Şimdi Ara

SAATLER (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Azizim

de Grisogono Meccanico dG calibre 651 77 jewel 28800 balans hassasiyeti 35 saat power reserve..

Bu saatin en buyuk ozelligi kadranin alt tarafindaki ikinci gosterge.
    Sayilar dijital font.
    Ama mekanik.
    Yani sayilarin degismesi cubuklarin renkli veya notr kisimlarina gore hareket ediyor.
    Bu tarz mekanizma yaklasik 5-6 yildir tasarimcilarin onundeki kagitlarda duruyordu fakat gerceklestirmek icin inanilmaz kompleks bir makine gerekiyordu. LED olsa kolaydi ama is mekanige gelince cok cok zorlandilar ve neticede sadece bu mekanigin gerceklesmesi icin yeni buluslar yapmak zorunda kaldilar. Sadece bu saat uzerinde yanilmiyorsam 10-12 patent var. Yani cinlilerin replikasini yapmalarini bayagi bir beklemek lazim.

Video bir mekanik harikasini gosteriyor

Sanirim bu tur bilgiler arkadaslara neden mekanik, neden quartz degil anlatir.
    ucuz mekanik saatlerde de yine icinde bir mini fabrika gibi calisan makineler var, gerci bunun kadar komplike degil ama ayni ruhu tasiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watcher6150 -- 25 Haziran 2009; 12:09:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: watcher6150

quote:

Orjinalden alıntı: Azizim

de Grisogono Meccanico dG calibre 651 77 jewel 28800 balans hassasiyeti 35 saat power reserve..

Bu saatin en buyuk ozelligi kadranin alt tarafindaki ikinci gosterge.
    Sayilar dijital font.
    Ama mekanik.
    Yani sayilarin degismesi cubuklarin renkli veya notr kisimlarina gore hareket ediyor.
    Bu tarz mekanizma yaklasik 5-6 yildir tasarimcilarin onundeki kagitlarda duruyordu fakat gerceklestirmek icin inanilmaz kompleks bir makine gerekiyordu. LED olsa kolaydi ama is mekanige gelince cok cok zorlandilar ve neticede sadece bu mekanigin gerceklesmesi icin yeni buluslar yapmak zorunda kaldilar. Sadece bu saat uzerinde yanilmiyorsam 10-12 patent var. Yani cinlilerin replikasini yapmalarini bayagi bir beklemek lazim.

Video bir mekanik harikasini gosteriyor

Sanirim bu tur bilgiler arkadaslara neden mekanik, neden quartz degil anlatir.
    ucuz mekanik saatlerde de yine icinde bir mini fabrika gibi calisan makineler var, gerci bunun kadar komplike degil ama ayni ruhu tasiyor.

mükemmel bir saat mekanik olması ayrı bir değerli kılıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: coupant

Arada sadece çerçeve ve kronometre farkı yok o zaman.

Peki deveyuku.com güvenilir midir? Saatin sahtesini gönderme durumu olabilir mi? Çünkü aynı saat başka bir sitede 1432 lira.

deveyuku güvenilir bir sitedir. sattıkları saatleri daha önce de belirttiğim gibi (forumu iyi takip etmek lazım bence) alışverişsaati'den alıyorlar.
    saatleri orojinaldir..
    bu arada alışverişsaatinden birkaç haftadır almayı planladığım hamilton'u aldım. Khaki Navy Frogman
    yaz ayları için ideal bence..merak eden arkadaşlara özelliklerini yazıyorum.
    200m WR (havuzda, denizde rahat yüzülür), rubber kordon (yazın sıcağında tere karşı dayanıklı, metal kordon sevmeyenler için deri kayışın alternatifi), vidalı tepe, titanium kasa (kolunda ağır saat taşımayı sevmeyenlere) .ETA 2895-2 kalibreli (27 jewels)
    http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=25042 (resim yüklemede problem var, link verdiğin üçün kusura bakmayın)

• guzel ,şık saat,kordonuda daha kullanıslı,sadece kordondan bulma sansımız varmı?
    quote:

Orjinalden alıntı: vervito

quote:

Orjinalden alıntı: coupant

Arada sadece çerçeve ve kronometre farkı yok o zaman.

