Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
596.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kombide yoğuşmalı ya da konvansiyonel olması arasındaki farkın ısınma konusunda çok büyük bir önemi var mı? 26-30kcal'lık konvansiyonel bir kombi iş görür mü?
  • merhaba disintegration,

sizden biraz bilgi almak istiyorum mümkünse,
    bitmek üzere olan evimize kombi alıcaz,evimizin kullanım alanı yaklaşık 220 m2 ve 6 odalı 2 odası büyük, izalosyonlu.
    burada bir doğalgazcı eve bakmadan 29 kw lık airfel yoğuşmalı kombi tavsiye etti.
    ben internetten 2 tane buldum şu ikisi arasında hangisi daha iyidir ve kw ları yeterlimidir sizce ?

1 :http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-30sp.html ......DİGİFEL PREMIX CP1 - 30SP 29 KW

2:http://www.istanbulbilisim.com.tr/vaillant-vuw-346-3-5-ecotec-plus-yogusmali-kombi-fiyati,64432.html .....VAİLLANT VUW 346-5 30KW

Birde sormak istediğim vaillant 1.000 tl daha pahalı,aradaki fiyat farkına değermi? KW arttıkça gaz tüketimide artarmı ?

çok soru sordum ama tekrar teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mancity

merhaba disintegration,

sizden biraz bilgi almak istiyorum mümkünse,
    bitmek üzere olan evimize kombi alıcaz,evimizin kullanım alanı yaklaşık 220 m2 ve 6 odalı 2 odası büyük, izalosyonlu.
    burada bir doğalgazcı eve bakmadan 29 kw lık airfel yoğuşmalı kombi tavsiye etti.
    ben internetten 2 tane buldum şu ikisi arasında hangisi daha iyidir ve kw ları yeterlimidir sizce ?

1 :http://www.airfel.com.tr/tr/urunler/urun_detay/digifel-premix-cp1-30sp.html ......DİGİFEL PREMIX CP1 - 30SP 29 KW

2:http://www.istanbulbilisim.com.tr/vaillant-vuw-346-3-5-ecotec-plus-yogusmali-kombi-fiyati,64432.html .....VAİLLANT VUW 346-5 30KW

Birde sormak istediğim vaillant 1.000 tl daha pahalı,aradaki fiyat farkına değermi? KW arttıkça gaz tüketimide artarmı ?

çok soru sordum ama tekrar teşekkür ederim :)

merhaba
    airfel digifel premix f/p bir üründür ve her zaman öneririm.vaillant ise satış fiyatı açısından üst modeldir ama gaz tüketimi açısından fark olmaz
    eviniz için net kombi kapasitesi için daha detaylı bilgi verirseniz daha sağlıklı değerlendirme yapılır
    evde ısıtılacak net alan kaç m2? (brüt değil)
    toplam petek boyu kaç metre?
  • tekrar merhaba,
    çok teşekkür ederim,net ısıtılacak alan 213 m2 (iki küçük daire tek dairaiye çevrildi)
    petekleride henüz takılmadı,onlarıda biz alıcaz,o yüzden petek boyu belli değil.
    gerekli değilse çok yüksek kw li almıyayım yakıt sarfiyatı boşuna artsın istemiyorum ama yetersiz geleceksede tabiki daha yüksek kapasiteli alırız,
    siz gibi tecrübeli arkadaşların tavsiyesine ihtiyacımız var.tekrar teşekkürler.
  • mancity M kullanıcısına yanıt
    Petek boyu 13-14metre civarinda olacaksa 30kw premix yogusmali
    Daha ust metraj olacaksa 35kw premix yogusmali kombi alin
    Ayrica havlupanlar + kombiye en uzak petekler haric butun peteklere danfoss ra 2000 termostatik vanalar oneririm
    Vaillant yerine f/p kombi markalarini tercih edebilirsiniz
    Ornegin
    30kw airfel digifel premix
    33kw baymak duo tec
    30kw eca confeo premix

