Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ev net 125 mt.kombinin genleşme tankı hacminin 6 litre yerine 10 litre olmasının faydası nedir?iyi forumlar dilerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Net 125m2 evde genleşme tankının büyük olmasının önemi yok piyasadaki kombilerin %80i 6-7litredir

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

f/p premix yoğ kombi alabilirsiniz premix yoğ kombiler hem verimli cihazlar hem de kullanım suyu stabil ve kesintisizdir
    baymak duo tec,airfel digifel premix,termoteknik logic,eca scot premix,bosch condens 2500w,buderus gb62

Merhaba,
    tavsiyelerde Vaillant'ı göremedim, oysa ki şu an en kaliteli ürünlere sahip marka. ecotec serisi iyi tam yoğuşmalı kombidir.
  • xf kullanıcısına yanıt
    Fiyat yönünden önermiyorum yoksa iyi cihazlar önerdiğim cihazlar f/p kategorisinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fiyat yönünden önermiyorum yoksa iyi cihazlar önerdiğim cihazlar f/p kategorisinde

Bence buderus gb062 (TRde üretiliyor) ile Vaillant ecotec 236-3 (almanyada üretiliyor) arasındaki 100 tl fark F/Pyi çok değiştirmiyor.

bence kombide fiyattan ziyade performans kalitenin zamanla getirisi çok daha yüksek.
  • xf kullanıcısına yanıt
    iki kombinin kapasitesi farklı buderus gb62 24kW kapasitede, vaillant 236 ise 20kW kapasitede

sen buderus gb62 yi vaillant 286 ve 296 ile karşılaştıracaksın, 286 2500-2600lira, 296 ise nerdeyse 3000lira (üç bin)

sorun üretim yeri de değil, ben pahalı premix yoğ kombiye prensip olarak karşıyım olay vaillant değil

buderus gb72, viessmann vitodens 100, vaillant 296,vaillant 286 bu modelleri genelde önermiyorum bunlar pahalı premix yoğ kombiler

eca confeo premix nerdeyse tam 10yıldır piyasada ne eksiğini gördük taş gibi kombi aynı şekilde baymak duo tec ve airfel digifel premix eski ve yeni versiyonuyla 7-8 yıldır piyasada

bu kombilerin hepsi aynı performansta çalışıyor hepsi yıllardır denendi,performansta hiçbir fark yok

ayrıca bir de amotisman meselesi var hermetik kombiler 1200-1400lira

f/p premix yoğ kombiler ortalama 1700-2000lira, doğru kullanımda amortisman süresi birkaç yıl oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 24 Ekim 2016; 12:10:29 >

• Tekrar merhaba,

Tavsiyeniz üzerine Baymak Star Extra 240fi ve Baymak Luna 24fi modellerini araştırdım. İki cihazıda aynı fiyata alıp montajını yapıyorlar. Özellik olarak aynı olduğunu ilettiler sadece Star Extra ön panelinin taşınabilir olduğu söylendi. Bunun dışında bir farkları yokmudur? Sizin tavsiteniz bu iki cihaz arasında hangisidir. Benim için önemli olan en sorunsuz ve rahat kullanım olması yönündedir. Eco Comfort özellikleri olması gereklimidir? Birde Kombi bacam çok uzun 2 metre civarı bu kombi seçiminde bir etkenmidir?
  • callousx C kullanıcısına yanıt
    baymak eco 24fi ve baymak star extra söylendiği gibi komponentleri aynıdır ve extrada çıkartılabilen kumanda paneli var bu panele kablo bağlayarak oda termostatı bağlatabiliyorsunuz
    star extraya başka oda termostatı bağlanamıyor ama baymak eco 24 fi ye her oda termostatı bağlanabilir olur da ilerde fikriniz değişir ben başka oda termostatı kullanmak istiyorum derseniz eco 24 fi daha iyi tercih olur ama extra nın kumanda paneli de kalitelidir geniş lcd ekran programlama özelliği ve oda termostatı olarak iyi iş görür
    baca olarak bütün kombiler 2 metre bacaya bağlanabilir sorun yok o konuda eco/comfort özelliği derken ön ısıtmalı sıcak su kullanımını kastediyorsanız musluk kombiye çok uzak değilse olup olmaması çok önemli değil
  • anladım fakat yanlış anlaşılma oldu sanırım eco 24fi den bahsetmişsiniz ben luna 24fi modeline bakmıştım ikisi aynı cihaz değil sanırım değilmi? verdiğiniz bilgiler eco 24fi içinmi geçerli sadece?

