Şimdi Ara

Vectra C Gerçekten Bukadar Kötümü : ( (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
222
Cevap
1
Favori
177.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skocaci

quote:

Orijinalden alıntı: darkmoon34

2004 de 2006 da aynı yakıyor 10 civarı şehr içi buda d sınıfı o kütlede o hacimde bir araç için çok doğal.. vectra yukardada yazdım güzel araçdır sadece nazikdir hor kullanılmaya bakımsız bırakılmaya gelmez..

Ben 2004 ile 2006 nın motorlar farklı diye duymuştum.

evet 2006 larda twinport motor var ama bu motorun yakıta bir ekonomisi yok şehir içinde sadece eski 1.6 ecoteclerde belli bir km den sonra yağ yakma sıkıntısı vardı bu yeni ecoteclerde o sıkıntı yok birazda eski 1.6 ya göre daha performanslı zaten 10 beygirde fazla olması lazım eskiler 105 yeniler 115 di sanırım şimdi tam net hatırlamıyorum..

quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

quote:

Orijinalden alıntı: siyah845

vectra gitmiyor dıyen arkadaslara cevabım aşagıda resim herseyi anlatıyor 2006 model 1,6 benzinlı

Vectra C Gerçekten Bukadar Kötümü : (

yuhhhh bende 2.0 motor vectra b2 var 250 diyor bu 1.6 ile 260 he imkansız devir saatini neden çekmemişler

1.6 o hızı göremez zaten eski 1.6 nın fabrika verisi son sürati yani teknik veri olarak son sürati 192 km dir .. yeni 1.6 twinportun ise 194km dir..

diyebilirsiniz neden 260 kadran var araçda opel her aracına özel parça üretmez bir aracın bir modelindeki parçayı genelde aynı modeldeki tüm araçlarına kullanır.. yani bu kadran 1.6 dada var 2.0 dada var.. tek opc lerdeki kadran farklı diye biliyorum.

• İlgin için çok teşekkür ederim darkmoon34.
    2004 modelleri tavsiye edermisin. İlk arabam olacak. Yakıt dışında herhangi olumsuz bir yanı varmıdır? Yağ yakma sorunu kaç km den sonra oluyor. Birde olması muhtemel mi?
  • hayır olması muhtemel değil yakmayanlarıda var bu aracın bakımıylada alakalı bir şey.. 2004 sunrooflu elektrikli deri koltuklu full bir elegance alırsan çok memnun kalıcağına inanıyorum sattınmıda o dolulukda kolay kolay araç bulamassın yokluğunu hissedersin..

opellerin fazla ciddiye alınıcak kronik sorunları yokdur ama incik boncuk işleride olur ara sıra mesela içindeki plastik aksamdan kışları bazen sesler gelir
    çukura girdinmi garç gurç amortisörden falan ses gelir araç soğukken ama büyütülücek şeyler değil hissetmessin bile..

vectra çok güzel arabadır ben tavsiye ederim hem alman alıcaksın hem sağlam hemde dolu bir araba hemde çok düşük yerli araba fiyatına.. önemli olan temiz bir tane bulman buluran ikiye üçe bakma al iki üçün cimriliğini yaparsan alırken sanayide o farkı bolcana ödersin..

bence alırsan temiz bir tane çok memnun kalırsın ama hor kullanılmış bir tane alırsanda sanayiden çıkamassın gerçi bu tüm araçlar için geçerli ama opel heleki vectra biraz nazik bol sensör beyin elektroniği olan bir araba..

