Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kombi internetten de alınabilir önemli olan proje çizdirip onaylatmak bunun için bölgenizde,gaz dağıtım şirketince onaylı ve proje çizmeye yetkili bir doğalgaz esnafıyla anlaşabilirsiniz,netten kombiyi alıp montajını yaptırırsınız, ve esnaf projenizi çizip onaylatır,gazınız açılır ve servis eve gelip kombinin garantisini başlatmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

İmmergas victrix daha donanimli
    Crd modulasyonlu oda termostati ve dis hava sensoru takiliyor ama fiyat olarak fark var victrix daha pahali, baymak falke condense f/p tercih 1550-1600lira

Teşekkürler hiç sıkılmadan verdiğin cevaplar için ;)
  • bişey değil iyi forumlar
  • merhabalar,

İstanbulda sıfır binada ki mantolamalı, ara kat, bürüt 105 metre kare dairemizin petekleri var sadece kombi ihtiyacımız var. bununla alakalı ürün bilgisi verebilirmisiniz.
    1. oda 22metre kare 70cm+100cm 2 adet petek var
    2. oda 9metre kare 80cm 1 adet petek var
    3. oda 8metre kare 70cm 1 adet petek var
    4. oda 11 metre kare 100cm 1 adet petek var
    banyo ve mutfakta 1er adet havlu pan var.
  • haylaz84 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba mantolamalı ısı yalıtımlı bir dairede f/p premix yoğ kombi almanızı öneririm fiyatlar 1500-1600liradan başlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    marka model onerebilirseniz sevinirim

@disintegration
  • haylaz84 H kullanıcısına yanıt
    1600-2000lira arasinda premix yog kombi:
    Baymak duo tec + siemens rev 24 oda termostati
    Baymak falke condense + siemens rev 24 oda termostati
    Eca confeo premix + eca lago fb modülasyonlu oda termostati
    Airfel digifel premix + siemens qaa 73 modülasyonlu oda termostati
    Ferroli bluehelix tech + ferroli romeo modülasyonlu oda termostati
  • Herkese merhaba arkadaşlar;

Bosch Euromaxx 24kw kombi kullanıyorum evim 125 metrekare dış cephe yalıtımlı alt katta dükkan var ama ısıtma kullanmıyor fakat yerden laminant altına 2 cm sert strafor koydurdum. Üst katta çatı var tavana 2 cm lik straforlarla kapladım. Kombimi hep 1. kademede yakıyorum bu ay 525 tl fatura geldi. Evimde sadece salonda 14-15 tane dirsek var. Boru tesisatı dışarıdan gidiyor. Sizce boru tesisatını duvara gömsem yeni tesisat döşetsem düzgün bir mühendis ve ustaya faturam düşermi yada mobil sistem güvenilirmidir. Mobil sistem yapsam faturam normal tesisat borusuna göre daha fazla düşermi. Tabi kombimide Buderus GB072 ile değiştirmeyi düşünüyorum faturam sizce yaklaşık ne kadar düşer. Her ay 500 tl ve üstü doğalgaz faturası vermekten bıktım geçe senede en az 430-450 tl geliyordu.

Unutmadan ev güney cephe açık, kuzey cephe arkada 1,5 metre mesafede ev var, doğu cephe açık, batı cephe bitişik. Evde 11 metre radyatör var. 4 tanesi demirdöküm panel plus radyatör ve vanalar günay kalıp gidişe gidiş vanası dönüşe dönüş vanası aldım. Isınma sorunum yok 1. kademede yaktığım halde ama fatura çok kabarık geliyor. Üstte yazdıklarımı yapsam ve Buderus GB072 24kw alsam faturam ne kadar düşer.

Biraz uzun oldu hepsini okuyup sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

• 1.kademenin karşılık kaç derece yoğuşmalı değilse kombini 60 dereceye yoğuşmalı ise 55 dereceye ayarla oda Termostatınla kombi ni durdur.. 1. Kademede 43 45 derece ye karşılık geliyorsa kombin hiç durmadan çalıştığı için bu faturaları ödüyorsun fazla ısınma olsa trv kullan dicem son olarak Yalıtımın olmasa durum değişirdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alonsomania35 -- 21 Ocak 2015; 19:23:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonsomania35

1.kademenin karşılık kaç derece yoğuşmalı değilse kombini 60 dereceye yoğuşmalı ise 55 dereceye ayarla oda Termostatınla kombi ni durdur.. 1. Kademede 43 45 derece ye karşılık geliyorsa kombin hiç durmadan çalıştığı için bu faturaları ödüyorsun fazla ısınma olsa trv kullan dicem son olarak Yalıtımın olmasa durum değişirdi

Merhaba,

Vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler. 1. kademede 47 derecede çalışıyor kombi ve yoğuşmalı değil 10 senelik Bosch Euromaxx modeli.
  • Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz doğalgaz kombisi var mı?

