Şimdi Ara

EN İYİ KOMBİ

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.287
Cevap
55
Favori
596.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar evine doğalgaz döşetecek bendeniz kulunuza önereceğiniz en kaliteli ve en kullanışlı Doğalgaz KOMBİSİ sizce nedir.Yardımalarınızı bekliyorum

• Burdan daha ayrıntılı bilgi alırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: serdar_85

Burdan daha ayrıntılı bilgi alırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_6473040/tm.htm

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé
    Buderus unda çok kaliteli ürünleri mevcut ama hepsi için aynı şeyi söylemek biraz zor. Sizlerdeki Buderus un hangi modeliydi acaba..

Buderus KonforPlus GB 022
    yanlış hatırlamıyorsam, bu model Buderus'un yoğuşmalı kombiler içinde en fazla denenmiş, en çok güvenilen ve en çok satılan modeli idi....bizde bu duyduklarımıza güvenerek tercih etmiştik
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGate

quote:

Orijinalden alıntı: Egé
    Buderus unda çok kaliteli ürünleri mevcut ama hepsi için aynı şeyi söylemek biraz zor. Sizlerdeki Buderus un hangi modeliydi acaba..

Buderus KonforPlus GB 022
    yanlış hatırlamıyorsam, bu model Buderus'un yoğuşmalı kombiler içinde en fazla denenmiş, en çok güvenilen ve en çok satılan modeli idi....bizde bu duyduklarımıza güvenerek tercih etmiştik

GB022 buderus un hiç tartışmasız en kaliteli ürünüdür, iyi bir tercih yapmışsınız, güle güle kullanın..
  • DGC Arkadaşıma cevap... Yazınızı okudum, sizin eviniz benim evim olsaydı tek yapacağım işlem bu olurdu...Önce 60 lık pkkp tipi toplam 11 mt boyda panel radyatörleri eve donatıp sonra 30 Kw lık ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi takmak.....Sonra en soğuk Ankara kışlarında sıcak evde en güzel ve ekonomik yoldan KOMBİYİ 45 - 55 C ARASINDA YAKIP ısınırken Allah ıma şükretmek...Ne odun, ne kömür taşıma derdi yok...Borudan gelip bacadan gidiyor...Yirmi yıl önce bu konforumuz yoktu....Fiyat konusu çok önemli yazdığım değişiklik sizin yazdığınız rakamlar içerisinde....Aldanmayınız...İşte fiyat...www.aydinisi.com.tr başkasıwww.hosver.com.tr başkasıwww.kombimarket.com.tr ... para sizin, ev sizin, tercih sizin...Kolay gelsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Eylül 2010; 8:35:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

DGC Arkadaşıma cevap... Yazınızı okudum, sizin eviniz benim evim olsaydı tek yapacağım işlem bu olurdu...Önce 60 lık pkkp tipi toplam 11 mt boyda panel radyatörleri eve donatıp sonra 30 Kw lık ECA CONFEO PREMİX yoğuşmalı kombi takmak.....Sonra en soğuk Ankara kışlarında sıcak evde en güzel ve ekonomik yoldan KOMBİYİ 45 - 55 C ARASINDA YAKIP ısınırken Allah ıma şükretmek...Ne odun, ne kömür taşıma derdi yok...Borudan gelip bacadan gidiyor...Yirmi yıl önce bu konforumuz yoktu....Fiyat konusu çok önemli yazdığım değişiklik sizin yazdığınız rakamlar içerisinde....Aldanmayınız...İşte fiyat...www.aydinisi.com.tr başkasıwww.hosver.com.tr başkasıwww.kombimarket.com.tr ... para sizin, ev sizin, tercih sizin...Kolay gelsin....

tavsiyeniz için teşekkürler ancak ben evin bir katını (alt kat) kullanmıyorum yani hal böyle olunca sanırım yoğuşmalı kombi kullanmanın esprisi kalmıyor.
    şu an için 2 model arasında kalmış durumdayım
    vaillant 242-5
    buderus u-062

bu iki modelde hermetik. ama beni düşündüren bu iki modelden hangisi daha tasarruflu olduğu
    yardımcı olursanız memnun olurum saygılar
  • Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi :http://www.damladogalgaz.com/kombi/piyasadaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer_evran -- 22 Mayıs 2013; 13:25:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer_evran

Arkadaşlar bir kombi alacağız bizde ev 130m2, blok 7 katlı, her katta 4 daire var dış cephesi izalasyonlu. Aşağıda bir sitede bulduğum kombilerle ilgili detaylı bilgi var sizce hangi kombiyi alsam daha faydalı olur.