Extranın kumanda panelinin biraz karışık olduğu iletildi. Oda termostatı olarak pek kullanmayı düşünmüyorum şimdilik akşamdan akşama kombiyi kullanacağım. Dediğiniz gibi luna modelinde de her model termostat takılıyor ise ileride düşünebilirim.
    evet luna ya her oda termostatı takılabilir
  • sizi çok yordum kusura bakmayın ama eco24 fi ve luna 24 fi arasında fiyat farkı var özellik olarakta farklılarmı?
    Özelikleri aynı fark yok

• quote:

iki kombinin kapasitesi farklı buderus gb62 24kW kapasitede, vaillant 236 ise 20kW kapasitede

sen buderus gb62 yi vaillant 286 ve 296 ile karşılaştıracaksın, 286 2500-2600lira, 296 ise nerdeyse 3000lira (üç bin)

sorun üretim yeri de değil, ben pahalı premix yoğ kombiye prensip olarak karşıyım olay vaillant değil

buderus gb72, viessmann vitodens 100, vaillant 296,vaillant 286 bu modelleri genelde önermiyorum bunlar pahalı premix yoğ kombiler

eca confeo premix nerdeyse tam 10yıldır piyasada ne eksiğini gördük taş gibi kombi aynı şekilde baymak duo tec ve airfel digifel premix eski ve yeni versiyonuyla 7-8 yıldır piyasada

bu kombilerin hepsi aynı performansta çalışıyor hepsi yıllardır denendi,performansta hiçbir fark yok

ayrıca bir de amotisman meselesi var hermetik kombiler 1200-1400lira

f/p premix yoğ kombiler ortalama 1700-2000lira, doğru kullanımda amortisman süresi birkaç yıl oluyor

Hocam, aynı performansta çalıştıklarına dair bir performans testi mi var yoksa kendi yorumunuz mu ?
    taş gibi kombi dediğiniz modellerin arıza oranları ile ilgili bir bilgi var mı elimizde? ona göre durumu tekrar gözden geçirelim.
    ürün alırken ürün fiyatı ve broşürdeki verim değeri üzerinden bir yorum yapmak daha mı doğru olur ?

• xf kullanıcısına yanıt
    en doğru verilerden biri forumdaki kullanıcı görüşleri, ben yıllardır bu bölümde yazı yazıyorum ayrıca çevremde 100ler kullanıcı görüşü var

markaya göre cihaz tercih etmek bana göre doğru değil iyi marka yoktur iyi model vardır ayrıca toptancı yaklaşıma da karşıyım

3000liraya en pahalı premix yoğ kombiyi alırken bu kombi daha uzun ömürlü olmuyor veya diğerlerine göre daha stabil çalışmıyor imzamdaki başlıkta bile yıllar önce yazdım tasarruflu ısınmada kombi en son sıradadır yani en pahalı premix yoğ kombiyi alınca daha iyi ısınıyorsun veya daha uzun ömürlü oluyor diye birşey yok

benim yıllardır edindiğim izlenim ve deneyim pahalı premix yoğ kombilerle daha f/p ürünler arasında çalışma/dayanıklılık arasında fark yok.
  • Demirdokum nitromix ile demirdokum exacontrol 7r almayi dusunuyorum toplam 2400 gibi bir rakam yapıyor.. bu ikili hakkında dusunceleriniz ve alternatif ikili onerisi varmıdır.. buderus bosch dusunmuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disintegration kardeşim malum ben wiessman 50 w kullanıyorum çokta memnunum.

Ama şu kombiyi alarkonun kendi sitesindeki broşüründen baktım o kadar güzel ve ayrıntılı bilgi vermişler ki biraz pahalı ama kombi süper görünüyor. bi incele bakalım tavsiyelerin arasına alacakmısın.