• quote:

hayır olması muhtemel değil yakmayanlarıda var bu aracın bakımıylada alakalı bir şey.. 2004 sunrooflu elektrikli deri koltuklu full bir elegance alırsan çok memnun kalıcağına inanıyorum sattınmıda o dolulukda kolay kolay araç bulamassın yokluğunu hissedersin..

opellerin fazla ciddiye alınıcak kronik sorunları yokdur ama incik boncuk işleride olur ara sıra mesela içindeki plastik aksamdan kışları bazen sesler gelir
    çukura girdinmi garç gurç amortisörden falan ses gelir araç soğukken ama büyütülücek şeyler değil hissetmessin bile..

vectra çok güzel arabadır ben tavsiye ederim hem alman alıcaksın hem sağlam hemde dolu bir araba hemde çok düşük yerli araba fiyatına.. önemli olan temiz bir tane bulman buluran ikiye üçe bakma al iki üçün cimriliğini yaparsan alırken sanayide o farkı bolcana ödersin..

bence alırsan temiz bir tane çok memnun kalırsın ama hor kullanılmış bir tane alırsanda sanayiden çıkamassın gerçi bu tüm araçlar için geçerli ama opel heleki vectra biraz nazik bol sensör beyin elektroniği olan bir araba..

üstad satılık elegance piyasada fazla yok. alan satmıyor herhalde :) satanda yüksek istiyor.
    Max. 80 bine kadar bakıyorum. artık comfort veya elegance hangisi denk gelirse.
    saygılar...

• arkadaşımda 2005 elegance var aracını km den ötürü satmaya niyetlendi o kadar piyasayı aradı taradı kendi aracına denk bir araç istediği fiyatlarda bulamadı kendi aracının donanımda seviyesinde d segmentinde birazda olmuşken şu anki aracımdan modelli olsun dedi 2007-2008 araçlara falan bakıyordu 50-60 bin tl den aşağı adam gibi d segmentinde dolu bir araç yok..

onunda kendi aracını satıp o kadar fark koymasına imkan yok üstelik satıcak sırf modelli diye gene aynı donanımda cebinden fazla para verip yeni araç alıcak..
    şu anda aracında sıkıntı yok aracı 240 binde motor bittiği yerde motoru sıfırlatıcak 3 bin tl de özel servisden fiyat aldı öyle rektifiye falanda değil motor bildiğin revizyona girip sıfırlanıcak fabrikadan ilk günkü çıkmış gibi.. sonra bir 200-300 bin km daha biner gönül rahatlığıyla..
  • quote:

arkadaşımda 2005 elegance var aracını km den ötürü satmaya niyetlendi o kadar piyasayı aradı taradı kendi aracına denk bir araç istediği fiyatlarda bulamadı kendi aracının donanımda seviyesinde d segmentinde birazda olmuşken şu anki aracımdan modelli olsun dedi 2007-2008 araçlara falan bakıyordu 50-60 bin tl den aşağı adam gibi d segmentinde dolu bir araç yok..

onunda kendi aracını satıp o kadar fark koymasına imkan yok üstelik satıcak sırf modelli diye gene aynı donanımda cebinden fazla para verip yeni araç alıcak..
    şu anda aracında sıkıntı yok aracı 240 binde motor bittiği yerde motoru sıfırlatıcak 3 bin tl de özel servisden fiyat aldı öyle rektifiye falanda değil motor bildiğin revizyona girip sıfırlanıcak fabrikadan ilk günkü çıkmış gibi.. sonra bir 200-300 bin km daha biner gönül rahatlığıyla..

yani satmak için iyi bir nedene ihtiyacı var :)

• şu vergileri düşsün yaşdan ötürü ilerden bende bir 2.2t elegance yada 2.0t elegance yada güzel bir 3.0 cdti signum c kasa kesinlikle düşünüyorum alıcam kapıma koyucam herhalde son arabam olur.. bu tür yüksek hacimli vectraların donanımı birde 1.6 normal elegancelardanda fazla motorları yüksek hacimli olduğu için opel doldurmuş ağzına kadar araçları.. normalde opelde göremiyceğin sadece bmw mercedes gibi premium araçlarda görebiliceğin pek çok donanım ve aksesuar vardır bu tip yüksek hacimli vectralarda..

ama şu an için erken hayla vergileri el yakıyor..
  • quote:

şu vergileri düşsün yaşdan ötürü ilerden bende bir 2.2t elegance yada 2.0t elegance yada güzel bir 3.0 cdti signum c kasa kesinlikle düşünüyorum alıcam kapıma koyucam herhalde son arabam olur.. bu tür yüksek hacimli vectraların donanımı birde 1.6 normal elegancelardanda fazla motorları yüksek hacimli olduğu için opel doldurmuş ağzına kadar araçları.. normalde opelde göremiyceğin sadece bmw mercedes gibi premium araçlarda görebiliceğin pek çok donanım ve aksesuar vardır bu tip yüksek hacimli vectralarda..

ama şu an için erken hayla vergileri el yakıyor..

