Şimdi Ara

SAATLER (376. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mete abi verdiğin 6 sayfalık linkle beni bir Accutron manyağı yaptın.. özellikle iskelet modellerine bayıldım.. hemen bir tanesini sipariş etmek için bütçe ayırmaya başlıyorum.. yeni aldığım Longines Hydroconquest beni epeyce sarstı finansal olarak... Quartz saate hayatta para vermem diyordum, büyük konuşmamak gerekir di mi? :)))
    Zirveye katılamadığım için çok üzüldüm. Şark Kahvesinde telefonlara bakan adamın mental retardasyonu yüzünden hep.. sağlık olsun... en yakın zamanda saat zirvesi artık yapıldığına göre :) bir saat konsensusunda görüşmek ümüdü ile..
    Abi bu arada iskelet Accutron uygun fiyata satan birine rastlarsan...
    hek kese İyi Saatler..

• Arkadaşlar Hamilton H70455133 deveyuku.com'da 423 lira iken, Hamilton H71416137 932 lira.

http://www.deveyuku.com/Scripts/prodView.asp?idCategory=30991&idproduct=136346

http://www.deveyuku.com/Scripts/prodView.asp?idCategory=30991&idproduct=136347

Aralarında Kronometre ve Tachymeter Çerçeve farkı gözüküyor. Bu iki fark için bu kadar fiyat farkı ödemeye değer mi? Ya da bilmediğim başka farklar da mı var?

Bu arada Tachymeter Çerçeve'nin getirisinin ne olduğunu bilmiyorum. Bunu da açıklarsanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 24 Haziran 2009; 9:42:45 >

• quote:

Orjinalden alıntı: coupant

Arkadaşlar Hamilton H70455133 deveyuku.com'da 423 lira iken, Hamilton H71416137 932 lira.

Aralarında Kronometre ve Tachymeter Çerçeve farkı gözüküyor. Bu iki fark için bu kadar fiyat farkı ödemeye değer mi? Ya da bilmediğim başka farklar da mı var?

Bu arada Tachymeter Çerçeve'nin getirisinin ne olduğunu bilmiyorum. Bunu da açıklarsanız çok sevinirim.

Biri klasik otomatik bir saat diğer otochronolu bir saat otochronolu saatler kasik otomatik saatlere göre genelde daha pahalı olur çünkü hem işçilik açısından chronolu saatler zahmetlidir hem de teknik özellik bakımından klasik otomatik saatlere göre birkaç gömlek daha üstündür.

• Arada sadece çerçeve ve kronometre farkı yok o zaman.

Peki deveyuku.com güvenilir midir? Saatin sahtesini gönderme durumu olabilir mi? Çünkü aynı saat başka bir sitede 1432 lira.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coupant -- 24 Haziran 2009; 9:52:10 >
  • quote:

Arada sadece çerçeve ve kronometre farkı yok o zaman.

Peki deveyuku.com güvenilir midir? Saatin sahtesini gönderme durumu olabilir mi? Çünkü aynı saat başka bir sitede 1432 lira.

Açıkçası bu siteden hiç alışveriş yapmadım netten sadece birkaç alışveriş sitesinden alışveriş yaparım çünkü daha önce dilim yandı forumda bu siteden alışveriş yapan bir arkadaş vardır belki sorunuza cevap verecek biri bulunur elbet.
  • ben alışveriş yaptım,ancak kapıda ödeme seçeneği ile alışverişi yapmıştım, ürünün orijinal ürün olduğunu belirtmeliyim.
    quote:

Arada sadece çerçeve ve kronometre farkı yok o zaman.