Hermetik Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1 - Viessmann Vitopend 100-W Hermetik Kombi Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 242-5 Plus Hermetik Kombi Bu kombinin fiyatının yüksek olmasına rağmen yeni nesil bir kombi olması, daha yeni teknoloji ile üretilmesi, sessiz, estetik görünüşü, yakıt sarfiyatının düşük olması ve en önemli özelliği sabit ısıda sıcak su konforu sunması ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar. ) sebebi ile önereceğimiz diğer hermetik kombidir. Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Plus Hermetik Kombi Bu kombi sessiz çalışması, az yakıt sarfiyatı ve verimli olması, estetik görünüşü, kullanım güvenliği açısından ilk önereceğimiz kombidir. Bu kombinin üretimi Manisa’da yapılmaktadır.

Hermetik kombilerde bu 3 kombide birbirinden değerli kombi olmasına karşılık bizim önereceğimiz Viessman olandır. Özellikle dayanıklılığı sayesinde arıza çıkarmaması ve üretim teknolojisi ile ön plana çıkmaktadır. Almanya’dan kolisinde gelmekte ve burada satılıp montajı yapılacağı zaman kolisi açılmaktadır.

Yoğuşmalı Kombilerden Önerdiklerimiz;
    1- Viessmann Vitodens 100-W 26 KW Yoğuşmalı Kombi Yoğuşmalı kombiler içerisinde önereceğimiz ilk kombi Viessmann üretimidir. Bu kombi üstün alman teknolojisi ile üretilmiş olup, en önemli özelliği çok dayanıklı ve arıza yapma olasılığının çok düşük olmasıdır. Kombimizin Brülörü yani doğalgazı yakarak suyun ısınmasını sağlayan parçası özel paslanmaz çelikten üretilmekte ve diğer kombilere göre ömrü 2-3 kat artmaktadır. Bunun yanında yine yakıtının düşük olması, verimli çalışması ve estetiği ile bulunduğu ortama uyum sağlamasıdır. Bu kombi Almanya’da üretilmektedir.

2 - Vaillant 296-5 Plus Yoğuşmalı Kombi İkinci önereceğimiz yoğuşmalı kombi markası Vaillant’tır. Bu kombimiz diğer kombilere oranla %30 daha küçük olması sebebi ile tercih edilmektedir. Vaillant’ın kombilerinin en güzel özelliklerinden biri olan sabit ısıda sıcak su konforu sağlaması özelliği bu kombimizde de yer almaktadır ( Yani kombide musluktan akan sıcak suyumuzu 40 C ‘ ye ayarladığınızda musluktan akan su 45 C ‘ye çıkmaz veya 35 C ‘ ye düşmez. Sabit Olarak 40 C ‘ de akar ). Bu kombinin üretimi Polonya’da yapılmaktadır.

3 - Eca Confeo Premix Yoğuşmalı Kombi Üçüncü önereceğimiz kombimizi ECA üretmektedir. Eca Confeo Premix kombimizin ateşlemeyi sağlayan elektronik kartı, bu cihaza özel olarak üretilmekte ve kombinin ateşleme yaptığındaki gürültüyü yok denecek kadar düşürmesidir. Böylelikle kombimiz oldukça sessiz olarak çalışmaktadır. Bu kombimizde de Viessmann’da yer alan Premiz teknolojisi kullanılmaktadır ( Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. )

- Bu üç kombimizinde en önemli özelliklerinden birisi Premix olmasıdır. Nedir bu Premix derseniz; Kombimiz bacadan dışarı atılacak olan yaklaşık 120-130 C’ deki kızgın baca gazını kendi içerisinde özel bir sistemle ( Premix ) devir daim yaparak kombiye geri dönen ılık suyun ön ısıtılmasında kullanmaktadır. Baca gazı ile ön ısıtma yapılarak derecesi yükseltilen suyumuz daha sonra kombinin asıl ısıtma haznesine alınarak burada daha az yakıtla istenilen sıcaklığa getirilir ve sisteme geri basılır. Aslında bütün yoğuşmalı kombiler bu mantıkla çalışmaktadır fakat, yukarıda ki kombilerimizin özelliği gazı içerisinde daha fazla dolaştırarak verimliliği diğer yoğuşmalı kombilere oranla %30 daha arttırmaktadır. Bu sistemle daha fazla gaz tasarrufu sağlanmakta ve faturalar düşmektedir.