Evet 2.2 lerin vergileri gerçekten el yakıyor.
  • Benimde var 2004 1.6 tüplü pek tavsiye etmiyorum ama tüple sehir içi uygun fiyat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Cortez

Benimde var 2004 1.6 tüplü pek tavsiye etmiyorum ama tüple sehir içi uygun fiyat..

yakıtından dolayımı tavsiye etmiyorsunuz
  • 2004Model 2005 trafiğe çıkışlı Vectra c Elegance 1.6 var bizde de. Yaklaşık 2 sene önce landirenzo Omegas LPG sistemi taktırdık 60000kmde iken. Şu an 85000km'de. Henüz baskı balata bile değişmedi. Triger seti değişti sadece.
    90000km'de değiştirmeyi düşünüyoruz baskı balatayı.
    Ankara'da yoğun trafikte lpgde yaklaşık 28kr yakıyor. Uzun yolda iki hafta önce denedim Kocaeline gidiş geliş olarak ortalama 20-22kr civarında yaktı ama sürekli 150-170 arası gittim düğüne yetişmek için. Dönüşte 110-130 arası geldim. Yol bilgisayarı ortalama 7lt civarı gösteriyortu toplam yolculuk için. Araabada 5 kişiydik giderken yükümüz normaldi ama dönerken bagaj ağzına kadar doluydu ve Dönüşte Bolu ve Çamlıdere'ye girip şehir içinde dolaştık biraz.
    Arabanın konforu özellikleri gerçekten harika. Vectra alınacaksa kesinlikle elegance donanımlısı alınmalı.
    Yol tutuş olarak bir önceki arabamız olan 2001 Astra 1.6 Elegance'dan bariz daha iyi diyemem ama uzun yolda yüksek hızlarda daha geniş tabanlı lastikler ve daha ağır olmasının verdiği avantajla inanılmaz stabil yol alabiliyorsunuz. Ayrıca arabanın limitlerini görmek için yaz ve kış kuru/ıslak testlerde arabayı sadece yazlık lastiklerle 7 derece civarında kullanırken 70 şle 90 derecelik bir viraja çok keskin girerek biraz arkadan kaydırabildim. Onun dışında lassa Snowways 2 kışlık lastikler varken tövbe kaymıyor. Defalarca el freni ile kaydırmaya çalıştım sadece buzlu yolda kaydırabildim. Araba inanılmaz oturuyor yere.
    Motor konusunda malesef ağırlığı biraz hissediliyor. Öndeki arabamız olan Astra'ya göre bariz daha yavaş bir araba ama bu şehir içinde veya uzun yolda çok anlaşılabilecek bir ağırlık değil. Sadece yokuşlarda geriden devrini alarak gelmezseniz mecburen bir küçük vitese düşmek zorunda kalıyorsunuz.
    Ama açıkcası bu kadar konfor ve güvenlik söz konusu olduğunda ben performansı çokta sorun etmiyorum.
    Ama tabi ki imkanım olsa hiç düşünmeden 2.0T Elegance alırım şu an. Hatta şu an çok temiz 2006-2008 arası bulabilsek hemen alırız. O kadar memnunuz yani.
    Bu arada soğuk havalarda amortisörlerden bizim arabada da ses geliyor gacırtı gibi. Baya baktırdık ama bulamadık. En son amortisörlerden olduğuna kanaat getirdik ama değiştirmedik.