• quote:

Orjinalden alıntı: vervito

Mete abi verdiğin 6 sayfalık linkle beni bir Accutron manyağı yaptın.. özellikle iskelet modellerine bayıldım.. hemen bir tanesini sipariş etmek için bütçe ayırmaya başlıyorum.. yeni aldığım Longines Hydroconquest beni epeyce sarstı finansal olarak... Quartz saate hayatta para vermem diyordum, büyük konuşmamak gerekir di mi? :)))
    Zirveye katılamadığım için çok üzüldüm. Şark Kahvesinde telefonlara bakan adamın mental retardasyonu yüzünden hep.. sağlık olsun... en yakın zamanda saat zirvesi artık yapıldığına göre :) bir saat konsensusunda görüşmek ümüdü ile..
    Abi bu arada iskelet Accutron uygun fiyata satan birine rastlarsan...
    hek kese İyi Saatler..

Sevgili Vervito,
    Senin de aramizda olamadigina uzuldum ama o kadar hos bir gun oldu ki sanirim yilda bir kez kisin bir kez de yazin yapmak cok guzel olur diyoruz.
    Saatler su gibi akip gecti ve sonunda tatli bir yorgunluk ve cok guzel anilar kaldi, insallah hep beraber yeniden bir bulusma gerceklestiririz.
    Accutronlar gercekten cok guzel, senin yazin uzerine o bahsettigim fransadaki arkadasima telefon etmeye karar verdim, hem bana soz verdigi spacewiew(iskelet) saati soracagim hem de senin icin bir tane bakayim. O arkadasimdan uygun fiyat alabilirim, sanirim 150-250 euro arasi olabilir belki de daha asagi alabilirim. Bilgiler gelince sana haber verecegim.
    Dostane sevgiler

• quote:

Orjinalden alıntı: vervito

7750 olduğundan eminmisiniz?

quote:

Orjinalden alıntı: ziyaliv

seiko nun otomatiklerini ortalama 250-330 tl aralarında fiyatlara alırsınız. fakat geçenlerde orjinal bir TAG HEUER GRAND CARRERA geldi bi saatçi arakadaşım almış içinde saatin ETA7750 vardı ama şahane saatti resimini koyuyorum..

Saat bu idi:
     SAATLER

yok abi ya sonra yazmaya vaktim olmadı size saati gittim Kulahçıoğlunda baktım aklıma yatmadı durumun böyle olması, orada rica ettim gösterdiler TAG HEUER 17S CALİBREyi ama makinanın modelini söylemediler, uzaktan yakından 7750 ile alakası yokmuş makinanın, arkadaşın kolundaki mağaza ile birebir aynı kasa yapısı olarak, cam, kadran olarak ama makina 7750 çıktı, bana bir sürü rolex omega ulysse nardin replicası geldi bu güne kadar ama ben bu kadar kaliteli TAG HEUER replicası görmedim ne yalan söyleyim, babam da bende çok fena aldandık yani.

• Son bir soru arkadaşlar. Hamilton H71416137 hiç pil kullanmayı gerektirmiyor değil mi? Aradan yıllar da geçse..
  • otomatik veya kurmalı mekanik saatlerin hiçbirisi hiçbir zaman pil kullanmazlar,zaten içlerin pil veya pile yer yoktur
  • quote:

Son bir soru arkadaşlar. Hamilton H71416137 hiç pil kullanmayı gerektirmiyor değil mi? Aradan yıllar da geçse..

Torunlarin bile pil almak zorunda kalmazlar, hatta dunyada pil ile calisan hicbirsey kalmasa bile bu saat calismaya devam eder

cunkuuuuuuuu....

O bir otomatik
  • @ziyaliv,

Peki arkadaşınız o replikayı nerden temin etmiş bizlerle paylaşır mısnız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serious_captain

quote:

Orjinalden alıntı: donjohnson

quote:

Orjinalden alıntı: serdar06288

ya arkadaşlar bir saat daha aldım ama ustalardan yorumları bekliyorumm..

SAATLER

özellikler
    100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS AUTOMATIC DIVER'S SCUBA WATCH SKX779K2.

