çıkartıp sildinmi işine yaramaz diye.Ben bi kere öyle yapmıştım sonradan buna benzer bi hata çıkmıstı yada bu hata çıkmıştı tam olarak hatırlamıyorum:S
  • hayır oyle bırsey yapmadım
  • slm benm pcde sorun var format attm ama sonra bootmgr eksik yazısı çkıyr altnda yeniden başlat ctrl+alt+del dyr neyapmam lazım lütfen yardm edn yardm edersenz çok sevnrm cvp beklyrm
  • Mrb kardelen87

Foruma hoşgeldin..

http://forum.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=bootmgr+eksik&criteria=AND&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=&forumid=183&topicreply=both&message=both&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+

Lütfen buradaki başlıklarda yazılan yorumları oku..Eğer çözüm olmazlar ise gel baştan alalım..
    Kolay gelsin
    (Eğer çözersen de nasıl çözdüğünü paylaş lütfen bizlerle)

• bunu google da arama yapıpta bir türlü cevap bulamayanlar için yazıyorum

bir makinaya
    orjinal windows u ne olduğu önemli değil
    vista yüklerseniz
    boot sektörü değişir ve adam gibi kaldırmazsanız
    bootmgr eksik hatası verir

yöntemi ise yerine vista yüklemek
    diyelimki bende oluşan sorun gibi
    elinizde başka bir marka laptop a uygun bir vista varsa
    öncelikle o vista cd sinde bulunan bütün dosyaları hdd ye yükliyceksiniz

sonra o hdd ile yeniden açacaksınız makinayı
    ve göreceksinizki bu sefer de
    siszteminizin markası bu vista ya uygun değil
    ondan sonrada temiz bir 7 cd si bulacaksınız ve sistemi onunla başlatacaksınız...

hepsi bu

http://www.egesell.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan26web -- 28 Aralık 2009; 3:23:52 >

• arkadaşlar mrb
    bu sorun bendede oldu
    çok uğraşlar sonucu yaptım

kısaca anlatıyım:
    birincisi bu sorun windows 7 veya başka bir işletim sisteminden bir üst işletim sistemine geçeken oluyor.
    eğer bilgisayarınızda wista yüklüyse win7 ye geçmişeniz bu sorun olmuşsa bilgisayarın yanında gelen wista recovery cd sibu işi otomatik hallediyor. eğer wista recovery cdsi yoksa hardiski cıkarıp başka bir pcye takıp o cdnin recoverysiyle hardiskinizi yapabilirsiniz. detaylı açıklamayı sonra yapıcam.
  • bu sorunla karşılaşan arkadaşlarımız lütfen kendi pcnizin recovery cd varsa onla bilgisayarınızı başlatıp işletim sisteminizi otomatik kurun. daha sonra istediğiniz işletim sistemini kurarsınız. recovery cd hardiskinizi otomatik olarak düzeltiyor bu nedenle başka program vs kullanmayınız işe yaramıyor. eğer recovery cdniz yoksa başka bir bilgisayara ait varsa hardiskinizi çıkarıp recovery cd si olan bilgisayara takın ve recovery yapın sonra hardiskinizi çıkarıp kendi pcnize takın ve istediğiniz işletim sistemini yükleyin.
  • 1-Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

3-Komut istemcisi ne tıklayın

4-bcdedit /export C:\BCD_Backup yazıp enter a basın.

5- c: yazıp enter a basın

6- cd boot yazıp enter a basın

7- attrib bcd -s -h -r yazıp enter a basın.

8- ren c:\boot\bcd bcd.old yazıp enter a basın

9- bootrec /rebuildbcd yazıp enter a basın

10-İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın
  • bu dediğiniz işlemlerin 4. basamagındaki komutu bilgisayarım tanımlayamıyor şu mesajı veriyo ''coomand or filename not recognized'' işleme diğer adımlardan devam edince son basamaktan sonra yine aynı şeyleri yazıyo napabilirim yardımcı olursanız çok sewinirim şimdiden teşekürler.....
  • ben de bu hata ile karşılaştım ve kendimce çözdüm

hatanın sebebi hardiskin dosya formatı idi.
    ntfs formatındaki harddiske xp yüklemeye kalktım ve bu hatayı gördüm

hard diske fat32 ile format attım hata kayboldu....

kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemdede -- 4 Ocak 2011; 0:01:36 >
  • Bootmgr dosyası zarar görmüş sanırım... İşletim sisteminizin CD'sini takın, ve onarma ekranından ''Başlangıç Onarma'' seçeneği ile onarma yapmayı deneyin... eğer düzelmezse format atın...
  • Bilgisayarınızı Windows DVD niz üzerinden boot edin

2-Bilgisayarınızı onarın ı seçin

4-bcdedit /export C:\BCD_Backup yazıp enter a basın.

5- c: yazıp enter a basın

6- cd boot yazıp enter a basın

7- attrib bcd -s -h -r yazıp enter a basın.

8- ren c:\boot\bcd bcd.old yazıp enter a basın
    9- bootrec /rebuildbcd yazıp enter a basın
    10-İşlemin tamamlanmasını bekleyin.Tamamlandığında exit yazıp enter a basın ve bilgisayarı yeniden başlatın umarım olur.. kolay gelsin..
  • öncelikle benim diyiceğim şeyleri biri dedimi bilmiyorum yorumları okumadım HDD sökün farklı bir pcye takıp ordan bilgisayarıma sağ tıklayıp disk yönetimi diyin orda kendi hdd bulun sonra C ve D yi biçimlendirin sonra birimleri silin sonra pcnize geri takıp formata geçin bu kadar
  • 1-Bilgisayarınızı Windows DVD üzerinden boot ediyoruz.

2-Bilgisayarınızı onarın'ı seçiyoruz.

4-Komut Satırına >bootrec /fixboot
    yazıp Enter'a basıyoruz.

5- İşlem bitince aynı şekilde >bootrec /fixmbr yazıp
    Enter tıklıyoruz.

6- Sistemi yeniden başlattığımızda sorun düzelmiş olur.

HepYek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HepYek -- 27 Ağustos 2011; 22:12:56 >
  • Merhaba forumda ve nette arama yaptım çözümü bulamayınca yazmaya karar verdim.
    Genelde vista ya da win 7 dvd si ile açarak repair seçeneği ile düzeldiği söyleniyor.
    Fakat bendeki sorun iki cdyi de denememe rağmen dil seçenekleri vs seçilecek bölüme gelmeden ekran kararıyor ve donuyor.
    Başka bir yolu var mı ?

xp ile deneyince ekteki hatayı veriyor format atamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liveshow -- 5 Şubat 2011; 0:12:23 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.