Şimdi Ara

honda CIVIC 2008-2007 gizli özellikler (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
3
Favori
110.794
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu bizim yeni hondalarda emniyet kemeri için çalan şu sesi durdurmanın bir yolu yokmuydu ama sanayiden bi kemer ucu almayı yada kemerleri arkadan bağlamayı sormuyorm gene ışık yansında şu bip sesi çıkmasın istiyoruz

bu arada lütfen kimse laf sölemesin bende kemer takmaktan yanayım ama en ufak bi yere giderken bile kemer sesi duymak yada kemer takmakta istemiyorum açıkçası sorum bu sebepledir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfa__ -- 29 Mayıs 2008; 12:00:43 >
  • Kıllısı yok bunun!!!
  • Benim megan'da bir özellik var. Arabanın kontağını kapattıktan sonra şöför kapısını açınca tüm elektirik sistemi kapanıyor. Radyo, farlar hepsi kapanıyor. Bu tarz bir şey Honda'da var mı acaba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tayfa__

arkadaşlar bu bizim yeni hondalarda emniyet kemeri için çalan şu sesi durdurmanın bir yolu yokmuydu ama sanayiden bi kemer ucu almayı yada kemerleri arkadan bağlamayı sormuyorm gene ışık yansında şu bip sesi çıkmasın istiyoruz

bu arada lütfen kimse laf sölemesin bende kemer takmaktan yanayım ama en ufak bi yere giderken bile kemer sesi duymak yada kemer takmakta istemiyorum açıkçası sorum bu sebepledir

Tanesi 3 ytl den iki adet kemer ucu alıp sorunu kökünden çözdüm, ama galiba plislere yazdıkarı cezalar uzerinden pirim vermeye başlamışlar, bu günlerde sık sıuk kemer kontrolleriyl karşılaşıyorum, malesef yine kısa mesafelerdede takmak zorundayım, buradaki arkadaşların duyarlı ve bilinçli eleştirilerid suçluluk duymama neden oldu, artık her mesafede kemer takıyorum

• bu saçma biplemenin aslında neden konduğunu öğrendiğiniz gün umarım şanslı bir gününüz olur :)

quote:

arkadaşlar bu bizim yeni hondalarda emniyet kemeri için çalan şu sesi durdurmanın bir yolu yokmuydu ama sanayiden bi kemer ucu almayı yada kemerleri arkadan bağlamayı sormuyorm gene ışık yansında şu bip sesi çıkmasın istiyoruz

• Yakında Türk sürücüler için tavana TOKMAK da monte ederler. Kemeri takmayınca
  • quote:

Bugün kemer tokası alarmını tek harekette kandırmanın yolunu buldum ama bu defa sürücü hava yastığı devre dışı kaldı. o yüzden birilerinin canı yanmasın diye olayı yazmıyorum...ama şu kadarını bilin fransız-alman arabalarında yolcu hava yastığını iptal etmek için anahtar kullanılıyor. bizim civiclerde ALLAH korusun kaza anında yan koltukta yolcu yoksa srs(airbag)açmaz.haberiniz olsun

• Toyotalarda da (bir önceki kasa) anahtar olayı vardı.
  • bu emniyet kemeri ikaz sesini çıkaran buzzeri bi bulsam bi keresinde sigorta kapağını açtım baktım fakat bulamadım kemeri hatırlatmasın baabında güzel bişe ama bazen de son derece kafa yapıyo özellikle de cam açmak isteyip de kontağı açınca
    bir de imzamdaki araçta bu yan hava yastıklarının arka koltuktakilere mi yoksa öndekilere mi faydası var?ya da her ikisine de mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: tanerm

quote:

Bugün kemer tokası alarmını tek harekette kandırmanın yolunu buldum ama bu defa sürücü hava yastığı devre dışı kaldı. o yüzden birilerinin canı yanmasın diye olayı yazmıyorum...ama şu kadarını bilin fransız-alman arabalarında yolcu hava yastığını iptal etmek için anahtar kullanılıyor. bizim civiclerde ALLAH korusun kaza anında yan koltukta yolcu yoksa srs(airbag)açmaz.haberiniz olsun

Bulduğun yol, sigortasını sökmekse, sakın yapma , pek çok şey devre dışı kalır, sadece hava yastığı değil... Koltuklarda sensör var, dikkat ettiysen birisi oturduğu zaman em.kem. sinyali ötüyor, koltuktan kalktığı andada ses kesiliyor, sanırım hava yastığıda aynı sensöre bağlı

• ben otomotiv yan sanayinde elektronik teknikeriyim,sigortaya yapacağım herhangi bir müdahalenin nelere yol açabileceğinin farkındayım...
  • özellikle civiclerin elektrik düzeneği çok karmaşık, ben bir korna ilave ettirmek istmiştim, bir sürü anlamadığım şey söylediler, korna sadece korna değilmiş, bir tiz birde bass korna varmış, ikisi bir çalıyormuş, alarm çaldığında ise sadece bass olanı çalışıyrmuş, devreleri ayrı ayrıymış vs vs
  • arkadaşım araçların hepsinde iki korna var zaten
    quote:

Orjinalden alıntı: caucass

özellikle civiclerin elektrik düzeneği çok karmaşık, ben bir korna ilave ettirmek istmiştim, bir sürü anlamadığım şey söylediler, korna sadece korna değilmiş, bir tiz birde bass korna varmış, ikisi bir çalıyormuş, alarm çaldığında ise sadece bass olanı çalışıyrmuş, devreleri ayrı ayrıymış vs vs
  • quote:

özellikle civiclerin elektrik düzeneği çok karmaşık, ben bir korna ilave ettirmek istmiştim, bir sürü anlamadığım şey söylediler, korna sadece korna değilmiş, bir tiz birde bass korna varmış, ikisi bir çalıyormuş, alarm çaldığında ise sadece bass olanı çalışıyrmuş, devreleri ayrı ayrıymış vs vs

evet aynen..bizde de öyle..alarm çalınca... BİP BİP BİP YAPIYOR..normalde Bap Bap Bap

• quote:

Orjinalden alıntı: rallier_61

bu emniyet kemeri ikaz sesini çıkaran buzzeri bi bulsam bi keresinde sigorta kapağını açtım baktım fakat bulamadım kemeri hatırlatmasın baabında güzel bişe ama bazen de son derece kafa yapıyo özellikle de cam açmak isteyip de kontağı açınca
    bir de imzamdaki araçta bu yan hava yastıklarının arka koltuktakilere mi yoksa öndekilere mi faydası var?ya da her ikisine de mi?

A-B-C sütünlarının tümünü kapsar.Ancak sürücünün sadece kafa hizasına gelir ama yolcuların arkasına kadar uzanır

• quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

quote:

evet aynen..bizde de öyle..alarm çalınca... BİP BİP BİP YAPIYOR..normalde Bap Bap Bap

Yaw kusura bakma ama sizin kornaların sesi çok kaba yaw

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A

quote:

ama ama yol tutuşuuuu?sony ses sistemiiii??

• quote:

Kusura bakılacak bişey yok.Kabaysa kaba de eksiklerini bilelim
    Ben Ferrari kornası taktırdım ; Falafalafalafala
  • ya şu ses sistemi meselesi, sony olsa ne olmasa ne, öbürleri de kamosonic değil sonuçta. focus, civic, golf vs. hepsi hikaye, şu ana kadar opsiyon ses paketlerinden 3 arabanınkini görürüm, gerisi bir adım geriden gelir; jaguar xf -bowers & wilkins-, bmw -harman kardon-, alfa romeo -bose-
  • yazdığın arabaların maaaaliyeti nekdar..haberin varmı???
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.