Şimdi Ara

Cpu Kullanımı Neden Bu Kadar Artar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
15.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar mrb aynı sorunum vardı ekran kartımın fanı bozulmuştu ondandır dedim yaptırdım taktım hala aynı windowstandır dedim format attım ilk bi 2 saat normaldi sonra yine bozuldu ve bu hale geldi bi firefox açınca nasıl artış oluyoor resimde gözüküyor zatn boştaykende bi tutarsızlık var çözemiyorum sorunu deli olmak üzereyim bi yardım edin..

• Online olarak bilgisayarını tarattırarak problemi çözebilirsin.
    Ücretsiz PC güvenlik taraması Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı,
    bilgisayarınızın sağlığını güvence altına almaya yardımcı olacak şekilde
    tasarlanmış ücretsiz bir hizmettir. Virüsleri tarayın ve silin.
    Sabit diskinizdeki çöplerden kurtulun. Bilgisayarınızın performansını artırın.
    "Windows Live OneCare güvenlik tarayıcısı"
    burada
    .
  • ctrl alt del ve işlemler sekmesine bak cpu kullanımı ençok kullanan uygulama neymiş
  • bakıyorum ama ölye çok kullanan bi program yok daha yeni format attım yine aynı yani tek düşüncem işmemci fanı soğutamadığından randumandan düşüyor işlemci ama pcde daha 2 senelik olmadı bu sürede fan bozulur mu :S
  • virüs taraması yap...bu virüs işlemciyi kendi lehine kullanan ve CTRL+ALT+DEL konfigrasyonunda gözükmeyen bi yaratıktır..baş belasıdır..kesnlikle tarama yaptır düzelir..
  • Sanırsam vista kullanıyorsun. Pc nin özelliklerini yazarsan daha yardımcı oluruz.Bende aynı testi yaptım fire fox açılırken cpu kullanımına baktım.Pc de Pentium D 2,66 Ghz -2 Gb 667 mhz Ram -Geforce 6200 1024 Tc o/c var sonucu görüyorsun.Boştada %10-%25 arası değişiyor.Vista böyle :S Xp de %2 en fazla olurdu boşta...

• p4 3.2 ghz 1mb Cache
    ati radeon asus ax550 ekran kartı
    200 samsung sata2 hd
    1.5 ddr2 533 ram
    intel 945plrn anakart

yok yaa bn 1 yıldır kullanıyorm nerdeyse vista hiç böyle bişey yoktu 8 ay sonra trojan girdi format attım sonra bu sorun çıktı tekrar format attım dün ama yok yine aynı fm bile oynarken kasmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legends06 -- 29 Ocak 2008; 14:12:34 >
  • ya aynı der bendede var. dün format attım full temizledim hdd yi yeni kurulumdan sonra işlemcinin %100 ünü kullanıyor. nedendir. tarattım virüs trojan vb yok. acayip kasıyo bilgisayarı. formatıda gözüm yemiyo daha dün dayadım formatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerebellum -- 29 Ocak 2008; 18:47:58 >

• cerebellum arkadaşım,panda antivirüs mü kullanıyorsun?
    baksana pandanın çalıştırdığı dosya yüzde 89 işlemci gösteriyor?
    kaldır panda kullanıyor isen
    nod32 kur fişek gibi olsun pcn hiçbir virüste (autorun virüsleri dahil) giremez bilgisayarına
  • apvxdwin.exe ne hocam %89 o kullanıyor kaspersky antivirüs öneririm
  • Arkadaşlar asus x54c sx049r laptop var bilgisayarı açtığımda hiçbirşey yapmasam bile cpu %80 ler civarı dolaşırken biranda %100 dayanıyor dikkat hiçbir faaliyet yokken nedeni nedir lütfen bu dertten kurtarın beni çözüm lütfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.