Şimdi Ara

SAATLER (499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kafil arn

aziz abi kadran bu hale geldiyse zamanla nem ala ala mekanizma da etkilenmiştir ya onu bi elden geçirtsene adam gibi bi saatciye kadran deiştirirken bi yemini suyunu versin, sağına soluna baksın. emektar sağlıklı çalışsın daha uzun seneler..

ek
    hatta mümkünse kristali de deiştir abi baya çiziklenmiş. kasaya da temizleme cila mila yepyeni bambaşka bir saat olur süper keyifli kullanırsınız.

Hatırlatma için teşekkür ediyorum, mekanizma benim de aklıma geldi zaten.
    Mekanizmaya baktık, sağ olsun bi' saatci abimizle birlikte elden geçirdik.
    Durumu gerçekten çok çok iyi, hatta 2-3 gün bu haliyle kullandım, mekanizma açısından gayet durumda.

Şimdi işte kadranı alıp, cam vs. değiştirdim mi, harika olucak.

• quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

quote:

ARKADAŞLAR KRONOGRAFLI SAATİN MEKANİZMASINA NASIL RESET ATILIR??? MEKANİZMA RONDA 5030D....LÜTFEN BİLGİ RİCA EDİYORUM......HAFIZA KARIŞIKLIĞI OLMUŞ SAATTE, RESET ATMIŞLAR.......KRONOGRAFLI SAATE NASIL RESET ATILIYOR???

Quartz saatin hafızası nasıl karışmış anlamadım.Normalde dijital saatlerde reset atma işi bütün butonlara aynı anda basıldığında atılır sizde quartz saatte bunu deneyin belki komple sıfırlanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: djinn_inc

Timex T45581 modelini alacağım büyük ihtimalle sizin yorumlarınızı alabilir miyim bu model hakkında? Bir de bu saati kullanan var mı? Merak ettiğim bir şey var saniyeyi gösteriyor mu normal saat modunda bilen var mı?

Normal saat modu nedir tam anlayamadım(bugün anlamakta zorluk çekiyorum)saniye göstergesi göstergesi var en üstteki kırmızı ibre saniye göstergesi vazifesi görüyor ama termometre ve elektronik pusulayı çalıştırmak için butona basınca saniye butona basıldığı andaki 1 sn kaybını telafi etmek için birden iki saniye atış yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WpTürkiye

Arkadaşlar ETA 2824-2 mekanizma hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim, bu mekanizmaya sahip bir tag heuer carrera modeli aldım performan olarak neler beklemeliyim?

2824-2 şu anda en çok kullanılan mekanizma olsa gerek.Birçok markanın ya direkt olarak alıp taktığı ya da modifiye ederek kendi kalibresi olarak adlandırarak piyasaya sürdüğü bir mekanizma.Cartier'in bile kullandığını duymuştum. Performans olarak günde 3-5 sn kadar hata yapabilir. Ancak gözlemlediğim kadarıyla markadan markaya performansı değişebiliyor. Tag Heuer de ise bu performans daha yukarıda olur sanırım. Zaten kendi kalibresi olarak adlandırdığına göre birtakım iyileştirmelerde bulunmuştur. Ayrıca İstanbul'un tanınmış bir saatçisi pahalı firmaların mekanizmayı seçerek aldığını söylemişti. Chronometer kategorosinde değil ama bendeki Tissot 2824 bile günde 3 sn Revue Thommen'in 2824 ü ise günde 1-2 sn civarında sapma yaptığına gör Tag ın 2824 ü en az bunlar kadar performans gösterir diye düşünüyorum.

• markafonide Breil saatler %60 indirimde. ayrıca çarşamba 7.30da Candino saatler satışa çıkacak.

markafoniye davetiye için e-mail ile pm atabilirsiniz veyahttp://www.markafoni.com/user/registration/register/code/ da beni referans gösterebilirsiniz: qscvqscv@hotmail.com

bilmeyenler için markafoni 3-4 günlüğüne ünlü markalara %70e varan indirim kampanyaları yapan bir alışveriş sitesi. siteye referans veya davetiyesiz üye alımı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi May Day -- 29 Eylül 2009; 23:10:46 >
  • quote:

ARKADAŞLAR KRONOGRAFLI SAATİN MEKANİZMASINA NASIL RESET ATILIR??? MEKANİZMA RONDA 5030D....LÜTFEN BİLGİ RİCA EDİYORUM......HAFIZA KARIŞIKLIĞI OLMUŞ SAATTE, RESET ATMIŞLAR.......KRONOGRAFLI SAATE NASIL RESET ATILIYOR???

