Şimdi Ara

PEJO PARTNER Tepee & YENİ Tepee Family (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
0
Favori
173.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: speeddyno

TAM BİR AİLE ARABASI OLMUŞ AMA FİYAT BİRAZ PAHALI KALMIŞ.FİYATI DÜŞERSE CADDY E RAKİP OLABİLİR.SELAM

speeddyno, haklısın tam bir aile arabası diyebiliriz. Ancak fiyatı caddy ile kıyaslarsak çok ucuz.
    Ben aracın özelliklerini yazarak fiyatını söyleyeyim.
    Premium pack dediğimiz donanım 110 Hp
    1. Hız sabitleyici/Hız sınırlandırıcı
    2. Çift yönlü digital klima
    3. Bağımsız katlanabilir ve çıkartılabilir arka koltuklar
    4. Ön koltuklarda koltuk dayama ve arkalarında uçak masa
    5. Gövde rengi boyalı tamponlar ve yan aynalar
    6. Far sensörü
    7. Yağmur sensörü
    8. Sis Farları
    9. Tavan Barları
    10. Esp
    11. Asr. Abs
    12. Hill Holder (Yokuşta kalkış desteği)
    13. Mp3 çalar
    14. Bluetooth
    15. Park sensörü
    16. Deri direksiyon simidi
    17. Derinlik ve yükseklik ayarlı hıza duyarlı direksiyon simidi
    18. Soğutmalı torpido gözü
    19.Koltuk altlarında ve tabanda eşya gözleri
    20. Camları otomatik kaldıran merkezi kilit sistemi vs vs
    Daha birçok özellik var aklıma gelenleri yazdım şu an
    Bana bunun maliyeti 33,250 Tl

Caddyde bu saydığım özelliklerin çoğu yok özellikle güvenlikle ilgili olanlar
    Fiyatı 39.550 Tl
    Caddy de güzel araç ancak sahip olduğu donanıma göre fiyatı oldukça pahalı.
    Tepee caddyle fiyat yönünden, sahip olduğu özellikleriyle kıyaslandığında çok ucuz kalıyor.
    Ben caddy ile de ilgilenmiştim ama gerek maddi açıdan gerekse sahip olduğu donanımlar açısından tepee yi tercih ettim.

• rayen arkadaşım aracın özelliklerini çok güzel yazmışsın, gerçekten bunun yarısı caddy'lerde yok. bir arkadaş overboost'u sormuş.. bende o özellik olmadığı için bilmiyorum sen güzel anlatmışsın ama:)
    bakıyorumda artık herkes tepee'lere daha iyi gözle bakmaya başladı.. memre111 arkadaş'ta bizim tayfaya katıldı:) allah herkese nasip etsin...
  • Aşağıdaki başlıktan devam edelim artık.

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayen -- 7 Mart 2009; 17:49:34 >
  • aynen artık burda yazalım..diğer forumlar onların olsun:)
  • MİLLET ARABAYI ALMIŞ BİNİYO HABİRE KİMSE NETE TAKILMIYO
  • quote:

Orjinalden alıntı: koru_06

MİLLET ARABAYI ALMIŞ BİNİYO HABİRE KİMSE NETE TAKILMIYO

Aynen öyle

Bu arada bende berlingo full var. Ne biliyim biz onu beğendik aldık.
    Ocak birde aldık, şimdi araca akseuar vs. takıp hevesimi yenilemek istiyorum.

Ben alt kısma pejoların gri tampon koruma parçasını takacam. acaba yakışırmı., birde nikelaj sis farı takmak istiyorum ama 300 ytl diyor teki için servis. aşırı pahalı

Sizce ne yapabilirim araca aksesuar olarak, salak süsleri sevmem bu arada.

Araca yaptıklarım; siyah cam filmleri, ön camlara yağmur kesici parçalar. ama çok yakıştı arabaya. bi ara resim çekip koyarım.

• quote:

Orjinalden alıntı: koru_06

BAYZIDA ÇOK GÜSEL YAAFFFF

PEJO PARTNER Tepee & YENİ Tepee Family

Bir caddy dsg sahibi olarak bu tepee ye diyorum ki;

maşallah allah nazarlardan sakınsın. tozlanmasın inşallah

iyi günler sayın tepee ci kardeşler.

selametle.