100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS SCUBA WATCH, TRUE DIVER'S WATCH WITH SCUBA ABILITY, JAPAN MOVEMENT 7S26, CASE DIAMETER 42MM, THICKNESS 12 MM, AUTOMATIC MOVEMENT, 200M WR, SCUBA ABILITY, DAY-DATE CALENDAR, THREE FOLD CLASP WITH SECURE LOCK, SEIKO STEEL BRACELET, ROTATING BEZEL, STRONG LUMI HANDS AND BIG MARKERS, NO BOX AND MANUAL.

THIS WATCH IS VERY BIG AND SOLID. SUITABLE FOR MENS WITH WRIST OF 8 INCH OR SMALLER.

BUYER RESPONSIBLE FOR ANY CUSTOM TAX PAYABLE. PLEASE CHECK YOUR COUNTRY CUSTOM TAX
    BEFORE BIDDING. THANK YOU.

saat hakkında yorum yaparsanız sevinirim

Çok usta olmaya gerek yok bu saat hakkında yorum yapmak için . Seiko'nun efsane saatlerinden bence. Çok iyi bir alışveriş eğer çok fazla ödemediyseniz.

hocam bunun fiyatı ne kadardır?

sevgili
    serious_captain

saati 335 tly aldım ama daha gelmedi beklemekteyim

• Orjinalden alıntı: serious_captain

Orjinalden alıntı: donjohnson

Orjinalden alıntı: serdar06288

ya arkadaşlar bir saat daha aldım ama ustalardan yorumları bekliyorumm..

SAATLER

özellikler
    100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS AUTOMATIC DIVER'S SCUBA WATCH SKX779K2.

100% AUTHENTIC AND BRAND NEW SEIKO MENS SCUBA WATCH, TRUE DIVER'S WATCH WITH SCUBA ABILITY, JAPAN MOVEMENT 7S26, CASE DIAMETER 42MM, THICKNESS 12 MM, AUTOMATIC MOVEMENT, 200M WR, SCUBA ABILITY, DAY-DATE CALENDAR, THREE FOLD CLASP WITH SECURE LOCK, SEIKO STEEL BRACELET, ROTATING BEZEL, STRONG LUMI HANDS AND BIG MARKERS, NO BOX AND MANUAL.

THIS WATCH IS VERY BIG AND SOLID. SUITABLE FOR MENS WITH WRIST OF 8 INCH OR SMALLER.

BUYER RESPONSIBLE FOR ANY CUSTOM TAX PAYABLE. PLEASE CHECK YOUR COUNTRY CUSTOM TAX
    BEFORE BIDDING. THANK YOU.

saat hakkında yorum yaparsanız sevinirim

Çok usta olmaya gerek yok bu saat hakkında yorum yapmak için . Seiko'nun efsane saatlerinden bence. Çok iyi bir alışveriş eğer çok fazla ödemediyseniz.

hocam bunun fiyatı ne kadardır?

sevgili

azizim

gerçekten bu saatin çakmaları varmı piyasada sitede arkadaş öle dedi içime kurt düştü
    gerçi benimki yurt dışından geliyor ama daha gelmedi 10 gün oldu

• kardeş sıfır saat alacağına ikinci el saat alabilirsin tabi temizliğine dikkat et otomatik saat istiyorsan eta 2824 makinalı düz (foksiyonsuz) olanını markasına göre değişir 80tlden başlar fiyatı ben raymond weil almıştım 70tl altın kaplama yok ben foksiyonlu isityorum dersen onun fiyatı tuzlu olur otomatik istiyorsan eta 7750 yada eta 2892 fiyatları 700tlden başlar ikinci el fiyatları tabi ggden bak arasıra iyi saatler düşüyor ora yada bulunduğun il neresiyse orada ille ikinci el kaliteli saat satan mutlaka olur internette sıfır saat almayı boşver hem fiyatlarını yüksek tutuyorlar hem güvenlik açısı var eyer alabilirsen ebayda istediğin saati bulursun bence bulunduğun ilde ara ikinci el diyorum çünkü sıfır fiyatlarından çok çok düşük oluyor
    quote:

Arkadaşlar Hamilton H70455133 deveyuku.com'da 423 lira iken, Hamilton H71416137 932 lira.