Normalde üstteki krono tuşuna basınca krono çalışır takrar basınca durur, alttaki tuşa basınca resetlenir saniye kolu dakika kolu ve saat kolu 12 noktasına geri döner. sizin demek istediğiniz kollar ya da muhtemelen saniye kolu 12 noktasına gelmeyebilir bunu mu demek istiyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teng

quote:

Arkadaşlar ETA 2824-2 mekanizma hakkındaki yorumlarınızı alabilirmiyim, bu mekanizmaya sahip bir tag heuer carrera modeli aldım performan olarak neler beklemeliyim?

2824-2 şu anda en çok kullanılan mekanizma olsa gerek.Birçok markanın ya direkt olarak alıp taktığı ya da modifiye ederek kendi kalibresi olarak adlandırarak piyasaya sürdüğü bir mekanizma.Cartier'in bile kullandığını duymuştum. Performans olarak günde 3-5 sn kadar hata yapabilir. Ancak gözlemlediğim kadarıyla markadan markaya performansı değişebiliyor. Tag Heuer de ise bu performans daha yukarıda olur sanırım. Zaten kendi kalibresi olarak adlandırdığına göre birtakım iyileştirmelerde bulunmuştur. Ayrıca İstanbul'un tanınmış bir saatçisi pahalı firmaların mekanizmayı seçerek aldığını söylemişti. Chronometer kategorosinde değil ama bendeki Tissot 2824 bile günde 3 sn Revue Thommen'in 2824 ü ise günde 1-2 sn civarında sapma yaptığına gör Tag ın 2824 ü en az bunlar kadar performans gösterir diye düşünüyorum.

Verdiğin bilgiler ışığında güzel bir saat ve mekanizma seçtiğimi hissediyorum :) verdiğim parayı hakedecek inşallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

quote:

quote:

Quartz saatin hafızası nasıl karışmış anlamadım.Normalde dijital saatlerde reset atma işi bütün butonlara aynı anda basıldığında atılır sizde quartz saatte bunu deneyin belki komple sıfırlanabilir.

dostum olay şu, saatin mekanizması ronda 5030d o gün ayar yaparken nasıl oldu bende anlamadım; kronometrenin dakikası durdu kaldı; fakat saat ve kronometre saniyesi felan her şey çalışıyor........saati gönderdim saati incelemişler, ustaya sorduğumda(artık nasılsa bende anlamadım) ´´hafızası karışmış saate reset attım düzeldi´´ dedi bana........bende anlamadım hiç buna benzer bir şeyler duydunuz mu??? açıkçası durum hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Saatçinin dediği olabilir. Benim de dedğim gibi kollardan biri takılır kalır.ki bu genelde saniye koludur. . Kurma kolunu tam çektikten sonra saniye kolu 12 noktasına gelene kadar üstteki krono tuşuna tek tek basarak düzeltirsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: teng

quote:

Verdiğin bilgiler ışığında güzel bir saat ve mekanizma seçtiğimi hissediyorum :) verdiğim parayı hakedecek inşallah.

Güzel bir saat seçmişsin. O saati ben de az daha almak üzere idim ama tesadüf M. Lacroix'in yeni pontos serisi o gün gelmişti, alligator kayış ve daha tombul kasa görünce dayanamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teng -- 30 Eylül 2009; 0:10:21 >

• Saat tavsiyesinde bulunuyorsanız şöyle bir saat arıyorum ; Saatin iç mekanizması gözükecek (çarklar falan filan) , fazla büyük olmayacak çünkü bileklerim ince . Deri kayış mı yoksa metal mi orasına karar veremedim . Bütçem en fazla 300 lira .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Azizim

quote:

quote:

dostum olay şu, saatin mekanizması ronda 5030d o gün ayar yaparken nasıl oldu bende anlamadım; kronometrenin dakikası durdu kaldı; fakat saat ve kronometre saniyesi felan her şey çalışıyor........saati gönderdim saati incelemişler, ustaya sorduğumda(artık nasılsa bende anlamadım) ´´hafızası karışmış saate reset attım düzeldi´´ dedi bana........bende anlamadım hiç buna benzer bir şeyler duydunuz mu??? açıkçası durum hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum

Bu saat satıcılarının tabirleri de bir tuhaf quartz saate nasıl reset atmış hafızası karışmış anlamadım.Hani dijital saat olsa neyse hafıza olur da quartz saate hafıza öyle dijital saate olduğu gibi karmaşık değil chrono sayacında hafıza tutmaktan başka neyi var.Bir ara bir saatçide saatleri inceliyordum kadranda çift saati olan bir modele adamın söylediği şuydu.''Abi bu saatte çift motor var''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azizim -- 30 Eylül 2009; 0:24:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bilal47