• iyi dileklerimiz karşılıklı hoşgeldin öncelikle sizlerinde kazasız belasız ve arabalarınızın toz tutmaması dileklerimle..

PEJO PARTNER Tepee & YENİ Tepee Family
  • bendede siyah var ve toz tutmaması imkansız. Çok daha çabuk kirleniyor falan ama temizken siyah gibi hiçbirisi olmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zaba

Çok hoş bir tasarımı var. Ben çok beğendim.

Bir sorum olacak konu açılmışken. Bu tarz araçların (doblo, connect, caddy vs..) vergisi nasıldır?
    Ticari araç olarak mı geçer sadece ruhsatta? Yoksa şahsi kullanım için de geçerli oluyor mu?

Mesela bende bu araba var. Yıllık vergisi 480 lira.
  • Güzel olmuş
  • 110 LUKLARDA DEĞİŞKEN GEOMETRİLİ TURBO DA MEVCUT.
    quote:

Orjinalden alıntı: GurkanLee

quote:

Orjinalden alıntı: ForAS_06

quote:

Orjinalden alıntı: forbest

quote:

Orjinalden alıntı: GurkanLee

quote:

Orjinalden alıntı: forbest

vaybe 20 beygir fazla olsun dersen 2 ay bekleyeceksin yani

Mesele sadece 20 beygir olsa idi, 90 lığa program attır olsun 110 beygir.

neymiş ozaman mesele söylede bilelim.

Laf olsun diye yazıyo..

Ohooo arkamdan neler neler olmuş böylee

İşin garibi ne biliyormusunuz, dün pejo bayine gittim ve adama 2 aydır beklediğim 110 hp partneri sordum adam listeninbaşında olduğumu araçlarında hala yolda göründüğünü söyledi. dedim kardeşim neydi bu araba mubarek marstanmı geliyo hala yolda! Neyse adam bana 1.6 hdi motorların hepsinin aynı olduğunu söyledi.
    308 dahil. Dedim aç bakayım partnerin motorunu, 90 hp olan ve 308 motorunu. hakikatende görünüş olarak tıpatıp aynıydi. e ozaman neden 1.6 75 beygir var dedim, hemde daha fazla mazot yakıyor. hepsi 110luk olsun az yaksın güçlü olsun müşteri çeksin filan. adam her markada böyle şeyler var dedi. iyi dedim ozaman.
    ben 90 hp lik alıp 110 yaptırmayı düşünüyorum ama fabrika çıkışlı 110luklar gibimi olur bilemiyor. motorlar aynı. ama şöyle birşeyde duydum 110 luklarda overboost diye bir özellikte var. bu özellikte sadece yazılımsalmı ozaman! Ben ilk mesajımı yazarken partner 110 hp liği citroen de olmayan advendure modeli gibi sanmıştım ama sanırım öyle birşey yok. 90 hp premium packle 110 hp premium pack arasında hiçbirfark yok anladığım kadarıyla, 2 yazılım attır mesele hallolsun.

ama şurasıda varki 1.6 90 beygiri 110 yapınca nasıl oluyorda daha az mazot yakıyor? ve motor rahatlıyor. ozaman neden 75 beygir var?? motor aynı motor.

Birde madem motor işi halloldu ben artık görünüşe göre araç almak istiyorum ve citroen tampon boyalı full filan siyah renk hiçte kötü durmuyo. citroen e kayabilirim, araçlarda donanımda dahil bildiğim hiçbir fark yok. sizce partner mi berlingo mu????

• quote:

Orjinalden alıntı: darkboys

rayen arkadaşım kendi aracımın premium'mu yoksa premium pack'mı oldugunu ayırtedemiyecek kadar cahil değilim. yani aracım premium ama ben +pack sanıyorum öylemi? lütfen, bu aracın her modelini en ince ayrıntısına kadar ezberledim yuttum... bu aracı almadan önce 3 ay boyunca araştırdık durduk.. ilk olarak 75 beygirlik modelin üzerinde durduk, fakat daha sonra 90 beygirik modelde karar kıldık.. şimdi, premium modelinin nakit en son 29500 tl fiyat verildi bize'ki normal satış fiyatı 31700 tl idi kasım ayının başlarında.. daha detaylı bir inceleme yaptıgımızda, premium pack modelinin bizim için daha uygun ve konforlu olduguna karar verdik... daha önceden edindiğimiz tecrübelere dayanarak, aralık ayını bekledik fiyat açısından... premium pack modelinde ise normal satış fiyatı 33500 tl idi.. bu modelde sıkı bir pazarlığa girdik, zaten yıl sonu, öğretmenler kampanyası, ve kriz dolayısı ile düşen satışlara hareketlilik getirmek için birde bilirsiniz bayii'lerin kota doldurma çabaları oldugu için, bu aracı 2 aralık tarihinde keş para 30600 tl'ye anahtar teslim olarak anlaştık.. aracımın tampon dahil heryeri gövde renginde boyalıdır.. ve şunu söyliyeyim, bursa şançelik otomotiv'e telefon açıpta sorabilirsiniz.. bi gittiğimizde 90 hp premium pack modelinden ellerinde 4 adet daha vardı, 110 hp modelinden ise 6 tane daha vardı.. şu an piyasada kalmamış olabilir sitedende çekmiş olabilirler bilemem... rayen arkadaş isterdimki 110 beygirlik modelini amak ama fiyatı çok tuzlu geldi, banka kredisi gibi bir hatada yapmak istemedik.. aracımda emniyet paketi mevcut (esp+asr+hill holder) konfor paketi ve görüş paketide dahildir.... birde amortisörleri yük ve konfor olarak nasıl ayarlanır onu sormuşsun.. bunu için servise gidip ayar yaptırman lazım'ki biz aracı teslim aldıgımızda konfor olarak amortisörlere ayar çektiler.. ve gerçekten çok rahat bir kullanım sundu.. daha önceden bildiğim için, deneme sürüşü yaptıgımız tepee'ler, çok kalas gibiydi çok ses geliyordu amortisörlerden..

yane amartisorler nasıl ayarlanoırmu yane coilover gibi oluoyr sertlik yumusaklık ayarı varmıs

• Arkadaşlar 3 gün önce yeni partner 1.6 110hp aracımı teslim aldım ve ilk uzun yolumu Ankara-Ürgüp-Ankara arası yaptım. Öncelikle şunu belirtmek isterim.... Araç tam anlamıyla mükemmel. Gerek yakıt ekonomisi olsun, gerekse ani hızlanmalar olsun, gerek konfor olsun tekkelime ile mükemmel herkeze tavsiye ederim. Önceki aracım Volvo 850 T5 di fakat rahatlık olarak fazla yabancılık çekmedim diyebilirm. Özellikle volvoda yakıt konusunda çok muzdarip ken partnerin yakıt tüketimine hala inanmak güç 140 ytl lik yakıt ile 860km yol yaptım yol bilgisayarım bana halen 330 km yol gidebileceğimi söylüyordu. Üstelik 170-180 e kadar çıktım. Fakat 150 den sonrasını pek uygun bulmuyorum. Araç yan rüzgarlardan etkileniyor. Yokuş kalkış sistemi bir harika çalışıyor. Hiç sorlanmıyorsunuz. İnanın arkada 3 çuval patates, 3 çuval soğan ve vesaire ile toplamda 200kg lik yük vardı. Sanki hiç yük yokmuş gibi kalktım ve yoluma devam ettim.caddy ler ile rahatlıkla kapıştım sanırım sınıfında hızlanma konusunda bir lider diyebilirim.

• arkadaşlar güzel yorumlar yazmışlar bende almayı düşünüyorum bi kaç sorum olacak yıllık vergisi ve yedek parça fiyatları ne alemde bilen var mı acaba?
  • Yıllık vergisi 324+324=648 Tl
    Tepee ile ilgili gelişmeleri aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_34104487/mpage_89//tm.htm#39798963

http://forum.donanimhaber.com/m_30177033/mpage_62//tm.htm#39658058
  • teşekkürler rayen
  • merhaba güzel kardeşlerim bu aracı sadece ön torpidosu için almam hele o ön konsol yok mu ne o öle çok dandik duruyo
  • güzel
  • Partner kendini iyi geliştirmiş binek otomobil gibi ve bir sürü özellik ilk çıktığını hatırlıyorum babam da almıştı bi tane tenekeden farksızdı, bu eşya gözleri filan
    geniş aile için hoş gözüküyor.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.