Site Adresi :http://www.damladogalgaz.com/kombi/piyasadaki-en-iyi-kombi.html

Sizin önerileriniz nedir ???

sitede yazılan bilgiler yanlış,viessmann vitopend kesinlikle önermem.hem modülasyon aralığı dar.hem minimum ısıl güç tüketimi yüksek hemde sorunlu ve pahalı bir cihaz.
    viessman vitopend'in modülasyon aralığı inanılmaz dar:%43 - %100 ve minimum ısıl güç tüketimi:10,7kw
    http://www.viessmann.com.tr/content/dam/internet-tr/prospekte/vitopend100-w_105-31kw.pdf

bu kombiden uzak durun.vaillant 242-5 kaliteli bir cihaz ama aynı fiyatlara PREMİX tam yoğuşmalı kombi almak daha mantıklı
    eca confeo plus serisinde ise zaman zaman sıcak su sabitleme sorunu yaşanan bir cihaz

premix yoğuşmalı kombilerden ise vaillant 296 ve viessmann vitodens,malzeme kalitesi olarak iyidir.ama bu kombilerin modülasyon aralığı dardır.ayrıca viessmann vitodens opsiyonel olarak modülasyonlu termostatla oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor.2000liranın üstünde satılan bir kombide bence bu özellik olmalı
    eca confeo premix ise bence daha iyi tercih.modülasyon aralığı orta seviyededir.ama (lago fb modülasyonlu termostatla) oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler) ayrıca yerli üretim bir kombi olduğu için yedek parçaları biraz daha ucuzdur
    alternatif olarak baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.bu kombilerin fiyatı 1500lira civarında (tam yoğuşmalı) premix yoğuşmalı ve modülasyon aralığı %19,5 - %100
  • Tekrar teşekkürler. Lütfen yanlış anlamayın, size kontra gitmek için değil ama nette şöyle bir site buldum:
    http://www.evdeteknik.com/kombi.html

Burada yazılanlara yorumunuz nasıl olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

Tekrar teşekkürler. Lütfen yanlış anlamayın, size kontra gitmek için değil ama nette şöyle bir site buldum:
    http://www.evdeteknik.com/kombi.html

Burada yazılanlara yorumunuz nasıl olur acaba?

yoğuşmalı kombi için soruyorsanız,yoğuşmalı kombide önemli olan alanın büyüklüğü ve radyatör metrajı değil kombinin kazan sıcaklığıdır
    yani evinizde kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece yoğ kombi olur.ayrıca makalede çok yanlış bilgiler var,sanırım çok eski bir makale

kars-erzurum gibi bölgeler yerine ılıman bölgelerde yoğuşmalı kombi daha uygun çünkü karasal bölgede düşük kazan sıcaklığında ısınabilmeniz için yalıtım olmalı ve radyatör metrajı olması gerekenden %30-40 daha fazla olmalı bu da işletme giderlerini arttırır.karasal bölgelerde 6-7ay kış olduğu için kış başlangıç ve bitişlerinde yoğşmadan max verim alınır
    ılıman bölgelerde kış sezonu daha kısa sürer ve sezonun tamamında verim alınabilir.
    makaledeki diğer bir yanlış:premix yoğ. kombilerin fiyatları normal kombi fiyatlarına geriledi.eskiden 2000liradan aşağıya premix yoğ kombi alınamıyordu
    bugün tam yoğ kombilerde fiyatlar 1350lira bandına indi (termoteknik logic,ariston egis premium...gibi)

ben izmirdeyim.ailemin 2+1 65m2 ve 1+1 stüdyo 60m2 dairelerine,100m2 3+1 evlerine bile tenezzül edip yoğuşmasız kombi hadi onu bırakın yarım yoğuşmalı kombi almadım.modülasyon aralığı geniş (tam yoğuşmalı) premix yoğuşmalı kombi aldım+radyatörlerin çoğuna kaliteli trv vanalar:danfoss ra 2000

küçük evlerde modülasyon aralığı geniş premix yoğ. kombiler kendini uyumlandırır(BAYMAK DUO TEC,BAYMAK FALKE CONDESE...gibi)
    .düşük metrajlı radyatörlü sistemlerde bile alev boyunu ayarlayarak yoğuşma yapar+verim artar:tasarruf oluşur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog1984