Peki deveyuku.com güvenilir midir? Saatin sahtesini gönderme durumu olabilir mi? Çünkü aynı saat başka bir sitede 1432 lira.

deveyuku güvenilir bir sitedir. sattıkları saatleri daha önce de belirttiğim gibi (forumu iyi takip etmek lazım bence) alışverişsaati'den alıyorlar.
    saatleri orojinaldir..
    bu arada alışverişsaatinden birkaç haftadır almayı planladığım hamilton'u aldım. Khaki Navy Frogman
    yaz ayları için ideal bence..merak eden arkadaşlara özelliklerini yazıyorum.
    200m WR (havuzda, denizde rahat yüzülür), rubber kordon (yazın sıcağında tere karşı dayanıklı, metal kordon sevmeyenler için deri kayışın alternatifi), vidalı tepe, titanium kasa (kolunda ağır saat taşımayı sevmeyenlere) .ETA 2895-2 kalibreli (27 jewels)
    http://www.alisverissaati.com/urundetay.aspx?id=25042 (resim yüklemede problem var, link verdiğin üçün kusura bakmayın)

• Orjinalden alıntı: texmo

Bende alırken bunu düşündüm ilerde kordon değiştirmek lazım olursa naparım diye mecbur yeni distributor saatvesaat'e başvuracağız.
    Başka rubber kordon satan bir yer varsa (baron gibi) bilen arkadaşlar burdan bize bilgi verir...bekleyelim.
  • Tag'ın son bombası

http://2.bp.blogspot.com/_3J67iYJfiMw/SkIzAQko84I/AAAAAAAADTU/kgRoVoZzFrs/s1600-h/TAG-HEUER-MONACO-LS-CALIBRE-12-CLOSE-UP-DIAL.jpg

http://2.bp.blogspot.com/_3J67iYJfiMw/SkIzAQBAvRI/AAAAAAAADTM/7uyRJKcnUSg/s1600-h/TAG-HEUER-MONACO-LS-CALIBRE-12.jpg

ama klasik monaco'nun o eşsiz dizaynı kaybolmuş bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shelby500gt -- 25 Haziran 2009; 14:08:36 >

• Acaba bu forumda Saat sektöründe fiili olarak bulunanlar var mı? ne bilim mağaza, firma vs.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaptan1979

Acaba bu forumda Saat sektöründe fiili olarak bulunanlar var mı? ne bilim mağaza, firma vs.

merhabalar kardeşim biz saat satış ve onarım konusunda kastamonu da 85 yıldır hizmet veriyoruz. Lütfi Liv Saat
  • Ne tür saatlerle uğraşıyorsunuz acaba? Marka mekanizma vs.
  • quote:

Ne tür saatlerle uğraşıyorsunuz acaba? Marka mekanizma vs.

Citizen, Guess, Guess Collection, Hislon, Dkny, Diesel, Esprit, Fossil, Tommy Hilfiger, Swatch, Pierre Cardin, Nauitca, Jacques lemans, formula 1, Essence, Taraftar saatleri nin ve sipariş üzerine OMEGA, ROLEX, LONGİNES, TAG HEUER gib saatlerinde satışını yapıyoruz.

Bakım ve onarım olarak ise İl , 2030, 6030, 6L3, harley, eta, seiko5 igibi makinalarının bakımlarını yapıyoruz.
  • Yurtdışından arkadaşa GC aldırmıştım 500 dolar'a.

bir tane de gündelik kullanım için hamilton aldırıcam, 200 dolar vs olanların listesini yolladı bana o. ben de 4 taneye kadar eledim, bunlar kaldı. sizce hangisini tercih edeyim?
     SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• quote:

Orjinalden alıntı: Esasiyun

Yurtdışından arkadaşa GC aldırmıştım 500 dolar'a.

bir tane de gündelik kullanım için hamilton aldırıcam, 200 dolar vs olanların listesini yolladı bana o. ben de 4 taneye kadar eledim, bunlar kaldı. sizce hangisini tercih edeyim?