Durum böyle yardımcı olmamı istediğiniz bir konu olursa her zaman cevaplarım..
    İyi akşamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Skocaci

quote:

Orijinalden alıntı: Juan Cortez

Benimde var 2004 1.6 tüplü pek tavsiye etmiyorum ama tüple sehir içi uygun fiyat..

yakıtından dolayımı tavsiye etmiyorsunuz

yakıtından dolayı degıl tüp takınca fazla yakmıyor. Ama araba takos kardeşim o yüzden
  • bendede 2008 modeli var araç genel olarak oturaklı ve tok bir yapıya sahip,yakışı fena değil,parçalarıda çok pahalı değil ama hakkaten gitmiyor,yani bu arabaya gidiyor diyenlerin objektif olduklarını düşünmüyorum, uzun yolda sollamalar kabus,kaptırınca gidiyor ama ara hızlanmaları çok kötü,yokuşta çekmiyor,haaa şehir içinde ise bence yeterli genel olarak güzel birde kapı kolları elfreni soyulmasa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: guvenxoca

bendede 2008 modeli var araç genel olarak oturaklı ve tok bir yapıya sahip,yakışı fena değil,parçalarıda çok pahalı değil ama hakkaten gitmiyor,yani bu arabaya gidiyor diyenlerin objektif olduklarını düşünmüyorum, uzun yolda sollamalar kabus,kaptırınca gidiyor ama ara hızlanmaları çok kötü,yokuşta çekmiyor,haaa şehir içinde ise bence yeterli genel olarak güzel birde kapı kolları elfreni soyulmasa...

ben şuanda vectra 2005 design edition almak üzereyim.Bu arabanın motoru hakkında iyi yorumlar yok denecek kadar az gerçekten binilmeyecek kadar kötümü.teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

bendede 2008 modeli var araç genel olarak oturaklı ve tok bir yapıya sahip,yakışı fena değil,parçalarıda çok pahalı değil ama hakkaten gitmiyor,yani bu arabaya gidiyor diyenlerin objektif olduklarını düşünmüyorum, uzun yolda sollamalar kabus,kaptırınca gidiyor ama ara hızlanmaları çok kötü,yokuşta çekmiyor,haaa şehir içinde ise bence yeterli genel olarak güzel birde kapı kolları elfreni soyulmasa...

ben şuanda vectra 2005 design edition almak üzereyim.Bu arabanın motoru hakkında iyi yorumlar yok denecek kadar az gerçekten binilmeyecek kadar kötümü.teşekkür ederim.

valla ustadım,vectralarda 2006 sonrası xep kodlu motor kullanılmış ve bu motorun herhangibir sıkıntısı yok,2004-2005 ler bildiğim kadarıyla xe.motor kodlu be kronik yağ eksiltme sorunu var,o yüzden sıkıntılı diye söyleniyor,alacaksan tavsiye 2006 üzeri makyajlı kasa alman,herhangibir sıkıntısı yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

valla ustadım,vectralarda 2006 sonrası xep kodlu motor kullanılmış ve bu motorun herhangibir sıkıntısı yok,2004-2005 ler bildiğim kadarıyla xe.motor kodlu be kronik yağ eksiltme sorunu var,o yüzden sıkıntılı diye söyleniyor,alacaksan tavsiye 2006 üzeri makyajlı kasa alman,herhangibir sıkıntısı yok

peki teşekkür ederim..

• Arkadaşlar vectra b 1.6 ya söylenen laf,konuyu hortlatmama neden oldu kusura bakmayın.

Beygirini torkunu rakamsal olarak bilmem.Ancak 1.6 motor vectrayı çatır çatır problemsiz taşıyor.Vectra B den bahsediyorum ama.C yi kullanmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.berkay

