Şimdi Ara

Hangi Saç Kesme Makinesi? (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.751
Cevap
51
Favori
510.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • moser 1400 gür saçı bile çim makinası gibi keser, 0,1 mm kesimi ve fiyatıyla bence en alınası

daha profesyoneli primat modeli var, o da tercih edilebilir
  • arkadaşlar başkasının saçını değil
    kendi saçınızı kendiniz keseceksiniz !

gidin en boba berbere
    en boba makine hangisi deye bir sorun
    size en boba markanın
    en boba modelinin adını modelini bile verir ! :)

ama bir sorun bakalım
    berber abi bununla sen kendini kende başına traş edebiliyormusun diye
    bir sorun isterseniz !?

ne diyecek
    sonra alacağınız cevaba göre
    tekrar bir düşünün
    isterseniz '!!!
  • ben 1 yıl önce aldım panasoniği vede 1 kere Düğünümde berbere gittim gerisini hep kendim traş oldum.
    hiç bir şekilde hata yapma şansı bırakmıyor makina su altında traş edilebilmeside etrafa kıl tüy ucmasını engelliyor.
    tek sorunu 0 traş yapamaması geri kalan herşey mükemmel.
  • Yıkanabilir olması çok güzel. onun dışında zaten 0 tıraş yapamaz biliyorsunuz. bu, zorunluluktan ileri geliyor. sebebi de; alt ve üst bıçaklar birbirine ucuca değerse bu sefer deriyi keser. hangi modeli kullanıyorsunuz ?
    quote:

Orijinalden alıntı: kedma

ben 1 yıl önce aldım panasoniği vede 1 kere Düğünümde berbere gittim gerisini hep kendim traş oldum.
    hiç bir şekilde hata yapma şansı bırakmıyor makina su altında traş edilebilmeside etrafa kıl tüy ucmasını engelliyor.
    tek sorunu 0 traş yapamaması geri kalan herşey mükemmel.
  • Neredeyse bu başlık altındaki tüm gönderileri okudum ve kararımı verip bu gün gidip teknosa'dan felix in 24,90 TL olan modelini aldım. Makine elektrikle çalışıyor. İçinde taşıma çantası 4 tane başlığı ile geliyor. Panasonic in kalitesine bir şey diyemem tabii ki ama bence bu fiat a binmek ile mercedes binmek gibi. Paran varsa pahalı olana biner. Makine gayet iş görüyor ve zaten 3 yıl garantili. Hiç öyle büyük miktarlar vermenize gerek yok diye düşünüyorum
  • Bende yaklaşık 4 yıl boyunca philips'in bir modelini kullandım ama bir gün durup dururken çalışmaz oldu onu attım, 1,5 yıl önce 80 tl. civarı braun marka aldım o da bugün cozuttu saça değince bıçaklar duruyor yavaşta yapsam duruyor çekince tekrar çalışıyor motorda bir sorun var galiba.

Şimdi yeni bir makine almam gerekiyor en fazla 100-120 tl civarı ne önerirsiniz acaba?
    Genelde panasonic er508 denilmiş ama onu bulamadım, onun yerine yeni bir model çıkmış ama bunu henüz deneyen olmadı sanırım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-ergc50-yikanabilir-kordonlukordonsuz-sac-sakal-kesme-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgpanergc50&categoryId=26012161

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 21 Haziran 2011; 18:39:27 >

• @cozali
    ERGC50 zaten ER508 in yerine çıktı. Ben gördüm, alet çok sessiz çalışıyor, tasarımı çok iyi, piyasadaki diğer muadil ürünlerde bulunmayan 0,5mm kesebilme özelliğine sahip. Ayrıca, göbekten ayar çok şık olmuş

quote:

Orijinalden alıntı: cozali

Bende yaklaşık 4 yıl boyunca philips'in bir modelini kullandım ama bir gün durup dururken çalışmaz oldu onu attım, 1,5 yıl önce 80 tl. civarı braun marka aldım o da bugün cozuttu saça değince bıçaklar duruyor yavaşta yapsam duruyor çekince tekrar çalışıyor motorda bir sorun var galiba.

Şimdi yeni bir makine almam gerekiyor en fazla 100-120 tl civarı ne önerirsiniz acaba?
    Genelde panasonic er508 denilmiş ama onu bulamadım, onun yerine yeni bir model çıkmış ama bunu henüz deneyen olmadı sanırım.

http://www.hepsiburada.com/Liste/panasonic-ergc50-yikanabilir-kordonlukordonsuz-sac-sakal-kesme-makinesi/ProductDetails.aspx?productId=sgpanergc50&categoryId=26012161

• Benim babam almıştı moser 1400 modelini saçı gerçekten hem sert hemde gür 5 yıl falan oldu kullanıyor hiç bir sorun yaşamadı bugüne kadar
  • @MACH25 eyvallah arkadaşım benim de hoşuma gitti hem ayar yeri hem de ayar aralığı güzel olmuş, ben sipariş vereyim o zaman, kullanınca da görüşlerimi paylaşırım.