Alarko Seradens Super Plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALTILIM -- 24 Ekim 2016; 22:00:36 >
  • iyi günler istanbul ümraniyede 220 metrekare net kullanım alanı olan 4+1 daire için kombi arıyorum. binada mantolama mevcut. salon güney cepheye bakıyor yatak odaları kuzey doğu cepheye. ara kat ve alt üst yan daire dolu ve çocuk olduğu için kombiyi çalıştırıyorlar. öncesinde 15 yıllık ferroli oasis domino 24 kombi vardı arıza yaptığı için (servis değişmesi daha iyi olur dedi) değiştirmem gerekiyor yoksa son derece memnundum. toplam 12 m petek mevcut. kombi mutfakta kiler kısmında duruyor. baca bağlantısı dışarıya yapılmış ancak su gideri yok. on off tarzı kablosuz oda termostatı ile kullanıyordum ve geçen kış ortalama 250 -300 arası doğalgaz faturası geldi. yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • ALTILIM A kullanıcısına yanıt
    geçen ay tv reklamında gördüm ve kalatogunu inceledim diğer kombilerden en önemli farkı kullanım suyunda yoğ yapabildiğini belirtiyor zaten kullanım suyu eşanjör düzeneği farklı ama bu yoğ çeşidi toplamda yoğ verimine ne kadar katkı yapıyor belirtilmemiş
    20kW,28kW,36kW üç farklı versiyonda satılacak arada 24kW standart versiyon yok ayrıca kalorifer kapasitesinin yanında kullanım suyunda arttırılmış kapasite yok yani 20kW ısıtmanın yanında yine 20kW kullanım suyu var diğer versiyonlarda aynı
    20kW ta minimum ısıl güç 4.01kW
    28kW ta minimum ısıl güç

bu yaklaşık 3 versiyonda %19 %21 %20 civarında modülasyon aralığı yapıyor

bu kombide opentherm veya busbridge.net iletişim bağlantısı görülmüyor yani modülasyonlu oda termostaı seçeneği yok ama dış hava sensör desteği var
    genleşme tankı normal 8litre,
    pompa gücü 5.6metre yükseklik gücü
    kullanım suyunda eco/comfort özelliği (ön ısıtma)
    kalorifer devresi ve kullanım suyu devresi minimum ayar 30c ye düşürülebiliyor, kullanım suyunda yazın 3 ay 35c avantaj duş alma avantajı mecburen 40c minimum değil
    sessizlik olarak 39-41dB yani sessiz kombi sınıfına girer
    çatıda güneş enerjisi ile karışım vanası sayesinde entegre edilebiliyor

bunun yanında paslanmaz çelik eşanjörü boyut olarak biraz büyük ve de kullanım suyunda yoğ avantajı var dikkat çeken 2 özellik var diğerleri ortalama ve ortalamanın üstü

fiyat olarak pahalı 3000lira

• araman A kullanıcısına yanıt
    nitromix aynı fiyat dilimide satılan kombilere göre donanım özellikleri kısıtlı bir cihazdır ama kronik sorunu yok
    pompası güçsüz 75pW (birçok kombide artık 90pW ve 110pW)
    genleşme tankı küçük 7litre (diğer kombilerde 8litre 10litre)
    kullanım suyunda eco/comfort yani ön ısıtma özelliği yok
    modülasyonlu oda termostatı desteği yok
    dış hava sensör desteği yok
    anakartın geniş elektrik voltaj aralığında çalışma desteği yok
    minimum ısıl güç 6.5kW ve modülasyon aralığı %26 - %100

size verilen fiyat normal,buderus/bosch düşünmüyorsanız baymak duo tec,airfel digifel premix,eca SCOT premix öneririm

özellikle eca scot premix yukarda yazdığım özelliklerin dtamamına sahiptir
  • Disintegration Kardeşim,
    Cevabın için sağol. Belki özelliklerin bazıları bizim kombilerde de vardır Ama adamlar detaylıca anlatmışlar
    şu aşağıda belirttiğim özellikleri benim hoşuma gitmişti. mesela dijital momometre bile bir güzellik. devreye giriş ayarı da öyle

Kullanıcı bilgilendirme menüsü,
    Kalorifer çevriminde devreye giriş gecikme ayarı.
    Uzak kontrolör iletişim ağı (opentherm protokolü) ,
    Parametre programlama fonksiyonu,
    Üç kademeli ve otomatik hava purjörlü sirkülasyon pompaları 20, 28 ve 36 kW kapasitelerde sırayla 4,8-4,4-4,7 mSS basma yüksekliğine sahiptir.
    Böylece iki veya üç katlı evlerde dahi pompanın kafi gelmemesi problemi yaşanmaz ,
    28 ve 36 kW modellerinde üretilen 17, 18 ve 21 l/dk kullanım suyu miktarı bir çok boylerin veremediği su miktarıdır.
    Plaka eşanjör üzerinden gerçekleşen otomatik baypas, tüm radyatör vanalarının kapatılması durumunda dahi sirkülasyonun devamlılığını sağlar.
    20, 28 ve 36 kW tiplerinde konforlu ve bol sıcak su kullanımı için seçilmiş üç farklı tipte paslanmaz çelik kullanım suyu plaka eşanjörü kullanılır.
    Dijital manometre

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.