Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
597.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tekrar teşekkürler. Lütfen yanlış anlamayın, size kontra gitmek için değil ama nette şöyle bir site buldum:
    http://www.evdeteknik.com/kombi.html

Burada yazılanlara yorumunuz nasıl olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Tekrar teşekkürler. Lütfen yanlış anlamayın, size kontra gitmek için değil ama nette şöyle bir site buldum:
    http://www.evdeteknik.com/kombi.html

Burada yazılanlara yorumunuz nasıl olur acaba?

yoğuşmalı kombi için soruyorsanız,yoğuşmalı kombide önemli olan alanın büyüklüğü ve radyatör metrajı değil kombinin kazan sıcaklığıdır
    yani evinizde kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece yoğ kombi olur.ayrıca makalede çok yanlış bilgiler var,sanırım çok eski bir makale

kars-erzurum gibi bölgeler yerine ılıman bölgelerde yoğuşmalı kombi daha uygun çünkü karasal bölgede düşük kazan sıcaklığında ısınabilmeniz için yalıtım olmalı ve radyatör metrajı olması gerekenden %30-40 daha fazla olmalı bu da işletme giderlerini arttırır.karasal bölgelerde 6-7ay kış olduğu için kış başlangıç ve bitişlerinde yoğşmadan max verim alınır
    ılıman bölgelerde kış sezonu daha kısa sürer ve sezonun tamamında verim alınabilir.
    makaledeki diğer bir yanlış:premix yoğ. kombilerin fiyatları normal kombi fiyatlarına geriledi.eskiden 2000liradan aşağıya premix yoğ kombi alınamıyordu
    bugün tam yoğ kombilerde fiyatlar 1350lira bandına indi (termoteknik logic,ariston egis premium...gibi)

ben izmirdeyim.ailemin 2+1 65m2 ve 1+1 stüdyo 60m2 dairelerine,100m2 3+1 evlerine bile tenezzül edip yoğuşmasız kombi hadi onu bırakın yarım yoğuşmalı kombi almadım.modülasyon aralığı geniş (tam yoğuşmalı) premix yoğuşmalı kombi aldım+radyatörlerin çoğuna kaliteli trv vanalar:danfoss ra 2000

küçük evlerde modülasyon aralığı geniş premix yoğ. kombiler kendini uyumlandırır(BAYMAK DUO TEC,BAYMAK FALKE CONDESE...gibi)
    .düşük metrajlı radyatörlü sistemlerde bile alev boyunu ayarlayarak yoğuşma yapar+verim artar:tasarruf oluşur

• ABABA2307 kullanıcısına yanıt
    O makale çok eski güncelliğini yitirmiş. Sitenin yapısına bakılrsa 1995-2000 yılları arası yapılan bir site.
  • Arkadaşlar 3+1 net 95m2 4.katta sıfır daire aldım kombi taktıracağım evin izolasyonu güzel çatı izolasyonuda iyi gibi duruyor ne tür bir kombi önerirsiniz?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebeList

Arkadaşlar 3+1 net 95m2 4.katta sıfır daire aldım kombi taktıracağım evin izolasyonu güzel çatı izolasyonuda iyi gibi duruyor ne tür bir kombi önerirsiniz?

Teşekkürler

yalıtımlı evinizde premix yoğ (tam yoğuşma) kombiden başka birşey düşünmeyin derim.fiyatlar 1500liradan başlar
    ayrıca radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000 (gaz sensörlü)
  • Vaillantı tek geçerim.. Yorumlar arasında servisinin paragöz olduğundan falan bahsedilmiş. Bu kullanıcılar muhtemelen korsan servsiler tarafından soyulmuş kişilerdir. Bu sözlere itimat etmeyin. Vaillant Türkiyede en çok korsan servisler yüzünden lekelenmektedir. 444 2 888 ararsanız servis ağını daha düzgün öğrenebilirsiniz.
  • Selam beyler 3+1 100 m2 dairem için sağlam bir kombi tavsiyesi alabilirmiyim 3 bin tl limitim var teşekkürler.
  • Ege.. kullanıcısına yanıt
    evim yeni sifir normalde 145 m2 dubleks fak@at kullanim alanim 130 m2 evim kuzey dogu goruyor yalitimli evdeki petek olculerim 80+60+120+80+100+120+80+60 tasarrruf icin hangi ozelliklerde nasil ,hangi marka kombi almaliyim