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 17 Nisan 2015; 12:21:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür edrim disintegration, tavsiyelerinize göre ilk önce petek boyunu öğrenip ona göre kw lı bir kombi alacağım,

tavsiyeleriniz için tekrar çok teşekkür ederim
  • merhaba yarın kombi alacağım evim dubleks 201 m2 alt kat 1 oda 1 mutfak 1 salon, üst kat 2 oda bi yatak odası tuvalat 1 banyo, dolaştığım firmalar arasında viesmann vitodens 050-w ve buderus gb012 (25 kw) peteklerin ölçüsü toplamda 7,5 m2. sormak istediği önemli olan 25kw yada 31 kw benzeri bişey olmasımı yoksa, 20000 kcal 25000 kcal dedikleri şeymi kafam karman çorman oldu yardım lütfen neye dikkat etmeliyim bu ikisinden hangisini almalıyım
  • deleserna D kullanıcısına yanıt
    Benim tam bilgim yok. Ancak üstatlar gelene kadar şu kadarını söyleyeyim. Petek boyu hesaplanırken 10 m2 için 1 metre hesabının yapılması lazım geldiği. Yani 201 m2 evin için 20 metre petek boyun olması gerekli. Bu durumda yüksek kw'lı premix tam yoğuşmalı kombi alman gerekli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deleserna

merhaba yarın kombi alacağım evim dubleks 201 m2 alt kat 1 oda 1 mutfak 1 salon, üst kat 2 oda bi yatak odası tuvalat 1 banyo, dolaştığım firmalar arasında viesmann vitodens 050-w ve buderus gb012 (25 kw) peteklerin ölçüsü toplamda 7,5 m2. sormak istediği önemli olan 25kw yada 31 kw benzeri bişey olmasımı yoksa, 20000 kcal 25000 kcal dedikleri şeymi kafam karman çorman oldu yardım lütfen neye dikkat etmeliyim bu ikisinden hangisini almalıyım

24kW.....>20000kcal olarak geçer
    kombi kapasitesinde evdeki ısı kayıplarına paralel olarak ısıtılacak net alan ile toplam petek boyuna uygun kapasite seçmektir
    evinizde ısıtılacak net alan 201m2 ise zaten 7,5mt olmaz imkansız
    normal 100m2 standart evlerde 7,5-8mt petek olur,ayrıca 10m2'ye 1mt petek ölçüsü yanlıştır,evdeki ısı kayıpları,evin bulunduğu kat,odanın cephesi hatta kombiye uzaklığı bile petek boyunu değiştirir,
    kullanıcıların yaptığı en büyük hata evlerini gereğinden fazla büyük söylüyor,vatandaşa soruyoruz ev kaç metre kare, cevap:300m2,
    ısıtılacak net alan ne kadar dediğimizde (balkonlar...vs hariç) net alan 150m2 düşüyor
    300m2 olunca en az 30kw
    150m2 olunca 24kw hatta bazı durumlarda 20-22kw bile yeterli gelebiliyor
  • Merhaba dostum,

Öncelikle yardımın için şimdiden teşekkürler...

Evim giriş kat güney batı cepheli, 135-140 metrekare, 3+1 odalı, altı kapalı garaj, önümüzdeki ay binaya mantolama yaptıracağız.

Petek boyu 7,2 metre artı havlupan var. Uzun zamandır tekleyen Kombim bugün artık daha fazla dayanamadı ve arızalandı.Kombinin yeri mutfakta. Acil bir kombi almam lazım, Acaba ne tavsiye edersiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 20 Nisan 2015; 11:26:09 >
  • Cole Trickle kullanıcısına yanıt
    merhaba mantolama yapılacaksa evde ısı kayıpları azalacak ve düşük kazan sıcaklığında ısınma olasılığın yüksek bu yüzden premix yoğuşmalı kombi öneririm
    f/p grubunda 1600-1800lira
    baymak duo tec
    baymak falke condense
    eca confeo premix (hafif uğultulu çalışır)
    airfel digifel premix
    bosch condens 2500w (yanında bosch fr 10 modülasyonlu oda termostatı)

2000-2200lira civarında
    ferroli bluehelix tech (yanında romeo modülasyonlu oda termostatı)
    immergas alpha eco 28 (yanında crd modülasyonlu oda termostatı) bu kombi koşulsuz 7 yıl garantilidir
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Bosch ile immergas arasında kaldım. Şu anda immergasda kampanya var. 400 TL lik Alpha Climatic Modülasyonlu Oda Termostatını hediye veriyorlar. Bosch ta ise FR 10 değilde Fr 100 daha iyi gibi geldi. Üstelik immergasın hediye verdiği termostata göre daha denk. Bunları düşününce maliyeti iki kombinin de termostatla neredeyse aynı oluyor. Siz kendinize alsaydınız hangisini seçerdiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cole Trickle -- 20 Nisan 2015; 11:29:25 >
    immergas alpha eco 28 yanında alpha climatic modülasyonlu oda termostatı alırdım
    alpha eco 28'in avantajları (+)
    minimum ısıl gücü daha düşük: 3.5kW
    modülasyon aralığı daha geniş: %15 - %100
    sıcak su kapasitesi 28kW (24kW değil)
    Delta/T litre/dakika 30c: 13.6litre sıcak su