• Morgoth Melkor kullanıcısına yanıt
    Markadan ziyade tür olarak Premix Yoğuşmalı Kombi tavsiye ederim, marka seçimi size kalmış.
  •  Kombiyi aldığımızda beri sürekli hata veriyor ilk 3 ayda iki defa servis geldi. Arada bir kilitleniyor servis diyor ki kilitlendiğinde çağırın beni diyor. Böyle 1,5 sene geçti. Sonra yetkili servis değişti onlarda bakmaya geldiler ne dese iyi bu kombiyi yanlış montaj yapmışlar e vatandaşın mağduriyeti ne olacak diyorum ses yok. Onlarda 1 parça değiştiler 120 TL aldılar garanti bitmişti ama garanti bitene kadar en 5-6 defa geldi gittiler bir şey değişmedi ben kapatıp açıyorum sonra tekrar vs . Düzeliyor.

Gelelim yeni servise onlarda tamam bundan sonra arıza yapmaz dediler 2 ay geçti aynı gece bakıyorum ev soğuk ya kombi kilitlenmiş ya da e3 hatası veriyor.

TERMODİNAMİK Taurus uzak durun.

en iyi kombiyi bilmem ama en kötü kombi TERMODİNAMİK Taurus
  • Paradan yana sikinti yoksa Buderus GB 072 su an da piyasanin lideri diye biliyorum yok pahali gelir veya ben bununla karkas mi yapicam arkadaş diyorsaniz GB 062 ondan sonrada GB 042 gelir bence

• Arkadaşlar merhaba.
    Adana ' da yaşıyorum ve bu zamana kadar klima ile yaşamış birisi olarak hiç doğalgaz ve kombi deneyimim olmadı. Fakat çocuk olduktan sonra doğalgaza geçme kararı almış bulunmaktayım. 12 katlı binanın 7. Katındayım . Üst 2 kat boş, alt katım ise dolu ve doğalgaz kullanıyor. Binada dış cephe mantolama var. Yalıtım iyi. Ev kuzey-doğu-güney cepheli. Brüt 175 m2. Salon güney cephe 40 m2, oturma odası açık mutfak doğu cephe 30 m2, çocuk odası doğu cephe 15 m2, yatak odası ve giyinme odası kuzay cephe 30 m2. Kombi seçimi ve odalardaki petek boyu ve markaları noktasında yardımlarınızı bekliyorum. Doğalgaz kullanımı konusunda tecrubeli arkadaşlardan da püf noktaları varsa yardımlarını bekliyorum. Malum sürpriz bir fatura ile karşılaşmak istemiyorum. Bu arada bir arkadaşım Kombi olarak buderus gb012 tavsiye etti. Bu model dairem için uygunmudur. Bu arada gün içerisinde evde kimse yok. Yalnızca akşam 20:00 ile sabah 07:30 arası kullanılacak.
    Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Muratcandogan M kullanıcısına yanıt
    merhaba
    buderus gb12, yarım yoğuşmalı 3 eşanjörlü ara nesil bir cihazdır,almayın,eviniz yalıtımlı,premix yani tam yoğuşmalı kombi alın
    evinizde petekler yoksa,uzman bir kişiden evinizde petek boyunu hesaplatın,petek markasında demirdöküm plus,vairad,airfel gibi kaliteli markaları tercih edin,toplam radyatör metrajı 11-12mt yi aşarsa 28-30kW
    11mt'nin altında kalırsa 24kW kapasitede premix yoğ kombi alın
    kombiyi mümkünse balkona değil evin içine monte ettirin,ayrıca gündüz evde kimse yoksa günlük program yapabilen bir oda termostatı alıp günlük 5 veya 6(bazı modeller 6) bölüp program yapın,ev sürekli belli bir ısıda kalsın her program zaman diliminde farklı bir derece ayarlayın
    ayrıca kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000

kombi olarak 1600-1800 lira f/p premix yoğ: baymak duo tec,baymak falke condense,airfel digifel premix,eca confeo premix,bosch condens 2500w
    2000lira üstü:ferroli bluehelix tech,buderus gb72

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Tesisat mobil sistemde sıkıntı olmaz diye biliyorum petek metrajında 12 metreye kadar sıkıntı olmaz 24kw yeterlidir

• Realism R kullanıcısına yanıt
    24kW sınırda kalır,teoride yeter ama uygulamada yetmeyebiliyor
  • İyi günler
    Yeni bi ev alıyorum ve kombi gerekli olacak
    Bu konuda yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Alacağım ev Samsun da
    Evimin özellikleri;
    1-Arakat
    2-Bina sıfır tüm dış cephe yalıtımlı
    3-Camlar çiftcam PVC
    4-Odalar yan daireler ile bitişik duvara sahip