@meshat moser kaliteli ve önerilen bir marka ama ucuz olan modellerine pek güvenemedim bir de kullanımı biraz zor göründü, diğer kaliteli modelleri de pahalı geldi ama olmazsa bir tane de dediğinden ısmarlayım, yedekte dursun çünkü dün makina saçın bir kısmını kesti sonra arızalandı şu anda düzeltemiyorum da öyle kaldım. onun için yedekte bir makine olmasında fayda var.

http://www.hepsiburada.com/Liste/moser-profesyonel-sac-kesme-makinasi-set-dei-1400-0278/ProductDetails.aspx?productId=sgks3251&categoryId=26012161

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cozali -- 22 Haziran 2011; 11:58:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: unpop

mach25 ER508 icin hb ye bakıyorum ama sakal bıyık duzeltme icin diyor saç yok mu bunda bana acil saç kesme makinasi laızm
    http://www.hepsiburada.com/panasonic-er-508-sakal-biyik-duzeltme-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=336727&productid=sgpaner508

moser 1400 modelini babam 5 yıldır kullanıyor ,sizede tavsiye ederim

• bende panasonic er508 alacaktım ama üretimden kalkmış,yerine ERGC50 ve erca70s modelleri üretilmiş. iki model arasında sizce hangisini seçmeliyim?

ergc50 de malesef tek tarak varmış, er508 deki gibi saç seyreltme ve uzun kesim için ek taraklar yokmuş,güzel tarafı ise 1mm ara ile 1-25 mm arası hassas ayarı var

erca70sde ek seyreltme tarağı ayrıca 70 mm kadar uzun tarakta var,ancak kısa kesim traklarında aralıklar çok fazla

bu iki modeli bilen var mı,sizce hangisini almalıyım?
  • arkadaşlar şuan da kullanmış olduğum ROWENTA TN8110 var kesim tarzı ...[]...[]...[]... aynen bu şekilde. bir çok makine kullandım daldığın yeri alır keser ama bu cihazı ilk aldığımdan beri bu şekilde ve traşım normalinden 2-3 kat daha uzun sürüyor. ... olan saçlarımın kesilmiş yeri [] olanlar ise hiç dokunulmamış gibi kesmiyor yanı [] bunları.. servise yolladım kesim tarzı bu dediler bu şekilmiş ben inanmadım... kullanan veya bilen varsa bi akıl versin ya almayı düşüne ne de inanın tavsiye etmiyorum 120 tl para verdim o alete ama aksarayda alt geçitte satılan çakma cihazlar daha iyiydi:DDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhnpnr -- 3 Temmuz 2011; 19:35:16 >
  • Arkadaşlar 50tl civarında bir makine arıyorum.Saçlarımı her taraf eşit şekilde kestiriyorum zaten normal makineyle geçiyor berber ve 10tl gidiyor.Kendimde yapabilirim diye düşünüyorum.Her yeri eşit olarak 2cm kesmek istiyorum.18mm de olur.Ne önerirsiniz bana?

http://www.vatanbilgisayar.com/fakir-senior-senior-islak&kuru-sac-kesme-makinesi/productdetails.aspx?I_ID=50524#allImages

Bu ürün için ne dersiniz?Yağlama derdi falanda yok.Önerilerinizi bekliyorum.

• Bu cihazdan kullanan akrabam var.Hiç memnun değil.
    Bence Moser 1400 modeli almalısın
  • benim de aylardır kullandığım raks saç-sakal makinam bozuldu.memnundum 3 aşağı 5 yukarı.şimdi forumu okudum bayağı ama hala karar veremedim.
    istediğim cihaz şu özellikte olmalı:

1. yağlama gibi işlerle uğraştırmamalı
    2. hassas saç uzunluğu ayarı verebilme
    3. saç uzunluğunu bıçak değiştirerek gerçekleitirmeme, yani bir çeşit makina ayarı olmalı
    4. mümkünse çevreye en az derece kıl kirliliği oluşturmalı, mümkünse kılları-saçları bir şekilde tutumalı
    5. motor dayanıklı olmalı, senelerce kullanılabilmeli
    6. yedek parçası kolay ulaşılabilir olmalı
    7. sakal hafifletme yaparsa + özelliği olur. bir başlığı olur ama muhakkak her makinada.
    8. favori, burun kılı, kaş gibi noktalara müdahale edebilme özelliği olan bir başlığı olsa + özelliği olur.

Lütfen önerilerinizi acilen bekliyorum dostlar. Çok tecrübeli arkadaşlar var, bu konuda yazışan. fikirleriniz çok değerli...