@Ege..
  • esesselo E kullanıcısına yanıt
    Sayın Esesselo,

130m2 için toplamda 7,2 m olarak gözüküyor ve daire kuzeydoğu. Burada il önemli. Bir mühendislik firmasına sistemi göstermenizde fayda var gibi. Radyatörlerin yeterli olup olmayacağına ve oda bazında hesabın yapılması önemli. Kullanacağınız kombi premix yoğuşmalı kombi olması durumunda en üst teknolojiye sahip olmuş olacaksınız. Bu da size en fazla tasarrufu sağlayacak. Bunun için kullanılacak kalorifer suyu sıcaklığının 50C üstüne çıkılmaması önemli ki sistemin bu şekilde çalışması için kurgulanması ve hesaplanması gerekir.

Premix Yoğuşmalı Kombi olarak fiyat olarak ta şuan çok avantajlı Termo Teknik Logic olabilir. Sessiz ( 33,4dB ), iki sıcak su musluğunu besleyebilen (16,9 lt/dk), ebat olarak ( Y*G*D) küçük bir kombi (700*395*278)önerebilirim.

Saygılarımla
  • Evim 200 metrekare giriş katı sorun çıkamayacak bir kombi tavsiyesi alabilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailkagan

Evim 200 metrekare giriş katı sorun çıkamayacak bir kombi tavsiyesi alabilirmiyim

merhaba
    evinizde ısıtılacak net alan kaç m2? (balkonlar hariç) hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı? evinizde toplam radyatör metrajı kaç mt?
  • S.a. arkadaşlar, banada yardımcı olursanız cok sevinirim malüm olaraktan bende kombi alacam ama çok kararsız kaldım hangi kombiyi alayım diye, yeni bir ev satın aldım 3+1 toplamda 145 m2 cocuk odası mutfak ve salon kuzey kısımda, kuzeyde mantolama yapılmış ama diğer yerlerde bişey yok salon ve yatak odası güney ve doğu cephede sürekli güneş alıyor, hangi marka kombi almam uygun olur sizce yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dejavu70

S.a. arkadaşlar, banada yardımcı olursanız cok sevinirim malüm olaraktan bende kombi alacam ama çok kararsız kaldım hangi kombiyi alayım diye, yeni bir ev satın aldım 3+1 toplamda 145 m2 cocuk odası mutfak ve salon kuzey kısımda, kuzeyde mantolama yapılmış ama diğer yerlerde bişey yok salon ve yatak odası güney ve doğu cephede sürekli güneş alıyor, hangi marka kombi almam uygun olur sizce yardımcı olursanız sevinirim

merhaba
    evinizin kuzey cephesinde yapılan mantolama ile ısı kayıpları azaltılmış bu büyük avantaj,diğer cepheler doğu ve güney güneş görüyor
    evinizde ısı kayıplarının az olduğunu düşünüyorum premix (tam yoğuşmalı) kombi almanızı öneririm
    bütçenize göre f/p 1500-1800lira civarında veya 2000lira üstü
    evinize toplam radyatör metrajı 11mt ve aşağısında olacaksa 24kW(20000kcal) kapasite,11mt ve üstünde olacaksa 28kW-30kW
    f/p premix yoğ kombi
    baymak duo tec
    baymak falke condense
    eca confeo premix
    airfel digifel premix

radyatörler monte edilmediyse:demirdöküm plus,vairad,airfel

radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar:danfoss ra 2000

alacağınız kombiye göre/uyumlu oda termostatı

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: ismailkagan

Evim 200 metrekare giriş katı sorun çıkamayacak bir kombi tavsiyesi alabilirmiyim

merhaba
    evinizde ısıtılacak net alan kaç m2? (balkonlar hariç) hangi şehirdesiniz? binada yalıtım var mı? evinizde toplam radyatör metrajı kaç mt?

