DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Cpu Kullanımı Neden Bu Kadar Artar
10
Cevap
0
Favori
10.265
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Cpu Kullanımı Neden Bu Kadar Artar
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      21 Mesaj
      29 Ocak 2008 02:03:53
      Arkadaşlar mrb aynı sorunum vardı ekran kartımın fanı bozulmuştu ondandır dedim yaptırdım taktım hala aynı windowstandır dedim format attım ilk bi 2 saat normaldi sonra yine bozuldu ve bu hale geldi bi firefox açınca nasıl artış oluyoor resimde gözüküyor zatn boştaykende bi tutarsızlık var çözemiyorum sorunu deli olmak üzereyim bi yardım edin..

Kıyamet Kopar ÇÖker Karanlık
      Allah Bizi Affetmez Çok Günah Aldık
      Sevenler Ayrılmaz Biz Bir Plan Yaptık
      Tüm ÇARŞI Cehennemden Kombine Aldık
    • Yarbay
      4138 Mesaj
      29 Ocak 2008 02:24:30
      Online olarak bilgisayarını tarattırarak problemi çözebilirsin.
      Ücretsiz PC güvenlik taraması Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı,
      bilgisayarınızın sağlığını güvence altına almaya yardımcı olacak şekilde
      tasarlanmış ücretsiz bir hizmettir. Virüsleri tarayın ve silin.
      Sabit diskinizdeki çöplerden kurtulun. Bilgisayarınızın performansını artırın.
      "Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı"
      burada
      .

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir. Bilgi paylaştıkça çoğalır."
    • DH Yönetici
      13615 Mesaj
      29 Ocak 2008 02:34:49
      ctrl alt del ve işlemler sekmesine bak cpu kullanımı ençok kullanan uygulama neymiş

• Onbaşı
      21 Mesaj
      29 Ocak 2008 11:58:24
      bakıyorum ama ölye çok kullanan bi program yok daha yeni format attım yine aynı yani tek düşüncem işmemci fanı soğutamadığından randumandan düşüyor işlemci ama pcde daha 2 senelik olmadı bu sürede fan bozulur mu :S

• Teğmen
      127 Mesaj
      29 Ocak 2008 12:17:03
      virüs taraması yap...bu virüs işlemciyi kendi lehine kullanan ve CTRL+ALT+DEL konfigrasyonunda gözükmeyen bi yaratıktır..baş belasıdır..kesnlikle tarama yaptır düzelir..

• Yüzbaşı
      346 Mesaj
      29 Ocak 2008 13:11:09
      Sanırsam vista kullanıyorsun. Pc nin özelliklerini yazarsan daha yardımcı oluruz.Bende aynı testi yaptım fire fox açılırken cpu kullanımına baktım.Pc de Pentium D 2,66 Ghz -2 Gb 667 mhz Ram -Geforce 6200 1024 Tc o/c var sonucu görüyorsun.Boştada %10-%25 arası değişiyor.Vista böyle :S Xp de %2 en fazla olurdu boşta...

• Onbaşı
      21 Mesaj
      29 Ocak 2008 13:20:32
      p4 3.2 ghz 1mb Cache
      ati radeon asus ax550 ekran kartı
      200 samsung sata2 hd
      1.5 ddr2 533 ram
      intel 945plrn anakart

yok yaa bn 1 yıldır kullanıyorm nerdeyse vista hiç böyle bişey yoktu 8 ay sonra trojan girdi format attım sonra bu sorun çıktı tekrar format attım dün ama yok yine aynı fm bile oynarken kasmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legends06 -- 29 Ocak 2008; 14:12:34 >

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      29 Ocak 2008 18:30:22
      ya aynı der bendede var. dün format attım full temizledim hdd yi yeni kurulumdan sonra işlemcinin %100 ünü kullanıyor. nedendir. tarattım virüs trojan vb yok. acayip kasıyo bilgisayarı. formatıda gözüm yemiyo daha dün dayadım formatı

Ufaltılmış önizleme resmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerebellum -- 29 Ocak 2008; 18:47:58 >
    • Yarbay
      11899 Mesaj
      29 Ocak 2008 21:15:23
      cerebellum arkadaşım,panda antivirüs mü kullanıyorsun?
      baksana pandanın çalıştırdığı dosya yüzde 89 işlemci gösteriyor?
      kaldır panda kullanıyor isen
      nod32 kur fişek gibi olsun pcn hiçbir virüste (autorun virüsleri dahil) giremez bilgisayarına

• Yarbay
      2039 Mesaj
      30 Ocak 2008 00:06:44
      apvxdwin.exe ne hocam %89 o kullanıyor kaspersky antivirüs öneririm

INTEL CORE 2 DUO E4500@3.1GHz/// 2GB DDR2 800MHz CL4 Gamer Extreme Dual Kit
      /// GIGABYTE P35-DS3L /// Tagan 430Watt Easycon//Palit 8600gt Sonic+ 750/2100 vmod /// 250gb Segate 410as /// DvD Combo car curt kasa fln....
    • Er
      9 Mesaj
      16 Ekim 2015 23:40:12
      Arkadaşlar asus x54c sx049r laptop var bilgisayarı açtığımda hiçbirşey yapmasam bile cpu %80 ler civarı dolaşırken biranda %100 dayanıyor dikkat hiçbir faaliyet yokken nedeni nedir lütfen bu dertten kurtarın beni çözüm lütfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Cpu Kullanımı Neden Bu Kadar Artar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.