2004Model 2005 trafiğe çıkışlı Vectra c Elegance 1.6 var bizde de. Yaklaşık 2 sene önce landirenzo Omegas LPG sistemi taktırdık 60000kmde iken. Şu an 85000km'de. Henüz baskı balata bile değişmedi. Triger seti değişti sadece.
    90000km'de değiştirmeyi düşünüyoruz baskı balatayı.
    Ankara'da yoğun trafikte lpgde yaklaşık 28kr yakıyor. Uzun yolda iki hafta önce denedim Kocaeline gidiş geliş olarak ortalama 20-22kr civarında yaktı ama sürekli 150-170 arası gittim düğüne yetişmek için. Dönüşte 110-130 arası geldim. Yol bilgisayarı ortalama 7lt civarı gösteriyortu toplam yolculuk için. Araabada 5 kişiydik giderken yükümüz normaldi ama dönerken bagaj ağzına kadar doluydu ve Dönüşte Bolu ve Çamlıdere'ye girip şehir içinde dolaştık biraz.
    Arabanın konforu özellikleri gerçekten harika. Vectra alınacaksa kesinlikle elegance donanımlısı alınmalı.
    Yol tutuş olarak bir önceki arabamız olan 2001 Astra 1.6 Elegance'dan bariz daha iyi diyemem ama uzun yolda yüksek hızlarda daha geniş tabanlı lastikler ve daha ağır olmasının verdiği avantajla inanılmaz stabil yol alabiliyorsunuz. Ayrıca arabanın limitlerini görmek için yaz ve kış kuru/ıslak testlerde arabayı sadece yazlık lastiklerle 7 derece civarında kullanırken 70 şle 90 derecelik bir viraja çok keskin girerek biraz arkadan kaydırabildim. Onun dışında lassa Snowways 2 kışlık lastikler varken tövbe kaymıyor. Defalarca el freni ile kaydırmaya çalıştım sadece buzlu yolda kaydırabildim. Araba inanılmaz oturuyor yere.
    Motor konusunda malesef ağırlığı biraz hissediliyor. Öndeki arabamız olan Astra'ya göre bariz daha yavaş bir araba ama bu şehir içinde veya uzun yolda çok anlaşılabilecek bir ağırlık değil. Sadece yokuşlarda geriden devrini alarak gelmezseniz mecburen bir küçük vitese düşmek zorunda kalıyorsunuz.
    Ama açıkcası bu kadar konfor ve güvenlik söz konusu olduğunda ben performansı çokta sorun etmiyorum.
    Ama tabi ki imkanım olsa hiç düşünmeden 2.0T Elegance alırım şu an. Hatta şu an çok temiz 2006-2008 arası bulabilsek hemen alırız. O kadar memnunuz yani.
    Bu arada soğuk havalarda amortisörlerden bizim arabada da ses geliyor gacırtı gibi. Baya baktırdık ama bulamadık. En son amortisörlerden olduğuna kanaat getirdik ama değiştirmedik.

Durum böyle yardımcı olmamı istediğiniz bir konu olursa her zaman cevaplarım..
    İyi akşamlar..

o ses arka amortisörler ve burçlardan geliyor.her ikisinide değiştirmeniz gerek.bazı vectralarda görülen bi sorun.

• Merhaba, bende 2.0cd vectra b var 98 vectra c icinde hantal diyorlar onu satip c kasa alsam sizce cok fark edermi tesekkurler iyi forumlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERNESTO ZAPATİSTA

KAFAYI KUMA GÖMMENİN BİR ANLAMI YOK. 1,6 BENZİNLİ MOTOR NE AVENSİSİ NE VECTRAYI NEDE PASSATIN KASASINI KALDIRMIYOR. KALDIRMADIĞI GİBİDE BİDE FAZLACA BENZİN TÜKETİYOR. ARAÇ TERCİHİ ZEVK MESELESİ. NACİZANE GÖRÜŞÜM ; AVENSİS, VECTRTA YADA PASSAT YADA MONDEO ALACAKSANIZ EN AZ 1,8 MOTOR OLMALI. YOKSA RAMPADA KAMYONLARIN ARKASINA TAKILIR GİDERSİNİZ VE SİZİ TUTUP 1,3 MULTİJET ALBEA YADA 1,3 ASTRA DİZEL SOLLADIĞINDA BAKAKALIRSINIZ.

nasıl sollayacakmış 1.3 Astra yada Albea 1600 Vectrayı ? Teknik veriden haberin yok bari yorum yapmada bişey biliyo sansınlar ya bizim insanımız böyle işte 3-5 nm torku görünce 1.3 Astra yı roket sanır :)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.