cevap için çok teşekkür ederim bir dostumuz eca nitromix önerdi araştırdım ve aklıma yattı alarko veismann gibi modellere göre şimdilik fazla masrafa gerek yok diye düşündüm...
    ilginize çok teşekkürler...
  • ismailkagan İ kullanıcısına yanıt
    bence de masrafa gerek yok f/p premix yoğuşmalı kombiler sorunsuz kalitelidir
    eca confeo premix öneririm,premix yoğuşmalı,malzeme kalitesi iyi ve donanımlıdır
  • Yeni kombi olarak ECA confeo premix almayı düşünüyoruz ev için uygun mudur bir de tekrar proje çizdirmek gerekiyor mu?
    Ev Ankara'da 5 katlı binanın 5. katı 2+1 60 m2, toplam petek uzunluğu ortalama 6 metre + havlupan. Bina dış cephe ve oda içleri yalıtımlı. Odalar batı, salon ile balkon kuzey tarafta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powerhitz -- 20 Eylül 2014; 1:03:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: powerhitz

Yeni kombi olarak ECA confeo premix almayı düşünüyoruz ev için uygun mudur bir de tekrar proje çizdirmek gerekiyor mu?
    Ev Ankara'da 5 katlı binanın 5. katı 2+1 60 m2, toplam petek uzunluğu ortalama 6 metre + havlupan. Bina dış cephe ve oda içleri yalıtımlı. Odalar batı, salon ile balkon kuzey tarafta.

yalıtımlı binada premi yoğ kombiden başka birşey düşünmeyin
    eca confeo premix uygun,proje çizilmediye proje gerekiyor,ilave tasarruf için kombiye en yakın radyatörlere kaliteli termostatik vanalar
    ayrıca istiyorsanız koridora kaliteli dijital oda kumandası öneririm
  • Ferroli hermetik kombi vardı 10 yıllık bozuldu işte onu değiştiricez. Zaten oda kumandası kesinlikle alacağız. Cevabınız için teşekkürler.
  • 90m yalıtımlı istanbul eyüpteki daireme demirdöküm nitromix yoğuşmalı düşündüm fakat toptancısından tutun bütün satıcı mühendislikler ısrarla gereksiz faydası olmaz yoğuşma yapmaz boşuna fazla para verme diyor donanım haberdeki yardımcı olan kombici arkadaşlar tam tersi söylüyor bu işin doğrusu nedir teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bama12

90m yalıtımlı istanbul eyüpteki daireme demirdöküm nitromix yoğuşmalı düşündüm fakat toptancısından tutun bütün satıcı mühendislikler ısrarla gereksiz faydası olmaz yoğuşma yapmaz boşuna fazla para verme diyor donanım haberdeki yardımcı olan kombici arkadaşlar tam tersi söylüyor bu işin doğrusu nedir teşekkürler

merhaba
    kendimden örnek vereyim
    net 60m2-65m2 ve 4-5metraj tesisatlı dairelere modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı baymak duo tec ve baymak falke condense cihazlar taktırdım,bu cihazlar 2 kış sezonu 3 yaz sezonu geçirdi,her kış boyunca yoğuşma yaptı,tasarruf yaptı,premix yoğuşmalı kombide evin metrekaresi veya radyatör metrajı önemli değildir
    önemli olan kış boyunca en fazla 55c ve altında bir kazan sıcaklığında ısınmaktır
    evinizde ortalama (50c-55c ve altı) ısınabildiğiniz sürece premix yoğuşmalı kombi olur
    üstelik yalıtımlı evlerde ısı kayıpları az olur,ve düşük kazan sıcaklığında ısınma olasılığınız daha yüksek
    yoğuşmasız kombi devirleri bitti
    devir ön/hava karışımlı premi yoğuşmalı kombi devridir

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.