Şimdi Ara

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!! (979. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.925
Cevap
15
Favori
1.230.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün gittim arabayı yıkattım bi yıkamacıda keşke yıkamasaydı dükkanın içinde pırıl pırıldı adfam lastiklere ve tamponlara ilaç sürdü arabayı dışarı bi çıkardım tamponları ve alt kısımlar çamurlu kalmış benim formüller çok daha iyi temizliyor vallahi bide eve geldim tam 2 saat ben uğraştım bide cila yaptım pırıl pırıl oldu

atasoy bizim doblo busefer baya az yaktı şuan tam yarım çzgisinden 2 çizgi aşağıda ve 600km yol gitti ve 250km giderim diyor şuan 6,8 gösteriyor bence şehir içi için gayet güzel 1.3 çok az yakıyor hakikaten iyiki 1.3 almışık

bence sizin yakıt normal çünkü 1,9 verilerinde şehir içi 7,5 gösteriyor zaten 1,9 yakıtı böyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 28 Şubat 2009; 19:44:10 >
  • İyi geceler takım...

Evet Droll inş. Almanya'daki Türk Gurbetçilerin de tezahüratlarıyla Hamburg'u da yeneceğiz...

Kısmetse pazartesi aracı muayneye götüreceğiz.İstediğimiz yere götürebiliyor muyuz yoksa bölge böyle ayrıldı mı muayne istasyonları?Özellikle şunlara şunlara bakıyorlar diyebileceğiniz birşey var mı?Ona göre dikkat edelim...
  • iyi geceler ;)
  • iyi geceler takım
  • quote:

Orjinalden alıntı: __eFe__

İyi geceler takım...

Evet Droll inş. Almanya'daki Türk Gurbetçilerin de tezahüratlarıyla Hamburg'u da yeneceğiz...

Kısmetse pazartesi aracı muayneye götüreceğiz.İstediğimiz yere götürebiliyor muyuz yoksa bölge böyle ayrıldı mı muayne istasyonları?Özellikle şunlara şunlara bakıyorlar diyebileceğiniz birşey var mı?Ona göre dikkat edelim...

duyduğuma göre gaziosman paşa bereç tarafına bi istasyon yapılmış bi bilgisi olan var mı efe sizin bi bilginiz var mı

istediğiniz yere götürebilirsiniz farketmez siz arnavutköy dek haraççıköyüne deki istasyonamı gideceksiniz

dikkat ettikleri far ayarı rotbalan aracın alt kısmı egzos özellikle ama efe sizin doblo geçer sıfır gibi araba maşallah ama bence en çok far ayarında sıkıntı oluyormuş siz genede bi kontrol ettirin

eğer yakınsanız berece gelmeden oto praktik var lassa ve mutlu akü bayisi bayinin ismide dinçbay orada muaynedeki tüm işlemleri kontrol ediyorlar biz aküyü alırken demişlerdi

mümkünse sabah erken gitömeye bakın çok kalabalık olabiliyor

iyi geceler doblo team

• İyi geceler

Ben bir şey merak etdiyorum.
    şimdi fiat ın 1.3 75hp dizel motoru var.
    1.3 90 hp dizel motoru da var
    Peki iki motor arasında ki fark nedir?
    75hp lik motor 90 hp olur mu?
  • hayırlı geceler.
    bu saatte gelebildim ancak. gideyim de sabah geleyim bari
  • Günaydın arkadaşlar
  • Özkaynak ağabey teşekkür ederim ellerine sağlık güzel olmuş

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!
  • Günaydın team

quote:

Orjinalden alıntı: 2008 doblo premıo

Özkaynak ağabey teşekkür ederim ellerine sağlık güzel olmuş

.DH FIAT DoBLo' TAKIMI!!

harika olmuş eline sağlık ali abi

quote:

İyi geceler

Ben bir şey merak etdiyorum.
    şimdi fiat ın 1.3 75hp dizel motoru var.
    1.3 90 hp dizel motoru da var
    Peki iki motor arasında ki fark nedir?
    75hp lik motor 90 hp olur mu?

turboları farklıdır,90 hp liklerin turboları değişken geometrilidir

turboları değiştirip 90 hp yapmak masraflı olur,ama chip ile 90 yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRANDE -- 1 Mart 2009; 11:04:47 >

