Şimdi Ara

insanın göbek deliği neden ağrır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
0
Favori
153.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çağır kapıcıyı, zaten 10 dakikalık işmiş.

Yalnız kapıyı kilitle, gören-duyan olursa mümkün değil açıklayamazsın Tabi kapıyı kilitlediğini kapıcıyı da farkettirmemen lazım, ona da açıklayamazsın

• halk arasında göbek düşmesi denen olay olmak üzere olabilir
  • neden olabilir ki bu düşme :S
  • Ağri bişey kaldırdıysan göbeğin düşmüştür
  • http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=gobek+kacmasi&nr=y&pt=gobek+dusmesi

Linkten bir kaç paragraf,

kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır. espri değil, sevişirken bile insanın başına gelebilir. mide bölgesinde bulunan vücut sıvısının ( ya da suyunun bilemiyorum ) o bölgede toplanmasıdır.

etkileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

----

aylarca doktor doktor gezip, şans eseri bir dost ortamında rahatsızlığından bahsedince de anneanemin durumu hemen çakıp 10 dakika içinde derman olmasından dolayı mutluluktan ağlamış bir ahbabımız vardır.

en basit ve % 100 etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

Umarım bununla alakası yoktur rahatsızlığının, geçmiş olsun..

Muhtemelen sarışın komşuna ev taşıması sırasında yaptığın yardımın artistlik kısmı sırasında olmuştur.

• Göbek düşmesi ilk defa duyuyorum
  • Eeee kime yaptıracağım o masajı?
    Mide suyu sanırım toplandı o tarafa...

Ya ne ev taşıdım ne de son zamanlarda seviştim ama 3 gündür bu sıkıntım var.
  • Hiçbirşey anlamadım bitter.
  • Demem o ki,

Göbeene yapılacak operasyon için aradığın boş kontenjan belki de kapıcınızdır. Tabi yere uzanmış En büyük bjkliye göbek masajı yapan bir kapıcıda, yaptıran 1881 de durumu anlatamazlarsa gör rezaletin dik alasını. Mesela Sen yerde göbeen açık uzanırken annen bassa hiç hoş olmazdı, hele de kapıcıyla
  • Benim kuzenin basina gelmisti gobek dusmesi sanmislar megerse kil donmesi olmus eger kemerini fln cok sıkıyorsan olabilir...doktor oyle soylemis..!..umarim oyle degildir..
  • kardeş miden boşken mekik çekersen yada ağır birşey kaldırırsan olur
    geriye doğru esnerken göbek deliğine birşey batıyormuş gibi hissedersin
    yapman gereken yemek ye mideni doldur sonrada karnını içeri doğru çek sal
    elinlede biraz ov geçicektir ramazan ayında bendede olur genelde zayıf olduğum için
  • Teşhis konuldu.
    OMFALİT
    merak edenler araştırabilir netten.
  • kötü oluor bendede olmustu ama geçiordu
  • hadi göbek düşmesi neysede göbek deliğini bastırarak karıştırdığında kan geliyor neden? acaba tehlikelimi?
  • KıL Dönmeside OLabiLir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bitter

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=gobek+kacmasi&nr=y&pt=gobek+dusmesi

Linkten bir kaç paragraf,

kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. en büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır. espri değil, sevişirken bile insanın başına gelebilir. mide bölgesinde bulunan vücut sıvısının ( ya da suyunun bilemiyorum ) o bölgede toplanmasıdır.

etkileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

----

aylarca doktor doktor gezip, şans eseri bir dost ortamında rahatsızlığından bahsedince de anneanemin durumu hemen çakıp 10 dakika içinde derman olmasından dolayı mutluluktan ağlamış bir ahbabımız vardır.

en basit ve % 100 etkili çaresi şu şekildedir:

rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ - orta - sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır. bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra " tık " ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır. yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

Umarım bununla alakası yoktur rahatsızlığının, geçmiş olsun..

Muhtemelen sarışın komşuna ev taşıması sırasında yaptığın yardımın artistlik kısmı sırasında olmuştur.

Teşekkürler bilgin için

• etkileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

ishal ve halsizlik hariç diğer etkiler var.

• benimde intihap gibi bişi var sanki iğne batıyor. :S
  • 3gündür bendede var bu illet ben kemere bağladım ama artık kemer takmadanda ağrıyo ve sürekli olmaya başladı çok rahatsız edici bişey bwnde ne kusma var ne ishal nede gözle görülür halsizlik sadece ağrı :((
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.