SAATLER

selamlar benim önerim ki bende hamilton kullanıyorum. ben resimdeki hamilton kahaki automatic 660 ft ti almanı öneririm daha tarz duruyor o saat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaliv -- 25 Haziran 2009; 16:20:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ziyaliv

quote:

Orjinalden alıntı: Esasiyun

Yurtdışından arkadaşa GC aldırmıştım 500 dolar'a.

selamlar benim önerim ki bende hamilton kullanıyorum. ben resimdeki hamilton kahaki automatic 660 ft ti almanı öneririm daha tarz duruyor o saat.

+1
  • ziyaliv Ronda mekanizmalar hakkında görüşünüz nedir
  • quote:

ziyaliv Ronda mekanizmalar hakkında görüşünüz nedir

Heheheeee simdi Ziyaliv bunlari bir over goklere cikarir sonra ben de bir dalaktan dalarim ve de derim ki:
    "yahu size ogretemedim gitti beni dinlemiyorsaniz gidin kaziklanin bakalim"
  • hakkaten bu "kazıklanma" olayı çok enteresan birşey.
  • Ronda 1946 lardan beri saat mekanizması ve son zamanlarda saat üretimini başlaması üzerine saat sektöründe adı geçer bir konuma sahiptir, şu anda özellikle quartz sistemlerin belirli çark dağılım kombinasyonları üzerinde çalışarak yaklaşık 7 farklı grupta toplamda 30-40 arası quartz makina modeli üretimi yapmaktadır. tamamı ile bir isviçre firmasıdır ve benim saattığım saatlerden yola çıkarak bugün Guess Collection, jacques lemans, nautica gibi markalar ronda nın mekanizmalarını tercih etmektedirve ronda nın şu anda çalışma prensibi pil ömrünmü uzatma üzerinedir. çok sağlam, dirençli ve işçilikli saat makaniları üretir.

bir kaç örnek size:
     SAATLER

SAATLER

• quote:

Orjinalden alıntı: watcher6150

quote:

ziyaliv Ronda mekanizmalar hakkında görüşünüz nedir

Heheheeee simdi Ziyaliv bunlari bir over goklere cikarir sonra ben de bir dalaktan dalarim ve de derim ki:
    "yahu size ogretemedim gitti beni dinlemiyorsaniz gidin kaziklanin bakalim"

pardon ama sayın Watcher6150 bu tavrınız ve şekildeki yazınız hiç hoş değil bilgili olabilrsiniz ama bu mesleğin de erbabı var karşınızda ben hiçbir hakkında atıp tutmam ne varsa onu yazarım, bu tavır yazılarınız hiç hoş değil, sizin yaşınız kadar benim bu meslekde 100 yıllık aile tecrubem var. belki yaşım 26 ama ben saatlerin içinde bu sektörde büyüdüm ben......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziyaliv -- 25 Haziran 2009; 17:20:56 >

• Orjinalden alıntı: vervito

Orjinalden alıntı: texmo

Bende alırken bunu düşündüm ilerde kordon değiştirmek lazım olursa naparım diye mecbur yeni distributor saatvesaat'e başvuracağız.
    Başka rubber kordon satan bir yer varsa (baron gibi) bilen arkadaşlar burdan bize bilgi verir...bekleyelim.

Ben bu konu ile ilgili mesaj yolladım sanıyorum ??
  • ziyadiv,
    hocam elinizde, TAG HEUER GRAND CARRERA var demistiniz onceki sayfalarda. fiyatı ve özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.