• yi akşamlar arkadaşlar
    nisan ayının ortalarına doğru lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum baktğım lastik ise lassa impetus revo
    arkadaşlar 185*65*15 mi almalıyım yoksa 195*60*15 mi almalıyım Yükseklikleri hemen hemen aynı sadece taban dan fark ediyor
    avantajları dez avantajları ne olabilir acaba?
    orjinali.185*65*15 ebat
  • quote:

Orjinalden alıntı: neska20

yi akşamlar arkadaşlar
    nisan ayının ortalarına doğru lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum baktğım lastik ise lassa impetus revo
    arkadaşlar 185*65*15 mi almalıyım yoksa 195*60*15 mi almalıyım Yükseklikleri hemen hemen aynı sadece taban dan fark ediyor
    avantajları dez avantajları ne olabilir acaba?
    orjinali.185*65*15 ebat

Bizim diğer doblonun yaklaşık 2 ay öncesinde lastiklerini değiştirdik,bridgestone turanza er-300 ile çok memnun abim bende yaza doğru değiştiricem aynısı ile tavsiye ederim

195*60*15 ile 185*60*15 sadece tabanda farketmez aynı zamanda yüksekliği de değişir ki yuvarlanma mesafeside uzar

şu şekilde hesaplanır 195 olan lastik tabanının %60 ı dır yanak boyu yani 60 cm değil

195 in yanağı 117cm dir 185 in yanağı 111 cm dir

dahada detaya inersek 185 olan lastik bir turda 76 cm mesafe alırken 195 olan 78.18 alır yaklaşık olarak (yanlış hesaplamadıysam tabii )

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GRANDE -- 1 Mart 2009; 11:18:13 >

• iyi günler iyi tatiller takım,keyif çayı benden.

• quote:

Orjinalden alıntı: ottoman24

iyi günler iyi tatiller takım,keyif çayı benden.

/>

teşekkürler çay için,ali abimiz olsa bide poğça yerdik
  • günaydın doblo team bugün elektirikler yoktu sibnir oldum sabahtan ber
  • quote:

Orjinalden alıntı: multijet

duyduğuma göre gaziosman paşa bereç tarafına bi istasyon yapılmış bi bilgisi olan var mı efe sizin bi bilginiz var mı

istediğiniz yere götürebilirsiniz farketmez siz arnavutköy dek haraççıköyüne deki istasyonamı gideceksiniz

dikkat ettikleri far ayarı rotbalan aracın alt kısmı egzos özellikle ama efe sizin doblo geçer sıfır gibi araba maşallah ama bence en çok far ayarında sıkıntı oluyormuş siz genede bi kontrol ettirin

eğer yakınsanız berece gelmeden oto praktik var lassa ve mutlu akü bayisi bayinin ismide dinçbay orada muaynedeki tüm işlemleri kontrol ediyorlar biz aküyü alırken demişlerdi

mümkünse sabah erken gitömeye bakın çok kalabalık olabiliyor

iyi geceler doblo team

İyi günler takım...

Teşekkür ederim multijet.Elimizden geldiğince temiz kullanmaya çalışıyoruz.Bu güne kadar bütün arabalarımızı Beylikdüzü'ndeki araç muayne istasyonuna götürdük.Ben Bereç'deki muayne istasyonu hakkında birşey duymadım.Cumartesi günü bizde Dinçbay'da egzoz muaynesi yaptırdık.Ordaki çalışan da muayne için bir bi kontrol yapalım isterseniz dedi ama yaptırmadık.Sanmıyorum bir bi arıza çıkacağını,sadece sol far biraz aşşağıda gibi duruyor.Tahminimce birtek o kusurlu çıkar.Bu yaz sonunda zaten ortalama 50.000 e dayanır araç.O zaman komple gerekli parçalar değiştirilir,ayarlar yapılır.Ya sabah erkenden yada öğlende falan götürücez heralde...

• iyi günler takım bir süredir foruma girme zamanım olmadı paylaşımları takip etmeye çalışıyorum :)

herkese selamlar :)
  • iyi günler
  • iyi akşamlar takım
  • merhaba team

efe finçbayda bi baktırsaydıb-nız far ayarına en azından kafanızda sorun olmaz ama sizde bişet olmadan geçersiniz

bizim doblo 40litre 100tl lik mazot ile tam 610km yol gitti yakıta bakmak için gene fulledik daha son çeyrekten 1 diş yukarıda idi ve tam ne yaktığı net çıkıyor tamamen şehir içi sıkışık trafik vallahi 1.3 çok ekonomik maşallah yakıtından çok memnunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 1 Mart 2009; 22:37:59 >
  • 
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.