• Ek:
    9. Cihazın Temizlemesi kolay olmalı.

Panasonic ERGC50 biraz iyi gibi geldi. ama istediğim özelliklere daha yakın birşey bulursam para hiç önemli değil.
  • Moser
  • arkadaşlar 0 kesim yapan bir makine bakıyorum yada en ince kesen makine hangisidir tavsiyeniz nedir
  • Arkadaşlar merhaba. Eski makinemi kırmam sebebi ile yeni makine arayışına girdim. Bende ortalama 4yıldır berber yüzü görmeyenlerdenim :) Biraz tecrübelerimi yazayım dedim.

Öncelikle 4yıl kadar önce tekonsadan aldığım Babyliss E770xd makinem vardı. (http://www.enucuzkaca.com/babyliss-e770xde-sarjli-sac-kesme-makinasi.html) makinenin süper özellikler varmış meğerse ben kıymetini bilmemişim. Niye derseniz şuan bu özelliklerde makine bulamıyorum. Öncelikle 0.5 ile 3 arası saç kesimi yapabiliyor bu alet. Hatta bıçakları çıkardığınızda 0 (sıfır) alıyor ki bu özellikle enseleri düzeltebiliyorum. Bende yıllardır topsakal vardır ve bu 05 ile 3 arası tarak acayip işime yarıyordu. Şarjı 1-2 saç+sakal gidiyordu. 3-5mm arası aparatı ile de saçları biçiyordum. Turbo özelliği bazen işe yarayabiliyordu. 4 yıl süre içerisinde 1 kere yağlamıştım (ayrıca ürünü metal bond çantada aldım, yağı, normal tarağı, 5adet rehber tarağı, makası, temizleme fırçası içinde). Ayrıca sağa sola saç dağıtma gibi bişeyi yok. Her traştan sonra güzelbir temizleyip kaldırın yıllarca kullanın yani.

Eksileri yokmuydu tabii ki vardı. En çok gözüme çarpanı yazayım, ıslak yada nemli saçta zorlanıyor hatta kesmiyordu. Yaz günleri malum enseler terli olduğunda saçı kesmiyordu. Bende kendi yöntemimle vantilatörü banyoya çevirip saçları biçiyordum :)

Ne oldu makinene derseniz, ben makineyi banyoda yüksekte i dolapta saklıyordum. Dolap açılıp makine yere düştü, içini açtım baktım anakartında kırık vardı hatta 2 parçaydı gerçekten çok üzüldüm. Ve şu an aynı makineyi bulamıyorum...

Geçen ay teknosaya gidip REMINGTON HC330C adlı bi ürün aldım. Düşmanıma tavsiye etmem. öncelikle tarağı 3mm den başlıyo (bana 5mm gibi geldi ya neyse, saçlar olduğu gibi duruyo her kesişte, sakala zaten hiç olmuyor) Makine açık konumda çalışsammı çalışmasammı diye tereddüt içinde, motordan gelen ses öyle hissettiriyor. Saç keserken zaten motor yokuş çıkan anadol gibi acayip zorlanıyor. 1 tane rehber tarağı mevcut. Yani ben REMINGTON gibi bir alman firması olsam sırf ucuz olsun diye bile böyle bir ürün üretip kendimi rezil etmezdim. ilk defa remington kullandım, artık eve yardımcı robot üretseler bu marka almam :)

Şimdilerde isim gözüm eski makinemin aynısı gibi görünen, (hatta galiba aynı bitek bu siyah) BABYLISS GPB 09E ye takıldım. Sanırımda alacağım. Ama en azından ıslak kuru olabilen bir makine olsaydı daha iyi olurdu. Islak kuru BABYLISS E 836XE bu makine var, makinenin sakal, bıyık burun falan aparatlarıda mevcut aslında ama şu 05-3 rehber tarağı maalesef yok sanırım.

Son olarak BABYLISS bildiğim kullandığım bir marka değildi, 4 yıl önce aldım tık demeden kullandım ve inanın çok memnun kaldım. REMINGTON dan sonra çok aradım makinemi Alacak arkadaşlara alternatif olur, belki bir iki cümle ile yardımcı olmuşumdur.

Saygılar

Edit: Babyliss E836XE aldım. 85TL Hızlı al.com da. Kullanma klavuzunda 0.5-3mm tarağının olduğu yazıyordu. Türkçe de bulunan tüm dillerde kullanma klavuzu: http://babyliss.eu/products/babyliss-for-men/body-multi-purpose/e836xe-10-in-1/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etikom -- 20 Eylül 2011; 11:17:17 >

• sinbo marka bi aletde bende var 2 yıldır kullanıyorum en iyisi olmasada işimi hallediyo
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.