Babama şu linkteki saati aldım...Marka ve bu model saat hakında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler saatten hiç anlamam:(

http://www.hepsiburada.com/hislon-ghl2936gkk-erkek-kol-saati/productDetails.aspx?categoryid=324096&productid=sahnghl2936gkk

yorum yapacak kimse yok mu acaba özellikleri

Ürün Detayları
    Kasa Şekli : Yuvarlak
    Kadran İçi : Arabic
    Kadran Rengi : Beyaz
    Kordon Tipi : Deri
    Kasa Tipi : Altın Kaplama
    Kordon Rengi : Kahverengi
    Saat Tipi : Klasik
    Çerçeve Tipi : Pırlanta
    Mekanizma : Pilli
    Cam Tipi : Kristal
    Kilit Sistemi : Standart
    Takvim : Var
    Alarm : Yok
    Kronometre : Yok
    Gece / Gündüz Modu : Yok
    Su Geçirmezlik : Su Geçirmezlik (Derece I)
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Distribütör : ORTAK SAAT

Çap (mm) : 41

• quote:

Orijinalden alıntı: .DragonFly.

Saat tavsiyesinde bulunuyorsanız şöyle bir saat arıyorum ; Saatin iç mekanizması gözükecek (çarklar falan filan) , fazla büyük olmayacak çünkü bileklerim ince . Deri kayış mı yoksa metal mi orasına karar veremedim . Bütçem en fazla 300 lira .

Aradığınız özelliklere sahip saat herhalde Swatch'ın skeleton modeli olsa gerek. Swatch bayisinde bulursunuz, ama Hislon da da skeleton vardı sanırım.
  • quote:

quote:

Babama şu linkteki saati aldım...Marka ve bu model saat hakında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim teşekkürler saatten hiç anlamam:(

http://www.hepsiburada.com/hislon-ghl2936gkk-erkek-kol-saati/productDetails.aspx?categoryid=324096&productid=sahnghl2936gkk

yorum yapacak kimse yok mu acaba özellikleri

Ürün Detayları
    Kasa Şekli : Yuvarlak
    Kadran İçi : Arabic
    Kadran Rengi : Beyaz
    Kordon Tipi : Deri
    Kasa Tipi : Altın Kaplama
    Kordon Rengi : Kahverengi
    Saat Tipi : Klasik
    Çerçeve Tipi : Pırlanta
    Mekanizma : Pilli
    Cam Tipi : Kristal
    Kilit Sistemi : Standart
    Takvim : Var
    Alarm : Yok
    Kronometre : Yok
    Gece / Gündüz Modu : Yok
    Su Geçirmezlik : Su Geçirmezlik (Derece I)
    Garanti Süresi : 2 Yıl
    Distribütör : ORTAK SAAT

Çap (mm) : 41

Valla siz bütün özelliklerini zaten yazmışsınız, biz artık üstüne ne yazabiliriz ki ?? Zaten almışsınız da, ama parasına göre bir saat. Ama klasik İsviçre şıklığı da var hani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teng -- 30 Eylül 2009; 1:31:31 >

• Arkadaşlar orient kullanan vede bana yardımcı olabilecek kimse var mı ??? Bunun alarmı nasıl kuruluyo içinde ki sayılar falan ne işe yarıo lütfen yardım edin
     SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: w_ashburn

Arkadaşlar orient kullanan vede bana yardımcı olabilecek kimse var mı ??? Bunun alarmı nasıl kuruluyo içinde ki sayılar falan ne işe yarıo lütfen yardım edin
     SAATLER

Kadran kenarındaki rakamlar dönerlidir . Bu aslında logaritma hesap cetvelidir. 50 li yıllarda pilotların çok işine yaramış bir saat mekanizmasıdır. Logaritma hesap cetveli kullanmasını bilen biri sana yardımcı olur.

• evet küçük çaplı olarak sadece swatch skeleton mevcut
  • benim babamın mesleği saat tamircisi ve eski saat kolleksiyoneri o saatlerden bir kaçının fotoğraflarını çekeyip göndereyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kherehabath -- 30 Eylül 2009; 18:54:33 >
  • frederique constant FC-345A5S6

Peşin paraya 1750 tl teklif verdiler. Ne diyorsunuz? Daha uygun alınabilirmi bu saat?

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allforone -- 30 Eylül 2009; 19:01:00 >
  • washburn kaç kere soracaksın bilmiyor demek ki kimse herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor ama nafile internette klavuz falan bulun eğer alarm için benim uyduruklarım olmadı ise..
  • 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.