Şimdi Ara

mıknantıslı kılıf telefona zarar verir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
27.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonumun kılıfının kapağı mıknantıslı Telefon kılıfımda iken mıknantıstan zarar görür mü.. ekranı , kamera sı falan ? Benim kafama bu soru şurdan takıldı.. mıknantsı televizyonun ekranına yaklaştırdıgımda ekran saralıyor rengi değişiyor... Acaba telefondada aynı şey söz konusumu ? kamerasını falan bozar mı mıknantıs

• Olabilir. Ama Kaliteli kılıfçılar:Donu düşünmüşlerdir:D
  • ordaki mıknatıs tahminimce küçücük bişeydir ve hiç bişey olcağını sanmıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: xxxSaKaLxxx

Olabilir. Ama Kaliteli kılıfçılar:Donu düşünmüşlerdir:D

Valla Aksaray'dan aldım 2 liraya
  • quote:

Orjinalden alıntı: @dministrator

ordaki mıknatıs tahminimce küçücük bişeydir ve hiç bişey olcağını sanmıyorum

Evet fazla büyük değil bozuk 50 kuruş boyutlarında yuvarlak 2 tane (biri bi başta digeri öteki başta) mıknantıs.. alırken hiç düşünmedim avaba bir yan etkisi olur mu diye aldıktan sonra düşünmeye başladım acaba bi zararı olur mu diye.. tşK..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi povr_anj -- 30 Ocak 2008; 16:42:48 >
  • bu deri takliti gibi olanlardan mı ???
    mıknatıs derinin üstüne oturuyo yani direk telefona sürtmüyo dimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: povr_anj

quote:

Orjinalden alıntı: xxxSaKaLxxx

Olabilir. Ama Kaliteli kılıfçılar:Donu düşünmüşlerdir:D

Valla Aksaray'dan aldım 2 liraya

• Mıktnatıslı kılıflar cep telefonunun içindeki pili bitirebilir. Pil biterse ne olur derseniz, telefonuzu kapatıp açtığınızda telefonun tarih ve saat bilgileri kaybolur ve her açtığınızda yeniden girmeniz gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altinok

Mıktnatıslı kılıflar cep telefonunun içindeki pili bitirebilir. Pil biterse ne olur derseniz, telefonuzu kapatıp açtığınızda telefonun tarih ve saat bilgileri kaybolur ve her açtığınızda yeniden girmeniz gerekir.

Telefonum çok yavaşladığı zaman açıp kapatıyorum kapatırken full olan şarjım açınca 3 çubuk kalmış oluyor.. ama tarihi saati falan tekrar sormuyor.. Bende bu neden acaba diye düşünüp duruyordum.. demekki sebebi bu Hain mıknatısmış Gidimde terzide çırtçırt diktirim barii

• Saat ve tarih soran telefonlar da sormaması için bataryalık işimiz varsa(sim kart değiştirme vs.)hızlı yapmalısınız yavaş yaparsanız soruyor telefon araştırma merkezlerinde kanıtlanmıştırCopyright © 1995 - 2008 zauahhahahahah:D
  • kontürleri çekiyomuş ben öyle duydum.

• ARKADAŞLAR BENİM TEL N95 VE BEN DE MIKNATISLI (MTT) KILIF KULLANIYORUM.İLK ÖNCELERİ BEN DE ÇEKİNMİŞTİM TELE ZARAR VERİRMİ DİYE.O MIKNATISLARIN İÇ TARAFA GELEN KISIMLARI ETKİSİZ OLDUĞU İÇİN TELEFONA DA ZARAR VERMEZ.YANİ KILIFIN DIŞ TARAFINI(MIKNATISLI OLAN TARAFI) TV YE YAKLAŞTIRDIM TV Yİ ETKİLEDİ AMA İÇ TARAFINI YAKLAŞTIRDIM HİÇ BİR ETKİ YAPMADI...TELEFONU KILIFA KOYARKEN DE EKRANI İÇ TARAFA GELECEK ŞEKİLDE KOYUYORUM YAKLAŞIK 6 AYDIR KULLANIYORUM EN KÜÇÜK BİR OLUMSUZLUK YOK...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALPAY_ANK -- 30 Ocak 2008; 18:38:18 >
  • babam bir yıldır kullanıyor henüz bir sorun yok telefonda.
  • Dayımlar 2 telefon bozdu mıknatıslı kılıf yüzünden.
  • kilifa gore degisiyor ben n 90 icin 3 yil once almistim miknatis cok iyi bir sekilde saklanmis hic zarar gormedim ama miknatisi disarda olan modellerde var onlar bozabiliyor diye duydum
  • Mıknatıslı kılfı hazırlayanlar hazırlamadan önce bunu düşünmüşlerdir yan etkisi var mı diye...
    Tabii kaliteli olanlardan bahsediyorum, ucuz kılıfın üreticisi aldığı paraya bakar...
  • Valla bilmiyorum ama Az önce kılıfın içinde bulunan 4 mıknatısıda çıkardım.. Telefonu aldıgımda verilen şarj aletinin üzerindede çırtçırt vardı onuda oradan söktüm Telefona diktim Güzel oldu Şimdi kafam kulağım RahaaT çok şükür
  • Bence zararı olur arkadaşlar telefonda metal parçalar var. Ekranı da etkiler. Sonuçta magnetik alan oluşturuyor mıknatıs. Bu tip kılıfları kullanmamakta fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: povr_anj

Valla bilmiyorum ama Az önce kılıfın içinde bulunan 4 mıknatısıda çıkardım.. Telefonu aldıgımda verilen şarj aletinin üzerindede çırtçırt vardı onuda oradan söktüm Telefona diktim Güzel oldu Şimdi kafam kulağım RahaaT çok şükür

iyi yapmışsın temkinli olmakta yarar var
  • abimde blackberry pda var, yanındada kendi deri kılıfı varmış kılıf mıknatıslı kapak ve pdayı kılıfa koyunca manyetık sıstem pdayı uyku moduna geçiriyo, zararı olsa blackberry böyle bi kılıf yapmazdı ve piyasada satılan kılıflarında çoğunluğu mıknatıslı. bende mıktanıslı 5 ytllık kılıf kullanıyorum bi sorun yok.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.