Merhaba havalar soğumaya başladı ve ben kıs bastırmadan kombimi değiştirmek istiyorum. Evim 200 metrekare dublex ve dogu-Güney cepheli. apartmanda yalıtım yok maalesef ama seneye yaptırmayı düşünüyoruz. 11 metre kalorifer var. yanlız üst kattaki petekler yeteri kadar ısınmıyor. Netten araştırdım ama teknik kısımlar cok karışık. Ankara'da oturuyorum ve soguk kis günlerinde evi isitabilecek, yakıt tasarrufu yapabilecek, sessiz çalışan, surekli sıcak su sağlayabilecek, 1500 ile 2200 tl arası bir kombi tavsiyesine ihtiyacım var.

Size Beretta kombiyi önerebilirim.

Cihaz çok sessiz çalışır ve derinliği 25 cm dir.

eşanjöründe sıcak suyu her zaman hazır olarak beklettiği için sıcak su ihtiyacınız olduğunda bekleme süreniz azalmaktadır.

http://www.beretta.com.tr/Urun/yogusmali_kombiler/ciao_green_29-25_kw-/33
  • quote:

Orijinalden alıntı: nur_dan

Arkadaşlar, evim 150 m2, fiyat sorun değil kaliteli yoğuşmalı az harcayan ekonomik olabilecek bir öneriniz var mı_?

merhaba
    evinizde ısıtılacak net alan 150m2 ve altındaysa ve toplam radyatör metrajı 11-12metreden daha aşağıda ise

buderus gb72 premix yoğuşmalı kombi öneririm.çok kaliteli ve donanımlı bir cihazdır,2500-2600lira civarındadır

çalışma aralığı 6.6kW - 23.8kW:modülasyon aralığı geniş bir cihazdır
    24kW ısıtma devresi,30kW sıcak su devresi: sıcak su devresi çok güçlü bir cihazdır aynı anda 2 banyoda sıcak su olanağı sağlar

bu cihazı alırsanız yanında mutlaka ama mutlaka buderus rc10 modülasyonlu oda kumandası ile birlikte kullanmanızı öneririm.çünkü kombinin gelişmiş elektronik kart yazılımı sayesinde mükemmel bir şekilde oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışır cihaz bu durumda tasarruf yapar

http://www.tekzen.com.tr/buderus_rc10_digital_oda_termostati_/2131762
  • eL_TuRCo kullanıcısına yanıt
    ferroli'nin premix yoğuşmalı kombileri çok kaliteli ve donanımlıdır ferroli econcep tech yıllardır satılıyor,kendi ailem ve tanıdıklarımın evlerine taktırdım
    http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail/econcept-tech-c/1/10.aspx
    http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/ECONCEPT%20TECH%20KOMBI030113.pdf
    piyasada ferroli bluehelix tech modeli yaygınlaşmaya başladı,kaynaksız ve her türlü sert suya karşı patentli alaşımlı eşanjöre sahiptir,düşük minimum ısıl güç,geniş modülasyon aralığı,güneş enerjisi sistemleriyle uyumlu çalışması,modülasyonlu sirkülasyon pompası,modülasyonlu oda kumandası ve dış hava sensörü ile birlikte çalışabilmesi gibi üstün özellikleri var
    http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail/bluehelix-tech/1/194.aspx
    http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/BLUEHELIX%20Tech.pdf
  • eL_TuRCo kullanıcısına yanıt
    Ferroli Econcept Tech:
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-ferroli-econcept-tech-25-c-25-kw-fiyati,22816.html
  • damar80 D kullanıcısına yanıt
    ailemin evine baymak idee 24 kW taktırdım,gerçekten iyi cihaz idee modellerinde isimlendirme sıcak su gücünden oluyor yani baymak idee 24, aslında 20kW ısıtma kapasitesinde ve 24kW sıcak su gücünde aynı şekilde baymak idee 35kW

baymak idee 35 (ısıtma devresi 30kW)+(sıcak su devresi 35kW)