5-Salon..................32 m2.......kuzey cephe...........petek boyu....90 cm + 90 cm
    6-mutfak................14 m2.......kuzey-doğu cephe...petek boyu....80 cm
    7-oturma odası.......13 m2.......doğu cephe.............petek boyu....100 cm
    8-çocuk odası......... 9 m2.......doğu cephe.............petek boyu....80 cm
    9-yatak odası.........15.5 m2.....doğu cephe.............petek boyu....50 cm + 60 cm
    10-antre-hol...........13 m2.....................................petek boyu....80 cm
    11-banyo.............................................................petek boyu....Havlupan

Petekler airfel salon ve yatak odasındakilerin boyları diğerlerinden fazla
    Tesisat sistemi yerden döşenmiş gizli
    Brüt olarak 150 m2 net olarak 123 m2(Balkonlar dahil)
    Kombi ile en son petek arası 13-15 m civarı var yaklaşık olarak

Öncelikli olarak kaç kw lık bir kombi düşünmeliyim?
    Yoğuşmalı mı yoksa hermetik bir kombi mi almalıyım?(Kombi yeri mutfakta ve gider borusu mevcut)
    Sıcak su performansınında sorunsuz olmasını istiyorum
    Yeni ev alacağım için ek masraflarım da olacak ama tasarruflu ve özellikle her odada aynı ısınmayı sağlayabilecek bir kombi olmasını istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talhasinanoglu -- 10 Şubat 2015; 14:42:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: talhasinanoglu

İyi günler
    Yeni bi ev alıyorum ve kombi gerekli olacak
    Bu konuda yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Alacağım ev Samsun da
    Evimin özellikleri;
    1-Arakat
    2-Bina sıfır tüm dış cephe yalıtımlı
    3-Camlar çiftcam PVC
    4-Odalar yan daireler ile bitişik duvara sahip

5-Salon..................32 m2.......kuzey cephe...........petek boyu....90 cm + 90 cm
    6-mutfak................14 m2.......kuzey-doğu cephe...petek boyu....80 cm
    7-oturma odası.......13 m2.......doğu cephe.............petek boyu....100 cm
    8-çocuk odası......... 9 m2.......doğu cephe.............petek boyu....80 cm
    9-yatak odası.........15.5 m2.....doğu cephe.............petek boyu....50 cm + 60 cm
    10-antre-hol...........13 m2.....................................petek boyu....80 cm
    11-banyo.............................................................petek boyu....Havlupan

Petekler airfel salon ve yatak odasındakilerin boyları diğerlerinden fazla
    Tesisat sistemi yerden döşenmiş gizli
    Brüt olarak 150 m2 net olarak 123 m2(Balkonlar dahil)
    Kombi ile en son petek arası 13-15 m civarı var yaklaşık olarak

Öncelikli olarak kaç kw lık bir kombi düşünmeliyim?
    Yoğuşmalı mı yoksa hermetik bir kombi mi almalıyım?(Kombi yeri mutfakta ve gider borusu mevcut)
    Sıcak su performansınında sorunsuz olmasını istiyorum
    Yeni ev alacağım için ek masraflarım da olacak ama tasarruflu ve özellikle her odada aynı ısınmayı sağlayabilecek bir kombi olmasını istiyorum.

merhaba
    salon 32m2 kuzey cephe ve petek boyu toplamda 180cm ise salonda metrajınız az görünüyor,diğer odalarda fazla bir sıkıntı yok,salonda metrajı yükseltin,en az 100cm tip22/60 pkkp panel radyatör ilavesi yaptırın,salon kuzey cephe ısı kaybınız olacak,mutfakta aynı şekilde kuzey cephe ve çift cephe ama mutfakta kombi+ocak+radyatör faktörü nedeniyle iyi ısınır,
    her odaya ayrı ayrı sıcaklık konforu istiyorsanız radyatörlerin çoğuna özellikle kombiye yakın iyi ısınan peteklere ve mutfağa kaliteli termostatik vanalar taktırın:danfoss ra 2000
    eviniz yalıtımlı,premix yoğuşmalı kombiden başka birşey düşünmeyin,evinize 20-24kW kapasitede premix yoğ kombi yeter
    kombi mutfaktaysa aşağıda yazdığım cihazları öneririm.ses takıntınız varsa eca confeo premix hafif uğultulu çalışır

kombi olarak 1600-1800 lira f/p premix yoğ:yazdığım cihazların sıcak su performansında sıkıntı yok gönül rahatlığıyla alabilirsiniz
    tasarruf istiyorsanız ayrıca evinizin ortasında koridor gibi yere oda termostatı da taktırın
    doğru kombi tercihi kadar oda termostatı+termostatik vana kullanımı da çok önemlidir
    baymak duo tec,baymak falke condense,airfel digifel premix,eca confeo premix,bosch condens 2500w
    bütçeyi 2000liraya çıkartırsanız ferroli bluehelix tech öneririm

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.