Şimdi Ara

Teknoloji insanı mutlu mu eder mutsuz mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
22.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu benim münazara konum, ben mutsuz ederi savunuyorum.hem kendi aramızda tatlı bir tartışma olsun hemde feyz alıyım istedim, yorumlarınız?

• Mutsuz eder.Neden diye sorarlarsa beni örnek gösterirsin.
  • Aslında bu göreceli bir durum.

Eğer teknolojiyi en doğru şekilde kullanmayı kendimize alışkanlık edersek,teknolojinin iyi yönlerini ve avantajlarını günlük yaşantımızda kendi benliğimizden ödün vermeden kullanabilirsek ozaman teknolojinin gerçekten kişiyi mutlu edeceği kaanatindeyim.

Fakat,kişi veya kişiler teknolojiyi kötü emelleri doğrultusunda,insanlığa zarar verme vs. gibi şeylerde kullanırsa bir süre sonra verdiği zarardan kendisininde zarar görmesi kaçınılamaz.Bu doğrultuda teknoloji kişiyi veya kişileri mutsuz eder.

Yani tamamen bizlerin ellerinde mutlu olmak veya olmamak.Yalnızca teknoloji açısından değil tüm kulvarlarda bu böyledir bence.

Saygılarımla..
  • teknolojinin bizi kullanmasına izin vermediğimiz sürece sanırım mutlu edebilir.
  • Çok basit kesinlikle MUTLU eder..

AMA bir sorun çıktığında ÇOK PARAYA aldıysan çok çok çok MUTSUZ eder..

Biter..
  • Mutlumu eder mutsuzmu eder onu bilemiyeceğim ama tembelleştirdiği kesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

Mutlumu eder mutsuzmu eder onu bilemiyeceğim ama tembelleştirdiği kesin

+ bağımlılık ettiğide kesin.
  • Herşey insanı mutlu yada mutsuz edebilir. Mesele kendine nasıl faydalı hale getirdiğine bağlı. Ancak teknolji gelişmesiyle insanların ruhsal olarak birbirinden uzaklaşması belki mutsuz yapıyor olabilir ama bunları ayrı düşünmek lazım.
  • Genede küçük olaylardan mutlu olmak derim.Teknoloji her yere girmiş olsada bügün bankamatikten cep telefonuna kontör yüklenen bir devirdeyiz(en basit örnek)
  • bence mutsuz eder. Çünkü muhakkak ki daha güçlü silahlar yapmak icin kullanılacak eninde sonunda. Ama şu an ona mahkumuz malesef
  • Teknoloji ilerlemektir. Teknolojinin mutsuz etmesi gibi birşey söz konusu olamaz.Teknolojiyi yapan da insanoğlu kullanan da insanoğlu. Dolasiyle, örneğin bir atom bombası yüzünden binlerce insan ölüyorsa eğer, bunun tek sorumlusu o atom bombasını kullanan insanoğludur. Teknolojinin kontrolü bizlerde olduğuna göre gelişen teknojide ortaya çıkan veya çıkacak zararların sorumlusu teknoji değil biziz. Ve eğer insanlar, yeni icatlar, yeni keşifler yapmasaydı şuan hala mağaralarda yaşıyor olurduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Criminal Origin -- 12 Şubat 2008; 3:20:34 >
  • Mağaralarda yaşarken dahamı mutsuz olurduk? Bunuda sormak lazım bi..

4-5 sene evel kutuplarda tamamen izole edilmiş bir yerde şuan dünyada kullanılan teknolojik aletlerin hiçbirinin olmadığı biryer yaptılr ve içerisine bir köy koyup halkı yaşattılar.Discovery channelda gösteriyordu sanırım Vikinglerle ilgili bir belgeseldi.Amerikayı ilk onların keşfetmesiyle ilgili bir çalışmaydı...

Demek istediğim teknoloji olmasaydı biz eski uygarlıklar gibi olsaydık mutsuz mu olurduk? Kayıp uygarlıklar MU ve Atlantis uygarlıklarında teknoloji bizim gibi gelişmemesine karşım mimari ve astronomi inanılmaz gelişmişti.Takvimler,yapıtlar,inançlar hala incelenmekte hala üstünde konuşulmakta...

Teknoloji dediğimiz bizi mutluda eder mutsuzda nasıl insan oğlu hem kötü hemde iyi olabiliryorsa teknolojide böyle bir durum.
    Mutlu ve mutsuzluk kavramı İnsan psikolojisiyle alakalı bir durum olduğu için çok karışık bir durum. amma durum kullanmışım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendenbenden -- 12 Şubat 2008; 4:20:34 >
  • Vakti zamanında öyle bir konu açmıştım..