• uslubumda bişey yok ben gerçekleri konuşuyorum insanları saat tutkusu olanları profesyonel olmaya davet ediyorum kardeş makina fiyatını neden yazmışsın ayrıca sen 1000liralık bir saati herşeyden sakınarak kullanıyorsan bundan bizene ben arkadaşa paranı sokakta toplamıyorsun diyorum kısaca abuk sabuk saatlere boşuna para vermeyin diyorum kısaca bunları söylemessem ozaman benim ne işim var bu topicte ozaman ben ne işe yarıyorum insanları aydınlatmak gerek dostum eyer eyer sen yararlı bişey biliyorsan bunu diğerleriylede paylaşmalısın imzamdaki sözün anlamıda budur 40.cı sayfalarda bunu yazmıştın çok afedersiniz aptalın biri düz bir casio alacakmış 80tlye ona 80tl buna vereceğine pilli eta makinalı ikinci el bi saat al dedim ama aptal olduğundandırya beni dinlemedi ve benden polemiğe girdi henry david thoreau bir sözü var ''her budala kural koyabilir her budalada ona uyar'' lafım sanada değil seikoyu almak isteyen arkadaşada değil yani para sokaktan toplanmıyor yani bir görüntüye bakarak okadar para vermenin anlamsız gereksiz olduğunu söyledim önce nitelik önemli dostum görüntü değil önce nitelik sonra görüntü
    quote:

Orjinalden alıntı: kafil arn

cihani uslubunuz çok sert bence. bir de tabiki görüntüsü önemlidir bir saatin. yani muhteşem bir saat olsun ama görüntüsünü boyutunu rengini herhangi birşeyini beğenmezseniz alıp da kullanmazsınız. yani çoğu normal insan zaten pahalı bir saat almadan önce defalarca düşünür alternatiflerine bakar. ben azından bir saati çok sevdiysem hemen almak bile istesem en az 10 kere düşünüyorum alternatiflerine bakıyorum fiyatı ne olrusa olsun. zira tipi önemlidir, işciliği önelidir bir saatten ne beklediğiniz ne amaçla kullanacağınız buna bağlı olarak ihtiyaç duyduğunuz özellikler de önemlidir. bir sürü etmen var tabi ama en önemlisi görüntüsüdür. bugün milyarlık saatlerin içindeki 2824-2 150$, 7750 makinalı en çok övülen hayranlık duyulan saatlerin içindeki makina en pahalı yerde 490$ demek ki fiyatı belirleyici başka unsurlar da var. yoksa direk gider makinayı alır herhangi bir kasaya takıp herhangi bir kadrana oturtup da kullanmak olası. ha sitede kitler de satılıyor buyrun bakın isterseniz kendi saatinizi de yapabilirsiniz kasa kadran kollar komple saat olur tek farkı marka yazmaz üzerinde rotor süslü değildir falan filan? buyrun bakın;http://www.ofrei.com/page_183.html
    ayrıca nitelik konusu da bambaşka birşey misal arkadaşın almak istediği saatin içindeki mekanizma en abuk en pahalı otomatik saatten daha hassas zaman tutar chronometresi ve alarmı var ve onlardan kat kat ucuz onlardan çok daha nitelikli daha fazla özelliği var. bozulsa kırılsa çalınsa kaybolsa üzülmez böyle de bir ekstra rahatlığı var. bakım istemez bişey istemez sadece bir kaç yılda bir pilini değiştir o kusuruz çalışmaya devam eder. ha farkı fiyatı mı? değil tabiki pilli saat var ruhu olan saat var. saat zevki, saate ne kadar değer verdiğiniz budur bence mühim olan. yoksa ben de pilli sevmiyorum denedim gördüm hoşuma gitmedi çünkü fazla mükemmel zaman tutma konusunda. hiç kontrol etmeme gerek yok tak koluna unut saati resmen. mekanikler öyle değil ama ilgi ister şevkat ister sürekli takip edersiniz hele bir de pahalı birşeyse yok efendim çizildi yok efendim bakkala giderken takmayayım ne gerek var böle şeyler düşünmeye başlarsınız. aman koluma dikkat edeyim de kapıdan falan geçerken sürtmeyeyim aynı şekilde mesela kendimden örnek vereyim camdan sol kolu sarkıtırım sigara içerken üzerimde uzun kollu birşey varsa hemen avucum içine kadar uzatırım kıyafetimi ki mermere falan değmesin çizilmesin saatlerim. büssürü tik benzeri hareketler edinmeler yani.. son olarak 150 ytl civarı bir seiko quartz alınanması için hiç bir sebep görmüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: cihani