50c - 30c işletmede 8.5kW - 31kW...> modülasyon aralığı %27 - %100........>sıcak su devresi 17.3litre/dk "delta"

baymak idee tercih edecekseniz yanında mutlaka İ-SENSE modülasyonlu oda termostatını da önerimim.hem kablolu hemde kablosuz seçeneği mevcuttur çok gelişmiş bir opentherm kontrol aksesuarıdır eviniz tripleks olduğu için kablosuz daha iyi olabilir kablolar az görünür tekrar yazıyorum baymak idee için İ-SENSE şart

http://www.idee.com.tr/katalog/Baymak%20Programlanabilir%20Oda%20Termostat%C4%B1%20Kullan%C4%B1m%20K%C4%B1lavuzu.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak idee hariç

baymak'ın bütün premix yoğuşmalı kombileri aynıdır:baymak brötje novadens extra,baymak brötje novadens,baymak duo tec,baymak falke condense,baymak dolcevita dpy,baymak lambert lpy

bu yazdığım 6 kombide aynıdır ama tek fark extra modelinde çıkartılabilen kumanda paneli va ve bu panel kablo bağlanarak oda termostatı olarak kullanılabiliyor ayrıca novadens extra'ya başka marka kablolu/kablosuz oda termostatı taktıramıyorsunuz diğer 5 modele istediğiniz oda termostatı takılabiliyor,eviniz tripleks belki ilerde kablosuz oda termostatı kullanmak isteyeceksiniz
    baymak lambert lpy 33kW uygun fiyata buldunuz mu?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/baymak-lambert-lpy-33-premix-yogusmali-kombi-fiyati,36139.html
    1784.00 tl
    çok teşekkür ederim baya faydalı oldu verdiğiniz bilgiler
  • damar80 D kullanıcısına yanıt
    baymak falke condense 33kW fiyat 1650-1700lira civarında ve baymak lambert lpy 33kW ile %100 aynı kombidir
    akakçe arama motoru:
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-33-fi-330-kw-fiyati,380737.html
    kombiyi netten alırsanız yanında baymak'ın orijinal yoğuşmalı bacasını da isteyin,bazı satıcılar ilave para ister veya başka marka baca gönderirler,herşeyi baştan konuşun
    orijinal baca ücretsizdir haberiniz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

baymak falke condense 33kW fiyat 1650-1700lira civarında ve baymak lambert lpy 33kW ile %100 aynı kombidir
    akakçe arama motoru:
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-33-fi-330-kw-fiyati,380737.html
    kombiyi netten alırsanız yanında baymak'ın orijinal yoğuşmalı bacasını da isteyin,bazı satıcılar ilave para ister veya başka marka baca gönderirler,herşeyi baştan konuşun
    orijinal baca ücretsizdir haberiniz olsun

ok çok teşekkür ederim
  • by_xray B kullanıcısına yanıt
    buderus gb62 yeni bir model hem benzer özellikleri var sıcak su kapasitesi gibi 30kW hemde farklı özellikleri var
    buderus gb72'nin minimum ısıl gücü biraz daha düşük ve modülasyon aralığı biraz daha geniştir
    buderus gb72'nin genleşme tankı daha büyüktür 12litre
    buderus gb72'de güneş enerjisi sistemleri ile uyumludur,çok düşük stand by elektrik tüketimi 2w,buna benzer birkaç tane daha ilave özelliği vardır

arada 500lira oynuyorsa buderus gb62 daha mantıklı seçim olur, buderus gb62 ve bosch condens 2500w aynı kombidir,manisa'da bosch fabrikasında üretilir tek fark buderus gb62'nin sıcak su gücü 30kW bosch condens 2500w'nin 24kW sıcak su gücü var onun haricinde %100 aynı kombi
    bu özellik sizin için önemli değilse ve daha ucuza denk gelecekse bosch condens 2500w için de fiyat alabilirsiniz
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/yagusmali-kombiler/condens-2500-w.html

yazdığım 3 kombiden birini tercih ederseniz yanında mutlaka kendi modülasyonlu oda termostatını kullanmanızı öneririm.bosch/buderus kombiler oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde iyi çalışır

BUDERUS LOGAMAX PLUS GB 062

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç 7.3 kW..................> modülasyon aralığı %30 - %100

http://www.buderus-tr.com/upload/CmsPage/PageContentFile/Logamax_PlusGB62_TR_7214_FNAL_LOW_3b585.pdf

buderus gb72

minimum ısıl güç: 6.6kw………> modülasyon aralığı %28 - %100

http://213.155.100.140/bayi/uploaded_files/file//Buderus/Buderus_GB072_NeoPlus_Yogusmali_Kombi_08_2011.pdf
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.