Şimdi Ara

sefaköy-nursu otopazarı izlenimlerim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
26.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • günlerden pazar,hava güzel ve çocuklarda evde olmayınca ne zamandır beklediğim fırsattan istifade araba pazarına gideyim dedim,
    istanbullular bilir avrupa yakasındaki en kapsamlı pazar burasıdır,izlenimlerimi madde madde yazma isterim...

1-pazar çok büyük oranda galerilerin elinde, ''sahibinden'' araçlar en gerilerde ve diplerde...
    2-pazar fiyatları ile internet fiyatları arasında uçurumlar var...
    3-çoğunluk gezmek için gelmiş ama eskiye oranla satış da var...
    4-talep gören araçlar öncelikle eski ve ucuz modeller...
    5-bu forumda çoğu zaman önerilen ve methedilen araçların kimse yanından bile geçmiyor...
    6-yine bu forumda yerin dibine batırlan,(mesela megane II ) araçlar ise neredeyse karaborsa...

bu kısa günden benim çıkarttığım sonuç:

eğer ki ikinci eli düşünerek araba alacaksak,maceraya atılmaya hiç gerek yok,
    kalabalığın peşinden gidip,en çok satılan modeller hangisiyse onu tercih etmeliyiz,
    son zamanlarda beni kia cerato hevesi sarmıştı, dizel olanın 2.eli de iyidir sanıyordum ama pazarda 4-5 tane cerato vardı,gayet uygun fiyatlar yazılmış ama kafayı çevirip bakan bile yoktu,
    garibime giden başka bir konuda özellikle i30 un gelmesiyle ithalatı biten elantranın internette şişen fiyatlarının gerçeği ne kadar yansıttığıydı, 2004 model 16.500 ytl yazmış, lakin halinden öyle bezmiş ki yanılmıyorsam 15.500 verenin elinde kalırdı...
    bu pazar deneyiminden sonra honda,toyota ve opel üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum hiç olmazsa kimse (...tiret onu arabamı'' demiyor almasalar bile hakkını veriyor herkes...

• quote:

Orjinalden alıntı: edebi

quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

elbette ki pazarda daha ucuz hemde bariz şekilde,
    hatta kendi kendime kızıyorum keşke belli başlıları not etseydim eminimki internettede bulurdum aynı araçları ve böylece fiyat farkını ortaya koyabilirdim...

Hocam aklında kalan modeller ve fiyatlar var mı? Ben 2003-2005 arası corolla sol veya terra düşünüyorum. Fiyatları hangi aralıktaydı? Bir de Octavia gördün mü hiç?

2004 temiz sol 19a satılmış
    bu başlıkta yazmış birisi..
    http://forum.donanimhaber.com/m_18646251/mpage_5/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.