Şimdi Ara

Triger kayış değişimi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
107
Cevap
1
Favori
118.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2001 pejo 206 otomobilim var..aldığımda 45 bin km di..şimdi 65 bin km ye yaklaştı...triger kayışı hiç değişmemiş...ne zaman değiştirmeliyim.....birde bakımını yaptırdığım ustama maliyeti ne kadar olur diye sordum...400-450 arası bir maaliyetinin olacağı söylendi..bu kadar yüksek olurmu...çok şaşırdım....değişim fiyatı genelde ne kadardır?...başka yerde daha ucuza yaptırabilirmiyim...özellikle Ankara da böyle ucuz bir yer varsa sevinirim....bilgilendirirseniz sevinirim...selamlar.

• Arkadaşlar bilmeyenler için bir uyarıda bulunmak istiyorum...
    Triger değişimi çok önemlidir ve bakma ile değişim zamanının gelip gelmediği anlaşılmaz.Kilometre ve yılla alakalı bir malzeme.2000 ve daha düşük modeller 60.000 km veya 5 yıl 2001 ve üzeri modeller ise 80.000 veya 5 yıldır.www.simgepeugeotankara.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: hertha4life

quote:

Orijinalden alıntı: cartl_ak

quote:

quote:

arabamı (2004 307 1.4hdi) 140000 ağustos2011 de satın aldım. aracı satan vatandaşa tiriger kayışı değiştimi diye sordum. lafı geveledi değişti galiba dedi.
    konudan bi haberdi galiba şimdi araç 148000 de konuyu okuyunca içime bi kurt düştü.
    şimdi gidip değiştirsem, daha önce değişmiş ise yazık olacak çöpe gidecek para. değiştirmesem, daha önce hiç değişmemişsse bana çok masraf açacak...
    ikileme düştüm şimdi inş şu 240000 efsanesi doğrudur. benim araç için değişim periyodunu bilen varsa uyarsın lütfen

Öncelikle aklınızda triger setinin ne zaman değiştiği ile ilgili bir sorun varsa kesinlikle bir an önce değiştirin. Önceden ya değişmişse yazık olacak diye düşünmeyin çünkü eğer değişmemişse ve koparsa araca zararı çok daha büyük olacaktır. Kafanız rahat olur, bende aracı 2. el almıştım, ilk yaptığım şey triger setini değiştirmek oldu. Dizellerde her 80.000 km de değişmesi öngörülüyor.

teşekkürler. ilk iş değiştirecem.
    ikinci iş "pirinha encore 7" navigasyonlu multimedia oynatıcısı (tavsiye ederim) çok araştırdım.

http://forum.donanimhaber.com/m_35005075/tm.htm

bu linkteki cihazdan bahsediyordum, biraz pahalı ama harika bence, para biriktirip almak lazım

ürün güzelmiş ama çok pahalı geldi bana. benzer tam uyumlu başka markalarda var ama bana değmez gibi geliyor.

pirinha forumda destek amaclı bi topic açmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_9/f_/key_//tm.htm
    bu topic de encore için direksiyondan kumanda uyumlu diyenler var ama 307 için geçerli mi bilmiyorum. ömür boyu ücretsiz güncelleme 5 yıl garanti falan
    bence fiyat performans olarak mantıklı bi ürün. gecen hafta sonu vatanbilgisayarın kampanyası vardı kaçırdım ben. tekrar kampanya bekliyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arabamı (2004 307 1.4hdi) 140000 ağustos2011 de satın aldım. aracı satan vatandaşa tiriger kayışı değiştimi diye sordum. lafı geveledi değişti galiba dedi.
    konudan bi haberdi galiba şimdi araç 148000 de konuyu okuyunca içime bi kurt düştü.
    şimdi gidip değiştirsem, daha önce değişmiş ise yazık olacak çöpe gidecek para. değiştirmesem, daha önce hiç değişmemişsse bana çok masraf açacak...
    ikileme düştüm şimdi inş şu 240000 efsanesi doğrudur. benim araç için değişim periyodunu bilen varsa uyarsın lütfen

Öncelikle aklınızda triger setinin ne zaman değiştiği ile ilgili bir sorun varsa kesinlikle bir an önce değiştirin. Önceden ya değişmişse yazık olacak diye düşünmeyin çünkü eğer değişmemişse ve koparsa araca zararı çok daha büyük olacaktır. Kafanız rahat olur, bende aracı 2. el almıştım, ilk yaptığım şey triger setini değiştirmek oldu. Dizellerde her 80.000 km de değişmesi öngörülüyor.

teşekkürler. ilk iş değiştirecem.
    ikinci iş "pirinha encore 7" navigasyonlu multimedia oynatıcısı (tavsiye ederim) çok araştırdım.

http://forum.donanimhaber.com/m_35005075/tm.htm

bu linkteki cihazdan bahsediyordum, biraz pahalı ama harika bence, para biriktirip almak lazım

ürün güzelmiş ama çok pahalı geldi bana. benzer tam uyumlu başka markalarda var ama bana değmez gibi geliyor.

pirinha forumda destek amaclı bi topic açmış
    http://forum.donanimhaber.com/m_53810392/mpage_9/f_/key_//tm.htm
    bu topic de encore için direksiyondan kumanda uyumlu diyenler var ama 307 için geçerli mi bilmiyorum. ömür boyu ücretsiz güncelleme 5 yıl garanti falan
    bence fiyat performans olarak mantıklı bi ürün. gecen hafta sonu vatanbilgisayarın kampanyası vardı kaçırdım ben. tekrar kampanya bekliyorum.

Bu icat 307 motordan gelen yol bilgisayarı dataları + radyo teyp bilgileri(gerci kendi radyosu varmış) birde sıcaklık gibi bilgileri gösterse 307nin soluk ekran derdine son verir 307cilerin çoğu tarafından alınırdı..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.