ve en önemlisi de koşulsuz şartsız doğrudan 7 yıl garanti,bu özellik çok önemli,
    Tavsiyenize uyarak 2200 TL ye İmmergas satın aldım az önce akşama montaja gelecekler.
    Sizin daha önceki yazılarınıza da istinaden danfoss ra 2000 de istedim kendilerinden ama gerek olmadığını söylediler. Ne dersiniz takmalarında ısrar edeyim mi?
    kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa (ocak+radyatör faktörü nedeniyle) danfoss ra 2000 termostatik vanalar öneririm,iyi ısınan peteklerde danfoss ra 2000 görevini yapar
    petek ile duvar arasında en az 15cm mesafe varsa yatay köşe (uk tip) danfoss ra 2000 öneririm.termostatik vanaların ayarını, oda termostatına göre 1c aşağıda ayarlayarak kullanın
  • Merhaba,
    Tesisatı yaptıracağım mühendislik firması radyatörleri odalarda pencere altlarına döşeyecek.(klasik hemen hemen her evde olduğu gibi) ama dekorasyoncum bu şekilde ısı kaybının olacağını, odalarda pencere olmayan duvarlara monte ettirmemi tavsiye etti. siz ne dersiniz?
  • sevtug kullanıcısına yanıt
    pencere altına monte ettirin,pencerede olası ısı kayıplarını radyatör önler,dekorasyoncuyu dinlemeyin
    Ok. Teşekkür ederim.
  • merhabalar,

benim taşınacağım ev yeni yapılmış bina ve yalıtımı iyi durumda ev son kat 3+1

benim aldığım ölçülere göre söylüyorum

salon: 21 m2 = 120cm petek

yatak odası: 13 m2 = 80cm petek

hol: boyunu ölümedim ama 10 m2 falan vardır ordada 50cm petek var

mutfak: 11,50 m2 = 80cm petek

banyo: 5,4 m2 = 100x50 havlupan var

Günlük oda: 14 m2 = 100cm petek

Çocuk odası: 9,5 m2 = 90cm petek var

3 aşşağı 5 yukarı ölçüler böyle evin ısınacak alanı 90 m2 falan acaba ben bu eve kombi olarak ne taktırmalıyım.

burda okuduklarıma göre immergas, airfel premix ve baymak tavsiyelerini gördüm. ama bizim burda immergas ve airfel premix markalak teknik destek açısından pek yok. pek yoktan kastım diğer firmalar 3-5 bayi bulundururken bunlar tek bayi bulunduruyor buda ilerleyen senelerde bana dezavantaj olabilir diye düşünüyorum kapanması durumunda. vaillant sanırım fiyat fazlalığından dolayı pek tercih edilmiyor. yazışmalarınızdan dikkatimi çeken baymak oldu ama fiyatlarını daha araştrmadım. başka model olarak ne bakabilirim protherm nasıl bir marka acaba ? fiyatları uygun onlar tam yoğuşmalı değillermi

kombiyi balkona taktırmayı düşünüyoruz balkonuda cam balkon olarak kapatacaz. benim aklımda yoğuşmalı modeller var ama tam emin değilim. ev küçük olduğu için ve yalıtım iyi olduğu için ısıntmak daha kolay olur ve yoğuşmadan daha faydalanırım diye tahmin ediyorum. ama bunu içinde kalkıp 3000 tl yoğuşmalı bir kombiye vermek istemiyorum açıkçası daha uygun f/p kombiler almak istiyorum.

ama dediğim gibi emin değilim yoğuşmalımı yoksa normal kombimi taktırsam
    petek boylarım yeterlimi yoksa kullanmaya başlamadan boylarını uzatmammı gerekir
    termostat falan odaya takılan sıcaklık modülasyon cihazları falan
    hergün yeni bişey öğreniyorum açıkçası aklım biraz karışık

şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkkartall -- 21 Nisan 2015; 17:39:47 >
  • bjkkartall B kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Odalarin cephelerini yazmadiniz ama salonda petek metraji az gorunuyor
    Bolgenizde hangi markanin servisi iyiyse o markaya yonelin
    Protherm onermem kombileri iyi degildir
    Evinizde yalitim var yani dusuk kazan sicakliginda ihtimaliniz fazla bu da premix yog kombi icin yeterli
    Bolgenizde baymak,eca,bosch servisleri varsa
    Baymak duo tec
    Baymak falke condense
    Eca confeo premix
    Bosch condens 2500w oneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 21 Nisan 2015; 18:18:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.