Şimdi Ara

Materia almayı düşünüyorum. Kullananlar var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
35.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aslında Daihatsu başlığı var ama benim özel olarak Materia kullananların bilgisine ihtiyacım var. Orda ise hiç kimse bu modelden bahsetmiyor.
    Tam bir ufak aile otomobili gibi geliyor bana. Stil sahibi ve kaliteli. Ne dersiniz?

• Merhabalar..Ben 2004 Sirion kullanıcısıyım;fakat Materia yı ailem için düşündük ve arabayı iyi bir inceleme fırsatım oldu..Biraz biraz değinmeye çalışayım sizin için:Aracın motoru 1.5 103 beygir..Çok mükemmel bir motor değil!Fakat "ben milleti deli gibi aynamda görmek meraklısı biri değilim;güce ihtiyacım olduğunda beni doyursun yeter" diyorsanız bu ihtiyacınızı karşılayacağına emin olabilirsiniz aracın!Manuel viteslisinde debriyaj biraz sertçe;ilk zamanlar vites-debriyaj kullanımında biraz acemilik çekiyor insan,farklı bir karakteristiği var;otomatik vites de yakacağınız kadar benzin yakıyorsunuz!Fakat biraz alışınca sürüşü gerçekten zevkli kılmaya başlıyor ve birazcık yakıt ekonomisi yapıyorsunuz otomatiğe göre!!Otomatik vites kesinlikle daha rahat bir sürüş karakteristiği sağlıyor!Arka cam;tasarım gereği görüş mesafesi konusunda özellikle park manevralarındayken insanı çok sıkıntıya sokabilecek konuma getiriyor!!İşte bu noktada Gold donanımında ki görüntülü hassas ölçerli park sensörü imdada koşuyor!Lüks olmaktan çıkıyor bu standart; ve bu handikapı kapatıyor!Ben koltuk dizaynlarını çok beğenmedim;biraz insanı sarmaktan uzaklar..Bunu deri koltuklu ısmarlayarak aşabilirsin!Benim Sirion um deri koltuklu ve daha ergonomik normal kumaş koltuklara göre..Bunun yanında trafikteki diğer araçların birçoğuna yukarıdan bakıyorsun bu çok hoş!Görüş alanı açısından herhangi bir sorun yaşamıyorsun!İç genişliğiyse Sirion dan daha geniş kesinlikle!Rakamsal karşılaştırma da yapabilirsin!Yükseklik ise iddia ediyorum;normal standartlardan şöyle bir 10 santim uzun bir adam gelse mesela 2 metrelik bir şahıs;ben bu arabaya sığamadım demez!Fazla büyük olmayan bir çocuk arkada ayakta seyahat edebilir neredeyse başı değmeden tavana!Malzeme kalitesi fena değil fakat sade çalışılmış bir konsol tasarımı var!Dışarıdan bakıldığında ki göz alıcılık iç mekanda konsol a yeterince yansıtılmamış!4Koltukta bardaklık hoş bir şey!Kendinden siyah camlar farklı bir karizma katıyor!Yine Gold donanımında bulunan arka koltuğun ileri geri kayabilme özelliği son derece gerekli ve başarılı bir sistem!En ileri pozisyona alındığı vakit bagaj cidden rahatlıyor ve benim boyum 1,79 olduğu halde bu pozisyonda dahi arka koltukta diz mesafem rahat bir şekilde oturabildim!Ayrıca arka koltukların sırt eğimini de ayarlayabiliyorsun!Ayrıca ön koltuk başlarını çıkardığın vakit koltukları tam yatırdığında araba iki kişilik bir yatağa dönüşüyor!http://wallpaper.car-tr.com/wpb.php?iw=14024
    Aracın işlevselliğine diyecek hiç bir şey yok uzun lafın kısası..!Şunu söylemek gerek!Birçok çeşit araç kullandım fakat içindeyken bu kadar acaip hissettiğim bir başka araç olmadı!O kısa denemelerimde dahi kaldırımlarda;trafikte yanımda sağımda solumdaki arabalarda ne kadar insan varsa %90 ı (hiç abartısız rakam inanın bana) bana bakıyordu!Daha doğrusu Materia ya bakıyordu!Ve bu müthiş bir duygu yaratıyordu!Jazz ve ya Colt da belki biraz bu araca yakın denebilir demiş bir arkadaş..İnanın ikisi de bu hissiyatı veremez!Bunu bir yaşarsanız hakvereceksiniz bana eminim..Bi test sürüşüne çıkın ve kalabalık bir caddede biraz kaldırıma yakınca ilerleyin!Göreceksiniz!!Biz şu an için askıya aldık bazı maddi sebeplerden dolayı araba işini..O yüzden bir Materia sahibi olamadık!
    Uzun lafın kısası; kumaş koltuğun tasarımının pek ergonomik olmayışı ve ön konsol un (dış tasarıma göre) tasarımının biraz zayıf kalışı benim gördüğüm eksiler..Bunun dışında Materia Gold alınır!Bahsettiğim iki sebepten ötürü sırf (arka park sensörü ve arka koltukların kayması) bu arabanın Gold u alınır;Silver ı alınmaz!Herhangi bir konuda sormak istediğiniz bişey olursa beklerim..Kolay gelsin...

• Bu arada ben olsam bunu alırdım!http://arabam.e-kolay.net/ikinciEl/detail.aspx?sid=1213633

+Deri koltuk var!Benim hiç hoşlanmadığım;ergonomiden uzak olan kumaş döşemelerden kurtulunmuş haliyle;orjinal deri koltuklarıyla!
  • Materia N-Cap testlerinden 4 yıldız almış..
    http://www.daihatsuaskina.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=85

Burada da sanırım RalphEmre nin özellikle hoşuna gidebilecek bir video var:
    http://www.daihatsuaskina.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=63

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.