uslubumda bişey yok ben gerçekleri konuşuyorum insanları saat tutkusu olanları profesyonel olmaya davet ediyorum kardeş makina fiyatını neden yazmışsın ayrıca sen 1000liralık bir saati herşeyden sakınarak kullanıyorsan bundan bizene ben arkadaşa paranı sokakta toplamıyorsun diyorum kısaca abuk sabuk saatlere boşuna para vermeyin diyorum kısaca bunları söylemessem ozaman benim ne işim var bu topicte ozaman ben ne işe yarıyorum insanları aydınlatmak gerek dostum eyer eyer sen yararlı bişey biliyorsan bunu diğerleriylede paylaşmalısın imzamdaki sözün anlamıda budur 40.cı sayfalarda bunu yazmıştın çok afedersiniz aptalın biri düz bir casio alacakmış 80tlye ona 80tl buna vereceğine pilli eta makinalı ikinci el bi saat al dedim ama aptal olduğundandırya beni dinlemedi ve benden polemiğe girdi henry david thoreau bir sözü var ''her budala kural koyabilir her budalada ona uyar'' lafım sanada değil seikoyu almak isteyen arkadaşada değil yani para sokaktan toplanmıyor yani bir görüntüye bakarak okadar para vermenin anlamsız gereksiz olduğunu söyledim önce nitelik önemli dostum görüntü değil önce nitelik sonra görüntü

Cihani kardesim,
    Yazmadan once uzunca dusundum, dogrusu bir polemige girmekten korktugum icin tereddut ettim.
    Forum cok duzeyli bir sekilde guzel sohbetlerle giderken, neredeyse hakarete varan yazilar kaleme aliyorsun bu hic hos degil.
    Burada yazi yazmanin otesinde eminim bu sekilde sert ciktigin bir arkadasla yuzyuze olsan cok daha olumlu bir uslupla konusursun cunku simdiye kadar forumdaki her arkadas bu sertligi hakketmeyen arkadas, dost oldu.
    Benim kisisel olarak ve buyuk bir ihtimalle bir agabeyin olarak lutfen forumdaki dostlar olarak birbirimizi incitmeyelim derim.
    Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watcher6150 -- 24 Haziran 2009; 13:22:16 >

• beni yanlış anlamışsınız benim amacım kimseyi kırmak üzmek değil asla böyle bir niyet taşıyarak gelmiyorum bura arkadaşı uyardım sadece ucuz saati neden pahalıya alıyorsun diye bunu söylememmi hata küfür etmedim sövmedim dalga geçmedim ben olsam almam dedim görüntüye değil önce niteliğe önem verin dedim ozaman burda olmamın ne anlamı var şu saatin fiyatı 5liraysa bende bunu biliyorsam sen bunu gidip 15 liraya alacam dersen bende sana git al dersem dostluk bumu oluyor sayın watcher6150

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihani -- 24 Haziran 2009; 12:43:55 >
  •  SAATLER

1,5 yıldır kullandığım saatim. Edifice EF-126D. 10 yıl pil ömrü. sadece biraz ağır.

SAATLER

SAATLER

bir de bu saati almak istiyorum, Seiko Sportura Honda F1, fakat fiyatı 1000 TL civarındaydı sanırım

• 
Sayfa: önceki 374375376377378
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.