İçlerinde güzel yorumlar var belki sana yardımcı olur..

http://forum.donanimhaber.com/m_16880871/mpage_1/key_TEKNOLOJi%2CiNSANLARA%2CHER%2CZAMAN%2CMUTLULUK%2CGETiRiRMi/tm.htm
  • @sendenbenden

Asıl mesele mutlu olmak ya da olmamak değilki. İnsan an gelir karnını doyurduğu zamanda mutlu olur. Asıl mesele teknolojinin bir ihtiyaç olup olmasıdır ki ihtiyaçtır. Daha doğrusu "gelişim" ihtiyaçtır. (Dolasıyle gelişimde beraberinde teknolojiyi getirir) Çünkü insan meraklı bir varlıktır. Örneğin ben, gece gökyüzüne baktığımda o simsiyah karanlığın ve parlak noktaların ne olduğunu hiç bir zaman öğrenemeyecek olmayı istemezdim. Bu örnek gibi 100 lerce örnek verilebilir. Bize tüm bunları teknoloji sağlar. Teknoloji bize ait. İster yararımıza ister zararımıza kullanırız. Kendimiz eder kendimiz buluruz. Sabah akşam hayvan avlayarak ve günde 3 öğün çiğ et ve ot yiyerek tatmin olurum diyen varsa buyursun dağlar herkeze açık
  • eğer teknoloji insanı mutsuz eder diyorsak, neden çoğu insanın hayalinde emekli olup sakin bir sahil kasabasında torunlarını büyütmek vardır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onlyone -- 13 Şubat 2008; 11:08:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

@sendenbenden

Asıl mesele mutlu olmak ya da olmamak değilki. İnsan an gelir karnını doyurduğu zamanda mutlu olur. Asıl mesele teknolojinin bir ihtiyaç olup olmasıdır ki ihtiyaçtır. Daha doğrusu "gelişim" ihtiyaçtır. (Dolasıyle gelişimde beraberinde teknolojiyi getirir) Çünkü insan meraklı bir varlıktır. Örneğin ben, gece gökyüzüne baktığımda o simsiyah karanlığın ve parlak noktaların ne olduğunu hiç bir zaman öğrenemeyecek olmayı istemezdim. Bu örnek gibi 100 lerce örnek verilebilir. Bize tüm bunları teknoloji sağlar. Teknoloji bize ait. İster yararımıza ister zararımıza kullanırız. Kendimiz eder kendimiz buluruz. Sabah akşam hayvan avlayarak ve günde 3 öğün çiğ et ve ot yiyerek tatmin olurum diyen varsa buyursun dağlar herkeze açık

ama konumuz teknoloji mutlumu eder mutsuzmu....
  • bi yerden sonra gelişmek insalık için gereksizdi bence [her gelişim bir başka seyin gerilemesini söz konusu edeceğinden dolayı]

artık gelişim ya daha ölümcül silah üretmek için yada ps 4 ü cıkarmak için .
  • Teknolojik ilerlemenin gereksiz olduğunu düşünen bir elektronik mühendisiyim.

Çok uzun anlatmak istemiyorum ama şöyle özetliyim (hayatı, dünyayı vs vs ....) "anlamak" adına yapılan teknolojiden yanayım. Hayatı kolaylaştırmak adına gelişen teknolojiyi gereksiz buluyorum. Gerçi her iki durumda da insanların problemleri azalmıyor insan her halükarda yeni problemler üretebilen mi mahlukat . Özetle bana göre teknoloji mutlulukla pek ilintili bir konu değil.
  • Teknoloji şu dunyada gelişmese daha iyi

Niye ?

Kardeşim savaş denen bişiy war

adamlar bir bombada yuz binlerce insan katledebilir

Geçenlerde bi tarih hocası soyle dedi

bi dunya savası daha olursa uygarlık taş devrine kadar geriler

Dunyada devamlı barış olacakki teknoloji yararlı olsun

Onun icin sosyalizm falan her ulkede olsa bu sorunlarda cozulur daha niceleri ama

gel sen bunu insanlara anlat KOMunist deyince insan yiyen varlık geliyo herkesin aklına

yaz yaz bitmez bunlar ....
  • Teknoloji bir tarla gibidir. Ne ekmek istediğinize bağlıdır biçecekleriniz...
    Kullanılış amacı önem arz etmektedir.

Atom bombasının icadı buna en güzel örneklerden bir tanesidir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.